Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm Szczerze zobaczę, ale bclk chyba mogę ustawić ręcznie.

 

Ustawie pc w taki sposób jak był i miał resety co jakiś czas i przetestuje . Pod koniec dnia zdam relację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi a tak mi się przypomniało - masz w tym swoim Asusie ustawienie BCLK, albo wyłączenie BCLK spread spectrum?

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze zadne producent nie daje juz opcji SpreadSpectrum. Otworzylem w tym celu ticket u Gigabyte i producent potwierdzil ze w nowych plytach ta opcja jest juz niedostepna.

Niemniej ogolnie BIOS Asusa jest wybiedzony jak przegladalem manuala od Prime. Nie da sie nawet PCI-E Gen3 wymusic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blck nie ma , użyłem wyszukiwania w biosie , ale sprawdzę potem fsb czy jest czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie mój system "ułożył." Dzisiaj 11,5H chodzi, jakies 11h stream+granie z przerwami, hwinfo nie pokazuje zadnego bledu. Nie rozumiem, bo wczesniej po starcie systemu cos juz bylo a teraz nic, null ;)

U mnie zależy jaki rabin ma dzień, raz błędy są, raz ani jednego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pc ustawiony oc jak wcześniej, 2 gry problemu brak, wczoraj już sypał przy włączaniu gry, ale dopiero wieczorem chrzest bojowy, zagram 2-3h bez przerwy praktycznie to zobaczymy. Jak na razie zauważyłem, że fps mam sporo mniej w apexie , w dodatku chipset, mimo że w idle kręci niższe obroty i ma niższą temp, to o dziwo podczas grania jest cieplejszy i kręci wyższe obroty, niż jak karta go zasłania. Może przez to, że przerzuciłem teraz gpu na linie z chipsetu ? Wcześniej 58-60* max, teraz 70* i 3600rpm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...tak. Teraz chipset dostaje mocniej po dupie.

Swoja droga nie rozumiem troche mniejszej liczby FPS. Przeciez Asus napisal w manualu ze masz tam PCI-E 4.0 4x. Wiec przepustowosc identyczna jak w PCI-E 3.0 8x.

Roznica powinna byc niewielka raczej: https://www.gamersnexus.net/guides/2488-pci-e-3-x8-vs-x16-performance-impact-on-gpus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta pracuję na x4 pcie 3.0 , nawet przy obciążeniu. Miałem około 120-130fps podczas zrzutu, mam 80-90fps , podczas gameplayu fps "pływa" prawie cały czas, wcześniej miałem przez większość czasu stałe 240, ale to jest dla testu, żeby wyeliminować ewentualny problem z liniami w cpu , bo chyba to przełożenie karty, na tym polega :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy RTXy obsługują PCIe 4.0? ;)

 

Nie obsluguja. Ale skoro plyta obsluguje PCI-E 4.0 4x i ma tak sama przepustowosc jak PCI-E 3.0 8x, to dlaczego dziala jako 4x a nie 8x?

 

U mnie karta pracuję na x4 pcie 3.0 , nawet przy obciążeniu. Miałem około 120-130fps podczas zrzutu, mam 80-90fps , podczas gameplayu fps "pływa" prawie cały czas, wcześniej miałem przez większość czasu stałe 240, ale to jest dla testu, żeby wyeliminować ewentualny problem z liniami w cpu , bo chyba to przełożenie karty, na tym polega :D ?

 

Tak, ale to wcale nie oznacza potencjalnie uszkodzonego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsluguja. Ale skoro plyta obsluguje PCI-E 4.0 4x i ma tak sama przepustowosc jak PCI-E 3.0 8x, to dlaczego dziala jako 4x a nie 8x?

Nie zapomniałeś gdzieś po drodze, że ilość linii PCIe to ilość aktywnych, fizycznych połączeń sygnałowych między urządzeniem a kontrolerem?

Skoro gniazdo udostępnia tylko 4 linie, to magicznie więcej "drutu" się tam nie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałeś gdzieś po drodze, że ilość linii PCIe to ilość aktywnych, fizycznych połączeń sygnałowych między urządzeniem a kontrolerem?

Skoro gniazdo udostępnia tylko 4 linie, to magicznie więcej "drutu" się tam nie pojawi.

 

huh...w sumie racja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple, jaki proc? :P

Raczej pojdzie 3700X, z tego wzgledu ze do gier poki co 12rdzeni mi nie potrzeba a bardziej planuje uderzyc w next Zen jak jeszcze go w przyszlym roku usprawnia. Teraz cos kupie na przeczekanie ale poczekam na jakies promo lub czarny piatek wiec nie pali mi sie ze zlozeniem.

 

Za 3900X przeplacac teraz nie ma sensu, chyba ze wroca ceny sprzed premiery za 2250z.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pojdzie 3700X, z tego wzgledu ze do gier poki co 12rdzeni mi nie potrzeba a bardziej planuje uderzyc w next Zen jak jeszcze go w przyszlym roku usprawnia. Teraz cos kupie na przeczekanie ale poczekam na jakies promo lub czarny piatek wiec nie pali mi sie ze zlozeniem.

 

Za 3900X przeplacac teraz nie ma sensu, chyba ze wroca ceny sprzed premiery za 2250z.

 

 

Wczoraj można było sobie skumulować promocje w xkomie i załapać się na ryzena 2 2700 (650zł), jakąś płytę z promocji tydzień komponentów. Do tego casback za zestaw z asusem + gra i gamepass za 2 grosze.

Edytowane przez raza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny poprzedniej genracji to slabe procesory i nawet o tym nie mysle zeby cokolwiek nizej wkladac do zestawu ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , ale patrząc na kolegi sygne, ryzen 2xxx tu nie pasuje , 2080ti by się nudził. Na przeczekanie warto się zainteresować 3600x lub 3700x/3800x , jednak zegarki wyższe niż w 3600 , i wydajność też. Jak nie masz parcia na już i teraz to w dobrej kasie powinno Ci się udać dorwać jednego z wyżej wymienionych. 3800x był ostatnio za niecałe 1400zl , cena bomba jak na moje oko .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , ale patrząc na kolegi sygne, ryzen 2xxx tu nie pasuje , 2080ti by się nudził. Na przeczekanie warto się zainteresować 3600x lub 3700x/3800x , jednak zegarki wyższe niż w 3600 , i wydajność też. Jak nie masz parcia na już i teraz to w dobrej kasie powinno Ci się udać dorwać jednego z wyżej wymienionych. 3800x był ostatnio za niecałe 1400zl , cena bomba jak na moje oko .

 

Tak, a pozniej bedziemy rozwiazywac jego problemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Phoenixsuple

 

Bez jaj, na poważnie wymieniasz 8700K @ 5300 na Ryzen?! :o

Trzeba sprzedac poki to cos warte ;)

 

Chetnie stestuje AMD ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie miał jakieś problemy to od razu odesłać i wziąć 2 egzemplarz i problemu nie będzie . Ja bym wziął 3800x jak się tanio trafi , wyłączył smt i podkręcil go. 8 czystych rdzeni zapewni duża wydajność, w dodatku przy niższym napięciu osiągniesz wyższy zegar. Sam się zastanawiałem nad smt off i pocisnac zegar wyżej. Na starszych ryzenach , wiem że taki zabieg dawał większe pole manewru jeśli chodzi o oc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , ale patrząc na kolegi sygne, ryzen 2xxx tu nie pasuje , 2080ti by się nudził. Na przeczekanie warto się zainteresować 3600x lub 3700x/3800x , jednak zegarki wyższe niż w 3600 , i wydajność też. Jak nie masz parcia na już i teraz to w dobrej kasie powinno Ci się udać dorwać jednego z wyżej wymienionych. 3800x był ostatnio za niecałe 1400zl , cena bomba jak na moje oko .

Nie mam parcia wiec spokojnie cos upoljue na dobrej promocji, gram w 1440p ze skalowaniem wiec wydajnosc prockow mocno sie zaciera miedzy Iintel/AMD.

 

Nie spoodba mi sie to wroce do niebieskich.

 

Co się pobawisz to twoje :E

Dokladnie tak :D

 

Do tego czasu pewnie wyjdzie jeszcze najnowsza agessa.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam parcia wiec spokojnie cos upoljue na dobrej promocji, gram w 1440p ze skalowaniem wiec wydajnosc prockow mocno sie zaciera miedzy Iintel/AMD.

 

Nie spoodba mi sie to wroce do niebieskich.

 

 

Dokladnie tak :D

 

Do tego czasu pewnie wyjdzie jeszcze najnowsza agessa.

 

Zanim kupisz proca, to minie 14 dni i nie bedziesz mogl oddac plyty jak sie okaze ze beda jakies problemy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie mam trupa w opakowaniu to problemow nie bedzie, tym sie akurat nie martwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...