Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nie jestem z tych co do 5fps więcej chcą dopłacić parę stowek:).

Ale patrząc realistycznie , takie patrioty na b-die dzis kupię, za 2 lata dostanę podobna kasę przy odsprzedaży, bo ich już nie będzie w obrocie, a co wykorzystam to moje :P. Cruciale wystawie za 400zl , robią 4200mhz cl16 więc wcale nie mało i może się złapie napaleniec na nie, a jak nie to pójdą w szuflade i poczekają na lepsze czasy :). Procek upłynnie jak coś, i myślę że na chwilę obecną wykraczanie poza 6/12 nie ma większego sensu, lepiej za rok wrzucę ryzena 4xxx 8/16 albo 12/24 i zostawię tak parę lat, chyba że trafie w dobrej kasie 8/16 To wezmę:).

Mam matrycę 144hz , ale w niektóre gry lubię grać na 240fps np :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak weźmiesz 3600X to 1) przepłacisz za marny wzrost wydajności, lub żaden jeśli trafia się fajna sztuka 3600 bez X 2) wesprzesz g****ianą politykę AMD o tworzeniu wersji X +100Mhz co nic nie daje, a kosztuje za dużo. Ta wersja X to pomyłka. Powinni samodzielnie sprzedawać 3600X, tak jak robią to z 3700, 3800 i 3900X. Wszystko X ma więc po co robić problem i rozmieniać te procki na drobne. No ale rozumiem, słabe biny trzeba sprzedać...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz 3600X to 1) przepłacisz za marny wzrost wydajności, lub żaden jeśli trafia się fajna sztuka 3600 bez X 2) wesprzesz g****ianą politykę AMD o tworzeniu wersji X +100Mhz co nic nie daje, a kosztuje za dużo. Ta wersja X to pomyłka.

Popieram, 3600x nie zmieni niczego kompletnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ja nie dam więcej niż 880zl za 3600x , będę szukał jakieś promocyjnej oferty , 1000zl w życiu bym nie dał za niego. Ewentualnie 3700x w okolicach 1200zl jakbym dostał to bym wziął;) . Jak mam kupować 3 sztuki 3600 , będę miał pecha i trafie kasztany , policze koszta wysyłki, thermal gryzlli i mi wyjdzie tak, jakbym bez kombinowania kupił wersję x, gdzie szansa na lepszy bin jest wieksza :)

 

 

Moje microny e-die na tym asusie przejdą 10 cykli tm5 v3 na 4600mhz cl18 ? Jak stawiacie? Test leci już 4min bez błędu wiec i tak nie jest źle:)

Idę na dół, jak wrócę to zobaczę jak test. Jak przejdą to spróbuję 5000mhz cl20 czy pójdą stabilnie :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest to narzucanie swojego zdania bo sie tobie nie oplaca :E

 

No i chyba nie wiesz co to jest miec zajawke, jesli ktos lubi bawic sie w OC i robic fajne wyniki to przyjemnosci z tego i spedzonego przy tym czasie nie da sie przeliczyc na zlotowki.

 

Śmieszne to jest twoje czepianie się w temacie, gdzie ludzie radzą sobie nawzajem. :E tak, kup najdroższy i kręć, bo przecie tylko na najdroższym albo nieopłacalnym jest z tego frajda? :E

 

Ja tam podkręciłem fajnie moje CJR i też miałem z tego frajdę. Zupełnie nie wiem, o co ci chodzi. Frajda jest tylko wtedy, gdy przepłacisz? :lol2: Ja mam największą frajdę z optymalizacji cenowej.

 

Czy z ręką na sercu możesz powiedzieć, że dopłacenie 100% do RAMu który jest lepszy w Aidzie o jakieś 3-5% to jest dobry pomysł?

 

Odwracając Twoje twierdzenie: nie każdy ma nielimitowany budżet na przyjemności. Inaczej każdemu by doradzano to samo: Kupuj 2080Ti, bo fajnie mieć super sprzęt i się nim jarać. Fajnie, tylko drogo. Tak więc wiesz.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie większa niż 3% , i to nie w aidzie ;) .

Co z tego że mi ram śmiga 4200mhz cl16, jak nie mam żadnego pożytku z tego na ryzenie 3xxx :). Fajnie będzie dostosować możliwości ramu pod konkretną platformę. Na intelu myślę, że by można było coś wydajnego wyrzezbic :)

 

Ja nie mam ograniczonego budżetu, ale u mnie komp nie jest top1 jeśli chodzi o wydatki i szkoda mi wrzucać 2080ti i za 2 lata stracić 3k ;). Wolę kupić coś z średniego segmentu do 2k i stracić w 2 lata 1000zl. Mam też specyficzne wymagania co do pc , u mnie żadne microscinki w grach nie przejdą, musi być ultra płynnie, a jakość grafiki zależna od gatunku. Forze lubię na Maxa w prawo , ale w apexa gram na Max w lewo z ogromna ilością fps :)

 

Cruciale 20min bez błędu, 4600mhz cl18 osiągalne raczej będzie ^^

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, tylko że zaraz dojdziemy do ściany z uwagi na GPU...

 

żeby się Phoenixsuple nie czepiał znowu to spytam najpierw czy jesteś entuzjastą z nieograniczonym budżetem, bo to faktycznie trochę zmienia :lol2:

 

jak nie jesteś to za wymianę ramu na b-die trochę zabulisz, pytanie czy nie lepiej dla zestawu będzie np. pogonić 2060 i dołożyć tę kasę do 2070 na black friday a nie do ramu. IMO tak :cool:

 

i tak, najlepiej to mieć 2080Ti i ramy wyrypane w kosmos, tylko zakładam, że masz budżet na przyjemności. I nie jest on z gumy :E

 

Ja nie mam ograniczonego budżetu, ale u mnie komp nie jest top1 jeśli chodzi o wydatki i szkoda mi wrzucać 2080ti i za 2 lata stracić 3k ;). Wolę kupić coś z średniego segmentu do 2k i stracić w 2 lata 1000zl. Mam też specyficzne wymagania co do pc , u mnie żadne microscinki w grach nie przejdą, musi być ultra płynnie, a jakość grafiki zależna od gatunku. Forze lubię na Maxa w prawo , ale w apexa gram na Max w lewo z ogromna ilością fps

 

no to Panie, black friday idzie, czas lepsze GPU wyrwać ;)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetu to szczerze mógłbym mieć nieograniczony budżet, ale zwyczajnie nie chce tyle wkładać w pc. Lubię pograć komfortowo, ale bez przesady :P. Jak widzę, że mogę coś kupić i nie stracić na tym zbytnio, to czemu by nie :)? Zauważyłem, że w ulubionej grze, procek+ ram dają boosty, stad chce zmienic ram i cpu . Zaraz mi ktos powie zebym kupil intela, ale po orostu nie chce , co chwile wychodza nowe luki i wyjdzie niebawem tak, ze ryzen bedzie wydajniejszy za jakis czas ... a druga sprawa, nie lubie przeplacac :)

 

 

Rx5700xt wrzucam więc spokojnie :). Black nie potrzebny , na codzień trafiają się takie okazje, że na bf może się taka nie trafić:). Np zasilacz z podpisu 259zl w xkom nowy, trafi gdzieś taniej xd? Cruciale 292zl i jeszcze więcej:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetu to szczerze mógłbym mieć nieograniczony budżet, ale zwyczajnie nie chce tyle wkładać w pc. Lubię pograć komfortowo, ale bez przesady :P. Jak widzę, że mogę coś kupić i nie stracić na tym zbytnio, to czemu by nie :)? Zauważyłem, że w ulubionej grze, procek+ ram dają boosty, stad chce zmienic ram i cpu . Zaraz mi ktos powie zebym kupil intela, ale po orostu nie chce , co chwile wychodza nowe luki i wyjdzie niebawem tak, ze ryzen bedzie wydajniejszy za jakis czas ... a druga sprawa, nie lubie przeplacac :)

 

 

Rx5700xt wrzucam więc spokojnie :). Black nie potrzebny , na codzień trafiają się takie okazje, że na bf może się taka nie trafić:). Np zasilacz z podpisu 259zl w xkom nowy, trafi gdzieś taniej xd? Cruciale 292zl i jeszcze więcej:).

 

no ja mam podobne podejście, też mogłem brać 3900x tylko po co, skoro to niewiele by mi dało.. ;) mam zajawkę na optymalizację. Pewnie w przyszłym roku topowy R4000 wejdzie (tutaj obstawiam, że finał popularnej platformy + ostatni proc z serii na DDR4 zrobi swoje i odsprzedam go za 80% ceny zakupu po paru latach jak 4790k :E) a z GPU to zobaczymy, pewnie dopiero nextgen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chce kupić ostatni procek na am4 z wyższej półki, jestem tego samego zdania, że za dużo na nim nie stracę po czasie . Chyba że kolejne ryzeny dadzą taka petarde, że ryzeny 4xxx staną się jak fxy xd . Mam nadzieję że tak nie będzie, ale pożyjemy zobaczymy. Jestem coraz starszy i coraz rzadziej mi się chce zaglądać do pc , dlatego chce jakoś przepekac do następnego roku . W nowych ryzenach liczę na fclk na poziomie 1900-2000 do osiągnięcia, wiec bdie dadzą jeszcze więcej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, dlatego nie chce ani intela, ani nvidii, to są oszuści i nie mam zamiaru ich dorabiać. Musiałoby się zdarzyć coś niesamowitego , abym zmienił zdanie . I może to nazwiecie fanboystwem, ale tak nie jest ...

 

Leci 10 cykl na v3 tego ramu, szacun za 292zl ... 4600 cl18 to chyba niektóre bdie nie robią?

Szacuneczek... 9cc0ac1f477b268e.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchroniczne 4600c18 może nieraz wypaść lepiej niż 3533c14 :)

 

Generalnie fajny ram pod intela by był. Co do patriotow 4400, doplacanie 100% jest słabe, ale nie trzeba nieraz aż tyle dopłacać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem widziałem PW :P. Już napisałem do sprzedawcy, jak jutro/pojutrze wpłata nie robi problemu to będę miał patrioty 4400 cl19 :).

Wiem, dobrze trafiłem, ale to rzadkość od czasu 6600k :D. Tamta sztuka jak ten ram, 1.35V 4.7-4.9ghz robiła, nie pamiętam dobrze :).

 

Edit dogadalem się o patrioty , wiec będę miał b-die niebawem :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam sprzedałem swoje cruciale szare (teraz mam białe) ktore robiły 4000mhz cl16 (nawet wiecej nie sprawdzałem) komuś kto ma Intela i u niego do tylu nawet nie podeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cruciale wystawiam dla picu 400zl , nie sprzedadzą się to ida do szuflady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ja nie dam więcej niż 880zl za 3600x , będę szukał jakieś promocyjnej oferty , 1000zl w życiu bym nie dał za niego. Ewentualnie 3700x w okolicach 1200zl jakbym dostał to bym wziął;) . Jak mam kupować 3 sztuki 3600 , będę miał pecha i trafie kasztany , policze koszta wysyłki, thermal gryzlli i mi wyjdzie tak, jakbym bez kombinowania kupił wersję x, gdzie szansa na lepszy bin jest wieksza :)

 

 

Moje microny e-die na tym asusie przejdą 10 cykli tm5 v3 na 4600mhz cl18 ? Jak stawiacie? Test leci już 4min bez błędu wiec i tak nie jest źle:)

Idę na dół, jak wrócę to zobaczę jak test. Jak przejdą to spróbuję 5000mhz cl20 czy pójdą stabilnie :).

tm5 to kiepski test i w zaden sposob nie oddaje stabilnosci, dobry jest jako peirwszy test na wstep czy nie sypie bledami i tylko tyle.

 

Śmieszne to jest twoje czepianie się w temacie, gdzie ludzie radzą sobie nawzajem. :E tak, kup najdroższy i kręć, bo przecie tylko na najdroższym albo nieopłacalnym jest z tego frajda? :E

 

Ja tam podkręciłem fajnie moje CJR i też miałem z tego frajdę. Zupełnie nie wiem, o co ci chodzi. Frajda jest tylko wtedy, gdy przepłacisz? :lol2: Ja mam największą frajdę z optymalizacji cenowej.

 

Czy z ręką na sercu możesz powiedzieć, że dopłacenie 100% do RAMu który jest lepszy w Aidzie o jakieś 3-5% to jest dobry pomysł?

 

Odwracając Twoje twierdzenie: nie każdy ma nielimitowany budżet na przyjemności. Inaczej każdemu by doradzano to samo: Kupuj 2080Ti, bo fajnie mieć super sprzęt i się nim jarać. Fajnie, tylko drogo. Tak więc wiesz.

Jak widac czytac ze zrozumieniem nie potrafisz i odwracasz kota ogonem, jedynie co to narzucac swoja racje komus innemu. ;)

 

PS: Ty nie radzisz komus tylko wpajasz na sile swoje racje zeby ktos czegos nie robil bo Ty bys tak zrobil a nie innaczej wiec sory ale takie cos trzeba tepic. I tak co dla kogo jest oplacalne zostawie bez komentarza bo to sprawa indywidualna i nikt nikomu nie powinien zagladac do portwela.

 

Widziałem, dlatego nie chce ani intela, ani nvidii, to są oszuści i nie mam zamiaru ich dorabiać. Musiałoby się zdarzyć coś niesamowitego , abym zmienił zdanie . I może to nazwiecie fanboystwem, ale tak nie jest ...

 

Leci 10 cykl na v3 tego ramu, szacun za 292zl ... 4600 cl18 to chyba niektóre bdie nie robią?

Szacuneczek... 9cc0ac1f477b268e.jpg

Odpal cos porzadnego, ja ci wbije 3733cl14 i tez ten test przejdzie a gdzie indziej bedzie sie sypal a nawet pogram z 10min jak szczescie dopisze :D A ta predkosc z dzielnikiem to nie jest zaden wyczyn.

 

Wrzuc test z AIDA, jestem ciekaw jakie wyniki wyrzuci.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę później aide , teraz cisne apexa, jakby było nie stabilnie to już w 1 grze by mnie wyrzucilo, a mam za sobą z 6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novi czyli jak testujesz teraz 4600 2:1 to co pokazałeś na teście? 1h i 5min trwało 10 cykli u ciebie z powodu braku synchronizacji ta?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...