Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jest plotka, a to nie wiadomość, którą można tyle razy wspominać prawie jak fakt.

 

Najpierw ci użytkownicy musieliby siedzieć na forach. Potem musieliby mieć wiedzę, by to sprawdzić. Potem musiałoby ich interesować mierzenie czegokolwiek. Większość po prostu kupuje procesor do jego używania, a nie do bawienia się nim.

 

Nie wiem czy było, ale 16-rdzeniowy ma niby kosztować 649 dolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, Ryśka przede wszystkim zwykły Jasiek kupuje do gier, do taniego zestawu. Entuzjaści wymieniający się smarkami to nisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym coś tam zainstalować i policzyć, ale to taki wysiłek, a mam roboty sporo ostatnio, poza tym i tak zestaw sprzedaję. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego testy potrzebujecie to w wolnej chwili zrobię i podrzuce . Do testów możliwe że dam radę ustawić 4.0ghz na wyższym napięciu tylko wentyl na fortisie ustawie agresywniej bo teraz to ledwo co się kręci;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3.9ghz czy na 4.0 spróbować;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, Ryśka przede wszystkim zwykły Jasiek kupuje do gier, do taniego zestawu. Entuzjaści wymieniający się smarkami to nisza.

spoko, damy rade i twojego cepa na podium wrzucić ;)

 

Mógłbym coś tam zainstalować i policzyć, ale to taki wysiłek, a mam roboty sporo ostatnio, poza tym i tak zestaw sprzedaję. :E

 

Uwaga Wpis którego nie powinno się publikować zaleca się ostrożność przy weryfikacji spółgłosek i sylab

 

 

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3.9ghz czy na 4.0 spróbować;)?

Ile się da wycisnąć :)

 

Nowy test się pokazał na gekbenchu R3600 z pamięciami 3200 i tu już wygląda to dużo lepiej 5599 single i 29090 multi.

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13473948

 

Na 4.2, więc coś tam z IPC poszło do przodu. Jakby jeszcze 4.5Ghz robił poniżej 1.3v to dojdzie punktów...całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinebench zostal zastapiony, nowym królem i wyrocznią Rebelii od dziś jest Geekbench! :D

Uwierzę jak zobacę realne testy w sofcie i grach.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geekbench jest równie miarodajny co test wbudowany w Windowsa Vistę, 7 i 8 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Andrzeju, Ryśka przede wszystkim zwykły Jasiek kupuje do gier, do taniego zestawu. Entuzjaści wymieniający się smarkami to nisza.

Smarki są dobre. Potwierdzają ze można mieć coś o wydajności 80-95% intela za 60% ceny. I to jeśli chodzi o rysia 2xxx. A jak wejdzie rysio 3 to będzie jeszcze lepiej. A nowe intele tak szybko nie wyjdą. Intel na rysie odpowiedział tylko i5 8400 i szał na ten procesor już się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się się jak z obsługą pamięci na nowych i starych płytach głównych. AMD niby zarzeka się że na starych płytach głównych wydajność będzie taka sama, pytanie jak z pamięcią RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się się jak z obsługą pamięci na nowych i starych płytach głównych. AMD niby zarzeka się że na starych płytach głównych wydajność będzie taka sama, pytanie jak z pamięcią RAM?

 

Na nowych płytach, możliwości OC ram będą lepsze niż na starych. Tyle wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowych płytach, możliwości OC ram będą lepsze niż na starych. Tyle wiadomo.

 

Czyli gadkę o tej samej wydajności można włożyć między bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Czyli gadkę o tej samej wydajności można włożyć między bajki.

Grrr ludzie nie myślą. Kontroler pamięci jest w cepie. W 1xxx był taki sobie, w 2xxx był znacznie lepszy i powalał na lepsze OC. Dlaczego ktoś miałby twierdzić że w 3xxx będzie gorzej? Będzie lepiej! wg. mnie OC pamięci zależy od procesora i samych kości - nie od płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1xxx był taki sobie, w 2xxx był znacznie lepszy i powalał na lepsze OC.

Kontroler w Ryzenie 2 generacji był tylko "przypudrowany" i różnica wydajności zamykała się 3-6% względem 1 generacji.

Ja mam R7 1700 na taniej płycie głównej i nie mam problemu z osiągnięciem 3466, 3533 czy nawet 3600Mhz na pamięci Ram. Kwestia dopasowania timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grrr ludzie nie myślą. Kontroler pamięci jest w cepie. W 1xxx był taki sobie, w 2xxx był znacznie lepszy i powalał na lepsze OC. Dlaczego ktoś miałby twierdzić że w 3xxx będzie gorzej? Będzie lepiej! wg. mnie OC pamięci zależy od procesora i samych kości - nie od płyty.

Ty przeciwnik OC wypowiada sie w sprawach OC :lol2: , pojecia nie masz jakie ma znaczenie plyta glowna.

 

Czyli gadkę o tej samej wydajności można włożyć między bajki.

Wydajnosc na tych samych ustawieniach bedzie bez zmian, mozliwosci OC tego samego sprzetu moga sie juz roznic na korzysc X570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grrr ludzie nie myślą. Kontroler pamięci jest w cepie. W 1xxx był taki sobie, w 2xxx był znacznie lepszy i powalał na lepsze OC. Dlaczego ktoś miałby twierdzić że w 3xxx będzie gorzej? Będzie lepiej! wg. mnie OC pamięci zależy od procesora i samych kości - nie od płyty.

 

Od płyty również. Te same moduły z tym samym CPU mogą się różnie kręcić na różnych płytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ ścieżek na PCB jest mega istotny, dlatego niektóre mobasy na Intelu robią 4600MHz a drugie 3600 i koniec. Do tego dochodzi trening pamięci, każda płyta robi to na swój sposób, najlepsze w tym są ASUSy.

Z Ryzenem 1xxx było podobnie, tylko ASUS Crosshair robił 3200 C14 po premierze bo miał najlepsze PCB i BIOS.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Nie zmienia faktu że przejście z ryża 1xxx na 3xxx da większe możliwości podbicia pamiątek.

 

Akurat OC pamiątek nie ma takiego efektu jak OC mojego 1700. Różnica w poborze mocy między stockiem a 3,9 to różnica między 100 a 195W ;) A OC pamięci daje małego kopa i nie robi tyle problemu co OC cepa. (a uzysk z OC mojego 1700 nie był wielki, wielki za to był skok poboru prądu :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie,to zauważam że na początku było wielkie oczekiwanie na prognozowany duży wzrost wydajności Ryzenów 3.gen na tle poprzednich generacji Ryzenów.

Przecieki jak widać tylko częściowo się sprawdziły,brednie o zwiększeniu rdzeni w Ryzenach 5 i 7 minęły się z prawdą.

Potem Computex i zachwyty nad 7 nm,budową za pomocą chipletów,wzrostem IPC i ogólnej wydajności i dołożeniem cache'u itd.

Następnie zaczęliście gadać o płytach X570 i co? Zachwyty minęły.

Co jeszcze dodam? Teraz piszecie o możliwych większych opóźnieniach w dostępie do pamięci/cache

Ludzie,jeszcze nie było ani premiery ani testów niezależnych,a piszecie jakbyście gdybali itd.

Więc polecam z oceną czy Ryzeny 3.gen będą dużo wydajniejsze/nieco wydajne albo nawet i mniej wstrzymać do 7 lipca i będzie dobrze :E

 

Launch Date: 7/7/2019

Czyli data premiery w sumie jest pewna? :)

7 lipca w przypadku Ryzenów to pewna data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo Ci zajęło osiągniecie 3600mhz na pamięciach? Rozumiem,że to kwestia grzebania w subtimingach ?

Tydzień czasu poświęciłem na zabawę z ustawianiem pamięci. Początkowo 3200cl14 + ciasne subtimingi po czym stopniowo przechodziłem na 3333Mhz, 3466Mhz, 3533Mhz i 3600Mhz.

Przy 3600mhz mam 16-16-16-42 i subtimingi trzeba było mocno poluzować. Na platformie z Intelem timingi są znacznie ostrzejsze dlatego liczę, że Ryzen 3 generacji pozwoli mi na wyciśnięcie z pamięci jak najwięcej.

Na co dzień latam na takich parametrach

16ksc9.jpg

 

Akurat OC pamiątek nie ma takiego efektu jak OC mojego 1700.

Chyba nie bawiłeś się subtimingami bo to co ustawi Ci XMP można poprawić zyskując nawet kilkanaście % wydajności. Oczywiście nie w każdym zastosowaniu to zauważysz ale przykładowo w grze BF5 R7 1700@ 3.8Ghz + 3200Mhz 16-16-16-32 dawał prawie ~16% gorsze wyniki niż R7 1700@ 3.2Ghz + 3466Mhz 14-14-14-28 + ciasne subtimingi jak na screenie ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarki są dobre. Potwierdzają ze można mieć coś o wydajności 80-95% intela za 60% ceny. I to jeśli chodzi o rysia 2xxx. A jak wejdzie rysio 3 to będzie jeszcze lepiej. A nowe intele tak szybko nie wyjdą. Intel na rysie odpowiedział tylko i5 8400 i szał na ten procesor już się skończył.

Obyś znowu nie prowadził zaczepek/chamstwa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...