Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ten R3600 4,2 ghz którego testy można odnaleźć to jest najsłabszy pokazany model. Na necie krążą plotki że 12 rdzeniowy r3900x na LN2 dało się podkręcić do 6Ghz. Pewnie mało jest w tym prawdy ale robi się ciekawie. No i coraz więcej pogłosek o 16 rdzeniach których próbki inżynieryjne mają zegary 3,3ghz i boost 4.2ghz

 

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje te wyniki Ryżów są naprawdę dobre. Patrząc na starsze modele to wzrost wydajności jest naprawdę zauważalny. Nie ma co narzekać. Tylko czekać na info, jak to się kręci - czy 4,5 GHz się zrobi na każdy jajku, czy może pójdzie więcej/mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Owszem, zgodzę się, ale jednak sam "feeling" obsługi w dalszym ciągu na Intelu jest nieco lepszy.

 

Po prostu całość tak nie "pływa" podczas samej obsługi kilku projektów.

 

Lightroom już od dawna posiada akcelerację GPU i oczywiście z niej korzystam, bo bez tego to byłaby kaplica :E

 

 

Zamiast R7 2700 równie dobrze możesz sięgnąć po R7 1700 oraz jakąkolwiek płytę ASUSa z "boosterem" Performance Bias = CB11.5. Masz dokładnie to samo, a cena niższa :D

 

Jeszcze do tego OC i przy 3.9GHz masz wydajność w Multi większą od R7 2700X @ Stock. Od siebie polecam, bo robi robotę w obróbce wideo :)

 

 

Mój kumpel również wcześniej posiadał i7-2600K @ 4.5GHz, a obecnie siedzi na R7 1700 z boostem ASUSa i ostatnio cały czas się chwali jaki to Ryzen jest świetny :)

 

A podpowiem, że siedzi tylko na 3.8GHz @ 1.15v i wydajnościowo, akustycznie oraz w poborze prądu gniecie platformę na i7-2600K.

 

BTW, jeżeli możesz, to zrób dla mnie test w Cinebench R20 przy obecnych Twoich ustawieniach. Ciekaw jestem ile tam wyjdzie w Single Core.

 

@Pentium D

 

Miło mi, że nie jestem odosobnionym przypadkiem :)

 

EDIT:

 

@pc5:

 

W tym podlinkowanym przez Ciebie teście bardzo dobrze widać, że dla optymalnych wyników nie liczą się tylko rdzenie, ale również wyższa wartość Turbo.

 

Nie bez przyczyny i9-9900K oraz i7-9700K zajęły najwyższe miejsca, skoro są najwyżej taktowane oraz posiadają "rozsądną" ilość rdzeni ;)

 

Ten test idealnie odzwierciedla moje subiektywne odczucia: i7-7700K @ 5.2GHz jest dużo "przyjemniejszy" w obsłudze niż R7 1700 @ 4GHz.

 

Tak z ciekawości zarzuciłem przed chwilą moją wczorajszą panoramę na Ryzenie i się mocno zniesmaczyłem. Muli to momentami identycznie do mojego Pentiuma Gold G5400 i aż nie dokończyłem obróbki, żeby się za bardzo nie denerwować.

 

A wczoraj obrabiałem całość na i7-4770K @ 4.5GHz i było nawet znośnie. W Lightroomie oraz Photoshopie jak nic liczy się bardziej wydajniejszy pojedynczy wątek niż większa moc obliczeniowa w postaci większej ilości rdzeni. W teście przecież "skromne" 8 rdzeni wygrywa z 18-stoma :E i to dosyć wyraźnie.

 

Zbyt mała ilość funkcji potrafi dobrze wykorzystać wielordzeniowość i to widać.

 

W Premiere Pro natomiast Ryzen bryluje i tu nie mam co do tego wątpliwości.

 

Działa to moim zdaniem bezbłędnie, nawet na 3.9GHz. I do takich zadań szczerze będę polecał :)

 

 

EDIT2:

 

Wielka szkoda, że takie testy nie potrafią tego w dobry sposób odzwierciedlić, bo niestety w praktyce na "słabszym" jest lepiej:

 

cachemem2dokdq.png

 

pwdukd7.png

 

a to tylko 5g :P :P

 

qqetl75r.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD teraz stanowczo przyrośnie w siłę zaczęło się od sprzedaży licencji x86 chińczykom, niedługo dużo układów pójdzie w nowe konsole, teraz licencja dla Samsunga na GPU do SOC no i budowa superkomputera daje ogromny prestiż układy serverowe też są coraz ciekawsze. Może wyciągam zbyt pochopne wnioski ale żeby ugrać udziały w rynku CPU i GPU trzeba zaatakować oba segmenty na raz żeby uśpić czujność przeciwnika. Poza tym dużo do rozwoju w dzisiejszych czasach może też mieć Wojna Handlowa z Chinami myślę że rozwój elektroniki może trochę przyśpieszyć. Chociaż jeżeli Chińczycy odetną Amerykanów od Fabryk to tanio nie będzie.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/news80866.html

Tu sobie możecie porównać do poprzednich. No i do mojego i7-8700 bez K.

zegar w zegara wygląda to całkiem fajnie

 

ft92ikzc.png

 

ale ciekawe jak będzie wyglądać po OC :hmm:

lehtbr2a.png

 

q55r3rqx.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegar w zegara wygląda to całkiem fajnie

Ram masz szybciej taktowany.

Nowe testy pokazują że przy szybszym ramie 2,8ghz jest trochę punktów więcej. Szkoda tylko że cały czas testy są w jednym Benchmarku może być tak że pokazują tylko te gdzie konkuruje z Intelem a gorsze przemilczeli.

Jest cień szansy że takt w takt i Pamięć w pamięć wyniki się jeszcze bardziej zrównają.

 

Poza tym widać że lepiej się skaluje w wielowątkowości od twojego Intela w tym marku. wynik multi jest ponad 5,09 razy większy jak wynik 1 rdzenia w twoim Intelu wynik wychodzi 4,8 raza lepszy jak pomnożymy wynik z jednego rdzenia.

 

 

fN7IuzC.png

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy 500p na singlu da sie wyciągnąć przez same Pamiątki, ponadto to bench pokazuje tylko referencyjne zegary i tez nie wiadomo na jakich zegarach leciał test, no i jakie opóźnienia miały te 2933 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy 500p na singlu da sie wyciągnąć przez same Pamiątki, ponadto to bench pokazuje tylko referencyjne zegary i tez nie wiadomo na jakich zegarach leciał test, no i jakie opóźnienia miały te 2933 :hmm:

To może zrób u siebie test z 2933Mhz cl16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegar w zegara wygląda to całkiem fajnie

 

 

No jak dla mnie to bardzo słabo wypada ten ryzen zegar w zegar z twoim 8700. Właśnie IPC to miała być główna zaleta, jeśli będzie niższe i zegary też niskie to słabizna. Tyle że ja gdzieś czytałem że all core boost ma być 4GHz a nie 4.2GHz na ryzenie 3600.

Edytowane przez takitamrandom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że ten cały szum był mocno na wyrost, chyba że specjalnie puszczają takie słabe przecieki do sieci żeby później zaskoczyć ludzi, ale... :E

Jeżeli 3800X po oc nie dobije do 9900K po oc to szczerze mówiąc olewam Ryzena i biorę jakiegoś cepa na X299, ostatnio nowy 7960X poszedł za 3600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bazie danych jest kilka wartosci w roznych cfg ramu

 

ju87ab25.png

 

Wszystko wskazuje na to że ten cały szum był mocno na wyrost, chyba że specjalnie puszczają takie słabe przecieki do sieci żeby później zaskoczyć ludzi, ale... :E

Jeżeli 3800X po oc nie dobije do 9900K po oc to szczerze mówiąc olewam Ryzena i biorę jakiegoś cepa na X299, ostatnio nowy 7960X poszedł za 3600 zł.

za 3600 nowke to bym lykna z zamknietymi oczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że ten cały szum był mocno na wyrost, chyba że specjalnie puszczają takie słabe przecieki do sieci żeby później zaskoczyć ludzi, ale... :E

Jeżeli 3800X po oc nie dobije do 9900K po oc to szczerze mówiąc olewam Ryzena i biorę jakiegoś cepa na X299, ostatnio nowy 7960X poszedł za 3600 zł.

 

Tylko że to jest najsłabszy z pokazywanych procesorów tdp 65W i ma na premierę być w cenie około 900zł a 8700 ile teraz kosztuje 1400zł

Zresztą w innych testach może być gorzej pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile taki 8700 przy 4.2Hgz może łyknąć ? jak V ma na poziomie 1V :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3600 nowke to bym lykna z zamknietymi oczami

No za 3751, pomyliłem się :E

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i9-7960x-2-8ghz-22mb-lga2066-8111278163

 

A ja się jak głupi zastanawiałem bo miałem już 7920X i trochę liczyłem na tego super Ryzena 16/32, bo w końcu chyba dałem się troszeczkę przekonać tym wszystkim "przeciekom" i lekko zwątpiłem że może faktycznie jednak wyjdzie i pozamiata, a teraz już za późno. ;)

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile taki 8700 przy 4.2Hgz może łyknąć ? jak V ma na poziomie 1V :hmm:

Ustaw na moim i7-8700 4,2 GHz na 1V to Cię ozłocę, gdy będzie stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na moim i7-8700 4,2 GHz na 1V to Cię ozłocę, gdy będzie stabilnie.

nie trzeba było cebulic pomijając literkę K, bo wiadomo ze K w większej ilości maja lepsze biny ale mi owszem sa tez gnioty ale nawet te gnioty mogą być lepsze od większości NonK, miałem 9900k który robił x45 przy 1v :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest najsłabszy z pokazywanych procesorów tdp 65W i ma na premierę być w cenie około 900zł a 8700 ile teraz kosztuje 1400zł

Zresztą w innych testach może być gorzej pożyjemy zobaczymy.

Ale TDP to tylko jakaś tam liczba z kapelusza która nijak ma się do faktycznego poboru przy obciążeniu.

Co do ceny to jeszcze zobaczymy ile nasi cebul dołożą na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli nie jesteś w stanie ustawić 4,2 GHz na 1V na i7-8700, ale zastanawiasz się, ile by na nim pobierał.

Dopłata do wersji z K, gdy się nie zamierzało kręcić, to jak spalenie pieniędzy w piecu. Nie widzę tutaj cebulactwa, bo ten proc jednak 1400 zł kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli nie jesteś w stanie ustawić 4,2 GHz na 1V na i7-8700, ale zastanawiasz się, ile by na nim pobierał.

Dopłata do wersji z K, gdy się nie zamierzało kręcić, to jak spalenie pieniędzy w piecu. Nie widzę tutaj cebulactwa, bo ten proc jednak 1400 zł kosztował.

pxo49lgy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty rozumiesz, co wklejasz i do mnie piszesz? Piszesz o i7-8700, ja Ci piszę, że nie da rady, bo go mam, Ty mi piszesz, że nie trzeba było cebulić i kupić wersję z K, bo i7-8700K są lepiej binowane, a na koniec, wrzucasz mi grafikę, która dotyczył właśnie wersji z K, na moje twierdzenie, że nie ustawisz takiego napięcie przy takim zegarze w wersji bez K.

Możesz poszukać sensu w tym co robisz. Będzie to jednak dość trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty nie rozumiesz co ci napisalem, przycebuliles zamiast dopłacić i mieć K ale to dla ciebie wywalenie kasy w błoto a teraz mazgaisz sie ze przycebulony zakup nie idzie tak jak byś tego chciał i do kogo masz pretensje no chyba nie do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty nie rozumiesz co ci napisalem, przycebuliles zamiast dopłacić i mieć K ale to dla ciebie wywalenie kasy w błoto a teraz mazgaisz sie ze przycebulony zakup nie idzie tak jak byś tego chciał i do kogo masz pretensje no chyba nie do mnie

 

Przycebulić xD

Tak można powiedzieć, jak nie chciało się dopłacać 10-140zł max. Jednak 400zł dopłaty to już sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty nie rozumiesz co ci napisalem, przycebuliles zamiast dopłacić i mieć K ale to dla ciebie wywalenie kasy w błoto a teraz mazgaisz sie ze przycebulony zakup nie idzie tak jak byś tego chciał i do kogo masz pretensje no chyba nie do mnie

 

Ja się nie mazgaję. Ja Cię informuję, że wciskasz ludziom ciemnotę (kłamiesz) pisząc, że na i7-8700 (bez K, bo o tym modelu napisałeś) zrobisz 4,2 GHz na 1V stabilne. Jak chcesz wchodzić w dyskusję, to nie wrzucaj do niej rzeczy, którymi sam się kompromitujesz, bo to co wyżej zrobiłeś to właśnie kompromitacja. Ja nie mam pretensji o to co ja kupiłem. Mi ten i7-8700 bez K nie przeszkadza w niczym, choć usilnie chcesz sprawić, bym pożałował, że nie kupiłem modelu z K, który nie był mi do niczego potrzebny. Fakty, nie Twoje mity. Jak już zdołasz to wszystko przetworzyć, spojrzysz na to, jak sam sobie odpowiedziałeś na na swoje tezy, to może zauważysz, że w tej dyskusji niestety racji nie masz. Choć jak zwykle jesteś przekonany o słuszności swojego zdania. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka ciemnotę łapiesz mnie za jakieś dziwne treści !!!!! zastanawiałem się ile może łyknąć bo płyty główne umożliwiając generowanie indywidualnych ostawień Napiec dla procesora i można to zbadać ile taki 65W ryz łyknie jak mu zapodasz x42 i obciążysz na MAXA :hmm: co ?? x3 swojego TDP ?? czy może więcej , czy może cep się wysypie ??,a całkiem możliwe ze przycebuliles tez na płycie głównej :hmm: ze cep slabu sie skaluje z V kto cie tam wie co tobą kieruje podczas zakupu

 

tak dal twojej ciekawości to

x43

qb5io694.png

 

i zaniki stabilnosci dopiero przy x44

6pvorpvn.png

 

jedno może być niemal ze pewne iz przy tym samym napięciu Ryzeny będą pobierały mniej z gniazdka gdyż ich rozbudowa jest mniejsza jak u intela i dlatego intel ma problemy z 10nm raczej może nie problemy ale ciężko upchać ~30% więcej od AMD zachowując zegar,

poczytał byś troche na ten temat to byś wiedział więcej a i twoje wypowiedzi jako powiedzmy [redaktor] były by sporo bogatsze

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...