Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

jak to nie wiadomo o co, tak jak byś dzisiaj pierwszy raz internet odpalił,

 

3800x to może konkurować ale to z 8700k wykręconym na 5g+ [oczywiście w grach i temu podobnych], zakładając ze 4500Mhz to taki Stable All core dla AMD, nie wspominam już o 9900k który daje rade 8 rdzeni pogonić na 5G+ a i pamiątki ciasno na 4600+ 24/7,

 

 

Co ty za bajki opowiadasz. 3600x będzie konkurował z 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bajki opowiadasz. 3600x będzie konkurował z 8700k.

w jakiej dyscyplinie ? , może który będzie ładniej wyglądał jako breloczek do kluczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 3600 musialby latac 4600-4700 na wszystkich rdzeniach, nierealne.

Zreszta, temat powinien byc zamkniety do 7 lipca bo narazie to tylko spekulacje i ploty.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej dyscyplinie ? , może który będzie ładniej wyglądał jako breloczek do kluczy ?

 

Umiesz liczyć czy nie bardzo? Napiszę jak upośledzonemu 8700k i 3600x - 6 rdzeni, oba procki idealne do gier. 9900k i 3800x 8 rdzeni, procki raczej już dla bardziej wymagających użytkowników bo do gier nie ma sensu brać 16 wątkó. Ryzen będzie słabszy ale i tańszy więc ujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe testy już nie są takie satysfakcjonujące niby pamięci 3Ghz ale wynik słabszy.

 

oSCuNa2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesz liczyć czy nie bardzo? Napiszę jak upośledzonemu 8700k i 3600x - 6 rdzeni, oba procki idealne do gier. 9900k i 3800x 8 rdzeni, procki raczej już dla bardziej wymagających użytkowników bo do gier nie ma sensu brać 16 wątkó. Ryzen będzie słabszy ale i tańszy więc ujdzie.

 

Następny łatwowiarek się znalazł, nie zobaczył o uwierzył.

 

Pożyjemy zobaczymy! Poczekaj do realnych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny łatwowiarek się znalazł, nie zobaczył o uwierzył.

 

Pożyjemy zobaczymy! Poczekaj do realnych testów.

 

Możesz mi nie wciskać czegoś czego nie powiedziałem? Nigdzie nie napisałem że ryzen pobije intela ani że wierzę w cuda, wręcz przeciwnie, uważam że dalej będzie tanim i słabszym konkurentem, tak jak do tej pory tylko lepiej - tyle.

Edytowane przez takitamrandom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje dostępność nowych cpu zaraz po premierze. Szczególnie 12 rdzeniowego. Mam nadzieję że nie będzie jedynie papierowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje dostępność nowych cpu zaraz po premierze. Szczególnie 12 rdzeniowego. Mam nadzieję że nie będzie jedynie papierowa.

Pewnie distępność będzie lepsza niż w przypadku Radeon VII, ale o ile to przyszłość pokaże.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena dobra do tego co oferuje to raczej można być sceptycznym jeśli się na preorder nie załapało.

 

Tutaj masa ludzi czeka by zupgrade'ować swoje x470.

 

Dobry czas by i z nawet 8 wątkowymi sandy bridge się rozstać. Intel niczego prócz obniżek cen do końca roku nie zaproponuje pewnie sensownego :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sensowny zakup wygląda tak

3600 i oc

3700x i oc

3900x i oc

3950x i oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do sensownego OC będzie niezbędne x570 za 1k PLN to będziesz miał zagwózdkę.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry czas by i z nawet 8 wątkowymi sandy bridge się rozstać. Intel niczego prócz obniżek cen do końca roku nie zaproponuje pewnie sensownego :E

To bardziej sensowne niż kolejna seria z +5%IPC ;)

AMD wcześniejszymi Ryzenami wreszcie ruszyło Intela do ruszenia 4/4 oraz 4/8 bo kisili w mainstreamie 4/4 i 4/8 przez długie lata. Teraz jeszcze premiera Ryzenów 3000 wymusza na Intelu obniżkę cen? albo wojna światowa będzie albo leci na nas duża asteroida, tak czy siak koniec świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem AMD mogą być ceny nowych 570. Jeżeli Intel obniży ceny procesorów może być interesująca walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to z boku popatrzeć... przez tyle lat mieliśmy 4 rdzenie, a 8 wątków to było wow premium dla elity :D A teraz nagle taki przeskok do 16rdzeni 32wątków. Gdyby napisać przed ryzenami, że w najbliższym czasie będą takie procki to by nikt nie uwierzył. Mamy 4 krotny przyrost mocy obliczeniowej mainstreamu w ciągu 2-3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eagle, to nie problem AMD, no może AMD ale tylko pośrednio... może im się dostać rykoszetem. Problemem są producenci płyt głównych którzy zawsze nieźle zarabiali na Intelu bo zwykle było tak że co nowa seria Intela to nowe płyty nowy chipset. Teraz AMD "jest na fali" i chcą zarobić na AMD, możliwe że ich pazerność odbije im się czkawką bo raczej nie radzę nikomu z producentów nowymi biosami blokować serii 3000 (w USA mają gwarantowane pozwy) - B450 oraz X470 mają wg tego co wiem 100% pewności że ruszą Ryzeny 3000. Więc jeżeli sporo osób zostanie na B450 oraz X470 nie kupując X570 to producenci płyt będą musieli jednak obniżyć ceny by sprzedać swoje X570. Rynek zawsze zweryfikuje "marzenia senne producenta a realny portfel kupującego".

 

Co do walki AMD vs Intel to jestem jak najbardziej za, wygramy my czyli użytkownicy. Parę razy w ostatnich powiedzmy 25latach AMD już nieźle kąsało Intela i zawsze było to dobre dla klienta. Bardzo słabe AMD to wysokie ceny które Intel dyktował sobie jak chciał. Wiadomo że AMD nie zyska 50% rynku ale gdyby tak dociągnęli do 25% to byłby to ogromny sukces i kasa na rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do sensownego OC będzie niezbędne x570 za 1k PLN to będziesz miał zagwózdkę.

Podkręce 3700x do oporu na mojej płycie, to znaczy nie więcej niż 1.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręce 3700x do oporu na mojej płycie, to znaczy nie więcej niż 1.4v.

będziesz okładał płytę i proca lodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma płytę która radzi sobie z zasilaniem podkręconego 2700/1700 nie sądzę że będzie miał z nowymi procesorami. Pod warunkiem ich obsługi w bios.

Ja celuję w 12 rdzeni. Jeżeli moje MSI tego nie obsłuży trzeba będzie kupić coś rozsądnego na nowym 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co? :)

 

może dla 1.4V ?, czy masz opanowana jakoś metodę ze ustawiasz zegar i napięcie i już jest stable bez żadnych testów obciążeniowych ?, no tak zawsze można rozkręcić na 2krpm i ograniczyć wykorzystanie procesora do powiedzmy 65% i cep sie nie zagotuje,

 

nie jestem pewien [w sensie czy to uniosą] jak będą sobie radziły Procesory w 7nm przy 1.4V

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe testy już nie są takie satysfakcjonujące niby pamięci 3Ghz ale wynik słabszy.

 

oSCuNa2.png

 

Na 9400F mam 5530 w single na pamięciach 3333 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz okładał płytę i proca lodem ?

 

Mam aio

main01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 9400F mam 5530 w single na pamięciach 3333 :E

Są lepsze wyniki tego procesora podałem najsłabszy na tych pamięciach. Są wyniki 5617 single core i 29090 multicore.

Ty masz 6 wątków a tu jest 12.

 

Aczkolwiek nie wiadomo czy to nie są wynik już po podkręceniu czy bez.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik jest na zegarze 4.2 Ghz, standardowo boost jest prawdopodobnie do 4 Ghz, ale to też może być w sumie oc.

Przy zegarze 4.4 Ghz Ryzen 3600 robi około 6500 pkt. w GB4, tyle że pod Linuxem który jak już wiemy z przeszłości lepiej wspiera Ryzeny.

Najmocniejszy wynik pod Windows to właśnie około 5600 na zegarze 4.2 Ghz.

Trzeba przyznać że to są bardzo dobre wyniki single, tyle że nie wiadomo czemu tak cisną tego Geekbencha przy tej premierze, możliwe że Ryzen wypada w nim najlepiej po prostu ale przełożenia to mieć nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...