Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

3533 ciasno tm5 robiło w około 53 minuty , a tu jak widać.

Apex zakończony, 0 problemu , leci hci do rana , nie zawstydzi mnie to wiem:). Ciekawe co patrioty potrafią ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc wyniki z AIDY czy jest sens wgl to testowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3533 ciasno tm5 robiło w około 53 minuty , a tu jak widać.

Apex zakończony, 0 problemu , leci hci do rana , nie zawstydzi mnie to wiem:). Ciekawe co patrioty potrafią ^^

U mnie test trwa 47min czyli w miarę szybko jak myslę. Jak kolega wyżej zapodaj ten wynik z aidy bo ciekawi jesteśmy ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, na ryzenie ten ram nie robi furory, przy 4600mhz ma 75ns opóźnienia, a reszta jest na poziomie 3600mhz cl16 :) . Na intelu jest w stanie pokazać pazur :) . Leci hci już przy okazji do sprzedaży, skoro tm5v3 nie jest wiarygodne, no to hci to potwierdzi. Jak jutro też będę się nudził to spróbuję 5000mhz cl20 , szału nie robi wydajnosciowo, ale jak przejdzie stabilność to respekt w czystej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie test trwa 47min czyli w miarę szybko jak myslę. Jak kolega wyżej zapodaj ten wynik z aidy bo ciekawi jesteśmy ;)

 

Najlepiej niech wrzuci Aide i HCI po 6h testów za 5min :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jednak stabilny ten ram :P

Aida też się znalazła :P

 

 

4332245ff9c74793.jpg

 

1b11236d67b9c7ce.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne wyniki, tyle to chyba na ramie w okolicach 3000 można zrobić, fakt że to tylko suchy bencz ale obawiam się że w programach również nie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingami mógłby coś poprawić, ja wrzuciłem luźne timingi , bo tylko chce sprawdzić maksymalny potencjał tego ramu. I tak jestem w podziwie, że płyta prowadzi tak wysoko ram, przecież to najtańszy dostępny Asus x570 :)

 

Grałem w apexa wczoraj na tym ramie , i nie ma dużej różnicy w fps wedle 3533mhz cl14 A tym nastawem, fps jest zdecydowanie stabilniejszy niż na xmp :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne wyniki, tyle to chyba na ramie w okolicach 3000 można zrobić, fakt że to tylko suchy bencz ale obawiam się że w programach również nie będzie lepiej.

 

Ale to nic nowego, że bez synchronizacji Ram na ryzenie wypada blado. Jakby to pozaciskać to dałoby się pewnie wywalczyć natawy konkurujące z 3600-3733 ale mniej przewidywalne, bo czasem Latlency wpływałoby na wynik a czesem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego walka o 3800+ nie ma żadnego sensu.

Ja mam od momentu wyjścia biosu z 1003 takie same ustawienia i aż do wymiany sprzętu nie zamierzam tego zmieniać.

 

2144122.png

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tylko sprawdzam potencjał ramu , u mnie niestety 3533mhz jest maxem z synchronizacja jak na chwile obecna, nie wiem z jakiego powodu mi wyrzuca gry na np 3733mhz mimo, że ram jest stabilny, wcześniej działało takie ustawienie , teraz nie. Zobaczymy co te patrioty potrafią:).

 

4600 16.22.18.18.40.60 trfc 600t , scl 4, komp nie wstaje :P. Zaraz wrzucę 5000mhz cl20 , ciekawe czy komp wstanie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie potencjalu ramu na dzielniku to zaden potencjal bo wyniki sa kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowal do kontrolera prundu, jak pomoże to znaczy że słaby krzem się trafił. Jak nie pomoże to znaczy że jeszcze słabszy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjał sprawdzam do sprzedaży, bo wczoraj kupiłem bdie :). Użytkownik intela może docenić ten potencjał.

Napiecia na jakich teraz lata ram .

Soc 1.1v

Vddg 0.9v

Vddp 1000mV

Procodt 34ohm

I wydaje mi się, że nie ma większego sensu zmieniać napiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to na intelu tak nie wstanie nawet :lol2: 3600 to bedzie cud ugrac na sensownych timingach.

 

Ladnie z fantazja poplynales ale intel i krecenie tam memek to inna para kaloszy ;) A juz napewno nie na tych kosciach.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz rację, przecież na tych micronach parę miesięcy temu na intelu pobijali rekordy w oc ramu :). I są pojedyncze zrzuty jak zwykły Kowalski ma je puszczone na 4000mhz :).

 

https://www.hardwareasylum.com/reviews/memory/ballistix_sport_3200/page3.aspx

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe o tym i nawet wrzuce ci wynik:

 

https://abload.de/img/screenshot184iskkm.png?fbclid=IwAR01i-Vs6ImKgmqcoQeC6mCUQeu2QMq_NwSbtuCkHvTO3qV1TLTM6DERxbk

 

Jednak testowanie OC ramu z dzielnikiem na AMD ma sie nijak do krecenia ramu na Intelu a do tego musi byc jeszcze dobry mobas i dobry cpu porzadnym imc. Wiec sprawdzanie potencjalu na AMD z dzilnikiem w zaden sposob nie mozna przelozyc tego do OC na intelu dlatego twoje testowanie to strata czasu a wyniki z dzielnikiem sa kiepskie jak widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś dać większy SoC ?, ja żebym miał 3800 Mhz, to na 1.1825V dopiero mam stabilnie,

ale za to wyniki i opóźnienia kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jakie kosci siedza w srodku, 3200 nic nie mowi.

Samsung B-Die

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś dać większy SoC ?, ja żebym miał 3800 Mhz, to na 1.1825V dopiero mam stabilnie,

ale za to wyniki i opóźnienia kosmos

 

Ja od wczoraj szukam w internetach ile ludzie tego ładują, bo do niedawna pisane było, że powyżej 1.1v SOC już może psuć stabilność i lepiej nie przekraczać.. U mnie powyżej 1.1V soc przy 3800/1900MHz wyniki w CineBench sie dopiero zaczynają zgadzać. Na 1.1 mam gorszy wynik o jakieś 700pkt bez sensownego powodu na pierwszy rzut oka ( pewnie CRC działa i marnuje takty).. Ale i tak jeszcze brakuje do stabilności przy chyba 1.15V.. trzeba zmienić podejście i dowalić te 1.175-1.2V ? :hmm:

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja przy tym 1.1825V na SoC mam takie wyniki stabilnie, jak dam mniejsze SoC, to przestaje być stabilnie:

0MEGn26.jpg

 

 

więc sobie chwalę...

 

a trfc mam poniżej 300

no i temperaturę trzymam poniżej 44 stopni na pamięciach jakby co

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to na intelu tak nie wstanie nawet :lol2: 3600 to bedzie cud ugrac na sensownych timingach.

 

Ladnie z fantazja poplynales ale intel i krecenie tam memek to inna para kaloszy ;) A juz napewno nie na tych kosciach.

 

Ja miałem Triendz 3600cl15-15-15 Na Intelu i na Ryzenie. 3800cl15-15-15 było bez szans na obu platformach. 3600CL14-15-15 było bez szans na obu platformach.

 

Teraz mam Patrioty 4400 i z palcem w nosie działają na Ryzenie przy 3600cl14-13-13. Tak więc nie wiem czy tak do końca temat jest kompletnie inny Ryzen vs Intel.. Idąc tym tropem warto zauważyć, że MSI Z390i również zupełnie inaczej poprowadzi pamięć niż jakaś inna najprostsza płytka mimo podobnej ceny ;)

 

Jeżeli są jakieś większe różnice na ZEN vs Intel to ja bym poprosił o źródełko, bo teraz Phoenix sugerujesz, że na AMD można zrobić 4600 a na Intelu cudem będzie 3600.. Nie chce mi się wierzyć w aż taką przepaść ( 1GHz ) między tymi platformami. Taka ciekawostka, 4400 na mojej płycie nie wstaje z XMP, bez XMP ani z kalkulatorem. A teoretycznie wychodzi na to, że powinny to zrobić z palcem w pupie z tego co piszesz, skoro przed wysyłką Patriot potwierdził działanie z i7.

 

 

Jak się kupuje Płytę+RAM+CPU to można przyjąć za pewniak osiągnięte OC u sprzedającego. No chyba że kłamie :D. Kupując sam ram trzeba brać poprawkę na spory rozrzut. Szczególnie jak pod Intela ktoś kupi ram od posiadacza AM4.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale ty mowisz o bdie a nie o crucialach na inncyh kosciach a to roznica, w dodatku robisz maslo maslane na roznych paltformach i roznych kociach wrzucasz wyniki wiec nic z tego nie wynika.

 

Widze ze w twoich ost postach piszesz takie bzdury ze masakra, 4600mhz na AMD z dzielnikiem 2:1 i wynikami jak na jakis kiepskim 3600 porownujesz do 4600 na intelu i to jeszcze na crucialach :lol2:

 

Zejdz na ziemie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie b-die to pobawię się napięciami na nowo, miałem bdie i wiem, że one inaczej latały na ryzenie niż microny, ciaśniej, ale i też procodt potrzebowały wyższe, cldo musiałem ustawiać na 0.9v , żeby cisnąć na 3466mhz cl14 . W poniedziałek będę miał wysłane patrioty, więc wtorek/środa będę miał w domu :).

 

@Phoenixsuple czemu uparcie twierdzisz, że na intelu ten ram nie będzie latał na 4000mhz ;)? Jest jakieś potwierdzone źródło ?

No to czemu na zagranicznych forach o crucialach , są zrzuty jak ludzie na intelu mają ustawiane 4000/3800/4200mhz :)? Tu dużo zależy od sztuki ramu, niektóre już się zaczynają jąkać na 3600mhz, a niektóre dopiero rozwijają skrzydła :). Miałem drugie egzemplarze cruciali, i tam już końcówki oc zaczynały się na 3600mhz cl16 :) . I nie każdy crucial śmiga cr2, niektóre nie lubią , te białe latają bez problemu z cr2, więc myślę tym bardziej, że na intelu nie będzie problemu :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...