Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny znośne.

Akurat będziemy zamawiać jakieś 100 sztuk nowych desktopów do pracowni w szkole. Prawdpodobnie będziemy zamiast i5 8500 brać R7 Pro 2700 ze względu na 8 jajek cool.gif Szkoda że OEMy zawsze są w tyle

 

Ogólnie patrzyliśmy na oferty Della i HP i tylko Lenovo ma R5 2600 / R7 2700 w ofercie, reszta max 2200/2400G.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do szkoły to integry by sie przydaly. Będzie trzeba setke śmieciowych GT610 dokupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

A czy ktos mowil ze beda rozdawac 8c12t za 5 stowek? Nieee.... Po prostu ma byc wydajnosc bliska lub wyzsza od inteli i cena od nich nizsza. A to nie oznacza ze za darmo. Mysle ze w ciagu 1-2 miesiecy r5 3600 da sie kupic za mniej niz 850-900.

 

Btw. Pozdro dla moderatora blindobserver dla ktorego w tym temacie moj tekst ze "ludzie skupiaja sie na bzdurach" to obrazanie wszystkich..... Za co dostalem bana. Good job!

 

Ceny znośne.

Akurat będziemy zamawiać jakieś 100 sztuk nowych desktopów do pracowni w szkole. Prawdpodobnie będziemy zamiast i5 8500 brać R7 Pro 2700 ze względu na 8 jajek cool.gif Szkoda że OEMy zawsze są w tyle

 

Ogólnie patrzyliśmy na oferty Della i HP i tylko Lenovo ma R5 2600 / R7 2700 w ofercie, reszta max 2200/2400G.

A dlaczego nie 2400g? Ani wydajnosc 2600 nie potrzebna, ani koszt na grafike zewnetrzna zbedny.

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do szkoły to integry by sie przydaly. Będzie trzeba setke śmieciowych GT610 dokupić ;)

Chcą na nich programować / CAD / Adobe, dzieciaki max 16-17 lat także podstawowe rzeczy. W zestawie jest Radeon 520 2GB GDDR5 64Bit, do wyboru byl jeszcze GT730 ale uznałem że jest za stary, antyczne Fermi.

Komputery zmieniamy po 5-9 lat także chciałem upakować jak najwięcej mocy na obecną chwilę.

 

Za kulisami osoby które ustalają u nas plany lekcji mają cały proces zautomatyzowany i distributed computing oblicza najlepsze możliwe kombinacje (wbrew pozorom mamy teraz jakies 140 rdzeni 7th gen i5 i dalej mało)lol2.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe będą wykresy performance per $ w odniesieniu do promocji Ryzen 1 i 2 gen. Nauczyliśmy się porównywać produkty w cenie wyjściowej, ale nie można zapominać o tym ile osób zakupi Ryzena 5 1600 za 480 złotych przed samą premierą modelu 3600, który notabene ma kosztować w PL więcej niż 900 PLN. W odniesieniu do konfiguracji PC daje to nam kwotę przy której zamiast RTX 2060 wybieramy z konieczności GTX 1660.

 

Rozmawiając na Tajwanie z przedstawicielami firm mówiło się tylko o jednym: Zen 2 nie będzie tani, a już na pewno nie mobasy na X570.

 

Beda u Ciebie jakieś testy wcześniej jak 7 lipca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery zmieniamy po 5-9 lat także chciałem upakować jak najwięcej mocy na obecną chwilę.

 

 

Ryzeny na lata są jak znalazł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Jak będzie taki rajzen 3600 za 1100-1200zl to nie wiem czy będzie aż taki opłacalny. Chyba że norweski sklep rzucił wyższe ceny , żeby złapać klientów na haczyk. Przyznam szczerze , że trochę nie fajnie zaczyna się to układać, a znając polskie realia to cena dodatkowo +100zl do tego co za granicą. Chyba największym błędem było to że nie wziąłem ryzena 2700 za 760zl z grami i zasilaczem :x.

Ja pamiętam jak 2200G wychodził to też tak było. Pierwsze sklepy z europy (wtedy jakiś sklep z Hiszpanii wystawił) chciały zarobić. Przecież za pół ceny nie wystawią! Raczej za 150% ;) Dlatego rozpisywanie się o cenach Ryży na podstawie jakieś oferty sklepu który chce zyskać sławę wystawiając coś w ciemno to jest jak wróżenie z fusów. Tak jak pisanie o wydajności kiedy nikt jej nie zna.......... typowe plotkowanie. Wystawili za tyle? OK, na pewno nie stracą bo cena jest raczej wybita w ciemno z górką dla nich.

 

Mogą sobie wpisać i nawet 1000e za proca i tak nie robi to różnicy. Żaden sklep nie ma go na stanie.

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę, że ceny aż tak wywindują zakładałem 600-1000zł za lytkę z dobrą sekcją pod 3900x. Coś czuję że się nie uda.

PS. Coś się z godziną na forum stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny na lata są jak znalazł ;)

Wiesz, kupując i5 8500/8600 kupuje system ktory praktycznie jest EOL w dodatku w każdej chwili mogą znaleźć nowe luki i dalej ubijać wydajność.

Mobo jest na B450, mogła by być niezła jazda jakby się okazało że łyknie Ryzeny 3000.

Narazie czekamy co z budżetem bo rig na i5 8500 jest znacząco tańszy.

 

 

Norwegowie podają ceny z podatkiem VAT czy bez?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę, że ceny aż tak wywindują zakładałem 600-1000zł za lytkę z dobrą sekcją pod 3900x. Coś czuję że się nie uda.

PS. Coś się z godziną na forum stało.

Wejdź w ustawienia główne, strefa czasowa i zmień na GMT +1.

 

 

Ja się pozbyłem swojego zestawu w pięknej cenie bez straty dla mnie, nie będę praktycznie używał PC do sierpnia, września więc nic się nie dzieje. Czekam na nowe Ryzeny, nie ukrywam, że chciałem nowego R7 3800X lub 3700X, z drugiej strony nie wiem czy mi to potrzebne, procek tylko grania (4K@60FPS) bo jednak ceny na wejściu nie będę ciekawe, R7 i nowa płyta to ponad 2K zł.I tak się zastanawiam, może jednak Ryzen 5 3600X, nie ukrywam, że nie chcę wydawać na PCta nie wiadomo ile, przerzuciłem się na konsole i grane na PC będzie dużo mniej i tylko w niektóre tytuły, z drugiej strony chcę żeby starczył na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Wiesz, kupując i5 8500/8600 kupuje system ktory praktycznie jest EOL w dodatku w każdej chwili mogą znaleźć nowe luki i dalej ubijać wydajność.

Mobo jest na B450, mogła by być niezła jazda jakby się okazało że łyknie Ryzeny 3000.

Narazie czekamy co z budżetem bo rig na i5 8500 jest znacząco tańszy.

 

 

Norwegowie podają ceny z podatkiem VAT czy bez?

A co w tym takiego sensacyjnego że B450 łyknie Ryże 3000? Przecież to żadna magia, żadna nowość, wiadomo od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano to że to system OEM, thinkcentre M725SFF - tam nigdy nie wiadomo co z supportem. Opcja składaka niestety odpada.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwona rebelia przed konferencjami AMD na Computex E3

2926tco.jpg

czerwona rebelia po ogłoszeniu cen płyt głównych i procesorów ryzen 3000

2nq8u84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Ano to że to system OEM, thinkcentre M725SFF - tam nigdy nie wiadomo co z supportem. Opcja składaka niestety odpada.

Nie chcesz składaka, kładź pieniążki na stolik. Proste :)

 

czerwona rebelia przed konferencjami AMD na Computex E3

 

czerwona rebelia po ogłoszeniu cen płyt głównych i procesorów ryzen 3000

 

 

A to dziwne że nie rozdają za darmo? W szczególności robisz pseudo memy gdy jeszcze nie ma oficjalnych cen w sklepach tylko jest jakaś plotka, wystawiona oferta sklepu nie wiadomo skąd na podstawie nie wiadomo jakiej gdy jeszcze ich nie mają i nie mają prawa mieć :D

 

Może być jeszcze tak że po pokazaniu się realnych cepów w sklepach będziesz musiał zamienić kolejność zdjęć i co wtedy? :D

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowy wychodzi taniej przy zamówieniu 50-100 sztuk i jeśli wie się do kogo uderzyć, ceny dla konsumentów bardzo różnią się od tych w hurcie.

Poza tym musi być gwarancja on-site, żadnych zabaw w podmiany części.

Inne realia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz składaka, kładź pieniążki na stolik. Proste :)

 

 

 

A to dziwne że nie rozdają za darmo? W szczególności robisz pseudo memy gdy jeszcze nie ma oficjalnych cen w sklepach tylko jest jakaś plotka, wystawiona oferta sklepu nie wiadomo skąd na podstawie nie wiadomo jakiej gdy jeszcze ich nie mają i nie mają prawa mieć :D

 

Może być jeszcze tak że po pokazaniu się realnych cepów w sklepach będziesz musiał zamienić kolejność zdjęć i co wtedy? :D

 

 

ceny są aktualne i prawdziwe znane od dawana już nawet można składać pre ordery na amazon 1005zl za turbo syf jak MSI X570 MPG Gaming Plus ta sama płyta na chipset Intel Z390 jest ponad 82% tańsza co do memu jest prawdziwy przezabawny oddaje w 100% sytuacje chociaż bardziej pasowałby ten stojak do monitora od Apple za $999 zestawiony z randomowym mobasem pod X570 w końcu klienci AMD są jak klienci Apple banda lemingów,którym wciska się drogi szajs w ultra premium cenie w taki sposób,że po zakupie czegoś czują satysfakcję spoko wydanych pieniędzy :E bo to jest AMD ludzie płacą z logo na pudełku a nie za to co znajduję się w środku :P

https://www.amazon.de/MSI-X570-Gaming-Plus-DDR4/dp/B07SYSXQSY/ref=sr_1_1?keywords=x570&qid=1560715668&s=gateway&sr=8-1

 

1005zl za najtańszą bieda płytę główna pod X570 od MSI buhbhubuhbhubhu za tyle to ja kupuję TIER1 kozak mobasa pod Z390 pokroju Asrock Taichi PhantomGaming 9 XD MSI ACE i szpanuje na forum PcLab XD etc...

Edytowane przez pcmireczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

ceny są aktualne i prawdziwe znane od dawana już nawet można składać pre ordery na amazon 1005zl za turbo syf jak MSI X570 MPG Gaming Plus ta sama płyta na chipset Intel Z390 jest ponad 82% tańsza co do memu jest prawdziwy przezabawny oddaje w 100% sytuacje chociaż bardziej pasowałby ten stojak do monitora od Apple za $999 zestawiony z randomowym mobasem pod X570 w końcu klienci AMD są jak klienci Apple banda lemingów,którym wciska się drogi szajs w ultra premium cenie w taki sposób,że po zakupie czegoś czują satysfakcję spoko wydanych pieniędzy :E bo to jest AMD ludzie płacą z logo na pudełku a nie za to co znajduję się w środku :P

https://www.amazon.de/MSI-X570-Gaming-Plus-DDR4/dp/B07SYSXQSY/ref=sr_1_1?keywords=x570&qid=1560715668&s=gateway&sr=8-1

Ryjesz z procesorów a teraz piszesz o płytach. O co kaman? Zwykłe badziewia A320 łykną ryża.

 

https://www.ceneo.pl/51694706#

 

ASUS PRIME A320M-K 199zł

 

BIOS

Wersja 4801 2019/05/1010.2 MBytes

 

PRIME A320M-K BIOS 4801

Update AM4 ComboPI 0.0.7.2A for next-gen processors and to improve CPU compatibility

 

Straszysz ludzi chipsetami które praktycznie nikomu do niczego nie są potrzebne. A płyty AM4 pod ryże 3xxx ludzie już mają dawno temu w domach. Biosy powychodziły do 90% płyt AM4 pod next-geny już miesiąc temu.

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Raporcik polecial.

 

Co do cen msi na Amazon sa zawyzone ale x570 tanie nie bedzie

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

znajdziesz ..........

 

........jasne XD

Do R5 3600 TDP 65W starczy każda płyta :)

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wam nowe chipsety?

Brać coś z poprzedniej generacji i tyle! 3950x oraz 2700x mają te same TDP 105W więc czym się przejmujecie!? Co bez OC żyć nie możecie?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcą na nich programować / CAD / Adobe, dzieciaki max 16-17 lat także podstawowe rzeczy. W zestawie jest Radeon 520 2GB GDDR5 64Bit, do wyboru byl jeszcze GT730 ale uznałem że jest za stary, antyczne Fermi.

Komputery zmieniamy po 5-9 lat także chciałem upakować jak najwięcej mocy na obecną chwilę.

 

Za kulisami osoby które ustalają u nas plany lekcji mają cały proces zautomatyzowany i distributed computing oblicza najlepsze możliwe kombinacje (wbrew pozorom mamy teraz jakies 140 rdzeni 7th gen i5 i dalej mało)lol2.gif

hurr durr u mnie w ogólniaku matematyk urodą przypominający cygana sam plan lekcji rozpisywał/liczył/cudował a tu i5 7gen x140 core nie wyrabiajo? :E

 

tak policzył że plan był z dvpy dla każdej klasy, ale policzył 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwona rebelia przed konferencjami AMD na Computex E3

czerwona rebelia po ogłoszeniu cen płyt głównych i procesorów ryzen 3000

 

Już pomijając fakt, że sposób pisania przypomina trolla, to mam dwie drobne uwagi:

po pierwsze, MSRP Ryzenów 3xxx za wyjątkiem nowości czyli 3950x, jest dokładnie takie samo jak Ryzenów 1xxx.

po drugie, za ceny płyt głównych w największym stopniu odpowiadają ich produceni.

Jak komuś jest niezbędny do życia X570, to musi pogodzić się z tym, iż będzie musiał zapłacić znacząco więcej.

Swoją drogą, to najlepszy dowód na to jak sytuacja się zmieniła, iż nieco ponad 2 lata po premierze Zena, produceni mobasów najwyraźniej uważają, że można solidnie zarobić na platformie AMD.

 

Btw, ceny płyt na X470 zaczynają się od poziomu 540 złotych, zaś B450 od circa 270.

https://www.ceneo.pl/Plyty_glowne/Chipset:AMD_X470;0112-0.htm

https://www.ceneo.pl/Plyty_glowne/Chipset:AMD_B450/Typ_gniazda_procesora:Socket_AM4;0112-0.htm

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Gigabyte B450 AORUS ELITE za 350zł spokojnie starczy 98% ludzi:

https://www.ceneo.pl/70163020#

 

Sekcja pociągnie spokojnie 120-150W czyli nawet OC. (wymontowałbym tylko to plastikowe badziewie zasłaniające radiatory CPU VRM :D )

 

2018070416314622_big.png

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do szkoły to integry by sie przydaly. Będzie trzeba setke śmieciowych GT610 dokupić ;)

 

Trafione w punkt :lol2::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ludzie już przyzwyczajeni, nowy procek = nowa płyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...