Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Masz kolegę z innym egzemplarzem cpu ? Może Twój egzemplarz padł z dnia na dzień, ktoś miał podobnie tu na forum z 3700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz podobnie jak ja , Ty masz o tyle dobrze, że wystarczy , że wrzucisz ryzena 2xxx lub innego 3xxx i będziesz wiedział. Ja niestety muszę mieć tylko i wyłącznie 3xxx do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładne jaja, nie robiłem jescze tego flashbiosu z pendriva, to może pomóc jeśli zworka nic nie daje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały flashback biosu, to jak instalacja nowego biosu. Więc nic innego nie zostało, w końcu to taki "ratunek" nadpisze bios, bo tak powinno to wyglądać, więc teoretycznie powinno pomóc.

 

Ja raz to robiłem po otrzymaniu paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem przy podpiętym kompie, bo Xkom zapomniał mi zaktualizować bios, i moje zdziwienie, czemu miałem czerwoną diodę CPU, i musiałem samemu wykonać flashbacka biosu. Wszystko miał podpięte, bo ściągać Fortisa, odpinać wszystko nie było mi na rękę. Po skończeniu flashowania, uruchomił się komp i trzeba było wejść do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągnę i włóże kartę graficzną jak kolega wyżej wspomniał, może pomoże, jak nie to nie będę nic kombinowal do czasu zakupu drugiego egzemplarza procesora lub do czasu wyjścia aktualizacji biosu .

 

Ps. Jeszcze strzele formata, przygotuje instalke 1803/1809 I na takim Windowsie zostanę. Na Windowsie 1709 nie miałem najmniejszego problemu z tego co pamiętam, a siedziałem dobry tydzień na nim i pc od startu był kręcony, przyszła aktualizacja i już w 1 dzień ni się pc wysypal

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego Windowsa 10 1803 to powinieneś dostać batem przez plecy! :E Przecież samo AMD zaleca minimum 1903 mając Ryzena 3xxx. Poza tym już nie liczę ile dziur i błędów posiadają starsze kompilacje 10tki! :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś jeszcze robić, na przykład zmieniać nazwę pliku Biosu, tak widziałem na filmiku MSI ? Czy wystarczy wrzucić na pendrive jak w przypadku flashu z poziomu Biosu, wsadzić z tyłu i wcisnąć ten przycisk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczepił mnie @Wpotrzebie2017, i doszedłem do tego, że nowy bios, już wiadomo czemu powoduje u mnie gorsze wyniki w benchmarkach. Ostatnio miałem ustawione w MSI A. pokazywanie głównego zegara CPU a nie poszczególnych wątków/rdzeni, a teraz po włączeniu okazuje się, że mimo, że zegar jest sztywny 4.2ghz to nie które wątki, rdzenie spadają do 3360/3600mhz, nie mogę porównać wydajności, bo nie mam już RX 570, wtedy miałem bios v18, a na gtxie 1A i 1C, i wcześniej tego nie zauważyłem.

 

Zapewne to wina abby, bo nie sterowników chipsetu, które też się zmieniły...

 

Tu link do filmiku jak to wygląda:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja myślałem, że tak ma być, u mnie też nie da się na sztywno w ogóle ustawić zegara w takim razie :E

 

Z pozytywów dzisiaj nagle komputer uruchamia się w normalniejszym czasie, a nie 40 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale wiecie, to nie ma czasem max spadać do base clock? A base jest 3600.

 

W moim 3600X 3,8, a też spadki mam do 3000-3400Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie gry to niektóre rdzenie pokazują poniżej 1Ghz, a gdzie jakieś 3,6 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie gry to niektóre rdzenie pokazują poniżej 1Ghz, a gdzie jakieś 3,6 :P

To masz zbijanie zegarow czego nie powinno miec miejsca pod obciazeniem, powodow moze byc mnostwo od limitow po ustawinia w bios oraz profile wydajnosci. Zrzucac to ma tylko zegary na pulpcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę pliku Biosu na MSI.ROM jak na ich filmiku, ale po włożeniu pendriva i wciśnięciu flash bios, czerwona dioda mignie tylko 3 razy, a to powinno się podobno świecić około 5 minut aż zgaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego Windowsa 10 1803 to powinieneś dostać batem przez plecy! :E Przecież samo AMD zaleca minimum 1903 mając Ryzena 3xxx.

No i co z tego, że zaleca :hmm:? Sprzęt normalnie działa także na starszych kompilacjach, a i nawet na Siódemce śmiga elegancko. Batem przez plecy powinni dostać wierzący w takie "oficjalne zalecenia" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych spadków do 3360/3600 na wątkach, przetestowałem kilka opcji, odpaliłem gierkę.

 

C-state + CnQ disabled/off nic nie pomaga, jest tak cały czas. Włączenie PBO nic nie daje, jak ma spaść to spada, ale główny zegar jest cały czas 4200mhz.

Pograłem jedną mapkę w BF5, mimo, że są te spadki, to zegar "główny" jest stały 4200mhz, FPS 110-120fps na mapce ARRAS, chyba tak się zwała.

W AC Origins/Odyssey tak samo, FPS nic nie spada, zegar główny też, ale wątki sobie jakby przeskakiwały 3360, po chwili 3600 a to trzymają się 4200 przez jakiś czas, by potem gwałtownie sobie skakać jak im się podoba.

 

Dla mnie to jest nowość, nigdy tego nie miałem, jak widać ABBA coś musiała sknocić, a nie pomogła w żadnym przypadku, szczególnie mi, gdzie ja miałem dużo lepszy boost, a teraz mam poziom dużo gorszy, choć dalej lepszy co nie którzy użytkownicy Ryzena 3600(X). :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę pliku Biosu na MSI.ROM jak na ich filmiku, ale po włożeniu pendriva i wciśnięciu flash bios, czerwona dioda mignie tylko 3 razy, a to powinno się podobno świecić około 5 minut aż zgaśnie.

 

upewnij się, że jest to pendrive "starego typu" (najlepiej 2GB i mniej, USB 2.0), sformatuj go pod FAT32 i wsadź do odpowiedniego portu (oznaczony w instrukcji płyty), inaczej nie zadziała. Jak miga 3 razy, to ma błąd odczytu z pendrive.

 

Użyj rufusa do formowatowania pendrive, po formacie windowsowym ludziom często nie działa.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to stary pendrive 1GB, spróbuje sformułować go jeszcze tym rufusem.Zmieniać nazwę pliku Biosu, czy nie trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablica partycji MBR, jedna partycja primary sformatowana na FAT32. Najlepiej z krótką etykietą (max 8 znaków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem windowsowym formatem i jeszcze rufusem w ten sposób.

 

nWLmWqE.png

 

Bios może być bezpośrednio ze strony, czy zmieniać mu nazwę pliku na MSI.ROM ?

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem windowsowym formatem i jeszcze rufusem w ten sposób.

 

nWLmWqE.png

 

Bios może być bezpośrednio ze strony, czy zmieniać mu nazwę pliku na MSI.ROM ?

Jak chcesz to zrobić przez bios flashback to MSI.ROM koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic,czerwona dioda mrugnie tylko 3 razy. Mogę jeszcze sprawdzić na pendrivie 128GB usb 3.0Moge, ale mówicie żeby był jak najmniejszy i 2.0.Najgorsze kest to, ze nie wiem co twraz robić wysyłać procek na gwarancję, a jak sie okaże, ze to płyta, albo całkiem coś innego.Nie mam jak wsadzić innego procka.

 

Przy tym Rufusie ma być rodzaj botowania : FreeDos, czy niebotowalne ?

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebootowalny. Sprawdź inne pendrive, niektórym udało się na konkretnym, inne nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...