Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak dalej pójdzie to Novi przetestuje wszystkie możliwe płyty pod te nowe Ryzeny :E

Poprawiam: :E

Jak tak dalej pójdzie to Novi spali wszystkie możliwe płyty pod te nowe Ryzeny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię ostatnia rzecz - formata . Po aktualizacji biosu , ustawieniu xmp ramu włącza się już pół godziny , bez efektu . Cały czas mieli kółko od ładowania Windowsa. To jest już z 3-4 uruchomienie, więc nie powinien tyle się włączać. Przed formatem jeszcze wszystko podepne na nowo . Nie wiem , może ja nie mam pecha z płytami, tylko mam uszk procek? I tylko z tomahawkiem dość dobrze działa? Nie wiem co myśleć.

 

Oj spalić płyty mi się nie udało, miałem lan party p35 , karmilem zdrowo q6600 i ram, i płyta nie padła . Wtedy jeszcze małolat i krecilem ile wlezie . Teraz to już mi się nie chce aż tak kręcić, mam pułapy zdroworozsadkowych napiec:).

 

Nie no to jest ostatnia płyta, która kupiłem. Jak będzie coś nie tak, płyta na zwrot, ryzen na gwarancję, po powrocie z gwarancji do żyda. Nie wyrobie kolejnej zmiany płyty, bo jak teraz , znów będą jakieś problemy to dam sobie rękę uciąć że problem leży w procesorze , a nie płycie

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przed chwilą, ale poszedłem na dół bo w minutę się nie uruchomił, wiec nie chciałem patrzeć na to . Zmienię przewody sata , w biosie wykrywa ram , dyski , wentylatory .

 

Dziwna sprawa, na tomahawku nie miałem błędów whea , a nawet na najnowszym biosie i asus x570 , podgląd zdarzeń kolorowy .

Główny błąd :

Microsoft-Windows-EnhancedStorage-EhStorTcgDrv

 

Whea:

PCI\VEN_10DE&DEV_10F9&SUBSYS_1F0810DE&REV_A1

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak tyle płyt testowanych to może jednak proc jest felerny, a nie te płyty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WHEA to problem z Audio, według google. to samo miałem.

 

Name: High Definition Audio-Controller

Device ID: PCI\VEN_10DE&DEV_10F9&SUBSYS_1F0810DE&REV_A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię ostatnia rzecz - formata . Po aktualizacji biosu , ustawieniu xmp ramu włącza się już pół godziny , bez efektu . Cały czas mieli kółko od ładowania Windowsa. To jest już z 3-4 uruchomienie, więc nie powinien tyle się włączać. Przed formatem jeszcze wszystko podepne na nowo . Nie wiem , może ja nie mam pecha z płytami, tylko mam uszk procek? I tylko z tomahawkiem dość dobrze działa? Nie wiem co myśleć.

 

Oj spalić płyty mi się nie udało, miałem lan party p35 , karmilem zdrowo q6600 i ram, i płyta nie padła . Wtedy jeszcze małolat i krecilem ile wlezie . Teraz to już mi się nie chce aż tak kręcić, mam pułapy zdroworozsadkowych napiec:).

 

Nie no to jest ostatnia płyta, która kupiłem. Jak będzie coś nie tak, płyta na zwrot, ryzen na gwarancję, po powrocie z gwarancji do żyda. Nie wyrobie kolejnej zmiany płyty, bo jak teraz , znów będą jakieś problemy to dam sobie rękę uciąć że problem leży w procesorze , a nie płycie

Tu problemy leżą w całokształcie tej firmy na A :E to je amd nie pomalujesz.Teraz coraz bardziej jestem przekonany po czytaniu i tego tematu jak i na innych forach ,reddicie że większość tych błędów jest powtarzalana na różnych płytach z różnymi prockami nawet ze stareńkim r1700.Ja swoją płytę odeślę dla zasady na RMA ale jestem bardziej niż pewny że wróci z adnotacją że jest w 100% sprawna i wina leży np w win10 lub inne kwiatki będą mówione.Zdania nie zmieniam jeden wielki niedopracowany shit :E Najlepsze są tematy : "Jaka płyta do 1700pln-2000pln" pod AMD i tak sobie człowiek myśli że te ludziki nie mają świadomości w co się pakują :E wiem że jest to podyktowane ilością rdzyniuufff większość ma świadomość że z czasem wrzucą jakże pięknego 12-16 rdzeniowego procka :P Teraz wiem jedno jak już się kce :P coś troszkę droższego to tylko i wyłącznie i9 9900K za 2100pln + jakaś płyta za 600-800pln i jest po temacie :E lub w używkach wyjdzie jeszcze dużo taniej

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Zrobiłem aktualizacje biosu ze strony msi.

Po instalacji komputer się uruchomił ładnie pięknie. Uruchamiam ponownie by włączyć xmp pamięci bo wystartowały na 2400. Ustawiłem jeszcze tryb UEFI.

od tej pory Windows się nie uruchamia, komputer krzyczy by naprawić Windowsa, przywrócić system itp.

Wszedlem znowu do bios. Wyłączyłem tryb xmp, nie pomogło, dalej to samo. Ustawienia domyśle bios przywróciłem, dalej to samo.

Co to może być za przyczyna?

Na poprzedniej wersji bios wszystko działało super, xmp też 3200.

Co teraz zrobić?

Format Windowsa?

Można to jakoś naprawić by Windows wstał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz CSM w BIOSie. Ustawiając tryb UEFI wyłączyłeś możliwość bootowania z partycji MBR (tryb kompatybilności z BIOS).

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem to spowrotem, na CSM. Dalej win10 się nie uruchamia. Dziwne.

W ustawieniach w bios, można włączyć domyślne ustawienia, nadal nie działa.

Bootowanie mam ustawione z SSD na którym mam Windowsa. Zgłupiałem.

Odłaczałem kabel zasilający na jakąś minute. Nic.

Mogę wejść do BIOS bez problemów oraz naprawiać bezskutecznie Windowsa.

Nie chciałbym robić formata Windowsa, ale chyba bede musiał.

Format pomoże czy da się jakoś uruchomić Windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu problemy leżą w całokształcie tej firmy na A :E to je amd nie pomalujesz.Teraz coraz bardziej jestem przekonany po czytaniu i tego tematu jak i na innych forach ,reddicie że większość tych błędów jest powtarzalana na różnych płytach z różnymi prockami nawet ze stareńkim r1700.Ja swoją płytę odeślę dla zasady na RMA ale jestem bardziej niż pewny że wróci z adnotacją że jest w 100% sprawna i wina leży np w win10 lub inne kwiatki będą mówione.Zdania nie zmieniam jeden wielki niedopracowany shit :E Najlepsze są tematy : "Jaka płyta do 1700pln-2000pln" pod AMD i tak sobie człowiek myśli że te ludziki nie mają świadomości w co się pakują :E wiem że jest to podyktowane ilością rdzyniuufff większość ma świadomość że z czasem wrzucą jakże pięknego 12-16 rdzeniowego procka :P Teraz wiem jedno jak już się kce :P coś troszkę droższego to tylko i wyłącznie i9 9900K za 2100pln + jakaś płyta za 600-800pln i jest po temacie :E

 

Cóż, ryzeny użytkuję od roku , jakiekolwiek problemy jakie się pojawiły, to dopiero po wymianie ryzena 1600 na 3600 , przed nimi miałem ryzena 2600, i nie mogę nawet jednego złego słowa powiedzieć na te procki, bo pracowały lepiej niż fabryka przewidziała (podkręcone z podkręconym ramem). Platforma była bardzo stabilna, nie miałem zawahania wrzucając na telefon jakiś modowany soft czy stawianie jakiegoś 4 plikowca w smartfonie . Problemy pojawiły się , dopiero po montażu ryzena 3600 , ba pierwszy problem to nie aż taki problem (niskie oc ramu) , dopiero po około 2 tyg zaczęły się zakłócenia audio i karty graficznej, przez co karta sypała artefaktami . Dlatego podjąłem decyzję o zmianie płyt. Niestety trafiłem niepełnosprawnego gigabyte , bo chciałem iść po taniości , okazał się nieudanym zakupem, ale to wina samej płyty , tego konkretnego egzemplarza a nie firmy gigabyte, po tej sytuacji, odpuściłem już drugą taką samą płytę, zapewne bym trafił egzemplarz , który by działał , ale ile można być bez pc :D ? Dlatego wziąłem x570, jeśli na niej też będę miał problemy , to wiem jedno, trafiłem wadliwy egzemplarz cpu . Jeśli się na prawdę okaże , że procesor mam trefny , to trochę moja opinia na temat najnowszych ryzenów się pogorszy, bo ja nie jestem jednostkowym przypadkiem, już z 3-4 sztuki by się okazały uszkodzone, więc w moich oczach to nie wyglądało by fajnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem to spowrotem, na CSM. Dalej win10 się nie uruchamia. Dziwne.

W ustawieniach w bios, można włączyć domyślne ustawienia, nadal nie działa.

Bootowanie mam ustawione z SSD na którym mam Windowsa. Zgłupiałem.

Odłaczałem kabel zasilający na jakąś minute. Nic.

Mogę wejść do BIOS bez problemów oraz naprawiać bezskutecznie Windowsa.

Nie chciałbym robić formata Windowsa, ale chyba bede musiał.

Format pomoże czy da się jakoś uruchomić Windowsa?

 

 

miałeś może szyfrowaną partycje?

 

a jak nie, to musisz naprawić boot loader'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra naprawiłem :)

 

jednak bootowanie dysków było poprzestawiane... komedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są tematy : "Jaka płyta do 1700pln-2000pln" pod AMD i tak sobie człowiek myśli że te ludziki nie mają świadomości w co się pakują :E wiem że jest to podyktowane ilością rdzyniuufff większość ma świadomość że z czasem wrzucą jakże pięknego 12-16 rdzeniowego procka :P

To mnie też trochę śmieszy, ale i cieszy. Bo naród coraz bogatszy ;) Jeszcze x lat temu można było relatywnie niedrogo kupić bardzo wydajny jak na swoje czasy i przyszłościowy procesor HEDT (np. i7-920, i7-3820 czy i7-5820K), ale ludziom było szkoda wydać 1000 zł za płytę na chipsecie z X na początku (nota bene bardzo dobrą płytę) i kombinowali jak koń pod górę. A dziś 2000 zł za niedopracowaną płytę na "alternatywną" platformę to w sumie nie problem :)

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp rozebrany i złożony jeszcze raz, podmieniony przewód sata , Windows zaktualizowany , ale dalej się bardzo długo włącza. Wisi na tym drugim logo Asusa, co już Windows się powinien ładować. Co jeszcze mogę zrobić? Format ? Będę miał około 150gb do pobrania po formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napięcia dobrze poustawiała płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo naród coraz bogatszy ;)

 

Przecież to mała grupa zapaleńców. Dominanta zarobków jaka była bezlitosna, taka jest nadal ~1800-1900 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp rozebrany i złożony jeszcze raz, podmieniony przewód sata , Windows zaktualizowany , ale dalej się bardzo długo włącza. Wisi na tym drugim logo Asusa, co już Windows się powinien ładować. Co jeszcze mogę zrobić? Format ? Będę miał około 150gb do pobrania po formacie.

Masz inny dysk, choćby HDD? Wypnij z kompa obecny dysk systemowy i na drugim postaw system. Wtedy sprawdź czas uruchamiania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi Mi to śmierdzi dyskiem/Ramem. Próbowałeś z jedną kością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś powinienem znaleźć. Ustawiłem procka na sztywno, wyłączyłem opcję sprawdzania błędów w biosie , ustawiłem xmp ramu. Dalej długo się uruchamia . Dziś spróbuję w ogóle zagrać na tym pc czy coś, bo skupiam się na tym długim uruchamianiu, a może pc daje bsodami, albo wyrzuca z gier. Albo nadal mam trzaski audio , to już bym się załamał całkiem :E .

 

Up@ nie próbowałem z 1 modułem. Zaraz wyciągnę dysk z szafy , postawie nowego Windowsa i zobaczę.

 

Edit2. Byłem na kolacji, na spokojnie zjadłem, posiedxialem chwilę, przychodzę a pc jeszcze się nie uruchomił. Minęło z 40min . Teraz wytargalem sprawny dysk i stawiam Windowsa.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp rozebrany i złożony jeszcze raz, podmieniony przewód sata , Windows zaktualizowany , ale dalej się bardzo długo włącza. Wisi na tym drugim logo Asusa, co już Windows się powinien ładować. Co jeszcze mogę zrobić? Format ? Będę miał około 150gb do pobrania po formacie.

 

Ile to bardzo długo?

 

Bios najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkiem w ręku około 15min trwało każde uruchomienie .

 

Tak bios już najnowszy z oficjalnej strony ABBA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie nie wytrzymał i dostał zawału, i tak biorę Nebilet na noc, tabletki na nadciśnienie xD

To jest parodia, wydaje mi się, że Ryzen martwy, albo udaje martwego i wkurza naszego kolegę :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To system na nowo bo uwalony, albo kable sata lub dyski.

 

Możesz sprawdzić jak sie odpali czy cos tam dziwnego w systemie nie znajdziesz, ale zaczal bym od reinstalki. szybsza niż uruchamianie systemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...