Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wpiszcie sobie w Google "Producenci płyt skracają życie Ryzenów? HWinfo wprowadza nową funkcję", mam takie podejrzenie co do asusa x570 :E. Pobory na 3600 + 15w względem asrocka x370 :). Widać to po temperaturach nawet jeśli odczyty by kłamały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie git, wartości grubo ponad 100% więc z oszczędzaniem.

 

Numbers above 100% = less power consumption and produce less heat. Numbers below 100% increase power consumption and produce more heat.

Ciekawe jak tam u Was podkręcacze? :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu macie odpowiedź dlaczego mój gigabyte ma zawsze dziubkę niższe wyniki przy takich samych taktowaniach :lol2: :lol2:

 

A Asusa i Asrocka bardzo nie lubię i ich płyt już nie kupię nigdy.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w idle nawet 280% Musze obciążyć proca i zobaczyć.

 

edit:

W Cinebenchu r15 wartość 103%-105% zegary trzymały 4100mhz, jeden migał na 4075mhz a nie które na 4125mhz, bez ustawienia wysokiego priorytetu, wynik 1583.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po instalacji nowego hwinfo nawet nie ma tej rubryki czyli po prostu nie ma tego. Tak to rozumiem. Żadne "value" nie jest ukryte i nie widzę tego :E

 

To jest dopiero w wersji beta 627 4185. I jednak po włączeniu bety taka opcja się pokazuje.

 

https://www.fosshub.com/HWiNFO.html?dwl=hwi_627_4185.zip

 

Hahaha, ciekawe jak tomahołki za 400 ale Giguś B450M-S2H za 240 wolny od wad :lol2: :lol2: :lol2:

 

NitxRTH.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu macie odpowiedź dlaczego mój gigabyte ma zawsze dziubkę niższe wyniki przy takich samych taktowaniach :lol2: :lol2:

 

A Asusa i Asrocka bardzo nie lubię i ich płyt już nie kupię nigdy.

 

Asrock pokroju taichi to na moje oko top płyta ma am4, lepszej ze świecą szukać. Jestem wybrednym klientem i professional gaming był dla mnie płyta idealna w 99%. Możliwości ustawień + świetnie dzialajace llc z możliwością wyciskania ostatnich soków z platformy :). Dodatkowo topologyT , więc 4 moduły ramu powinny śmigać na 3800mhz na ciasno, o ile fclk w procku ogarnie :). Mierzyłem napięcie multimetrem podczas testu w occt, i różnica względem czujnika a realnego napięcia to okolice 0.005v :). Płyta kosa, dlatego chciałem x470 taichi... klasa sama w sobie. Ale jak kto lubi :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock pokroju taichi to na moje oko top płyta ma am4, lepszej ze świecą szukać. Jestem wybrednym klientem i professional gaming był dla mnie płyta idealna w 99%. Możliwości ustawień + świetnie dzialajace llc z możliwością wyciskania ostatnich soków z platformy :). Dodatkowo topologyT , więc 4 moduły ramu powinny śmigać na 3800mhz na ciasno, o ile fclk w procku ogarnie :). Mierzyłem napięcie multimetrem podczas testu w occt, i różnica względem czujnika a realnego napięcia to okolice 0.005v :). Płyta kosa, dlatego chciałem x470 taichi... klasa sama w sobie. Ale jak kto lubi :)

Pociągnij nowe hwinfo i pokaż pod cinebench r20 ile ciągnie Dewiacji Połera :lol2:

https://www.fosshub.com/HWiNFO.html?dwl=hwi_627_4185.zip

 

Możesz mówić o fajnej płycie a te "usprawnienia" są tak zaszyte w bios że nie masz nawet szansy ich zmienić i strzelam że dewiacja będzie ;)

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3tXloQ9.jpg

 

 

Zalałem się kawą mad2.gif

 

lol2.giflol2.giflol2.gif

 

U mnie ta dewiacja szaleje między 110-154% pod pulpitem, przeglądarką scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka, że idąc tokiem tych wywodów najbardziej narażone są niby płyty X570 specyficznych producentów, z wiadomych powodów marki producentów nie zostały podane do ogólnej wiadomości więc trzeba sobie samemu sprawdzić korzystając z najnowszej wersji Beta HWiNFO 6.27.

 

Ogólnie powyżej 100% - nie ma się czego bać, poniżej 100% - producent płyty oszukuje.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko powyżej 100% jest ok? Czyli mój wynik, tzn wartości procentowe z tej wartości również wydają się być w porządku?

 

W Cinebenchu r15 wartość 103%-105% zegary trzymały 4100mhz, jeden migał na 4075mhz a nie które na 4125mhz, bez ustawienia wysokiego priorytetu, wynik 1583.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mówić o fajnej płycie a te "usprawnienia" są tak zaszyte w bios że nie masz nawet szansy ich zmienić i strzelam że dewiacja będzie ;)

Żryj gruz i przeproś Mistrza Asrocka. :lol2:

 

viYlXEu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpaliłem R20 i 97% dewiacji scratchhead.gif

 

Przy 4.1/1.064v?!

 

btw. a tak serio...jest o co kruszyć kopię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żryj gruz i przeproś Mistrza Asrocka. :lol2:

Przecież 80% oznacza przekłamanie. 100% = brak przekłamania. Powyżej 100% energooszczędność. Ja w Cine mam 120%. Także masz to przekłamanie kolego w swoim ASSrocku. 50% to najwyższe przekłamanie jakie może być z tego co wyczytałem. U mnie w idlu jest 300%. :lol2:

 

With the proper 300A setting, the average HWiNFO "CPU Power Reporting Deviation" during Cinebench R20 NT is 99.2%.

With this setting, the average CPU core frequency is 4027.4MHz, power consumption seen by the CPU 140.964W (of 142W limit) and peak CPU temperature of 73°C.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest powyżej 100% w idle i na granicy +-100% w stress teście jest OK.

Przecież 80% oznacza przekłamanie. 100% = brak przekłamania. Powyżej 100% energooszczędność. Ja w Cine mam 120%. Także masz to przekłamanie kolego w swoim ASSrocku. 50% to najwyższe przekłamanie jakie może być z tego co wyczytałem.

Dokładnie tak jak napisałeś.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie za bardzo zrozumiałeś, chodzi o różnicę w rzeczywistym i raportowanym obciążeniu, ja mam 80% limitu i tyle właśnie jest.

A zresztą, kolejna funkcja która nic nie daje i nie wiadomo co oznacza. :lol2:

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie za bardzo zrozumiałeś, chodzi o różnicę w rzeczywistym i raportowanym obciążeniu, ja mam 80% limitu i tyle właśnie jest.

Zrozum kolego że to co odkryto właśnie to nie jest coś do czego masz dostęp. To są ukryte konfiguracje bios i jeśli masz poniżej 100% to znaczy że płyta dostarcza więcej mocy na cepa a reportuje co innego. Im niżej poniżej 100% tym większe różnice w tym co reportuje a tym co jest w rzeczywistości. Tego nie da się ustawić tak jak myślisz.

 

Ja uważam że zaraz wyjdzie z tego niezła afera i AMD zmusi ASSrocka i ASSusa do wydania nowych BIOS z poprawkami. Co to oznacza? Że wydajność tych płyt spadnie do takiej jaka powinna być. Bez spadków dewiacji poniżej 100%.

Dla przykładu, jeśli producent płyt deklaruje 50% właściwej wartości, CPU sądzić będzie, że pobiera tylko połowę energii, którą rzeczywiście otrzymuje. W tym przypadku procesor pozwoli sobie na pobieranie dwukrotnie więcej mocy względem jego prawdziwego limitu, nawet w bazowym trybie. Umożliwi to wyższe taktowania CPU, za sprawą efektywnego zwiększenia limitu mocy, ale sprawi także, że CPU będzie się bardziej grzać i potencjalnie negatywnie wpłynie to na jego żywotność, w ten sam sposób, jak ma to miejsce w przypadku OC.

 

Innymi słowy Twój cep "myśli" że otrzymuje 80% energii a w rzeczywistości dostaje 100% tzn o 1/4 więcej niż płyta mu to reportuje. Co to oznacza? mniejsza żywotność, wyższe temperatury. Wydajność jakąś tam dostaniesz OK ale ale.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a teraz?

 

https://imgur.com/kJpj0OD

 

:E Ale mam oszczędną płytę, ja cię kręcę! :lol2:

Tak nawiasem to ja mam ręcznie ustawione PBO i zmienione limity mocy, więc całą tą funkcję można o kant dupy...

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obciążeniem w Cinebench 97-99%, ale w pulpicie to kosmosy :E, zresztą HWInfo radzi żeby dewiacje testować pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła aferka :E. Asrock mówię Ci, jest oszczędniejszy od asusa x570, miałem bezpośrednią zmianę na tym samym cpu i tym samym chłodzeniu, te same nastawy i 15w mniej poboru raportowanego i 10* na cpu :E. Tu masz asus i asrock zrzuty ekranu temperatura i pobór, wyciągnij wnioski :E. Żeby było śmieszniej - w asrocku wpinałem się multimetrem pod sekcję wynik - 1.297v w hwinfo , 1.292v pod multimetrem. To teraz kto tu oszukuję :D? Hwinfo + multimetr, czy jakieś wskazanie w hwinfo :hmm: .

 

c3c4529fd5a1fe8a.jpgabaa3a186155e789.jpg

 

 

Nie jest możliwe, żeby "asrock" oszukał wszystkie czujniki, od vcore po temperatury... Za takie coś by twarda ławeczka groziła. I nie bronie bo mam asrocka, ale miałem parę płyt i mówię co widzę. Nie bez powodu po 2 tygodniach na asusie nie wytrzymałem i chciałem z powrotem asrocka ;)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kto da więcej u mnie w pulpicie to nawet i 304% 314%

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nad czym się spuszczać. 97% pod obciążeniem to granica błędu pomiarowego. Idę pograć, zamiast smutami się zajmować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te same nastawy i 15w mniej poboru raportowanego i 10* na cpu :E.

O o o o o o.

 

B450 Pro4 ––> X570 UD i 15W różnicy w Kinczebenczu oraz 79°C zamiast 70°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...