Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wynik jest na zegarze 4.2 Ghz, standardowo boost jest prawdopodobnie do 4 Ghz, ale to też może być w sumie oc.

Przy zegarze 4.4 Ghz Ryzen 3600 robi około 6500 pkt. w GB4, tyle że pod Linuxem który jak już wiemy z przeszłości lepiej wspiera Ryzeny.

Najmocniejszy wynik pod Windows to właśnie około 5600 na zegarze 4.2 Ghz.

Trzeba przyznać że to są bardzo dobre wyniki single, tyle że nie wiadomo czemu tak cisną tego Geekbencha przy tej premierze, możliwe że Ryzen wypada w nim najlepiej po prostu ale przełożenia to mieć nie będzie.

Jedyne co w tym geekbenchu można porównać to usprawnienia do starszej architektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta, temat powinien byc zamkniety do 7 lipca bo narazie to tylko spekulacje i ploty.

:thumbup:

Jestem za,bo tutaj to tylko przecieki i informacje nie mające kompletnie przełożenia

Zresztą widać,że nie mogą doczekać się do 7 lipca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba po to jest forum żeby sobie podyskutować na temat przewidywanych wyników. Jak chcesz sprawdzić znaną już specyfikację istniejących procesorów to wpisz w google i forum jest do tego nie potrzebne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić znaną już specyfikację istniejących procesorów to wpisz w google i forum jest do tego nie potrzebne :D

Znam specyfikacje istniejących procesorów i nie musisz mi tutaj pisać

Z przewidywalnymi wynikami jest tak,że na papierze wygląda obiecująco,a w praktyce będzie całkiem inaczej(albo na plus albo na minus)

Dlaczego po raz któryś piszę,że trzeba czekać do 7 lipca,wtedy będą pierwsze niezależne testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.4ghz all core 3600 vs 4.9ghz all core 9700k

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/11358077?baseline=13629401

 

Takiego wyniku 6400 single na zen2 nigdzie jeszcze nie widziałem.

 

Ps. dopiero doczytałem że to wynik o którym Mar_S mówi, około 6500 w linuxie.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nie przystawia pistoletu do głowy, żeby w tym wątku siedział i czytał, co w nim jest... Zabawne, że pomysł zamknięcia wątku poparła część osób, które nadal w nim piszą. Większego przykładu hipokryzji chyba przedstawić już nie można.

 

Jak ktoś chce sobie gadać o Ryzenach 3000, to niech sobie gada. Nikomu to świata nie niszczy. Idąc za takimi głupimi radami o zamykaniu tematów może w ogóle nie otwierajcie ich przed premierami czegokolwiek, bo przecież na początku są w takich wątkach tylko domysły.

 

Temat możliwego zamknięcia uznaję za zakończony. I nie poruszać mi takich wątków więcej, bo sobie odpoczniecie za spam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że to są bardzo dobre wyniki single, tyle że nie wiadomo czemu tak cisną tego Geekbencha przy tej premierze, możliwe że Ryzen wypada w nim najlepiej po prostu ale przełożenia to mieć nie będzie.

 

To nie jest jedyna rzecz gdzie nowy ryzen wypada dobrze. Nie mamy doczynienia z premierą nowej architektury ale jej ulepszeniem. Na podstawie przedstawionych publicznie wyników oraz opisu zmian wprowadzonych w architekturze

można z dużym przybliżeniem prognozować jej wydajność. To co pozostaje nieznane to zegary z jakimi będzie pracował nowy ryzen na wszystkich rdzeniach. Nawet jeżeli Intel będzie wolniejszy zegar w zegar może nadrobić to taktowaniem.

Wojna w segmencie domowym i tak rozegra się między 6-8 rdzeniowymi jednostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najbardziej prawdopodobne zestawienie dla GTA V

 

1080p_gaming_1-100798889-large.jpg

 

intel-9900k-review-gta-v-1080p.png

 

szkoda ze nie dali jakiegoś gniota od Ubisoftu

 

2ncujfw2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jaki tylko bedzie hejt jak ten caly hype train sie wykolei za dwa tygodnie ;)

 

Przypomnij sobie co było 2 lata temu, po premierze 1 gen. Ryzenów - jakie te Ryzeny słabe itd. Dziś połowa ludzi je kupuje zamiast Intela i masz 4 rdzenie poniżej 200zł zamiast 2/4 za 500zł, a u samego intela dużo więcej za tą samą cenę. Dzięki "słabym" ryzenom. Także może być hejt, za a za kolejne 2 lata się okaże że to AMD pcha rynek CPU do przodu bo intel ma nas w 4 literach a jest niemalże czczony przez ludzi z klapkami na oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejtowac to beda chyba tylko malo inteligentni uzytkownicy, bo obecnie przyblizona wydajnosc jest znana. Intel i tak bedzie szybszy w grach z prostego powodu - taktowanie. AMD sama architektura nie nadrobi ~500MHz taktowania, zwlaszcza ze to nie jest nowa arch, tylko poprawiona "stara".

 

Wazne zeby Zen2 zblizyl sie mocno do Intela i nie odstawal w kazdej grze/programach znacznie i juz bedzie hitem sprzedazy, ze wzgledu na cene CPU (bo na pewno nie plyt X570 :E)

 

W multi to juz raczej wiadomo, bedzie miazga z Intela, zwlaszcza po tym jak poprawili AVX.

Edytowane przez Kameleonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby nie było tak jak na dzień dzisiejszy ze INTEL=AMD+2 rdzenie więcej

 

intel-9900k-review-blender-benchmark-monkey.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe testy już nie są takie satysfakcjonujące niby pamięci 3Ghz ale wynik słabszy.

 

https://i.imgur.com/oSCuNa2.png

A jakie opóźnienia pamięci? Z Geekbenchem jest ten problem że jest to benchmark bardzo ale to bardzo wrażliwy na wszystkie parametry pamięci. Dopóki nie będzie identycznych kości to wyniki możesz wyrzucić do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby nie było tak jak na dzień dzisiejszy ze INTEL=AMD+2 rdzenie więcej

 

 

intel-9900k-review-blender-benchmark-monkey.png

 

 

Jak dla mnie może być wydajnością nawet i AMD + 100 rdzeni, jeśli prądowo jest podobnie a cenowo Intel > AMD + 100 rdzeni

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem spokojny o zena2, chyba będę musiał iść w 3700x , będę coś tam chciał nieraz postreamowac, a widzę że jak obs dałem na cpu np w apexie to mam jakiś dziwny input lag myszki mimo że trzyma niby fps stabilnie + filmik ma jakieś microfreezy. Chyba że lepszym wyjściem będzie streamowanie na gpu, i np lepiej dołożyć do rtx2070 zamiast do ryzena 3700x. Bede chciał pograć na 144fps w takiego apexa i 300 w cs go podczas nagrywania i nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem. Chyba że ten lag jest z innego powodu niż z braku wydajności cpu . Jako że mam teraz sprzęt budżetowy to zmieniam zależnie od gry enkodowanie pomiędzy cpu/gpu zależnie na czym mocniej siedzi gra. Planowałem wziąć rtx2060 + ryzena 3600 , po premierze zen2 może wezmę ryzena 2700 z drugiej ręki po taniości jakby się trafił , i przeczekam na nim do lekkiego spadku cen zen2 , chociaż nie wiadomo kiedy na taki spadek cen można liczyć i czy w ogóle będzie można liczyć, jeśli wydajność będzie bardzo dobra. Ewentualnie jako alternatywę dla rtx2060 może wziąłbym amd 5700 jeśli miałby dobrą wydajność i cena byłaby na dobrym poziomie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejtowac to beda chyba tylko malo inteligentni uzytkownicy, bo obecnie przyblizona wydajnosc jest znana. Intel i tak bedzie szybszy w grach z prostego powodu - taktowanie. AMD sama architektura nie nadrobi ~500MHz taktowania, zwlaszcza ze to nie jest nowa arch, tylko poprawiona "stara".

 

Wazne zeby Zen2 zblizyl sie mocno do Intela i nie odstawal w kazdej grze/programach znacznie i juz bedzie hitem sprzedazy, ze wzgledu na cene CPU (bo na pewno nie plyt X570 :E)

 

W multi to juz raczej wiadomo, bedzie miazga z Intela, zwlaszcza po tym jak poprawili AVX.

 

Prawda taka dla użytkownika o średnim budżecie który chce tylko czasem pograć to GPU będzie bottleneckiem. Nawet ryzen 2600 starcza, a 3600 za 200$ będzie schodził jak ciepłe bułeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już kupiłem nowy sprzęt, w bardzo dobrej cenie więc premiera Zen 2 kompletnie przestała mnie interesować z zakupowego punktu widzenia, ale chętnie poczytam komentarze przy piwku i orzeszkach paprykowych. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się skończy na tym że stock vs stock AMD będzie trochę szybsze, spodziewam się że zostawią małą furtke do OC jeśli idzie o zegary, natomiast po OC to intel odjedzie ale niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może być wydajnością nawet i AMD + 100 rdzeni, jeśli prądowo jest podobnie a cenowo Intel > AMD + 100 rdzeni

Z takimi wymaganiami to po prostu kup sobie Threadrippera w promocji (np. 1920X jest do wyrwania za ok. 1700 zł, znacznie taniej od oficjalnie zapowiedzianej ceny 3900X). Tyle, że w większości zastosowań wydajność 1 rdzenia ma znaczenie, dlatego jednak czekamy na Zen 2.

 

Ja już jestem spokojny o zena2, chyba będę musiał iść w 3700x , będę coś tam chciał nieraz postreamowac, a widzę że jak obs dałem na cpu np w apexie to mam jakiś dziwny input lag myszki mimo że trzyma niby fps stabilnie + filmik ma jakieś microfreezy. Chyba że lepszym wyjściem będzie streamowanie na gpu, i np lepiej dołożyć do rtx2070 zamiast do ryzena 3700x. Bede chciał pograć na 144fps w takiego apexa i 300 w cs go podczas nagrywania i nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem. Chyba że ten lag jest z innego powodu niż z braku wydajności cpu . Jako że mam teraz sprzęt budżetowy to zmieniam zależnie od gry enkodowanie pomiędzy cpu/gpu zależnie na czym mocniej siedzi gra.

Lepiej na GPU, gdzie za obliczenia odpowiada dedykowany układ ASIC i wpływ na wydajność jest pomijalny (ponadto na dobrze ustawionym NVENC mamy naprawdę niezłą jakość).

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie się nie znam na obs , ustawiłem tylko ekran , jakość nagrywania: wysoka jakość , średni rozmiar pliku , format mp4, rozdzielczość bazowa fullhd, filtr skalujący bicubic (skalowanie ostrzejsze 16 próbek) , typowe wartości fps 60 , innych ustawień nie dotykałem . A może rtx2060 sobie poradzi podczas nagrywania ? W cs go zapewne tak, ale np w takim apex legends (144fps) , ets 2 (60-75fps), forza horizon 4 (60-75fps) , bo głównie takie gry bym chciał ewentualnie postreamować. W apexie mogę mieć ustawienia średnie , ets2 i forza to na możliwie najwyższych ustawieniach . W sumie tylko w apexie mam tak jakby akceleracje wsteczną myszki i to dość sporą (podczas nagrywania ) a fps mam ponad 120 . W cs go mam mniej fps, co jest zrozumiałe na aktualnym sprzęcie , ets2 też mam mniej fps , ale gra jest grywalna . Z drugiej strony mam kompa za 1800zł może , więc nie dość , że fps na dobrym poziomie utrzymuję to ja jeszcze wymagam od niego streamingu bez spadku wydajności. Trochę za dużo chyba wymagam . W pierwszej kolejności chyba zmienię gpu i zobaczę czy ten lag zniknie podczas nagrywania. Za miesiąc jakiś jak wyjdą nvidie super, to wezmę się za poszukiwania nowego gpu (miałem gtx1070 , więc celuję w trochę wyższą wydajność, bo w apexie na średnich miałem dropy do 100fps , bez nagrywania co mnie nie zadowalało.)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi wymaganiami to po prostu kub sobie Threadrippera w promocji (np. 1920X jest do wyrwania za ok. 1700 zł, znacznie taniej od oficjalnie zapowiedzianej ceny 3900X). Tyle, że w większości zastosowań wydajność 1 rdzenia ma znaczenie, dlatego jednak czekamy na Zen 2.

 

Ja nie mam takich wymagań. "w większości zastosowań" = gry co mnie praktycznie w ogóle nie interesuje. Nie obchodzi mnie ilość rdzeni a całkowita wydajność. Na dzień dzisiejszy mam w domu Athlona 200GE, R1200 i R2700 i szczerze żałuję że sprzedałem R1600X bo po zmianie na R2700 nie czuję żadnej różnicy. Zaraz zresztą 2 kompy wylądują w dziale sprzedam :)

Mam nadzieję że wydajność jednowątkowa R3000 będzie lepsza bo to jest potrzebne całemu rynkowi PC. Jeszcze niedawno pozbyłem się R1600X z zamiarem kupna R3000 na premierę, ale ponieważ wygląda na to iż w porównaniu do aktualnych Ryzenów warto je kupić chyba tylko gdy ktoś potrzebuje wydajności jednego wątku to ja sie "pomęczę" jakiś czas na R1200 albo R2700 aż ceny 3 serii staną się bardziej atrakcyjne

 

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na kodowaniu GPU jakie masz problemy? I dokładnie na jakiej karcie?

 

Generalnie najlepszy encoder wideo maja karty z serii RTX, przy czym już nawet starszy Pascal wypadał lepiej od AMD:

https://cdn-images-1.medium.com/max/1000/1*fKgZJuB5KBTOAyOREIN2BQ.png

 

Karta to Rx570 nitro+ 4gb , podczas nagrywania mam jakby konkretną akcelerację wsteczną myszki, czym szybszy ruch tym bardziej się celownik gubi (sprawdzałem na enkodowaniu gpu i cpu jest to samo) i to tylko w apexie, bo np w cs go tego nie mam. I druga sprawa nagrany filmik ma ścinki , wstawię link to będzie widać o co mi chodzi. A najlepsze jest to , że podczas gry ja nie czułem tych ścinek (a mam czułe oko na freezy , i potrafię odczuć nawet w ets2 drop o 6-7 fps) , tylko na filmie one występują , film zapisuję się na ssd crucial m500 240gb w połowie zapełnionym .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie się nie znam na obs , ustawiłem tylko ekran , jakość nagrywania: wysoka jakość , średni rozmiar pliku , format mp4, rozdzielczość bazowa fullhd, filtr skalujący bicubic (skalowanie ostrzejsze 16 próbek) , typowe wartości fps 60 , innych ustawień nie dotykałem . A może rtx2060 sobie poradzi podczas nagrywania ? W cs go zapewne tak, ale np w takim apex legends (144fps) , ets 2 (60-75fps), forza horizon 4 (60-75fps) , bo głównie takie gry bym chciał ewentualnie postreamować. W apexie mogę mieć ustawienia średnie , ets2 i forza to na możliwie najwyższych ustawieniach . W sumie tylko w apexie mam tak jakby akceleracje wsteczną myszki i to dość sporą (podczas nagrywania ) a fps mam ponad 120 . W cs go mam mniej fps, co jest zrozumiałe na aktualnym sprzęcie , ets2 też mam mniej fps , ale gra jest grywalna . Z drugiej strony mam kompa za 1800zł może , więc nie dość , że fps na dobrym poziomie utrzymuję to ja jeszcze wymagam od niego streamingu bez spadku wydajności. Trochę za dużo chyba wymagam . W pierwszej kolejności chyba zmienię gpu i zobaczę czy ten lag zniknie podczas nagrywania. Za miesiąc jakiś jak wyjdą nvidie super, to wezmę się za poszukiwania nowego gpu (miałem gtx1070 , więc celuję w trochę wyższą wydajność, bo w apexie na średnich miałem dropy do 100fps , bez nagrywania co mnie nie zadowalało.)

Nie da sie normalnie streamowac cpu przez OBS , od tego masz gpu i nowy kodek gdzie dziala to pieknie a jak masz jakakolwiek karte RTX to jeszcze lepiej jednak musisz miec przynajmniej gpu od nvidia. Jak bedziesz juz mial gpu do streamowania to odezwij sie do mnie to ci pomoge skonfigurowac OBSa ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe odnośnie wentylatora na chipsecie, jak bardzo bedą różnić się profile dzialania w zależności od producenta

 

Według MSI u nich wentylator załączy się dopiero po przekroczeniu 63°C

 

 

63°C -> około. 800rpm

72°C -> 40% szybkości wentylatora

90°C -> 50%

95°C -> 80%

100°C -> wyłaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to Rx570 nitro+ 4gb , podczas nagrywania mam jakby konkretną akcelerację wsteczną myszki, czym szybszy ruch tym bardziej się celownik gubi (sprawdzałem na enkodowaniu gpu i cpu jest to samo) i to tylko w apexie, bo np w cs go tego nie mam. I druga sprawa nagrany filmik ma ścinki , wstawię link to będzie widać o co mi chodzi. A najlepsze jest to , że podczas gry ja nie czułem tych ścinek (a mam czułe oko na freezy , i potrafię odczuć nawet w ets2 drop o 6-7 fps) , tylko na filmie one występują , film zapisuję się na ssd crucial m500 240gb w połowie zapełnionym .

Faktycznie dziwnie to wygląda... Może próbubuj jeszcze na CPU ale z presentem superfast lub ultrafast. Daje to bardzo słabą jakość i generalnie nie nadaje sie do używania, ale przynajmniej dostaniesz odpowiedź, czy te przycinki maja cos wspólnego z wydajnością kodowania czy źródła problemu trzeba szukać gdzie indziej. Sprawdziłbym u siebie (mam dostęp do Maxwella, Keplera, Polarisa i procesorów 6,8,12-rdzeniowych), ale... nie mam Apexa :E

 

Ja nie mam takich wymagań. "w większości zastosowań" = gry co mnie praktycznie w ogóle nie interesuje. Nie obchodzi mnie ilość rdzeni a całkowita wydajność. Na dzień dzisiejszy mam w domu Athlona 200GE, R1200 i R2700 i szczerze żałuję że sprzedałem R1600X bo po zmianie na R2700 nie czuję żadnej różnicy. Zaraz zresztą 2 kompy wylądują w dziale sprzedam :)

Wydajność jednowątkowa ma znaczenie nie tylko w grach, niestety. Sam widzisz, że skoro nie odczuwasz różnicy między 1600X i 2700 (praktycznie taka sama wydajność jednowątkowa, wyraźnie wyższa wydajność wielowątkowa 2700) i jednak chciałbyś mieć trochę mocniejszy procesor niż obecnie to coś jest na rzeczy ;)

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...