Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro, że tak sądzisz :(

W wybranych grach jest też 3950X-ECO (Wiedźmin, GTA V, CS:GO, SOTTR, Wolf2, AC:Odyssey, FC5).

 

Tak ... w OC... a tryb ECO nie ma z OC nic wspolnego.

 

Ty tak serio?? Sadzisz ze to procesor do gier i zdziwiony dlaczego nie jest 2x szybszy od 3700X :lol2: Podpowiem, w Multicore ten procesor jest 2x wydjaniejszy od 3700X. Do tego jakies sugestie dlaczego on nie kosztuje 2-3k :E Co za cebulackie podejscie.... :E

 

Nie jest 2x wydajniejszy...

W niektorych testach jest blisko 2x szybszy, ale ciagle troche mu brakuje. W innych jest nieco szybszy - rowniez MC (nie liczac gier). Wiec w dalszym ciagu nie usprawiedliwia to przeszlo 2x wyzszej ceny.

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały temat wszyscy napierali i się srali ze niskie TDP i zachwyty po pachy bo oszczędne cepy a tu w wieśniaku przebijają intela którego tu okrzyknęli prądożerny, wiec chyba coś tu nie halo z tym chwytem marketingowym TDP 105 WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie spieszy się... może dlatego, że i tak nieźle działa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus się nie śpieszy z wydaniem biosu 1.0.0.4 do Prime X470 PRO...

Ale jak wyda to solidnie, nie top co MSI/GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały temat wszyscy napierali i się srali ze niskie TDP i zachwyty po pachy bo oszczędne cepy a tu w wieśniaku przebijają intela którego tu okrzyknęli prądożerny, wiec chyba coś tu nie halo z tym chwytem marketingowym TDP 105 WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW ??

procesory Intela to max 8/16 na tym wykresie. Więc 16 rdzeniowy procesor chyba musi więcej brać prądu. Ale 9900k i tak duzo bierze w porównaniu do 3950x

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ci wszyscy co mieli resety Ryzenów w idlu także to wina napięcia SOC. Teraz sobie testuje jak najniższe to takie rzeczy się dzieją. Jak jest stabilne w idlu a nadal za niskie to są resety w obciążeniu.

 

Na początku standardowo SOC był ustawiany poniżej 1V, teraz na auto jest 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci wszyscy co mieli resety Ryzenów w idlu także to wina napięcia SOC. Teraz sobie testuje jak najniższe to takie rzeczy się dzieją. Jak jest stabilne w idlu a nadal za niskie to są resety w obciążeniu.

 

Na początku standardowo SOC był ustawiany poniżej 1V, teraz na auto jest 1.1

Ja jak dam SOC 1.1 z LLC na auto to w ogóle nie bootuje pc przy ramie 3733 a u mnie stabilny to 1.125 + LLC2 to daje jakieś 1.14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kręcimy ryzenka 3950x :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały temat wszyscy napierali i się srali ze niskie TDP i zachwyty po pachy bo oszczędne cepy a tu w wieśniaku przebijają intela którego tu okrzyknęli prądożerny, wiec chyba coś tu nie halo z tym chwytem marketingowym TDP 105 WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW ??

jak bys przeczytal artykol pozadnie i mial zielone pojecie to bys dwa razy pomyslal zanim bys tego posta napisal.

TDP sie zgadza. PPT sie zgadza.

A czego taki pobor w wiesku pomysl dwa razy( podpowiem z grafa zwiazane).

https://www.anandtech.com/show/15043/the-amd-ryzen-9-3950x-review-16-cores-on-7nm-with-pcie-40/2

mysle ze ci sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3533 ciasno tm5 robiło w około 53 minuty , a tu jak widać.

Apex zakończony, 0 problemu , leci hci do rana , nie zawstydzi mnie to wiem:). Ciekawe co patrioty potrafią ^^

Mniej u mnie nawet na 4266 xmp nie wstają na 1.5v. IMC w porównaniu do e-die to dociśnięte jest srogo. Cudów się nie spodziewaj w 100% stabilnie zrobisz na nich 3600-3666 14-14-14-28 i trfc między 260-300@1.45v bez GD z GD możesz atakować 3733 ale powyżej wszystko trzeba woltować na bogato co niestety powoduje koszmarne temperatury szczególnie na na silikonowym padle jakie ładują do 6R/12W gdzie jak masz szczęście to zamiast kiły wylosujesz rzeżączkę :lol2:

Jeśli chodzi o wydajność to 10 pętelek w tm5 da radę zrobić w około 42 minuty :E No i na b-die konieczne jest testowanie HCI czego nie trzeba było robić na e-die tam jeśli byłem stabilny na 15 pętlach to mogłem odpalić hci i bez trudu śmigał 1500%. Na b-die może być ok, a może być tak, że w TM5 20 pętli śmiga, a HCI wywali ci błędy w pierwszych 5 minutach na tych samych timingach, więc konieczne jest używanie obu.

Nie mniej patrioty mogę polecić są tanie i dobre bo są tanie i dobre :E No i ostatnie promo na amazonie niszczyło gdzie za chyba 420 ziko był model 4000 MHz i moja wewnętrzna cebula płakała jak przypominała sobie, że za 4400 MHz zapłaciła niecałe 700 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400c19 patriota idą u mnie na cl14-14-14 przy 3733mhz. 3800 proc nie uciaga nawet na SOC 1.2v.. ale sam ram jest stabilny w TM5 i HCI na 3800c14-14-14.

Tylko oczywiście w grach dźwięk lubi pierdzieć, czasem się przywieszać tak jakby jakaś korekcja błędów zaczynała walkę z IF 1900.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrioty wyrwałem za 520zł , więc jakiegoś mocnego bólu pośladków nie ma jeśli chodzi o dopłatę do edie :P.

Ciekawe czy te 4000mhz się podobnie by kręciły do 4400, czy bin jest jednak słabszy.

W poniedziałek, mają zostać wysłane do mnie te patrioty, więc jakoś w środę już coś będę wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te walki z ramem a tymczasem kaiketsu śmiga na 3800 i if 1900 na b450 :E chciałbym w końcu zobaczyć te problemy z dzwiękiem nagrane u kogoś bo do tej pory nie wiem dokładnie jak to niby wygląda :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam,czytam o tych waszych b-die całych :E i dziwnym trafem wczoraj wpadły takie kostki https://zapodaj.net/9844bf9d7f9da.jpg.html będą gdzieś w następnym tygodniu ale tak kontrolnie zapytam z tego co można wyczytać to fachmani mnw. identyfikują je nawet w jakimś stopniu po parametrach z tego programu Thaiphoon ,czy to nie jakieś odpady szajsunga ????? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrioty wyrwałem za 520zł , więc jakiegoś mocnego bólu pośladków nie ma jeśli chodzi o dopłatę do edie :P.

Ciekawe czy te 4000mhz się podobnie by kręciły do 4400, czy bin jest jednak słabszy.

W poniedziałek, mają zostać wysłane do mnie te patrioty, więc jakoś w środę już coś będę wiedział :)

Imo to to samo ;) Generalnie super moduły. Na AMD i tak z b-die jesteś ograniczony co do częstotliwości. Na e-die wstawała płyta na 4200 cl16, a na b-die już przy 4000MHz nie zależnie od timingów i napięć czarny ekran i reset ustawień do def. Za to 3600 cl14 ciaśniej niż na fast na kalkulatorze robią z palcem w nosie. Od 3733 w górę już gd on albo 1.47-1.5v co jest nie warte zachodu. Lepiej ścisnąć SCLki na 3600 na 2 i jak w aidzie będzie gorzej tak w grach już nie koniecznie.

 

Tak czytam,czytam o tych waszych b-die całych :E i dziwnym trafem wczoraj wpadły takie kostki https://zapodaj.net/9844bf9d7f9da.jpg.html będą gdzieś w następnym tygodniu ale tak kontrolnie zapytam z tego co można wyczytać to fachmani mnw. identyfikują je nawet w jakimś stopniu po parametrach z tego programu Thaiphoon ,czy to nie jakieś odpady szajsunga ????? :P

Jak rewizja jest 4.21 czy coś z 4 z przodu to są to b-die. 5.21 to hynix afr. Nie wiem jak tam z dalszymi rewizjami od corsaira ale nie słyszałem aby wrócili do b-die, więc pewnie jakiś leżak trafiłeś lub thaiphoon się myli tak jak w przypadku ostatniego wypustu g.skilli aegis

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam,czytam o tych waszych b-die całych :E i dziwnym trafem wczoraj wpadły takie kostki https://zapodaj.net/9844bf9d7f9da.jpg.html będą gdzieś w następnym tygodniu ale tak kontrolnie zapytam z tego co można wyczytać to fachmani mnw. identyfikują je nawet w jakimś stopniu po parametrach z tego programu Thaiphoon ,czy to nie jakieś odpady szajsunga ????? :P

Normalne bdie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile u Ciebie schodzi trfc przy 3600mhz ? Na crucialach przy 3600mhz scl do 2 schodzą, ale trfc jest ściana na 530t jak dam scl3 to trfc schodzi na 520t. W weekend robię testy wydajnosciowe, w cs go I w grach z benchem lub w takich co jestem w stanie odtworzyć identyczną scenę. Jestem ciekawy czy zyskam zauważalna różnice, czy bardziej kosmetyczną:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te walki z ramem a tymczasem kaiketsu śmiga na 3800 i if 1900 na b450 :E chciałbym w końcu zobaczyć te problemy z dzwiękiem nagrane u kogoś bo do tej pory nie wiem dokładnie jak to niby wygląda :hmm:

 

 

Mogę spróbować to nagrać, ale nie nie wiem czy OBS to poprawnie zarejestruje :D Chyba telefonem trzeba?

 

Od 3733 w górę już gd on albo 1.47-1.5v co jest nie warte zachodu..

 

Patriotowe XMP 4400 to 1.45V w standardzie. Nie widzę problemy z rzuceniem kilka setek więcej ;)

 

Na ile u Ciebie schodzi trfc przy 3600mhz ? Na crucialach przy 3600mhz scl do 2 schodzą, ale trfc jest ściana na 530t jak dam scl3 to trfc schodzi na 520t. W weekend robię testy wydajnosciowe, w cs go I w grach z benchem lub w takich co jestem w stanie odtworzyć identyczną scenę. Jestem ciekawy czy zyskam zauważalna różnice, czy bardziej kosmetyczną:).

 

Ja miałem chyba 200-220 ;) Nie wiem ile jeszcze było zapasu, nie testowałem jak u Ciebie z tym 520-530 na styk wylizane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to to samo ;) Generalnie super moduły. Na AMD i tak z b-die jesteś ograniczony co do częstotliwości. Na e-die wstawała płyta na 4200 cl16, a na b-die już przy 4000MHz nie zależnie od timingów i napięć czarny ekran i reset ustawień do def. Za to 3600 cl14 ciaśniej niż na fast na kalkulatorze robią z palcem w nosie. Od 3733 w górę już gd on albo 1.47-1.5v co jest nie warte zachodu. Lepiej ścisnąć SCLki na 3600 na 2 i jak w aidzie będzie gorzej tak w grach już nie koniecznie.

 

 

Jak rewizja jest 4.21 czy coś z 4 z przodu to są to b-die. 5.21 to hynix afr. Nie wiem jak tam z dalszymi rewizjami od corsaira ale nie słyszałem aby wrócili do b-die, więc pewnie jakiś leżak trafiłeś lub thaiphoon się myli tak jak w przypadku ostatniego wypustu g.skilli aegis

ver.4,32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3733 w górę już gd on albo 1.47-1.5v co jest nie warte zachodu. Lepiej ścisnąć SCLki na 3600 na 2 i jak w aidzie będzie gorzej tak w grach już nie koniecznie.

Ja mam 1.42 i GD off przy 3800, SoC 1.096 (drugi czujnik pokazuje 1.087), tRFC 298 :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za inf. :D pamięci kupione na proshop czy tak jakoś :P cena 300pln więc nie jest źle jeżeli to normalne kostki szajsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby pytanie o pamięci A temat ryzena , patrioty mają czujnik temperatury tak jak gskille:)?

Całkiem fajnie wyglądają timingi na bdie .

 

Jeśli kolego trafiłeś dobre bdie , to w takiej kasie zrobiłeś deal życia ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby pytanie o pamięci A temat ryzena , patrioty mają czujnik temperatury tak jak gskille:)?

Całkiem fajnie wyglądają timingi na bdie .

 

Jeśli kolego trafiłeś dobre bdie , to w takiej kasie zrobiłeś deal życia ^^

Nie maja czujnika a szkoda bo to podstawa przy OC, temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...