Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiłem na sztywno FCLK i IF 1800 a ramy 3600 16-17-17 a TRFC na 456 niżej jak dam komputer się nie podnosi.

 

Co do napięcia jak ustawię w biosie na sztywno 1.2875 to Hdwinfo i inne programy włącznie z RM pokazują napięcie 1.1V. Tylko program od Asusa pokazuje prawidłowe napięcie. A czemu to tak to nie mam pojęcia.

https://prnt.sc/ph03oa

Bo przy 1.35v raczej się poniżej 400 nie zrobisz tu voltować trzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też już DVD wyrzucam, przyznaję bez bicia, ale drukarka jednak się przydaje.

Formularze, pisma, czasem kurier. Osobiście posiadam czarno-białą małą laserówkę i-sensys Canona. Działała, ale miałem odroczone aktualizacje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera u mnie dalej co jakiś czas te "cold starty" mimo, że TRFC jest na 631, tyle ładuje samo z profilu MemoryTryIt 3600MHz. Niby nic, ale zaczyna mnie to irytować, dzisiaj nawet pierwszy restart nie pomógł, tylko dopiero drugi :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ktoś tu chyba miał chłodzenie Fera 3

Jak mocno dokręcić te dwie śruby które

Dociskają radiator do cpu?

Jest jakieś ograniczenie czy to tylko na wyczucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ktoś tu chyba miał chłodzenie Fera 3

Jak mocno dokręcić te dwie śruby które

Dociskają radiator do cpu?

Jest jakieś ograniczenie czy to tylko na wyczucie ?

Do końca, aż się gwint skończy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ktoś tu chyba miał chłodzenie Fera 3

Jak mocno dokręcić te dwie śruby które

Dociskają radiator do cpu?

Jest jakieś ograniczenie czy to tylko na wyczucie ?

Kręcisz na przemian aż będziesz miał silny opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca, aż się gwint skończy ?

 

Dzięki ?

W takim razie chyba za mało dokreciłem

Bałem się żeby czegoś nie zniszczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też drukarka działa po aktualizacji. Po WiFi cały czas, jak się nie połączy z PC, to resetuje WiFi przez www i odrazu się łączy i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest orientacyjnie najniższe napięcie dla 3,6Ghz dla Ryzena 3600?

Edytowane przez szmitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj dziwna rzecz w Windows Update - aktualizacja jakiegoś systemowego sterownika AMD, chipset mam najnowszy więc to coś innego:

 

uFe1THW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aktualizacjami Windowsa byłbym ostrożny, u mnie w sobotę się wymusiła aktualizacja jakąś i pc stał się nie stabilny , musiałem kombinować wczoraj w biosie , żeby przywrócić stabilność. Teoretycznie się udało, dziś będę coś więcej wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yesterday I also got a AMD GPIO driver update which updates one of the GPIO devices to version 2.2.0.121, while chipset driver contains version 2.2.0.116.

I wszystko jasne - jest to sterownik GPIO, który pochodzi z najnowszego buildu Windows 10 1909 i jest to po prostu nowszy sterownik, który normalnie znajduje się w paczce ze sterownikami chipsetu AMD. Widać nie robił kłopotów na testowym 1909 więc postanowili go wrzucić dla wszystkich.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem mamy beta BIOS z AGESA 1.0.0.4 dla ASRock B450 ITX/AC

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się pojawiła właśnie taka aktualizacja:

- Advanced Micro Devices, Inc - System - 2.2.0.121

 

Co to jest?

 

ja mam najnowszy sterownik chipsetu ze strony AMD...

 

jeszcze coś innego pobierał poprzez aktualizację WIN10 ale tak szybko (coś małego) że nawet nie zdążyłem skopiować nazwy.

Obie rzeczy nie wymagały ponownego uruchomienia komputera.

 

EDIT:

druga rzecz to była:

A-Volute SoftwereComponent 1.5.1.0

 

obie rzeczy z rodzaju - sterowniki. Ten drugi dot. chyba dźwięku.

Edytowane przez fryy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się pojawiła właśnie taka aktualizacja:

- Advanced Micro Devices, Inc - System - 2.2.0.121

 

Co to jest?

 

ja mam najnowszy sterownik chipsetu ze strony AMD...

 

jeszcze coś innego pobierał poprzez aktualizację WIN10 ale tak szybko (coś małego) że nawet nie zdążyłem skopiować nazwy.

Obie rzeczy nie wymagały ponownego uruchomienia komputera.

 

EDIT:

druga rzecz to była:

A-Volute SoftwereComponent 1.5.1.0

 

obie rzeczy z rodzaju - sterowniki. Ten drugi dot. chyba dźwięku.

 

 

Pewnie sterownik GPIO z Windows 10 1909.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się fajna okazja i wymieniłem TridentZ 2x8 B-die na 2x16 B-die.

Wyprzedziłeś mnie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po zielono/czerwonej stronie ;) 

Dawno mnie tu nie bylo, ostatnio za czasow athlona xp 2400+.

Trafila sie okazja na 3700x za 285gbp, do tego plytka asusa prime x570 pro za 205gbp i pamieci za 150, szkoda bylo nie brac :D mam nadzieje ze noctua wysle zapinke do chlodzenia i na koniec miesiaca powinno byc chyba juz wszystko.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po zielono/czerwonej stronie ;) 

Dawno mnie tu nie bylo, ostatnio za czasow athlona xp 2400+.

Trafila sie okazja na 3700x za 285gbp, do tego plytka asusa prime x570 pro za 205gbp i pamieci za 150, szkoda bylo nie brac :D mam nadzieje ze noctua wysle zapinke do chlodzenia i na koniec miesiaca powinno byc chyba juz wszystko.

Czyli szybciej niż mówiłeś. Git, czekam na relację, odnośnie pozytywów użytkowania Ryzena:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze noctua wysle zapinke do chlodzenia i na koniec miesiaca powinno byc chyba juz wszystko.[/size]

Jakby co to można dokupić ją luzem, np. na proline za 33zł jest dostępna, podrożała nieco bo ja płaciłem 29zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szybciej niż mówiłeś. Git, czekam na relację, odnośnie pozytywów użytkowania Ryzena:P

 

szkoda bylo nie brac teraz, normalnie proc stoi po ok300-310gbp a tu okazja za 285, plytka tez jeszcze bedzie z cashbackiem, byla za 236gbp, oddadza 35 wiec za 200 sama plyta, pamieci jedynie mimo ze potanialy bo za 141gbp ale one z niemiec, wiec mimo ze z amazona bralem, to przesylka nie bedzie za friko i wyjdzie prawie 150.

zestaw wyjdzie za ok 640gbp, gdzie na intelu1 z 9900k mam obecnie za 850 wiec przepasc cenowa, a nie az tak wydajnosciowa. wyjdzie zen3, okaze sie ze bedzie jeszcze lepszy, opchne tego 3700x i dobiore albo r7 albo r9, zobaczymy co bedzie, i tak taniej mnie wyjdzie niz branie teraz intela.

do tego jak uda mi sie obecne graty sprzedac za te 300-400gbp, to upgrade bedzie jak za darmo ;)

moze nawet w tym tygodniu juz zloze, bo plyta dzisiaj chyba dotrze, proc moze jutro, pamieci moge nawet tymczasowo obecne wlozyc, dojda b-die i bedzie ogien ;) na zapinke (o ile przjedzie zamowienie) poczekam na spokojnie, box moze byc na start.

zapinke mam za 12gbp do kupienia, ale poczekam, po co mam placic jak moga mi wyslac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka :P

Wybaczam ;)

Ale zestaw za taką cenę naprawdę zacny. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda bylo nie brac teraz, normalnie proc stoi po ok300-310gbp a tu okazja za 285, plytka tez jeszcze bedzie z cashbackiem, byla za 236gbp, oddadza 35 wiec za 200 sama plyta, pamieci jedynie mimo ze potanialy bo za 141gbp ale one z niemiec, wiec mimo ze z amazona bralem, to przesylka nie bedzie za friko i wyjdzie prawie 150.

zestaw wyjdzie za ok 640gbp, gdzie na intelu1 z 9900k mam obecnie za 850 wiec przepasc cenowa, a nie az tak wydajnosciowa. wyjdzie zen3, okaze sie ze bedzie jeszcze lepszy, opchne tego 3700x i dobiore albo r7 albo r9, zobaczymy co bedzie, i tak taniej mnie wyjdzie niz branie teraz intela.

do tego jak uda mi sie obecne graty sprzedac za te 300-400gbp, to upgrade bedzie jak za darmo ;)

moze nawet w tym tygodniu juz zloze, bo plyta dzisiaj chyba dotrze, proc moze jutro, pamieci moge nawet tymczasowo obecne wlozyc, dojda b-die i bedzie ogien ;) na zapinke (o ile przjedzie zamowienie) poczekam na spokojnie, box moze byc na start.

zapinke mam za 12gbp do kupienia, ale poczekam, po co mam placic jak moga mi wyslac ;)

Bardzo fajny upgrade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...