Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sir.walazz
JEqwZAb.jpg Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że potwierdzają się dane iż wersje z APU jednak będą 7nm, bo według pewnych przesłanek miały być w ZEN+... Niestety szkoda że przez to "opóźnienie" wzgledem gołych wersji... Ale jest na co czekać... ceny też zachęcają...

 

Ps. Nowy wątek to GOOD IDEA

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

12/24 z taki wysokim zegarem rozumiem na "zwykłą" podstawkę?

 

To wychodzi 1500zł z vat za 3700 i ~1600zł za 3700x

 

Intel zostałby daleeeeko w tyle za AMD ale pewnie po wakacjach pokażą w końcu swoje nowe procki a nie skylake z doklejanymi rdzeniami.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i premiera raczej lipiec, choć mówi się o maju. Jeżeli przecieki potwierdzą się w rzeczywistości chociaż w segmencie medium to będzie dobry czas na zmianę platformy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju są 50-te urodziny AMD, nie wyobrażam sobie żeby nic nie pokazali. A lipiec (7.07) to raczej data dostępności.

NOWY PRZECIEK O CENACH Z ADORED.TV (USD)

Stary przeciek, jeszcze z zeszłego roku. W tym czasie samo AMD nie wiedziało jakie ustalą ceny i jakie będą końcowe zegary (możliwe że nawet dziś nie jest to do końca ustalone).

Fajnie że potwierdzają się dane iż wersje z APU jednak będą 7nm, bo według pewnych przesłanek miały być w ZEN+...

To jest jedna z największych wątpliwości tego źródła, APU zawsze były bazowane na poprzedniej generacji, a wersje desktopowe były de facto podkręconymi procesorami mobilnymi. Ba - są już mobilne Ryzeny 3000 i to dalej Zen+. Jako że Threadrippery raczej będą miały pierwszeństwo, a nowa generacja APU będzie miała inną budowę (bez chipletów, przeciek w tej materii jest dużo bardziej wiarygodny niż Adored)) co wymaga sporo pracy, 7-nanometrowe APU raczej pojawią się sporo później, na przełomie 2019 i 2020 jako Ryzeny 4000.

Intel zostałby daleeeeko w tyle za AMD ale pewnie po wakacjach pokażą w końcu swoje nowe procki a nie skylake z doklejanymi rdzeniami.

Najpierw pokażą nisko taktowane procki mobilne, wersje desktopowe najwcześniej w 2020 bo podobno mają problemy z zegarami.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Jestem ciekaw czy będą chcieli SMT w każdym cepie powłączać. Dało by to spory argument w walce z intelem. Nagle i5 6c/6t to może być low end :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju są 50-te urodziny AMD, nie wyobrażam sobie żeby nic nie pokazali. A lipiec (7.07) to raczej data dostępności.

07.07 to raczej odpada bo to niedziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny chyba dawno nieaktualne bo ostatnio było już ponad 700$ za 3850X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni "leak" z singapurskiego serwisu Bizgram zawiera ceny w dolarach singapurskich. Po przeliczeniu na USD wychodzą ceny jak z pierwszego posta, +12% tamtejszego podatku. Wg mnie Bizgram wykorzystał tą tabelkę do stworzenia "placeholderów" dla przyszłych produktów.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu te plotki i marzenia ze AMD uchyli nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

No ja nie liczę, ze zostawią intela daleko w tyle bo intel ma jednak dużo większe zaplecze ludzkie, intelektualne i finansowe ale patrząc po obecnych prockach to można coś tam pomarzyć tym bardziej, że te nowe to będzie niższy proces i będą napędzać nowe konsole.

 

12/24 jak najbardziej możliwe w tej cenie.

teraz 8/16 nie takie słabe kosztuje 650zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu te plotki i marzenia ze AMD uchyli nieba.

Uchylą w bardzo prostej formie - przywrócą konkurencję. Nie osiągnęliśmy żadnego szczytu wydajności gdzie nic już nie da się wymyślić i rozwój spowolnił. Intel wykorzystując pozycje dominująca spowalniał rozwój technologii i wzrost wydajności żeby trzepać jak najwięcej kasy przez lata wciskając 4 rdzenie jako szczyt szczytów. Po prostu AMD nadgoni i przywróci równowagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te przecieki to prawda, to postawię raczej na najtańszego Ryzena. W grach będzie wydajniejszy niż obecny Ryzen 5 2600, a sporo tańszy. Pytanie tylko kiedy wyjdą płyty na chipsecie B550. Ktoś coś wie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z największych wątpliwości tego źródła, APU zawsze były bazowane na poprzedniej generacji, a wersje desktopowe były de facto podkręconymi procesorami mobilnymi. Ba - są już mobilne Ryzeny 3000 i to dalej Zen+. Jako że Threadrippery raczej będą miały pierwszeństwo, a nowa generacja APU będzie miała inną budowę (bez chipletów, przeciek w tej materii jest dużo bardziej wiarygodny niż Adored)) co wymaga sporo pracy, 7-nanometrowe APU raczej pojawią się sporo później, na przełomie 2019 i 2020 jako Ryzeny 4000.

też wydaje mi się że apu z tabelki na pierwszej stronie to bajka, ze względu na nowe układy mobilne. No chyba że amd ma zamiar mobilne układy usprawnić tylko i a tam ram i tak mocno organiczna, a stacjonarki dostaną nowe układy. Ale w stacjonarkach 11 CU jest problem wykarmić a co dopiero 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej plotce jest ziarno prawdy. Taktowania i owszem powinny być wyższe, względem zen+ , ilość rdzeni , myślę że też będzie większa, tylko czy jest realne już w tym roku 16/32 ? Może i jest , A może wprowadza jako nowość 12/24 A z kolejną generacja 16/32 . Czas pokaże, ceny myślę, że na początku nie będą takie kolorowe jak na tabelach , co przecież z zapasem magazynowym r5 2600/ r7 2700 ? Będą sprzedawać je po stratach byle się ich pozbyć? Stawiam że do puki nie wyprzedadzą zapasów magazynowych to ceny nowej generacji będą zawyżone, A zen+ lekko obniżoną cenę. Jeśli r5 3600 8r/16w miałby kosztować 1000zł to kto by kupił za 1000zł r7 2700x? Raczej nikt bo nowe procki powinny być wyżej taktowane i wydajniejsze. Też trzeba spojrzeć z tej perspektywy , druga sprawa intel ma zapowiedziany pogłębiający się problem z dostępnością cpu do końca prawie 2019 , jeśli wydajnościowo amd się zbliży do Intela, to też niestety amd może narzucić lekko niższe ceny niż odpowiedniki od Intela. Co by dla nas konsumentów było smutne . Mam dziwne przeczucie że amd wyda bardzo wydajne cpu, tylko jedynym problemem będzie podwyższenie ceny względem obecnej architektury . Zobaczymy, dużo nie zostało, za około 3 miesiące powinna być premiera , może zrobię pokerowa zagrywkę jak w przeszłości i miesiąc przed premierą sprzedam mojego ryzego i kupie Athlona na przeczekanie, często tak z gpu i cpu robiłem, używalem sprzęt spory czas , strata zerowa , A po miesiącu za minimalna dopłata zmieniałem sprzęt na nowszy i wydajniejszy . Zobaczymy czas pokaże. Mi by wystarczyło jakby cpu 6/12 Z możliwością oc do 4.6-4.8ghz kosztowało około 700-850zl bez wahania bym wymienił mojego ryza na nowego , w sumie do paru gier potrzebuje wysokiego taktowania, bo do 60fps na ultra obecny cep sobie radzi bez problemu. Niebawem chce kupić monitor 240hz więc w strzelanki chciałbym grać co najmniej w 144fps , A w cs go już na obecnym z powodzeniem mógłbym grać w 240hz , ale wiadomo , cs go nieliczna gra czym więcej fps tym lepiej, mam odczucie , że apex legends też tak ma, jednak silnik source , ale u mnie nie radzi sobie gpu, bo cpu ma jeszcze zapas , pewnie do jakieś 1080/1080ti/rtx2070 w przypadku apexa. No cóż trzeba czekać, jednak rozsądek podpowiada , żeby nie pozbywać się za szybko r5 2600 , ale dusza ryzykanta podpowiada , żeby jednak zejść na athlona, i za dużo nie stracić na r5 2600. Jeszcze 2 miesiące zostały, więc jest czas na przemyślenia , przy okazji może pojawią się kolejne przecieki , ukazujące realny podgląd na nowe cpu .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny chyba dawno nieaktualne bo ostatnio było już ponad 700$ za 3850X.

Tylko że to były dolary Singapurskie czyli nieco tańsze od USD, przeliczając te 700 to wychodzi jakies 520$ USD, a przelicając te 520 dolców na nas i podatek + marże i podatek od nowości wychodzi na oko jakieś 2350zł w tych granicach, bo cena ze sklepu w Singapurze zawierała już jakiś podatek ale niższy niż u nas.

 

Taka cena za potencjalny top ok.2350zł to i tak wychodzi taniej niż 9900K pytanie tylko jak będzie z wydajnością per single Core 3850X względem 9900K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Tylko że to były dolary Singapurskie czyli nieco tańsze od USD, przeliczając te 700 to wychodzi jakies 520$ USD, a przelicając te 520 dolców na nas i podatek + marże i podatek od nowości wychodzi na oko jakieś 2350zł w tych granicach, bo cena ze sklepu w Singapurze zawierała już jakiś podatek ale niższy niż u nas.

 

Taka cena za potencjalny top ok.2350zł to i tak wychodzi taniej niż 9900K pytanie tylko jak będzie z wydajnością per single Core 3850X względem 9900K

To i tak pewnie paplanina jakiegoś portalu co chciał zabłysnąć. Jest kilka rzeczy pewnych:

 

1. Większa wydajność architektury zegar w zegar do Ryży 2xxx

2. Niższe ceny niż konkurencyjne modele inteła.

3. Większa ilość wątków / rdzeni niż konkurencyjnych modeli inteła.

 

Także nie będzie źle. Tylko kwestia kiedy poznamy szczegóły :)

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Także nie będzie źle. Tylko kwestia kiedy poznamy szczegóły :)

Z drugiej strony coraz częściej pojawiają się głosy że top dla Ryzenów 3000 ponownie będzie model (3)700X czyli 12/24 a 16rdzeni dla mainstream może się w tym roku nie doczekamy, w sumie to bez większej róznicy intel i tak nie nawiąże równorzędnej walki jeśli idzie o ściganie się na ilość rdzni nawet przy 3700X

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ktoś napisze jakie to dolary były? :E

 

Ja po pierwsze podchodzę z dużą rezerwą do tych cen i specyfikacji bo nie bardzo wierzę w te 16/32 w tym roku, o ile w ogóle coś takiego wypuszczą.

Koszt platformy X399 to jest jakieś 4000 za 2950X i minimum 1500 za płytę, na AM4 byłoby w zasadzie to samo o minimum 2000 taniej, czy to im się opłaci?

A wydajność w zasadzie identyczna, jedynym plusem X399 jest więcej linii PCI-E oraz 4 kanały pamięci, ale tego nie każdy potrzebuje a różnica wydajnościowa przeważnie jest pomijalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kibicować amd, może dzięki nim , będzie walka o klienta intel vs amd, a jeśli produkty obu firm będą podobnie wydajne , to będzie walka cenowa o pozyskanie klienta , co może się pozytywnie odbić na rynku dla konsumentów . W segmencie gpu jak widać, ceny się trochę pozmieniały teoretyczni następcy powiedzmy np gtx960->1060 podnoszą cenę z generacji na generację , fakt , że wydajność kart znacząco rośnie i taki gtx1060=gtx980 , gdzie gtx980 był nieco droższy, ale jednak jest ten niedosyt , ponieważ trzeba było czekać trochę czasu , żeby sobie kupić takiego nowszego gtx980 za trochę niższą cenę. Jakby była konkurencją od strony amd dla tych kart, to myślę , że ceny byłyby nieco korzystniejsze dla nas. Oby amd w segmencie gpu też nawiązało walkę, nie mówię już o topowych kartach ale chociaż w średnim segmencie np z rtx2070-2060 , gdzie by się rozbiła również walka o pozyskanie klienta, zachęcając ceną. Wszystko się wyjaśni w tym roku , gtx1070 do fullhd 60fps starcza, ale jak ktoś myśli grać na 144fps to już powoli zaczyna wymiękać, nawet na low. Jakby amd wypuściło coś podobnie wydajnego do rtx2070 w cenie ciut niższej, z podobnym poborem energii to bez wahania bym ich wsparł finansowo. Nie jestem fanboyem , jestem bezstronny , procki intela miałem od 2006roku aż do 2018 , karty miałem na zmianę hd4850/hd6850/hd6870/hd7850 2szt/ 280x, od nvidi miałem gtx460/660/960/970/1050/1070 , wybieram po prostu sprzęt który dla mnie wypada najkorzystniej cena/wydajność. Ale też patrzę, żeby mi się piekarnik w obudowie nie robił, więc na chwilę obecną patrze też na pobór prądu/ wydzielanego ciepła przez kartę. Poziom poboru gtx1080 jest dla mnie w pełni akceptowalny. Ale jakbym miał kupić kartę która by przy tej samej wydajności pobierała 50w więcej to niestety bym wolał minimalnie dołożyć do mniejszego poboru z zachowaniem zbliżonej wydajności. Nie chodzi tu o rachunki za prąd, ale o same wydalanie ciepła, wiadome że energię elektryczną trzeba schłodzić :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rajcuje się tymi ryzenami Panowie, no i teraz pytanie czy brać teraz płytę b450 + ryzen 1700 czy czekać do lipca na nowe procki? (Interesuje mnie tylko i wyłącznie 8/16).

Niby płyta ogarnie i nowe procki, ale może się okazać że nowe płyty będą lepiej działać z nowymi prockami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te apu są o tyle dziwne, że wąskim gardłem już w istniejących jest przepustowość pamięci a nie sama ilość jednostek. Żeby to miało sens, tam jest potrzebna albo kość HBM albo triple channel.

 

Rajcuje się tymi ryzenami Panowie, no i teraz pytanie czy brać teraz płytę b450 + ryzen 1700 czy czekać do lipca na nowe procki? (Interesuje mnie tylko i wyłącznie 8/16).

Niby płyta ogarnie i nowe procki, ale może się okazać że nowe płyty będą lepiej działać z nowymi prockami :/

Z czego migrujesz? Jak możesz czekać, to czekaj. Najwyżej jak tanie 1700 się skończą, to weźmiesz tanie 2700(x) i tyle. Którą ścieżką nie pójdziesz, nie wydaje mi się, że coś stracisz, bo cena na premierę na pewno nie będzie adekwatna do różnicy wydajności w %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i7 2600k ale denerwuje mnie już ten stary kapeć. Ogólnie to na 90% kupię ryzena 1700, tylko jedynie martwię się o płytę, czy na pewno będzie można włożyć tam np. 3600 i czy będzie to działało jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wccftech.com/exclusive-amds-7nm-navi-gpu-will-launch-roughly-a-month-after-ryzen-3000/

 

Z tego wychodzi że Ryzeny 3000 zawędrują do sklepów w lipcu.

Jeżeli Navi ma być w połowie 3 kwartału 2019 (czyli w sierpniu) a procki mają być miesiąc wcześniej no to wiadomo że wychodzi lipiec i pokrywało by się po części z plotkami że w 7/2019 zadebiutuje 7nm CPU, chociaż te plotki mowiły też o 7lipca a to już się gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Przyszedł czas by odpalić temat na najbardziej wyczekiwaną premierę w świecie CPU roku pańskiego 2019!. Żeby nie grzebać w czteroletnim temacie o ZEN 1 - nowy wątek jak najbardziej jest na miejscu. Temat o ZEN 2 czyli o Ryzenach 3xxx ONLY. Porszę o przyklejenie!

 

 

NOWY PRZECIEK O CENACH Z ADORED.TV (USD)

 

deNptp8.jpg

Po co znowu wrzucacie ten fejk? W marcu wrzucacie grafikę, że zapowiedź na CES w styczniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
    • Jeżeli komuś się łapy trochę ślizgają na decku, to gorąco polecam zainteresowanie się pokrowcem od firmy Skull & Co. W końcu chwyt jest solidny i wyprofilowanie na dole nie doskwiera. Jakość wykonania całkiem niezla w swojej cenie, gumowany materiał nie sprawia wrażenia taniochy. Jest teraz na niego promocja na Ali - można go kupić nawet za niecałe 66zł (normalnie są po ok stówce i nie jest to cena przesadzona w stosunku do poprawy komfortu jaki oferuje). Kupujemy tam bezpośrednio od producenta, do mnie szło chyba 9 dni.
    • @leven Ja parę miesięcy temu brałem udział w płomiennej dyskusji z użytkownikiem który kupił zasilacz 1400W do komputera w którym nie było topowej grafy (żadna z tych najbardziej prądożernych) to jak wyśmiałem ideę część ludzi mało mnie nie zjadła. Kalkulatory PSU od zawsze były skopane, tym bardziej teraz. Większą większość zasilaczy ma teraz jedną linię 12V. Tak ciężko ludziom przemnożyć V*A=W?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...