Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A to teraz 3600x to półka 8700k? To fajnie, szkoda że 3700X był porównywany na slajdach z 9700k a w tabelce juz do 9900k :lol2:

Ty się czasem zastanawiasz nad tym, co piszesz, czy tak po prostu fanbojsko podchodzisz do wszystkiego? Tabelka jest z Reddita, ktoś ją zrobił, by porównać ze sobą modele o tej samej liczbie rdzeni i podobnym zegarze. AMD z tym nie ma nic wspólnego. 3700X był porównywany do i7-9700K, bo (uwaga) mają podobną cenę. Jaki ma związek jedno z drugim to chyba tylko Ty wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ty się czasem zastanawiasz nad tym, co piszesz, czy tak po prostu fanbojsko podchodzisz do wszystkiego? Tabelka jest z Reddita, ktoś ją zrobił, by porównać ze sobą modele o tej samej liczbie rdzeni i podobnym zegarze. AMD z tym nie ma nic wspólnego. 3700X był porównywany do i7-9700K, bo (uwaga) mają podobną cenę. Jaki ma związek jedno z drugim to chyba tylko Ty wiesz.

Jestem fanbojem tego co lepsze, jak amd bedzie lepsze to bede fanbojem amd, satysfakcjonuje cie to :E No wlasnie podobna cena, wiec jaki jest sens robic tabelke procesorow o bardzo roznych cenach tylko z tego powodu ze maja taka sama ilosc rdzeni, to jest robienie wody z mozgu tym co nie maja pojecia bo ktos malo obeznany porowna ilosc rdzeni oraz oraz cene i wyda werdykt :D Nie jestem fanbojem intela bo rownie dobrze molgbym zmienic na amd jak bedzie lepsze ale smieszy mnie naiwnosc i glupota niektorych ludzi jak lapia sie na ta internetowa papke :lol2: Ja tabelke rozumiem ale ona moze niezle namieszac w glowach tym , ktorzy nie maja pojecia o temacie cpu i o to w tym wszytkicm chodzi, karuzela sie kreci ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanbojem tego co lepsze, jak amd bedzie lepsze to bede fanbojem amd, satysfakcjonuje cie to :E No wlasnie podobna cena, wiec jaki jest sens robic tabelke procesorow o bardzo roznych cenach tylko z tego powodu ze maja taka sama ilosc rdzeni, to jest robienie wody z mozgu tym co nie maja pojecia bo ktos malo obeznany porowna ilosc rdzeni oraz oraz cene i wyda werdykt :D Nie jestem fanbojem intela bo rownie dobrze molgbym zmienic na amd jak bedzie lepsze ale smieszy mnie naiwnosc i glupota niektorych ludzi jak lapia sie na ta internetowa papke :lol2: Ja tabelke rozumiem ale ona moze niezle namieszac w glowach tym , ktorzy nie maja pojecia o temacie cpu i o to w tym wszytkicm chodzi, karuzela sie kreci ;)

 

Bodajże kilka stron wcześniej ktoś mnie wyśmiał (albo kogoś innego, już nie pamiętam), że porównuje 12 rdzeni amd do 8 intela tylko dla tego, że będą miały podobną cenę (argument -> bo tak to wiadomo, że amd będzie lepsze w wielu wątkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem fanbojem tego co lepsze, jak amd bedzie lepsze to bede fanbojem amd, satysfakcjonuje cie to :E No wlasnie podobna cena, wiec jaki jest sens robic tabelke procesorow o bardzo roznych cenach tylko z tego powodu ze maja taka sama ilosc rdzeni, to jest robienie wody z mozgu tym co nie maja pojecia bo ktos malo obeznany porowna ilosc rdzeni oraz oraz cene i wyda werdykt :D Nie jestem fanbojem intela bo rownie dobrze molgbym zmienic na amd jak bedzie lepsze ale smieszy mnie naiwnosc i glupota niektorych ludzi jak lapia sie na ta internetowa papke :lol2: Ja tabelke rozumiem ale ona moze niezle namieszac w glowach tym , ktorzy nie maja pojecia o temacie cpu i o to w tym wszytkicm chodzi, karuzela sie kreci ;)

Jeżeli zapłacisz wyraźnie mniej (170$!) przy 8/16 AMD i nawet stracisz kilka % wydajności w jednym wątku to perf/$ i tak wygrywa. Żadne mieszanie, nie każdy patrzy tylko na słupek wydajności bez odniesienia do innych rzeczy.

 

Powiedziałbym wręcz, że magia cyferek szkodzi AMD w tej tabelce, bo jest mniej Ghz napisane, a dużo ludzi nie wie, że nie można ich bezpośrednio porównać. Dla części ludzi AMD na podstawie tego zostanie w tyle. No ale fanboizm Intela musi walczyć :E

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

To robi wodę z mózgu bo ktoś porówna liczbę rdzeni i cenę i wyda werdykt? :E W którym miejscu pojawia się ta woda w mózgu? Wiedząc już teraz, jakie jest mniej więcej usprawnienie Ryzenów 3 taka tabelka pokazuje, jak wybitnie nieopłacalny stanie się Intel. Gdybyś przed swoim "światłym" postem przeczytał ze zrozumieniem komentarz jaki napisał RyszardGTS to byś wiedział, jak myśli większość ludzi, którzy podchodzą zdroworozsądkowo do życia i zakupów. Nawet jeśli Intel będzie wyprzedzał AMD, to raczej o niewiele, więc przy różnicy np. 100 dolarów między R7 3800X i i9-9900K sens dopłaty do drugiego jest żaden. To samo z dopłatą do i7-8700K gdy będzie R5 3600. Tu już nie możesz sobie śmieszkować tak jak z R5 2600X, bo nawet patrząc w Geekbenchu te dwa pierwsze procesory są znacznie bliżej siebie niż i7-8700K z R5 2600X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem był "Gen1-Podbój Rynku", teraz czas na "Gen3-Totalną Anihilację" ;)

Wprost uwielbiam ten filmik :D

 

Nie ukrywam, ale faktycznie obecnie czuję podobny, jak nie większy hype na nowe procesory :D

 

Jeszcze jak się spełni "moje" ~1600zł za R7 3700X w lipcu, to już w ogóle będzie jazda po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie czytam same spekulacje a oprócz suchych benchmarków typu jeden przelot R15 i wyniki z Geekbencha rzekomo R5 3600 dalej nie wiadomo NIC o wydajności tych czipów w grach która może być po prostu słaba przez chiplety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

To robi wodę z mózgu bo ktoś porówna liczbę rdzeni i cenę i wyda werdykt? :E W którym miejscu pojawia się ta woda w mózgu? Wiedząc już teraz, jakie jest mniej więcej usprawnienie Ryzenów 3 taka tabelka pokazuje, jak wybitnie nieopłacalny stanie się Intel. Gdybyś przed swoim "światłym" postem przeczytał ze zrozumieniem komentarz jaki napisał RyszardGTS to byś wiedział, jak myśli większość ludzi, którzy podchodzą zdroworozsądkowo do życia i zakupów. Nawet jeśli Intel będzie wyprzedzał AMD, to raczej o niewiele, więc przy różnicy np. 100 dolarów między R7 3800X i i9-9900K sens dopłaty do drugiego jest żaden. To samo z dopłatą do i7-8700K gdy będzie R5 3600. Tu już nie możesz sobie śmieszkować tak jak z R5 2600X, bo nawet patrząc w Geekbenchu te dwa pierwsze procesory są znacznie bliżej siebie niż i7-8700K z R5 2600X.

Ale ja to wszystko czytalem, ja rozumiem podejscie ludzi do zakupow i szanuje je, jednak ja kupujac procesor chce miec najwydajnieszy cpu, zebym nie mial zadnych ograniczen w 144Hz wiec doplata 100$ na przestrzeni 2-3lat bo przez ten okres bede uzywal cpu nie robi mi roznicy, ja nie chce kupowac cos na zasadzie przyoszczedzic kilka i miec te kilka % mniej wydajnosci. Sugerujsz sie wynikami z benchmarkow a jak dobrze wiesz Ryzen 1700 po oc w CB20 dogania 8700k po OC, a jak to wyglada w grach to juz jest niebo a ziemia wiec dziwie sie ze Ty z takim doswiadczeniem podchodzisz tak optymistycznie do tego co serwuja portale majac doswiadczenie z poprzednimi seriami. Kibicuje AMD i mam nadzieje ze w koncu wypuszcza godny produkt, ktory mnie zainteresuje i chetnie zmienie na takie 12 jajek ;) Tylko ten hype train jest tak ogromny i zeby wielu ludzi sie nie rozczarowalo a jak sie zachowa intel?? Tego dowiemy sie po testach czy dostanie po tylku czy nie :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie każdy jest jak Gosu, niektórzy lubią sobie pograć a nie tylko benczować wciąż i wciąż od nowa, szukając wuj wie czego. :E

A żeby sobie pograć wcale nie trzeba wyciskać do ostatniej klatki, grzebiąc non stop w ustawieniach, bo wtedy z reguły już na samo granie czasu nie starcza. :lol2:

Są ludzie co się cieszyli z Ryzena 1700 po 500 zł, i słusznie bo ja go kupowałem po premierze za około 1500 zł, i nawet jak ten procek nie jest obecnie najwydajniejszy to w kategorii cena/wydajność petuje po prostu takiego 9900K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie czytam same spekulacje a oprócz suchych benchmarków typu jeden przelot R15 i wyniki z Geekbencha rzekomo R5 3600 dalej nie wiadomo NIC o wydajności tych czipów w grach która może być po prostu słaba przez chiplety.

 

Ale za to jaka dyskusja na forum.....lol2.giflol2.gif. Co jeden to lepszy. Stare baby w poczekalni przychodni to pikuś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanbojem tego co lepsze, jak amd bedzie lepsze to bede fanbojem amd, satysfakcjonuje cie to :E No wlasnie podobna cena, wiec jaki jest sens robic tabelke procesorow o bardzo roznych cenach tylko z tego powodu ze maja taka sama ilosc rdzeni, to jest robienie wody z mozgu tym co nie maja pojecia bo ktos malo obeznany porowna ilosc rdzeni oraz oraz cene i wyda werdykt :D Nie jestem fanbojem intela bo rownie dobrze molgbym zmienic na amd jak bedzie lepsze ale smieszy mnie naiwnosc i glupota niektorych ludzi jak lapia sie na ta internetowa papke :lol2: Ja tabelke rozumiem ale ona moze niezle namieszac w glowach tym , ktorzy nie maja pojecia o temacie cpu i o to w tym wszytkicm chodzi, karuzela sie kreci ;)

Na konferencji Amd własnie porównywało swoje słabsze modele do droższych odpowiedników Intela w testach GekBench wypadały tak dokładnie jak je cenowo ustawili w tych tabelkach.

R9 porównywali do I9 9920x który jest 2 razy droższy.

R7 3800x do I9 9900k

R7 3700x do I7 9700K

 

W ich benchamrku AMD wypadały lepiej.

I dlatego ktoś tak porównał je cenami bo uznał że wydajność będą miały podobną jak sugeruje AMD.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Szkoda, ze nowe apu dopiero za rok :( mam nadzieje, ze wydadza cos ciekawego z niskim poborem energii bo mam limit energetyczny dla calej platformy 150W :D

Apu 3xxx na zenku plus to buractwo niestety. Brak nowej architektury i stare gpu to dziadostwo. Nie warte zainteresowania. Trzeba czekac. Oczekiwalem progresu i nowego gpu z nowym cepem a tu odgrzali kotlet. Tego apu na zenplus nie oplaca sie brac w ogole.....

 

 

Chyba ze to znowu tylko plotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje procka na kilka lat 3-6 to jesteśmy w takim momencie że konstrukcje wielowątkowe będą bardziej przyszłościowe nawet i w grach. Gdy wyjdą Konsole 16 wątkowe to aby wykorzystać ich moc producenci będą musieli się nauczyć wykorzystać te 16 wątków a jak wiemy rynek konsol jest ogromny i znaczący a to własnie na takie rynki się tworzy najwięcej gier, także gry portowane czy też multiplatformowe zaczną polegać na ilości wątków a nie na ich szybkości. Pamiętacie jak gry się dusił na przełomie gdy gra zaczynała obsługiwać 2 rdzenia a odpaliło się ją na procesorze 1 rdzeniowym to samo było gdy weszły gry z obsługą 4 rdzeni a odpalało się je na 2 rdzeniach. Teraz różnica raczej nie będzie kosmiczna ale za 2 lub 3 lata może być znacząca. Wszystkie nowoczesne silniki mają implementowane coraz lepszą wielowątkowość. Te gry które niedawno wyszły zaczęły powstawać 2 albo i więcej lat wcześniej gdy jeszcze takiej technologii nie posiadaliśmy. A o rozwiązaniach profesionalnych chyba pisać nie muszę.

 

Natomiast jeżeli ktoś zmienia procesor co 1 lub 2 lata to lepiej wziąć najszybszą konstrukcję w danym pułapie cenowym nie zależnie od ilości rdzeni a nastawioną na szybkość działania pojedynczego wątku bo przez te 2 lata ta wielowątkowość w przypadku graczy raczej nie będzie istotna.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie każdy jest jak Gosu, niektórzy lubią sobie pograć a nie tylko benczować wciąż i wciąż od nowa, szukając wuj wie czego. :E

A żeby sobie pograć wcale nie trzeba wyciskać do ostatniej klatki, grzebiąc non stop w ustawieniach, bo wtedy z reguły już na samo granie czasu nie starcza. :lol2:

Są ludzie co się cieszyli z Ryzena 1700 po 500 zł, i słusznie bo ja go kupowałem po premierze za około 1500 zł, i nawet jak ten procek nie jest obecnie najwydajniejszy to w kategorii cena/wydajność petuje po prostu takiego 9900K.

a wiesz ile kosztował 8700k na premierę ???, chyba 1400pln a wiesz po ile dzisiaj śmigają używki ?? zapewne po 1000-1400 pln, jakoś nie widać paniki u posiadaczy procow intela i nie oddają ich za darmo, ciężko tez wytłumaczy nagonkę skro juz na starcie kupna AMD trzeba sie liczyć z tym ze po pewnym czasie procesor może stracić na wartości 70%, i niech ktos mi tu powie o opłacalności przy inwestycji w platformę AMD, owszem AM4 i można wszystko przywiązać ale trzeba się liczyć z tym ze każda odsłona chipsetu to nowe usprawnienia [FW update to nie usprawnienie to tylko poprawa kompatybilności], a na dodatek to większość z was jest w wielkim błędzie myśląc ze tanie płyty to to samo co topowe mombasy, prawda cepy będą działać ale jak :hmm: skoro polowa funkcji w biosie na tanich płytach jak i zaplecze płyt głównych nie spełnia wszystkich wytycznych do poprawnej konfiguracji profili entuzjastycznie ukierunkowanych,

w branży IT tanio i dobrze nigdy nie idzie w parze, i tu kolo się zamyka.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ile kosztował 8700k na premierę ???, chyba 1400pln a wiesz po ile dzisiaj śmigają używki ?? zapewne po 1000-1400 pln, jakoś nie widać paniki u posiadaczy procow intela i nie oddają ich za darmo, ciężko tez wytłumaczy nagonkę skro juz na starcie kupna AMD trzeba sie liczyć z tym ze po pewnym czasie procesor może stracić na wartości 70%, i niech ktos mi tu powie o opłacalności przy inwestycji w platformę AMD, owszem AM4 i można wszystko przywiązać ale trzeba się liczyć z tym ze każda odsłona chipsetu to nowe usprawnienia [FW update to nie usprawnienie to tylko poprawa kompatybilności], a na dodatek to większość z was jest w wielkim błędzie myśląc ze tanie płyty to to samo co topowe mombasy, prawda cepy będą działać ale jak :hmm: skoro polowa funkcji w biosie na tanich płytach jak i zaplecze płyt głównych nie spełnia wszystkich wytycznych do poprawnej konfiguracji profili entuzjastycznie ukierunkowanych,

w branży IT tanio i dobrze nigdy nie idzie w parze, i tu kolo się zamyka.......

Entuzjastów jest relatywnie mało i większości ludzi zaawansowane funkcje nic nie obchodzą. Zobacz ilu widać ludzi z prockami z "K", którzy nawet nigdy go nie podkręcili. Mój znajomy rok temu podkręcił pierwszy raz 2600K kupiony na premierę :E

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ile kosztował 8700k na premierę ???, chyba 1400pln a wiesz po ile dzisiaj śmigają używki ?? zapewne po 1000-1400 pln, jakoś nie widać paniki u posiadaczy procow intela i nie oddają ich za darmo, ciężko tez wytłumaczy nagonkę skro juz na starcie kupna AMD trzeba sie liczyć z tym ze po pewnym czasie procesor może stracić na wartości 70%, i niech ktos mi tu powie o opłacalności przy inwestycji w platformę AMD, owszem AM4 i można wszystko przywiązać ale trzeba się liczyć z tym ze każda odsłona chipsetu to nowe usprawnienia [FW update to nie usprawnienie to tylko poprawa kompatybilności], a na dodatek to większość z was jest w wielkim błędzie myśląc ze tanie płyty to to samo co topowe mombasy, prawda cepy będą działać ale jak :hmm: skoro polowa funkcji w biosie na tanich płytach jak i zaplecze płyt głównych nie spełnia wszystkich wytycznych do poprawnej konfiguracji profili entuzjastycznie ukierunkowanych,

w branży IT tanio i dobrze nigdy nie idzie w parze, i tu kolo się zamyka.......

Cena w dużej mierze jest zależna od wydajności gdy wydajność będzie w porządku to i cena będzie wyższa no chyba że będą chcieli agresywnie ugrać udziały w rynku wtedy cena może być niższa.

U Intela jest jeszcze problem z płytą główną jak masz starą to możesz zamontować tylko stary Procesor i dla tego ceny starych procków są wywindowane.

 

Starsze Procki AMD są tańsze aby ugrać klientów bo taki mając płytę pod AMD prędzej kupi nowy Model. Intel nie musi tak działać bo ma większe udziały w rynku. Jednak jeżeli by tak się zdążyło że AMD nagle stało by się liderem to na pewno I utrzymywanie wartości jak i premierowe procesory były by zauważalnie droższe tam pracują przecież Pracownicy trzeba im przecież płacić to samo z Akcjonariuszami też chcą mieć jak największe zyski proste.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna było wiadomo, że apu w tej generacji będzie bazowalo na zen+ :) Zobaczymy ile 12nm wniesie ale przy danym budżecie energetycznym nie spodziewam się wydajności większej niż 10%. Dla 15% i tej samej ceny mógłbym się zastanowić czy jest sens zmienić 2400G na 3400G.

 

15 procent na pewno nie będzie, nie ma to najmniejszych szans, nawet okolice 10 procent są mało prawdopodobne.

Już zresztą o tym pisałem wcześniej, Picasso ma niewątpliwie sens w przypadku układów mobilnych takich jak 3500U/3700U czy serii H, natomiast niewielki jak chodzi o desktopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

a wiesz ile kosztował 8700k na premierę ???, chyba 1400pln a wiesz po ile dzisiaj śmigają używki ?? zapewne po 1000-1400 pln, jakoś nie widać paniki u posiadaczy procow intela i nie oddają ich za darmo, ciężko tez wytłumaczy nagonkę skro juz na starcie kupna AMD trzeba sie liczyć z tym ze po pewnym czasie procesor może stracić na wartości 70%, i niech ktos mi tu powie o opłacalności przy inwestycji w platformę AMD, owszem AM4 i można wszystko przywiązać ale trzeba się liczyć z tym ze każda odsłona chipsetu to nowe usprawnienia [FW update to nie usprawnienie to tylko poprawa kompatybilności], a na dodatek to większość z was jest w wielkim błędzie myśląc ze tanie płyty to to samo co topowe mombasy, prawda cepy będą działać ale jak :hmm: skoro polowa funkcji w biosie na tanich płytach jak i zaplecze płyt głównych nie spełnia wszystkich wytycznych do poprawnej konfiguracji profili entuzjastycznie ukierunkowanych,

w branży IT tanio i dobrze nigdy nie idzie w parze, i tu kolo się zamyka.......

 

i9 9900k@Bat na Trola malko i tomcug //// 8700K @ 5GHz 1.200v

 

I wszystko w temacie. Trzymaj sobie intela i licz ile nie stracił, przede wszystkim licz ile stracili inni. Tak jak stary dziadyga kupuje VW Golfa w TDI z salonu i mówi że oszczędny, nie traci na wartości i się nie psuje.

 

Nie każdy kupuje pasioka w tdiku........... nie każdy jest taki jak Ty. A w temacie o Ryzenach 3xxx prawie każdy jest inny niż Ty. Po co się wypowiadasz? Mój ryż 1700 nie stracił i nie straci. Może nawet zyska. A ty mi bzdury piszesz że 70% strace............

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Entuzjastów jest relatywnie mało i większości ludzi zaawansowane funkcje nic nie obchodzą. Zobacz ilu widać ludzi z prockami z "K", którzy nawet nigdy go nie podkręcili. Mój znajomy rok temu podkręcił pierwszy raz 2600K kupiony na premierę :E

ja tylko przytaczam Fakt ze do grupy użytkowników AMD przyklejają się LOW budżetowcy którzy chcą mieć taki sam poziom co ci na topowych płytach i tu jest problem bo grono AMD same sobie robi wodę z mózgu,

 

Mój ryż 1700 nie stracił i nie straci. Może nawet zyska. A ty mi bzdury piszesz że 70% strace............

jak przycebuliles za pięćset to nic nie stracisz a jak bys kupił za 1300 to dzisiaj byś miał niezły BDy :E

 

najtańszy 1700x na allegro link= 699 pln

najtańszy używany 8700k Link 1200 pln

 

wiec skończ biadoli bo tylko ośmieszasz sie

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

ja tylko przytaczam Fakt ze do grupy użytkowników AMD przyklejają się LOW budżetowcy którzy chcą mieć taki sam poziom co ci na topowych płytach i tu jest problem bo grono AMD same sobie robi wodę z mózgu,

Co to low-budżetowiec? Bo nie potrzebuję lepszej płyty, procesora tak samo, to co, gorszy ktoś? to jakieś wyścigi? Bo nie rozumiem.

 

AMD to alternatywa Intela. Tańsze procesory z bardzo dobrą wydajnością. Ratio - PERFORMANCE / PRICE jest bez porównania wyższe niż u Intela (monopolista prawie). Tymczasem żal doope ściska że AMD puszcza procki które już realnie konkurują w wyższych segmentach niż LOW/MID END. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

jak przycebuliles za pięćset to nic nie stracisz a jak bys kupił za 1300 to dzisiaj byś miał niezły BDy :E

 

Cebulenie?? Bo kupiłem procesor który zaspokaja moje potrzeby w 200% to cebulenie? Czy Ty jesteś poważny?

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by się okazało że R7 3800x naprawdę miał by wydajność I9 9900k to posiadacze I9 nagle stracą prawie 1000zł na wartości aczkolwiek pewnie tak nie będzie.

Tylko takie gdybanie VSS

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

VSS!

 

Ja:

1. Nie gram, a jak gram to PUBG Mobile...........

2. Obrabiam video więc każdy rdzeń i wątek to realny zysk..........

3. R7 1700 to absolutnie wystarczający z dużą nawiązką procesor do każdego mojego zastosowania ........

 

I śmieszne jest to jak ktoś kto dał za procesor 2500zl ma tylko 40% większą wydajność od człowieka co dał 550zł za procesor. DEAL ROKU! I w dodatku ma czelność szczekać na innych.

 

102026.png

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by się okazało że R7 3800x naprawdę miał by wydajność I9 9900k to posiadacze I9 nagle stracą prawie 1000zł na wartości aczkolwiek pewnie tak nie będzie.

Tylko takie gdybanie VSS

jeżeli i zakładając ze tak będzie bo stanie sie naprawdę coś zajefajnego bo wtedy monopol zniknie [najprawdopodobniej] ale zakładając z drugiej strony to zawsze będą dwa scenariusze gdzie użytkownicy AMD będą zawsze pokrzywdzeni bo raz ze nowe proce będą droższe bo głownie o to się rozchodzi w temacie, drugi scenariusz to taki ze AMD podciągnie sie z cenami pod Intela jeżeli ten się nie ugnie czyli czysty profit dla AMD kosztem użytkowników,

 

499$ zawsze przekładało się na widełki 599-699€ zależnie od sklepu, januszy biznesu nigdy nie brakuje i zawsze się znajda czarne owce i możliwe ze ceny będą sztucznie windowane jeżeli faktycznie proce będą wydajne a intel nie zejdzie z cen i w tym scenariuszu nikt z nas nie będzie czerpał profitu

 

 

 

I śmieszne jest to jak ktoś kto dał za procesor 2500zl ma tylko 40% większą wydajność od człowieka co dał 550zł za procesor. DEAL ROKU! I w dodatku ma czelność szczekać na innych.

 

102026.png

no widzisz juz po tabeli jak sie sprawy maja na starym przykładzie: 8/16 vs 12/24 od czerwonych :lol2:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

no widzisz juz po tabeli jak sie sprawy maja na starym przykładzie: 8/16 vs 12/24 od czerwonych :lol2:

 

Tylko zauważ że Ryżen 2600X w cenie 229 USD konkuruje w wykresie obok procesorów za 350-400USD. Taka delikatna i subtelna różnica w cenie.

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ że Ryżen 2600X w cenie 229 USD konkuruje w wykresie obok procesorów za 350-400USD. Taka delikatna i subtelna różnica w cenie.

to jest właśnie BDy jak wrzucasz swoje trzy grosze gdzie rozmowa się toczy o topie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.  
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...