Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Warto by bylo skleic nowy temat gdzie bedzie w 1 poscie przypiete jak ustawic bios aby wyciagnac 100% wydajnosci cepa

 

u mnie w c20 wynosci 3684 :/

 

Phi, u mnie na AUTO i z PBO ten procek takiej wartości nigdy nie zobaczył, więc nie płacz :lol2:

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi, u mnie na AUTO i z PBO ten procek takiej wartości nigdy nie zobaczył, więc nie płacz :lol2:

No u mnie wypluwa 3819 ale widać że przekraczam o jakieś 2-3% limit według mastera i go blokuje na tej fotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto by bylo skleic nowy temat gdzie bedzie w 1 poscie przypiete jak ustawic bios aby wyciagnac 100% wydajnosci cepa

 

u mnie w c20 wynosci 3684 :/

 

Jakby ktoś komuś zapłacił to by podjął się takiej pracy "Dla ludu" na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wypluwa 3819 ale widać że przekraczam o jakieś 2-3% limit według mastera i go blokuje na tej fotce

u mnie w takiej formie przekracza o 20% limit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/5867677281882.bmp.html te dwie opcje mam podnieść z auto? bo nie wiem dokładnie która opcja u mnie w biosie odpowiada za to

 

U mnie opcje dotyczace PPT TDC oraz EDC znajduja sie w PBO :[ aby nimi "sterowac" musze ustawic PBO na manual

 

po kilku zmianach w c20 wynik wskoczyl na 3787 takze jest git :D

moge pozniej podeslac SS z biosu asusa jezeli ktos chce

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie opcje dotyczace PPT TDC oraz EDC znajduja sie w PBO :[ aby nimi "sterowac" musze ustawic PBO na manual

 

po kilku zmianach w c20 wynik wskoczyl na 3787 takze jest git :D

moge pozniej podeslac SS z biosu asusa jezeli ktos chce

Tylko ja mam disabled pbo bo mam ręczne OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam disabled pbo bo mam ręczne OC ;)

 

tez mam reczne oc :)

 

3802 pkt w r20, wynik powtarzalny takze ok

 

pozostaje zrobic oc ramu bo leza biedne nieruszane :D

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testują juz 3950x ciekawe jak temperatura na Fortisie 3 :)

Chcesz tego potwora sensownie schłodzić Fortisem? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tego potwora sensownie schłodzić Fortisem? :hmm:

 

 

Tak, chciałbym wiedzieć czy to prawda, że na powietrzu nie ma szans a jeśli nie ma to czy ostatnia generacja która ma być na AM4 to poprawi.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tego potwora sensownie schłodzić Fortisem? :hmm:

Ecko Mode bedzie tryb :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisali że w nowej agesie dodają cTDP - ustawi się 65W i problem z głowy.

 

 

8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisali że w nowej agesie dodają cTDP - ustawi się 65W i problem z głowy.

 

 

8:E

 

No mi się pojawiła ta opcja wlasnie na tomahawku z nowym biosem jak chce zwiększyć limit to można tam dać też więcej np 100W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy w temacie platformy AMD :)

 

Chłodzenie BOX, dobijało do 80 st. Napięcie z tego co widziałem było stałe 1.352V

 

Wynik OK? https://i.imgur.com/eKn3DU5.png

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się pojawiła ta opcja wlasnie na tomahawku z nowym biosem jak chce zwiększyć limit to można tam dać też więcej np 100W?

Można, ale to nic nie da :E przetestowałem właśnie. Mi się CPU o tak wykrzaczył na 4,3Ghz i tak w c20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie asus po ustawieniu na sztywno cepa z automatu ściąga limity. Wpisanie wartości w pbo na "0" załącza limity, wpisanie po 300 w tych 3 okienkach ustala limity wysoko.

Nowy bios zbił 1ns w opóźnieniach na ramie , 66.5ns przy 4.1ghz + ramie 3733 cl16 to chyba całkiem "znośnie" , w dodatku na micronach e-die

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie asus po ustawieniu na sztywno cepa z automatu ściąga limity. Wpisanie wartości w pbo na "0" załącza limity, wpisanie po 300 w tych 3 okienkach ustala limity wysoko.

Nowy bios zbił 1ns w opóźnieniach na ramie , 66.5ns przy 4.1ghz + ramie 3733 cl16 to chyba całkiem "znośnie" , w dodatku na micronach e-die

U mnie na nowym biosie chyba w końcu działa 3733 na pamięciach i też ta 1ns spadła w aidzie. Ale za to musiałem zbić 25 Mhz z procesora. No i u mnie boosty na auto są gorsze niż kiedykolwiek, 3850-3875 Mhz na wszystkich rdzeniach w cinebenchu tylko. Bawiłem się różnymi ustawieniami PBO i nic to nie daje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś chory i w domu siedzę, to się bawię ramem . Cisne ram na 3733mhz i sciskam timingi . Postaram się uruchomić pc z ramem 3800mhz, albo i wyżej, bo nie próbowałem na nowym biosie tego, na starym z fclk1900 pc nie odpalił nawet. Zastanawia mnie jeszcze to, czemu na stocku mam vddg na 1.1v, a ręcznie 0.95 destabilizuje pc, a 1v nie bootuje. Może spróbuję 1.1v, tak jak na auto podaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś chory i w domu siedzę, to się bawię ramem . Cisne ram na 3733mhz i sciskam timingi . Postaram się uruchomić pc z ramem 3800mhz, albo i wyżej, bo nie próbowałem na nowym biosie tego, na starym z fclk1900 pc nie odpalił nawet. Zastanawia mnie jeszcze to, czemu na stocku mam vddg na 1.1v, a ręcznie 0.95 destabilizuje pc, a 1v nie bootuje. Może spróbuję 1.1v, tak jak na auto podaje ?

Ja stockowo mam za to VDDP wbijane przez płytę 1.1v i to w kazdym biosie tak miałem, przestawiłem ręcznie na 1v bo wtedy ram jest stabilny na 3733, vddg mam 0.950 tak jak w kalkulatorze wszystko powyżej tego destabilizuje u mnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na asusie też kręci 4k RPM i 83 stopnie chipset. Latem pewnie tego nie przeżyje...

Pobawiłem się trochę wentylatorami w obudowie i udało mi się zbić temperaturę na chipsecie do ~73 w czasie grania i ~57 w idle, więc już chyba w normie. Obroty na piździku zdecydowanie spadły, ale cóż, na Intelu problemów takich nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na X470 w tegoroczne upały jak robiłem testy Prime z AVX na Ryzenie 2700 chipset nagrzewał się według odczytów HWInfo do max 45 stopni a tutaj takie przeboje z X570 na Ryżu 3600 :lol2:

Edytowane przez pijacka_czkawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę wentylatorami w obudowie i udało mi się zbić temperaturę na chipsecie do ~73 w czasie grania i ~57 w idle, więc już chyba w normie. Obroty na piździku zdecydowanie spadły, ale cóż, na Intelu problemów takich nie było :P

 

Ja przeczytałem dziesiątki wątków na reddicie, obejrzałem kilka filmów na YT i zrobiłem rekonfigurację sprzętu - Vega poszła do PCIE_3 (OK, jest tylko x8, ale żadnych zmian w FPSach w grach czy szybkości liczenia OpenCL nie stwierdziłem), grabber do PCIE_1, mam odsłonięty wentylator chipsetu i header USB-C. Temperatura chipsetu w idle czy przy Prime95 trzyma się równych 60 stopni (przy prędkości wentylatora 2800-3000rpm - profil Silent), przy okazji oddalenie Vegi od Noctuy obniżyło mi o parę stopni temperatury CPU w stresie. Jak zarzynam GPU to temperatura chipsetu nieco się podnosi, ale nie przekracza 70 stopni, temperatury dysków M.2 to 48 i 55 stopni. Mission accomplished - ASRock póki co zostaje. Zastanawiam się tylko ile warta jest karta dźwiękowa na tym ASroku (ALC1220).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 1200 za używanego 3700x spoko cena? Oczywiście gwarancja, dowód zakupu. Dzisiaj ostatecznie postanowiłem że wracam do Intela xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzi3k@ a co cię zraziło do Ryzena że wracasz do Intela? Dobrze by było poznać zdanie osób które podjęły taką decyzję w epoce mody na Ryzeny i hejtu na Intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...