Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sir.walazz

Które B450 smaży się przy r7 2700? :D 76 stopni na sekcji przy OC do 3,8 na tomahawku ;d

Ktoś tutaj wsadził r7 1700 albo 2700 na płycie za 280zł? Działa spokojnie.

 

No jak kto kto? Jak miałem 31 stopni w pokoju w upał to sekcja przy obróbce video na R7 1700 w stocku + UV nie przekroczyła 56 stopni przy kompilowaniu wideo ok 15-20 min obciążenia. Ale Ty uwierzysz. A są tacy co zaraz mnie od kłamców zwyzywaja :lol2:

 

Dzięki chłopaki za wsparcie. Prawda jest taka że tanie płyty jak mają wpisaną obsługę danego procesora to go obsługują. Niestety są ludzie którzy twierdzą że Gigabyte, Asus, Asrock, MSI jak wpisze że płyta za 250zł obsłuży 3900X to znaczy że kłamią. Niesamowite jak ludzie co myślą że są HI-END PRO USER potrafią mieć klapki na oczy jak kuń w polu.

 

Jestes kolejnym trollem czy multikontem stalego bywalca? Kto normalny kupi plyte za 400zl do 12 rdzeni? B450'tki sie smaza przy r7 2700 a co dopiero z nowymi 8-12c+

To raz, a dwa nie interesuje mnie low/+mid-range tylko pisze o topach pod mainstream typu 9900K i jego obecny odpowiednik AMD czyli 2700(X).

 

Nie rozumiem dlaczego w ogóle wchodzisz w temat o nieopłacalnym procesorze z kosmicznie drogimi płytami pod Ryże 3xxx. Przecież jak interesuje Cię HI-END to może są lepsze tematy o bardziej high-endowym sprzęcie niż ZEN2. A może obserwujesz temat bo sam chcesz kupić Ryża 3xxx tylko wstyd się przyznać?

 

Panie Czołgista, całe forum nie będzie skakać bo Ty masz takie wymagania i dla Ciebie nie liczą się inne półki niż high end. Powiem więcej. Jesteś w mniejszości :lol2:

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które B450 smaży się przy r7 2700? :D 76 stopni na sekcji przy OC do 3,8 na tomahawku ;d

Ktoś tutaj wsadził r7 1700 albo 2700 na płycie za 280zł? Działa spokojnie.

Wystarczzy zagladnac do Testu Liptona, ktore przykladowo throtluja.

 

No jak kto kto? Jak miałem 31 stopni w pokoju w upał to sekcja przy obróbce video na R7 1700 w stocku + UV nie przekroczyła 56 stopni przy kompilowaniu wideo ok 15-20 min obciążenia. Ale Ty uwierzysz. A są tacy co zaraz mnie od kłamców zwyzywaja :lol2:

 

Dzięki chłopaki za wsparcie. Prawda jest taka że tanie płyty jak mają wpisaną obsługę danego procesora to go obsługują. Niestety są ludzie którzy twierdzą że Gigabyte, Asus, Asrock, MSI jak wpisze że płyta za 250zł obsłuży 3900X to znaczy że kłamią. Niesamowite jak ludzie co myślą że są HI-END PRO USER potrafią mieć klapki na oczy jak kuń w polu.

 

 

 

Nie rozumiem dlaczego w ogóle wchodzisz w temat o nieopłacalnym procesorze z kosmicznie drogimi płytami pod Ryże 3xxx. Przecież jak interesuje Cię HI-END to może są lepsze tematy o bardziej high-endowym sprzęcie niż ZEN2. A może obserwujesz temat bo sam chcesz kupić Ryża 3xxx tylko wstyd się przyznać?

 

Panie Czołgista, całe forum nie będzie skakać bo Ty masz takie wymagania i dla Ciebie nie liczą się inne półki niż high end. Powiem więcej. Jesteś w mniejszości :lol2:

Nie ma to jak dowartosciowac sie wlasna odp, dziwne zeby procesor na stock z UV mial ci robic throtling sekcji zasilania, wsadz tam 2700 Ryska i zrob mu porzadne OC bo procek na stocku po UV to ogarnie kazdy pazdzierz wiec ameryki nie odkryles.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Wystarczzy zagladnac do Testu Liptona, ktore przykladowo throtluja.

 

 

Nie ma to jak dowartosciowac sie wlasna odp, dziwne zeby procesor na stock z UV mial ci robic throtling sekcji zasilania, wsadz tam 2700 Ryska i zrob mu porzadne OC bo procek na stocku po UV to ogarnie kazdy pazdzierz wiec ameryki nie odkryles.

 

1. Lipton robił test bez oryginalnego chłodzenia które chłodzi sekcję, stosując sztuczne obciążenie które w rzeczywistości nie występuje i nie podał jak długo obciążał procesor. Dla mnie niemiarodajne. Sztucznie próbował udowodnić że płyty będą throtlować co mu się udało ale tylko połowicznie bo te dziwne testy niektóre płyty wytrzymały :lol2: . Przecież nawet jak ma się chłodzenie wodne to wymusza się obieg powietrza w obudowie i tak czego on nie uwzględnił bo chciał udowodnić coś innego. Dlatego to jest ekstremalnie sztuczny test. A 2700X to bardzo wymagający cep z małą przestrzenią na OC więc jak ktoś pisze że "overclockigu nie było i nie przeżyły" to mocne nadużycie. Lipton po prostu chce po prostu zarobić udowadniając sztucznie że tanie płyty są be, i mówiąc do ludzi z klapkami na oczach: idźcie do xkom i kupujcie płyty po 800 zamiast po 400 bo throtling będzie i baba jaga was odwiedzi :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Na miejscu Asrocka bym go pozwał bo on twierdzi że płyta którą inżynierzy zaprojektowali do 2700X nie nadaje się do 2700X bo jakiś Lipton tak twierdzi - ludzi tylko w błąd wprowadza. To tak jakby kupić samochód i jeździć ciągle na obrotach w zakresie obrotomierza w czerwonym polu na jedynce bo jest taki bieg przysłaniając chłodnicę dyktą i wyłączając na niej wentylator. Zawsze się znajdzie jakiś sposób by udowadniać bzdury.

 

2. Nawet jak u mnie nie było by UV to co, nagle z 50 na 100 skoczy sekcja? OC nie robię bo znam wartości z watomierza ile taki proc pobiera (dużo), poza tym jest mi to niepotrzebne, poza tym zaraz położę 3600. A ten pazdzierz co mam jest mi absolutnie wystarczający, nie muszę zmieniać płyty tylko po to żebyś mi pisał że "nie-pazdzierz" :lol2: Ba, nawet jestem dumny że mój paździerz robi to co Tobie w głowie się nie mieści hahaha

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No....... na pewno wszyscy twierdzą że tylko płyta za 1000PLN obsłuży Ryża 3xxx. Na pewno wyjdzie drożej od 9900K i na pewno będzie wolniejszy. Toż to się po prostu nie opłaca. :E :E :E Ty tak na serio to piszesz czy robisz sobie jaja? Przecież każdy głupi jest w stanie posadzić ryża 3xxx na płycie za 300-400zł.......... Ty mówisz że musi być za tysiąca płyta? Aż trudno mi uwierzyć że ktoś przy tak dużej ilości dostępnych informacji o ZEN-2 pisze tutaj takie rzeczy. Wyobraź sobie że 99,8% ludzi ma gdzieś różnicę wydajności między DDR4 3200CL16 a DDR4 3800 CL14? Nawet jak wyjdzie końcowo różnica wydajności 10% to i tak ludzie wolą kupić płytę za 300 niż za 1000. :E :E

Zwłaszcza że testy nowych procesorów z gekbencha są we większości robione na płycie x470 czyli tej z poprzedniej generacji.

 

Dla przykładu tu jest test R3800x na płycie głównej X470

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13567135

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes kolejnym trollem czy multikontem stalego bywalca? Kto normalny kupi plyte za 400zl do 12 rdzeni? B450'tki sie smaza przy r7 2700 a co dopiero z nowymi 8-12c+

75C na sekcji płyty za 279zł przy 16 wątkach to jest smażenie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75C na sekcji płyty za 279zł przy 16 wątkach to jest smażenie? :E

Po co wyciagasz znadnie z kontekstu jak jemu chodzilo o 2700 po OC?? Testowales? Nie, wiec po co podajesz przyklad ryska 1700 bez OC gdzie chyba to kazdy wie ze bedzie to dobrze pracowac. Ja nie wiem czy co niektorzy nie potrafia oddzielic tego co ludzie pisza i podaja przyklady pod wlasne odpowiedzi. Wsadz ryska 2700 na plyte za 280zl i zrob mu OC to zmienisz zdanie bo podajesz przyklad z tylka. Naprawde problem z rozumowaniem ma tu wiele osob a czolgista pisze o 12-16rdzeniowych prockach pod mocne OC gdzie to juz wymaga bardzo dobrego mobasa a wy wylatujecie ze swoimi herezjami i ryskiem 1700 na stocku badz po UV :lol2: Teraz za kazdym razem bedzie wylatywac z tymi ryskami 1700 i plytami za 300zl bo reszta jest przeplacona, testy w necie sa nic nie warte a OC daje niewiele wiec po co przeplacac :E:hmm:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Po co wyciagasz znadnie z kontekstu jak jemu chodzilo o 2700 po OC?? Testowales? Nie, wiec po co podajesz przyklad ryska 1700 bez OC gdzie chyba to kazdy wie ze bedzie to dobrze pracowac. Ja nie wiem czy co niektorzy nie potrafia oddzielic tego co ludzie pisza i podaja przyklady pod wlasne odpowiedzi. Wsadz ryska 2700 na plyte za 280zl i zrob mu OC to zmienisz zdanie bo podajesz przyklad z tylka. Naprawde problem z rozumowaniem ma tu wiele osob a czolgista pisze o 12-16rdzeniowych prockach pod mocne OC gdzie to juz wymaga bardzo dobrego mobasa a wy wylatujecie ze swoimi herezjami i ryskiem 1700 na stocku badz po UV :lol2: Teraz za kazdym razem bedzie wylatywac z tymi ryskami 1700 i plytami za 300zl bo reszta jest przeplacona, testy w necie sa nic nie warte a OC daje niewiele wiec po co przeplacac :E:hmm:

No to jak wymagasz OC ryża 2700 lub nowego zena2 12 rdzeniowego od płyty za 270zł to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Sam zapytaj się siebie czy jesteś poważny pisząc o mocnym OC na płytach za mnniej niż 300. A co tam, zaszalejmy, na płytach za mniej niż 400 :E :E :E :E :lol2: :lol2:

 

U mnie na rysiu 1700 przy OC na 3,9 wzrosła wydajność może 25%? a pobór prądu wskoczył w stresie cepa z 98W na 198W. Zaiste złoty interes :lol2: a zrobiłem ten test tylko dla zabawy (btw. płyta nie wybuchła). Jak lubisz takie zabawy które dają niewiele wydajności, a temperatury skaczą, watomierz szalej , to faktycznie musisz kupować płytę za tysiąc bo ta tania może któregoś dnia wyzionąć ducha. Dla mnie to tylko głupia zabawa. Dla niektórych styl życia. Jakby OC było o 50% zegara, pobór mocy wzrasta o 50% , wydajność wzrasta o 50% jak za czasów e2140 - ok! kupuję płytę za 800 i robię OC bo to się opłaca........... ale sam dobrze wiesz że to się nie opłaca :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

A przypominam że uzysk wydajności po OC z rysia 1700 jest największy ze wszystkich cepów 1xxx i 2xxx.......... a Ci chcą kręcić 2700x :lol2: na płycie za 300 :E

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy w necie sa nic nie warte a OC daje niewiele wiec po co przeplacac :E:hmm:

 

przez 20 lat siedziałem na prockach mocno wykręconych, dla mnie to był obowiązek bo moc za free :) teraz siedzę na ryzenie bez OC bo OC niewiele daje :E. a na 2700, przy tym nowym agresywnym boost 2.0, to nawet mniej niż niewiele. ciężko mi się było przyzwyczaić że OC na am4 nie ma sensu praktycznego, logicznego i że nie muszę wydawać masę kasy na chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez 20 lat siedziałem na prockach mocno wykręconych, dla mnie to był obowiązek bo moc za free :) teraz siedzę na ryzenie bez OC bo OC niewiele daje :E. a na 2700, przy tym nowym agresywnym boost 2.0, to nawet mniej niż niewiele. ciężko mi się było przyzwyczaić że OC na am4 nie ma sensu praktycznego, logicznego i że nie muszę wydawać masę kasy na chłodzenia

takie życie na AM4 :E, chyba się starzejesz :Up_to_s:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie skoncz juz z twoimi herezjami, ile mozna czytac o rysku 1700 i plycie za 300zl, dziala ci to spoko ale skoncz za kazdym razem jak ktos zapyta o cos podawac swoj przyklad bo to juz zygac sie tym chce a twoje odpowiedzi nie wnosza nic do tematu a ryska 1700 na stocku uciagnie kazdy paqzdzioch i nikt z tym nie dyskutuje.

 

No nie mamy o czym orzmawiac bo caly czas walkujemy na temat mocnego OC ryzenow z wyzszej polki a ty wchodzisz z butami ze swoimi plytami za 300zl i ryskiem 1700 a na koncu masz do mnie prestensje o to ze Ty nie zrozumiales tego co ktos pisal tak jakby to byla moja wina :lol2: Jak nie potrafisz czytac to przeczytaj jeszcze raz o jakim procesorze pisal czolgista( R2700) a Ty wyjezdzasz znowu ze swoim 1700... Naprawde jestes mistrzem w pisaniu idiotyzmow na tym forum bo kazde zdanie zmanipulujesz pod wlasne odpowiedzi i tak cala rozmowa z toba wyglada a twoje czytanie ze zrozumieniem rowna sie wielkie zero.

 

przez 20 lat siedziałem na prockach mocno wykręconych, dla mnie to był obowiązek bo moc za free :) teraz siedzę na ryzenie bez OC bo OC niewiele daje :E. a na 2700, przy tym nowym agresywnym boost 2.0, to nawet mniej niż niewiele. ciężko mi się było przyzwyczaić że OC na am4 nie ma sensu praktycznego, logicznego i że nie muszę wydawać masę kasy na chłodzenia

No i szanuje twoje zdanie i to jest normalna odpowiedz. Odpowiada ci to?? Elegancko ale w normalny sposob potrafisz odpisac a nie to co ten waleczy romek z ryskiem 1700, ktory na sile wszystkim stara sie udowodnic jaki to zrobic zakup zycia a inni sa dymani :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

co ten waleczy romek z ryskiem 1700, ktory na sile wszystkim stara sie udowodnic jaki to zrobic zakup zycia a inni sa dymani :lol2:

Nie są dymani ale sami siebie dymają :) Wypowiadasz się jako właściciel intela gdzie jeszcze jakiś uzysk był, gdy nie było ryży 3xxx na horyzoncie to jeszcze jakieś wrażenie robiło. A jakbyś miał AMD to sam byś nie wykręcał cepa do końca bo to się nie opłaca. Dosłownie i w przenośni. Sam chciałeś wydać kupę kasy - ok. Dla mnie to możesz wszystko kupować co jest najdroższe i nie mam z tym problemu. Tylko gdy mówisz innym że mają paździerze, że coś nie zadziała to już inna bajka.

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są dymani ale sami siebie dymają :)

 

Sir pamiętaj, że czasem ludzie mają inne perspektywy i poglądy na temat opłacalności/trafności zakupu.

Czasem wybierają np lepsze mobo mimo wiedzy, że słabsza płyta też bez problemu sobie poradzi.

Albo kupują coś "bo tak".

Ja dopłaciłem 400 zł do oleda C7 zamiast B7, bo mi się stopka bardziej podobała.

Zapewne dla większości ludzi było to bez sensu, ale to ja przez 3-4 lata będę patrzył na ten telewizor i to był mój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Sir pamiętaj, że czasem ludzie mają inne perspektywy i poglądy na temat opłacalności/trafności zakupu.

Czasem wybierają np lepsze mobo mimo wiedzy, że słabsza płyta też bez problemu sobie poradzi.

Albo kupują coś "bo tak".

Ja dopłaciłem 400 zł do oleda C7 zamiast B7, bo mi się stopka bardziej podobała.

Zapewne dla większości ludzi było to bez sensu, ale to ja przez 3-4 lata będę patrzył na ten telewizor i to był mój wybór.

Ale ja to wiem. Ja nie nakazuję kupować płyt za 250. Ja nie śmieję się z ludzi którzy kupują płyty za 1200. Za to często jestem atakowany jak napiszę że tania płyta też coś potrafi, gdy reaguję gdy ktoś pisze kłamstwa że niby na low-endzie to się sekcje palą albo ktoś mówi że taka a taka płyta to "paździerz". Przynajmniej Ty normalnie podchodzisz do tematu. Tak samo nie rozumiem jak mi tu ktoś wyskoczył że musi kupić taką płytę bo to jest fajne, tamto jest fajne i ogólnie będzie znacznie lepiej....... a w tym samym poście taki chłop przyznaje że musi robić koszta w firmie. Jakby taki chłop miał z własnej kieszeni, a nie firmowej po odpisaniu podatku wyłożyć kesz na to, czy by to kupił? No już by się zastanowił. Dlatego pytam, czy takie traktowanie z góry innych jest poważne? No niestety nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wiec po co podajesz przyklad ryska 1700 bez OC gdzie chyba to kazdy wie ze bedzie to dobrze pracowac.

Bez oc sekcja notuje 62C - po OC na 3.9Ghz 1.28v sekcja łapie 75C.

 

Wsadz ryska 2700 na plyte za 280zl i zrob mu OC to zmienisz zdanie bo podajesz przyklad z tylka.

A czym się różni Rysiek 2700 od 1700? To są praktycznie te same procesory z drobnymi różnicami. Sądzisz, że 2700 wygrzeje sekcje bardziej od 1700 przy takim samym taktowaniu i napięciu? :lol2:

 

czolgista pisze o 12-16rdzeniowych prockach pod mocne OC gdzie to juz wymaga bardzo dobrego mobasa a wy wylatujecie ze swoimi herezjami i ryskiem 1700 na stocku badz po UV :lol2: Teraz za kazdym razem bedzie wylatywac z tymi ryskami 1700 i plytami za 300zl bo reszta jest przeplacona, testy w necie sa nic nie warte a OC daje niewiele wiec po co przeplacac :E:hmm:

Czołgista zasugerował, że cenowo platforma Intela wyjdzie taniej ze względu na cholernie drogie płyty X570. Sęk w tym, że nie musisz pakować się w X570 żeby mieć Ryśk 12 rdzeniowego bo wystarczy dobrej klasy płyta na X470 za którą zapłacisz zapewne o połowę mniej niż za płytę na X570.

W kwestii zasilania w płytach za 300-400zł - Biostar X370GT7 z palcem w …. pociągnie 24 wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ktos sobie kupi wypas plyte na X570 i bedzie szczesliwy a ktos inny zakupi plyte za 400zl i bedzie 2x szczesliwszy bo jeszcze mu gotowka zostanie, wszyscy zadowoleni wiec po co drazyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś zauważył że AMD na swojej konferencji pokazało akurat gry w których ich procesory wypadały właśnie najgorzej.

Niema Forcy, Tomb Raidera czy choćby BF5 którymi zawsze AMD się chwaliło.

 

 

3900x_gry.jpg

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś zauważył że AMD na swojej konferencji pokazało akurat gry w których ich procesory wypadały właśnie najgorzej.

Nie ma to znaczenia bo test byl ponoc na limicie gpu ;)

 

Jeszcze troszke i wszystkiego sie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ktos sobie kupi wypas plyte na X570 i bedzie szczesliwy a ktos inny zakupi plyte za 400zl i bedzie 2x szczesliwszy bo jeszcze mu gotowka zostanie, wszyscy zadowoleni wiec po co drazyc :D

 

tu nie chodzi o szczęście ale o prostą ekonomię. jak kupuję procka za 300pln to nie kupię do niego płyty za 500pln bo set odwrotny (płyta 300, proc 500) będzie te kilkadziesiąt % wydajniejszy. jak kupuję proca za 1500+ to najczęściej mam sprecyzowane wymagania co do całego kształtu platformy i również wtedy najczęściej tanie płyty za 200-300pln ich nie spełniają, co nie oznacza że są złe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał do rozważań czy, i jeżeli tak to jakie problemy będzie robić dzielnik IF:

 

KLIK

 

 

Kilka uwag:

Na obecnych ryzenach zegar IF jest równy rzeczywistemu zegarowi ram (dla modułów "2666MHz" jest to 1333MHz).

Na diagramie pokazany jest tylko jeden UMC. I tutaj ciężko mieć pewność czy autor obrazka miał intencję pokazać tylko jeden kanał (we wcześniejszych ryzenach jeden UMC = jeden kanał ram), czy sobie je oba skleił w jedno.

 

Niezależnie od powyższego, z diagramu wynika, że dzielnik 1:2 ograniczy przepustowość między chipletem IO i CPU.

W przypadku równomiernego obciążenia obu chipletów to nie problem, ale przy zastosowaniach jednowątkowych już tak.

Tym bardziej w układach z tylko jednym chipletem CPU taki dzielnik nie wydaje się mieć żadnego sensu (poza widokiem dużych MHz w OC).

 

Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego obrazka wynika, że fabryka nie została poszerzona. Tak więc dzielnik 1:2 to raczej kiepski deal, chyba że ktoś chce sobie zrobić Single Channel z bonusem w postaci 20% wyższych opóźnień :lol2: Tak więc jeżeli nie będzie można wybrać zegara IF na dowolnym poziome, to problem z podkręcaniem RAM w praktyce nie zostanie rozwiązany (poza rekordami bez żadnego przełożenia na normalne użytkowanie) ;)

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego obrazka wynika, że fabryka nie została poszerzona. Tak więc dzielnik 1:2 to raczej kiepski deal, chyba że ktoś chce sobie zrobić Single Channel z bonusem w postaci 20% wyższych opóźnień :lol2: Tak więc jeżeli nie będzie można wybrać zegara IF na dowolnym poziome, to problem z podkręcaniem RAM w praktyce nie zostanie rozwiązany (poza rekordami bez żadnego przełożenia na normalne użytkowanie) ;)

Nie wiem o jakim problemie mówisz bo ja wysiadłem z pociągu przy problemach z 3200 na gorszych pamięciach. Czy 3600 to wciąż mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim problemie mówisz bo ja wysiadłem z pociągu przy problemach z 3200 na gorszych pamięciach. Czy 3600 to wciąż mało?

 

3733mhz jak na razie wygląda na idealną prędkość dla pamięci dla Ryzenów 3 generacji ale to nie znaczy że większe częstotliwości diametralnie będą zmniejszać wydajność procesora. Zobaczymy w testach bo na razie to tylko domysły może być różnie.

 

Intele też mają swój sweat spot.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3733mhz jak na razie wygląda na idealną prędkość dla pamięci dla Ryzenów 3 generacji ale to nie znaczy że większe częstotliwości diametralnie będą zmniejszać wydajność procesora. Zobaczymy w testach bo na razie to tylko domysły może być różnie.

 

Intele też mają swój sweat spot.

 

No spoko tylko patrząc po komentarzach robi się z tego spota jakąś straszną wadę architektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim problemie mówisz bo ja wysiadłem z pociągu przy problemach z 3200 na gorszych pamięciach. Czy 3600 to wciąż mało?

Jeżeli Intel potrafi zrobić więcej, to jakby na to nie patrzeć, jest to jakaś wada platformy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Intel potrafi zrobić więcej, to jakby na to nie patrzeć, jest to jakaś wada platformy ;)

Narazie jeszcze sprzetu w rękach nie mamy.

Na geekbenchu są testy proca 3600x z różnymi taktowaniami pamięci.

Największy zanotowany wynik jest narazie na pamięciach 3,2ghz jest też test na pamięciach 4,2ghz jest słabszy z 3% niema natomiast testów ze swetspotem.

 

Posiłkuje się tym bo narazie niema innych testów które by pokazały wydajność.

Najlepszy obecny wynik tego procesora to narazie 5617 single core i 29173 multicore.

Jak na 6 rdzeni i taktowanie procesora 4,2 ghz chyba źle nie jest zwłaszcza że jest to najsłabszy model jaki pokazano.

Te testy są na płytach x470 i x450 niektóre na x570

Być może na wyżej taktowanych procach swetspot bedzie się zmieniał ale to tylko moje domysły.

 

Tutaj link do wszystkich twestów gekbencha R3600x

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/search?q=Ryzen+3600

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...