Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To nie była przypadkiem ta pseudo firemka co robiła testy na zamówienie? Bo jakoś tak mi się kojarzy że to te dzbany 8:E

No napisałem wcześniej, że jedynie pryncypałów kojarzę z takiej akcji :E

 

Nie chcesz się przyznać do błędu i chcesz żebym za ciebie przekopał cały internet.

Napisałem, jakie akcje tego kalibru kojarzę (tej nie). Rzuciłeś czymś bez żadnego źródła, tak więc trudno mi traktować Twoje słowa za 100% dokładny opis zdarzenia.

 

https://pclab.pl/news79000.html

 

O to Ci chodzi? Bo chyba nie do końca, jak wnioskuję z opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była przypadkiem ta pseudo firemka co robiła testy na zamówienie? Bo jakoś tak mi się kojarzy że to te dzbany 8:E

 

Kojarzę, że były jakieś testy firmy 3, robione cholera wie jak, ale nie wiem czego dotyczyły dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisałem wcześniej, że jedynie pryncypałów kojarzę z takiej akcji :E

 

 

Napisałem, jakie akcje tego kalibru kojarzę (tej nie). Rzuciłeś czymś bez żadnego źródła, tak więc trudno mi traktować Twoje słowa za 100% dokładny opis zdarzenia.

 

https://pclab.pl/news79000.html

 

O to Ci chodzi? Bo chyba nie do końca, jak wnioskuję z opisu.

Tak dokładnie o to.

 

Na dole tego Newsa pisze też o Game Mode o którym ci pisałem.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi się nic nie pomyliło, bo to były testy w grach, a nie zastosowaniach profesjonalnych, jak na początku zasugerowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi się nic nie pomyliło, bo to były testy w grach, a nie zastosowaniach profesjonalnych, jak na początku zasugerowałeś ;)

Ale czytałeś w Newsie że to ustawienie znacząco osłabiało wydajność Ryzena w teście, powtórzone te same testy później pokazywały że testy Intela znacznie zaniżały wydajność AMD nawet Intel zobowiązał się do opublikowania poprawionych testów po konferencji.

 

Po prostu negujesz to że obie firmy używają tych samych zagrywek.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałeś w Newsie że to ustawienie znacząco osłabiało wydajność Ryzena w teście, powtórzone te same testy później pokazywały że testy Intela znacznie zaniżały wydajność AMD nawet Intel zobowiązał się do opublikowania poprawionych testów po konferencji.

Jedynie napisałem, że Ci się coś zdrowo pomieszało we wspomnieniach i się nie pomyliłem. Napisałeś tak:

 

Pamiętasz jak Intel pokazywał testy swoich procesorów i porównywał je z procesorami AMD threadripper z włączoną opcją Game Mode gdzie wyłącza się połowa wątków a test był w zastosowaniach profesionalnych gdzie te dodatkowe wątki własnie robią robotę>????

A w rzeczywistości sytuacja wyglądała zupełnie inaczej (skoro już wiemy, o jaką akcję chodziło)! Raz, testy w grach, a nie zastosowaniach profesjonalnych. Dwa, nie chodziło o włączenie Game Mode na TR, tylko na Ryzenie. Trzy, to nie Intel robił porównanie, tylko matołki pryncypałki. I teraz jest zgodnie z prawdą.

 

Po prostu negujesz to że obie firmy używają tych samych zagrywek.

Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując już dziś wiadomo ze nie będzie wzrostu taktowania o 25% które obiecywało 7nm.

Realnie pewnie będzie w okolicach 4.1-4.2 Ghz na wszystkich rdzeniach, i to pod warunkiem odpowiedniego chłodzenia.

Taki 2700X potrafi się wahać od 3800 Mhz aż do 4075, zależnie od chłodzenia właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując już dziś wiadomo ze nie będzie wzrostu taktowania o 25% które obiecywało 7nm.

Ten wzrost tyczy sie np. kart graficznch gdzie taktowania są niskie, ale nie procków bo dla krzemu 4GHz to jest taki prawie ze maks, wszystko co wyzej wymaga ogromnego wysiłku a powyzej 4,5GHZ wręcz czarów (przynajmniej gdy mówimy o obecnych procesach technologicznych a nie tych wcześniejszych)

Zresztą Intela Turbo w 10nm tez ledwo sięga 4Gz, mimo ze IceLake to juz 10+

Gdzieś widziałem że intelowe 10nm jeśli chodzi o zagęszczenie to jest gdzieś w okolicach 6nm. Wcale mnie nie dziwi że mają problem z wysokimi zegarami. Zen3/4 pewnie cofnie się z zegarami do poziomu 12nm/14nm.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres jest tym zabawniejszy, że - przynajmniej jak na mój gust - te przyrosty są śmiesznie małe, biorąc pod uwagę, że to niby topowy model Navi na rok obecny, a GTX 1070 to już dość wiekowa karta.

No te 9 % większej wydajności w RoTR nie zachęca do upgrade, 16% w Alien czy 17% w Hitmanie to samo :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karol

 

to cienizna okropna w takim razie :(

Skoro do wyciągnięcia marnych 5 Ghz potrzebują 1.5V i azotu...trudno liczyć na więcej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A w rzeczywistości sytuacja wyglądała zupełnie inaczej (skoro już wiemy, o jaką akcję chodziło)! Raz, testy w grach, a nie zastosowaniach profesjonalnych. Dwa, nie chodziło o włączenie Game Mode na TR, tylko na Ryzenie. Trzy, to nie Intel robił porównanie, tylko matołki pryncypałki. I teraz jest zgodnie z prawdą.

 

 

Gdzie?

 

Masz rację pomyliłem się ale nie zmienia to faktu że sens wypowiedzi pozostał dokładnie taki sam czyli to, że na konferencji były zaniżone wyniki procesora AMD.

Teraz usilnie starasz się zmienić sens tematu aby pokazać że to ty miałeś rację. Z takimi Trolami to naprawdę ciężko się rozmawia Blind miał rację szkoda czasu na ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację pomyliłem się ale nie zmienia to faktu że sens wypowiedzi pozostał dokładnie taki sam czyli to, że na konferencji były zaniżone wyniki procesora AMD.

A czy gdzieś pisałem, że nie zostały? Jedynie zwróciłem uwagę, że pamięć Cię zawiodła odnośnie szczegółów tamtego wydarzenia. To nie jest dyskusja na temat wyższości rozwiązania X nad rozwiązaniem Y, gdzie można się wymienić argumentami takimi czy innymi. To jest konkretne wydarzenie, które miało miejsce, a nie okazja do konfabulowania.

 

Z takimi Trolami to naprawdę ciężko się rozmawia Blind miał rację szkoda czasu na ciebie.

Gdzie tak dokładnie napisał? Coś mnie ominęło? Czy znowu fantazja poniosła :lol2:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gdzie?

 

Intel sam podpisał się pod tymi testami firmy 3.

Dał embargo 10 dniowe po publikacji wyników "tej firmy", nikt nie mógł pokazać własnych testów/wyników, które były nie wygodne dla Intela.

Intel dopiero po konferencji napisał że opublikuje poprawione testy, na które już większość nie rzuciła nawet okiem.

 

AMD mogło porównać i9 do nowego ryzena, przy okazji wyłączyć HT i połowę rdzeni.

 

Przy okazji sporo wypowiadałeś się w tamtym temacie w komentarzach, zgarniając w sumie sporo minusów :P

Edytowane przez zomeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieją pozostaje EUV, to jest jakaś zmiana która może wrócić w okolice 5GHZ.

Jeśli to nie pomoze, to znaczy ze w krzemie juz nigdy nic wiecej nie bedzie.

Dlatego uważam że AMD będzie próbowała wcisnąć SMT4 do Zen4 aby jeszcze zwiększyć wydajność w serwerowych układach. Skoro IBM Power 8 szaleje z nawet SMT8 to why not in x86

SMT_performanceIBM.png

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel sam podpisał się pod tymi testami firmy 3.

AMD mogło porównać i9 do nowego ryzena, przy okazji wyłączyć HT i połowę rdzeni.

Po co tracicie czas na jakieś pierdoły które tam kiedyś niby się zdarzyły, albo na to jak powinno testować AMD?

To co pokazali wskazuje na pewną poprawę wydajności, szalu nie ma ale mały skok widać, również szybkie pamięci nie zaszkodzą, chociaż powyżej 3600 zysk może być już mało zauważalny, a te 3600 to da się nawet na Zen+ wykręcić.

Co do samego kręcenia którym się wszyscy tutaj strasznie jarają to szczerze mówiąc jest to kompletnie bez znaczenia, bo Ryzenów X po prostu nie warto kręcić, a te bez X z reguły opłaca się pogonić do poziomu boosta wersji X bo powyżej stosunek poboru prądu do zysku wydajności leci na ryj.

AMD po prostu wie najlepiej do jakiego poziomu ich sprzęt daje radę, i wyciska prawie do ostatniej kropli.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze lekki oftop odnoście tych testów firmy 3 ;d

 

 

cyt. "Z tego wywiadu z tymi gostkami (dziadkami w sumie :)):

 

- We wszystkich Intelach zastosowaliście chłodzenie Noctua?

- Tak, tak...

- Na Threadripperach też była ta Noctua?

- Tak, tak, oczywiście...

- Tyle że to chłodzenie nie jest kompatybilne z Threadripperami...

- ???

- Dobra mniejsza o to, przejdźmy do następnej kwestii... "

 

______________________________

https://pclab.pl/news78166.html

 

Ktoś już wie jak wyglądało to przeciwdziałanie? ;d

Edytowane przez zomeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro do wyciągnięcia marnych 5 Ghz potrzebują 1.5V i azotu...trudno liczyć na więcej. ;)

 

To ja nie wiem czy będzie sens zmieniać na Zen 2. A tym bardziej interesować się przepłaconymi X570 do takiej cienizny zegarowej.

Chyba, że ktoś weźmie 16/32 to mu się 14 faz przyda :P

 

Chyba lepiej będzie wykorzystać premierę na wymianę na 2700 i czekać na AM5, czy co tam będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę liczysz na to że RX 5700 XT dogoni 1080Ti? 8:E

 

No to jeśli wydadzą takiego paździerza co nie potrafi dogonić karty sprzed trzech lat, to zrobią z siebie pośmiewisko. Tym bardziej że to ma być topowy model. To czego on ma być konkurentem, rtx 2060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem czy będzie sens zmieniać na Zen 2. A tym bardziej interesować się przepłaconymi X570 do takiej cienizny zegarowej.

Chyba, że ktoś weźmie 16/32 to mu się 14 faz przyda :P

Wiesz, ja nie mogę za to ręczyć głową, ale wszystkie znaki wskazują właśnie na zakres 4.1-4.3 Ghz. ;)

A ponieważ u AMD steruje tym PBO, kluczowe będzie zapewnienie bardzo dobrego chłodzenia, bez tego zegary będą pewnie nędzne.

Dla przykładu, 2700X wraz Wraith Prism to z reguły zegar w okolicach 3850 Mhz, bardzo dobre powietrze lub CLC to jakieś 100-125 Mhz ekstra, powyżej to chyba tylko custom lub też trzymanie gnoja na testbenchu w klimatyzowanym pokoju. ;)

No to jeśli wydadzą takiego paździerza co nie potrafi dogonić karty sprzed trzech lat, to zrobią z siebie pośmiewisko. Tym bardziej że to ma być topowy model. To czego on ma być konkurentem, rtx 2060?

Właśnie tak zamierzają, 1080 Ti to poziom RTX 2080, a AMD porównywało swojego "flagowca" z 2070.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flagowcem AMD dalej jest Radeon VII ;) Obecne navi 5700 to próba udeżenia w średnio-wyższy segment rtx 2060-2070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież otwarcie informowali że vega vii będzie ich topowym modelem na rok 2019. A navi ma być konkurencja dla kart z sredniego segmentu . Jeśli na prawdę zen2 nie osiągnie 4.4, 4.5 ghz a przyrost fps w grach bedzie slaby zegar w zegar do zen+ to nawet nie spojrze na ich nowe cpu , i chyba pójdę w ser szwajcarski zwanym i7 8700k ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle kiedy są spodziewane testy tych cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli wydadzą takiego paździerza co nie potrafi dogonić karty sprzed trzech lat, to zrobią z siebie pośmiewisko. Tym bardziej że to ma być topowy model. To czego on ma być konkurentem, rtx 2060?

 

Topowy model? :brow:

 

To będzie wyższa średnia półka celująca w okolice RTX'a 2070, przecież już była prezentacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę zen2 nie osiągnie 4.4, 4.5 ghz a przyrost fps w grach bedzie slaby zegar w zegar do zen+ to nawet nie spojrze na ich nowe cpu , i chyba pójdę w ser szwajcarski zwanym i7 8700k ;).

Ja mówiłem o dużym obciążeniu, w grach zegar jest z reguły wyższy, i można liczyć na zegar 4050-4125 Mhz, czyli jakieś 200 Mhz poniżej tego co podają jako boost procesora.

Odejmij sobie tyle od zapowiedzi i poznasz przybliżone taktowanie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...