Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sir.walazz

Do 150 FPS (no przy 144FPS już kończą się argumenty w zakresie logiki :lol2: :lol2: :lol2: ) da się jeszcze to wytłumaczyć. Ale żeby 300? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam takiego gracza któremu wystarczy 80 klatek żeby być najlepszym na każdym serwerze. Jak ktoś jest słaby to i 600 klatek mu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument obecności podzespołów AMD w konsolach i wpływu na rynek PC to mój ulubiony, bo praktycznie żywcem wyjęty z zestawu pijarowego pierdololo, jakiego się nasłuchałem przed i krótko po premierze PS4. I przez te wszystkie lata pozostało to tylko pijarowym pierdololo. A tak AMD miało gnieść Nvidię, bo konsole, że łojezu. :E

 

Ice Lake zapowiada się świetnie, mimo gównianego procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Zauważ że cena się liczy. Dlatego nie ma intela. Intel nie zapewniłby rekompensaty ceny w wydajności. Dlatego wybrano AMD. I to już drugi raz. I się dziwić? Po co konsola ma kosztować 100 euro drożej by robiła to samo tak samo dobrze jak tańsza? Przecież położenie intela w konsoli nie da nagle dwukrotnie większej wydajności. Poza tym Intel nie produkuje GPU i u AMD można zamawiać to i to na pewno w lepszej cenie. Czyli CENA CZYNI CUDA. I tak jest w rzeczywistości. Jak coś taniego jest wystarczające to po co dopłacać do drogiego skoro jest to niepotrzebne? ( i szkodliwe dla ceny ? )

 

https://www.pepper.pl/promocje/zestaw-msi-a320m-pro-m2-v2-amd-ryzen-5-1500x-168743?fbclid=IwAR0ZmHjbebtdhSx4I8SGvWS8kCGzhnYBKo5uibHmE2zMDOzCeAzPWhLTjZU

 

Pojawiły się promocje typu:

 

MSI A320M PRO-M2 V2 + AMD Ryzen 5 1500X = 449zł

MSI B450 Tomahawk + Ryzen 5 2600 = 829zł

 

I przekonajcie mnie że hi-end intel ze słabszą grafą jest lepszy niż w/w + RX580? Te promocje na Ryże po prostu rozwalają system. Dla każdego kto chce kupić teraz komputer to jest po prostu eldorado. Tanie cepy, tanie pamięci, tanie SSD........ wybór co nie miara i mimo wszystko AM4 które dalej zapewni support na kilka lat może nawet :E :E :E I nie jestem fanboyem AMD. Po prostu patrzę trzeźwo na rynek. Takich cen dawno nie było! Nawet niezłą płytę AM4 da się wyrwać bo https://www.pepper.pl/promocje/asrock-fatal1ty-b450-gaming-k4-168538?pprmrkntfctnsrd=30360726&UATypeId=7 ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 za 299zł

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się to, że AMD może wyprodukować i CPU x86, i GPU. AMD zarabiało na konsolach jedno wielkie gówno, przychód z tego słaby, a marża żałosna i dlatego sobie teraz podbijają na wszystkim, bo akcjonariusze mieli ból dupy. Nikt nie mówi o żadnym używaniu Intela w konsoli, to na razie tylko Ty rozważasz, w sumie nie wiadomo po co. Gdyby przyszłe GPU Intela było dobre, to przy możliwościach, jakie ta firma ma w produkcji mobilnych układów, producenci konsol mogliby wziąć ich pod uwagę. O ile będzie kolejna tradycyjna generacja. To, że coś jest wystarczające dla Ciebie nie oznacza, że jest wystarczające dla kogoś innego.

 

Nikt Cię nie będzie do niczego przekonywał. Spamuj dalej w tak niezwiązany z tematem sposób, to zostaniesz wycięty. Prościej chyba już nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument obecności podzespołów AMD w konsolach i wpływu na rynek PC to mój ulubiony, bo praktycznie żywcem wyjęty z zestawu pijarowego pierdololo, jakiego się nasłuchałem przed i krótko po premierze PS4. I przez te wszystkie lata pozostało to tylko pijarowym pierdololo. A tak AMD miało gnieść Nvidię, bo konsole, że łojezu. :E

 

Ice Lake zapowiada się świetnie, mimo gównianego procesu.

W konsoli był wtedy tabletowy procesor a teraz będzie identyczny z tymi które będziemy mieli w Komputerach to chyba trochę różnicę robi.

Poza tym tam budowa była coś ala Buldozer 2 moduły po 4 rdzenie na moduł czy ja wiem czy to działało jako pełnoprawne 8 rdzeni jak to niektórzy piszą raczej wątpie>???

podobno 6 rdzeni było dla devsów a 2 dla systemu konsoli. BfV urzywa 6 rdzeni.

I taktowanie 1,6ghz. Wielu Devsów skarżyło się właśnie na słabe CPU w Konsoli.

 

Dlatego ja tak ciągle o tych konsolach bo sytuacja jest całkiem inna według mnie. Wtedy w konsoli było CPU które bylejaki CPU z kompa prześcigał. Teraz raczej wyglada tak że obecnym procesorom raczej zabraknie wątków jeżeli gry będą miały wysysać ostatnie soki z konsoli chodzi mi głównie o proce z rodziny I9400 I9600 i być może ale wątpie I9700. U konkurencji w każdym segmencie dostaniemy 2 razy więcej wątków.

 

Poza tym kwestia optymalizacji. Tu będziesz miał optymalizację pod Zen2 bo dużo PC będzie na Zen 2 Obie konsole no i Google Stadia.

Procesor z PS4 i Xboxa różnił się jednak od tego w PC i dlatego było mniej optymalizacji pod to.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konsoli był wtedy tabletowy procesor a teraz będzie identyczny z tymi które będziemy mieli w Komputerach to chyba trochę różnicę robi.

Poza tym tam budowa była coś ala Buldozer 2 moduły po 4 rdzenie na moduł czy ja wiem czy to działało jako pełnoprawne 8 rdzeni jak to niektórzy piszą raczej wątpie>???

I taktowanie 1,6ghz. Wielu Devsów skarżyło się właśnie na słabe CPU w Konsoli.

 

Dlatego ja tak ciągle o tych konsolach bo sytuacja jest całkiem inna według mnie. Wtedy w konsoli było CPU które bylejaki CPU z kompa prześcigał. Teraz raczej wyglada tak że obecnym procesorom raczej zabraknie wątków jeżeli gry będą miały wysysać ostatnie soki z konsoli.

W Konsolach jest Jaguar który nie ma za wiele wspólnego z Buldozerem. Przede wszystkim nie posiada modułowej budowy. Teraz ma być Ryzen ale nie podali czy w wersji zbliżonej mobilnej czy dekstopowej. To tylko nazwa architektury nic więcej. Konsole mogły pomóc AMD jedynie nieco na rynku akceleratorów graficznych. Owszem - zgadzam się że sytuacja może się nieco zmienić jeśli będzie taka sama architektura AMD w desktopach i konsolach.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Konsolach jest Jaguar który nie ma za wiele wspólnego z Buldozerem. Przede wszystkim nie posiada modułowej budowy. Teraz ma być Ryzen ale nie podali czy w wersji zbliżonej mobilnej czy dekstopowej. To tylko nazwa architektury nic więcej.

 

Posiada budowę modułową.

Chodziło mi tylko że sama budowa modułowa przypomina jakby Buldozera ale oparty jest oczywiście na Jaguarze.

"The central processing unit (CPU) consists of two x86-64 quad-core modules for a total of eight cores,[41] which are based on the Jaguar CPU architecture from AMD."

 

Wyciągnięte z opisu CPU na Wikipedi

Albo obejrzeć zdjęcie CPU konsoli gdzie widać 2 moduły CPU

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta modułowość nie ma nic wspólnego z modułowością buldożera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice Lake zapowiada się świetnie, mimo gównianego procesu.

 

Problem z Ice Lake jest taki, że pewnie w przyszłym roku nie doczekamy się desktopowej wersji, a ludzie wiecznie czekać na Intela nie będą gdy jest alternatywa.

Jeśli Intel przez najbliższe 1-1,5 roku nie będzie w stanie wypuścić niczego ciekawego na rynek desktopowy to będzie niezła porażka. Przecież Coffe Lake jest już tak wyżyłowane, że nie da się już tego procesu odgrzać. Pozostanie już tylko spora obniżka cen lub jakaś marketingowa ściema i wabik na graczy - nie wiem, może dodadzą LEDy do proca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta modułowość nie ma nic wspólnego z modułowością buldożera!

Chodziło mi tylko o to że Buldozer składał się z Modułów i Jaguar składa się z Modułów tylko o to o nic więcej.

Niema chyba za wiele innych procków które by miały budowę modułową dlatego tak porównałem i tyle.

 

Icelake na pewno będzie świetnym procesorem i na pewno wydajniejszym ale niema pewności kiedy wyjdzie.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kwestia optymalizacji. Tu będziesz miał optymalizację pod Zen2 bo dużo PC będzie na Zen 2 Obie konsole no i Google Stadia.

Procesor z PS4 i Xboxa różnił się jednak od tego w PC i dlatego było mniej optymalizacji pod to.

 

Optymalizuje się pod to, co jest najpopularniejsze. Sprawdź sobie na Steamie, co jest. Masa gier na konsole jest rozpisana na 6 wątków, a na PC te same gry już się niekoniecznie skalują się do takiej liczby.

A do do tej modułowości, to ani trochę jedno nie przypomina drugiego. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że PS4 Pro ma budowę modułową dla GPU, bo sobie dodali drugi układ, będący odbiciem pierwszego. :E

 

@AUTO6

To oczywiste, niemniej segment desktop, ku pewnie niezadowoleniu rzeszy ludzi, jest najmniej ważny. Serwery i laptopy, potem ewentualnie reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada budowę modułową.

Chodziło mi tylko że sama budowa modułowa przypomina jakby Buldozera ale oparty jest oczywiście na Jaguarze.

"The central processing unit (CPU) consists of two x86-64 quad-core modules for a total of eight cores,[41] which are based on the Jaguar CPU architecture from AMD."

 

Wyciągnięte z opisu CPU na Wikipedi

Albo obejrzeć zdjęcie CPU konsoli gdzie widać 2 moduły CPU

To nie są żadne moduły. W konsolach masz poprostu 4C+4C. Prędkość komunikacji między "sklejkami" jest na skandalicznie niskim poziomie. Infinity fabric i jej przepustowość to przy tym technologia z kosmosu ;)

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada budowę modułową.

Chodziło mi tylko że sama budowa modułowa przypomina jakby Buldozera ale oparty jest oczywiście na Jaguarze.

"The central processing unit (CPU) consists of two x86-64 quad-core modules for a total of eight cores,[41] which are based on the Jaguar CPU architecture from AMD."

 

Wyciągnięte z opisu CPU na Wikipedi

Albo obejrzeć zdjęcie CPU konsoli gdzie widać 2 moduły CPU

Modułowej na wzór buldożera gdzie było CMT. 8 rdzeni Jaguara to 8 rdzeni a nie 4R(M)8W jak w Visherze.

Oczywiście na zdjęciu widzisz "moduły" ale to z racji że procesor konsoli to sklejka. Po prostu wzięli 2 Jaguary dostępne już wcześniej na rynku i wrzucili do jednego jądra. Nie ma to za wiele wspólnego z modułowością Buldozera bo ona oznaczało de facto CMT.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to że Buldozer składał się z Modułów i Jaguar składa się z Modułów tylko o to o nic więcej.

Niema chyba za wiele innych procków które by miały budowę modułową dlatego tak porównałem i tyle.

No, zauważyłeś w opisie buldożerów "moduł", w opisie jaguarów konsolowych "moduł", ale zainteresować się i zrozumieć co w każdym z nich oznacza ten wyraz, i czy mają ze sobą cokolwiek wspólnego to już się nie chciało...

 

 

 

Ryzeny mają budowę modułową, bo przecież CCXy. A przy kilku chipletach CPU robi się z tego modułowość wielopoziomowa!

Intele SkylakeX też na dobrą sprawę - bo przecież jest mesh, a na nim osadzone MODUŁY pojedynczego rdzenia CPU albo kontrolera RAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na te "slajdziki" i wychodzi, że 3700x powinien z grubsza być jak 9700k w single core, tak z 20% lepiej w multi i być 50-70 dolków tańszy. Czyli rewolucji nie ma na bank, jest ewolucja, ale fajnie, że ogarnęli i dali radę. Zobaczymy po benczach jeszcze. Raczej skłaniam się ku 3700x obecnie, chociaż te kilkaset PLN dopłaty względem 3600x to trochę ból. :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dali rade dogonic 9700k w singlu to imo jest rewolucja ze wreszcie bedzie na rynku 100% alternatywa dla 9700/9900K. ;)

Mają czas dopóki nie wyjdzie Intelowskie 10nm, potem niebiescy pewnie znowu im odlecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Intel ogarnie proces, to patrząc na Sunny Cove, prawdopodobnie będzie gwałt na AMD, bo Zen3 żadnych znaczących usprawnień wydajności ma nie przynieść. O ile ogarnie :E No ale teraz to o swój tyłek boi się Intel, co tylko pokazuje, że te Ryże 3000 muszą być jednak dość dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Intel ogarnie proces, to patrząc na Sunny Cove, prawdopodobnie będzie gwałt na AMD, bo Zen3 żadnych znaczących usprawnień wydajności ma nie przynieść. O ile ogarnie :E No ale teraz to o swój tyłek boi się Intel, co tylko pokazuje, że te Ryże 3000 muszą być jednak dość dobre.

Gwałt cenowy na kupujących intele to na pewno...

A tak realistycznie to Intelowskie desktopowe 10nm będzie raczej walczyć z 5nm w Zen4.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizuje się pod to, co jest najpopularniejsze. Sprawdź sobie na Steamie, co jest. Masa gier na konsole jest rozpisana na 6 wątków, a na PC te same gry już się niekoniecznie skalują się do takiej liczby.

A do do tej modułowości, to ani trochę jedno nie przypomina drugiego. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że PS4 Pro ma budowę modułową dla GPU, bo sobie dodali drugi układ, będący odbiciem pierwszego. :E

 

@AUTO6

To oczywiste, niemniej segment desktop, ku pewnie niezadowoleniu rzeszy ludzi, jest najmniej ważny. Serwery i laptopy, potem ewentualnie reszta.

Tak jest rozpisana na 6 wątków ale te wątki w konsoli miały 1,6ghz także 4 rdzenie CPU z kompa dało radę bez problemu to obrobić. Nic to nie dawało prockom AMD bo jednak były na innej architektórze.

Ciekawe czy taki 6 rdzeniowe CPU jak 9600k poradzi sobie jak na konsoli będą gry wspierające 16 wątków z zegarem 3,2ghz. Zoptymalizowane już pod Zen2 dokładnie taki sam jak w Nowych Ryzenach. Myślę że raczej będą lepiej działały na szybciej taktowanych Ryzenach niż na 3,2 w konsolach w końcu tu będzie ta sama architektóra.

 

Steam pokazuje tylko użytkowników steama.

 

Wiem że każdy się czepia bo łatwo znaleźć jeden fragment do którego można się przyczepić przecież niema osób wszystkowiedzących zresztą dużo osób nawet nie doczytuje do końca tego o czym się pisze. Forum jest po to żeby rozmawiać i gdybać, próbować przewidzieć.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwałt cenowy na kupujących intele to na pewno...

A tak realistycznie to Intelowskie desktopowe 10nm będzie raczej walczyć z 5nm w Zen4.

 

Tak realistycznie nigdzie nie jest powiedziane, że Intel będzie robił desktopowe proce w 10 nm ;) Bo do końca 2020 nie ma żadnych informacji o tych produktach, jest tylko Rocket Lake w 14 nm, a od 2021 Intel będzie już klepał równocześnie 10 nm++ i 7 nm. Znaczy sam nie sądzę, by miał od razu przejść na 7 nm, ale w sumie ten ich proces 10 nm jest takim gównem, że może nie byłby to taki głupi pomysł. Szczególnie, że przecież desktop jest najmniej ważny.

 

@Andrew2

Chyba śniesz, jeśli sądzisz, że w konsoli będzie SMT i 16 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak realistycznie nigdzie nie jest powiedziane, że Intel będzie robił desktopowe proce w 10 nm ;) Bo do końca 2020 nie ma żadnych informacji o tych produktach, jest tylko Rocket Lake w 14 nm, a od 2021 Intel będzie już klepał równocześnie 10 nm++ i 7 nm. Znaczy sam nie sądzę, by miał od razu przejść na 7 nm, ale w sumie ten ich proces 10 nm jest takim gównem, że może nie byłby to taki głupi pomysł. Szczególnie, że przecież desktop jest najmniej ważny.

 

@Andrew2

Chyba śniesz, jeśli sądzisz, że w konsoli będzie SMT i 16 wątków.

Może nie być ale na razie przecieki mówią że jest ogromna szansa na to żeby były. Za rok 8/16 to będzie średni segment u AMD albo i niższy.

 

Po premierze Ryzenów się okaże kto będzie zyskiwał udziały i jakiego sprzętu będzie bardziej przyrastało być może Intela nie mówię że nie.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem takich przecieków. Przecieki, które były na temat nowych konsol, z ich tajemniczymi SoC mówiły o ośmiu rdzeniach i ośmiu wątkach. Co więcej, użycie SMT w konsoli wydaje się być zupełnie bezcelowe i więcej będzie z tym problemów niż zysków.

 

I niby dlaczego za rok 8/16 to ma być średni lub niższy segment? To samo czytałem po wysrywach Adoreda w związku z Zen2 i nic z tego nie wynika, bo nadal 8/16 to nie jest średni segment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem takich przecieków. Przecieki, które były na temat nowych konsol, z ich tajemniczymi SoC mówiły o ośmiu rdzeniach i ośmiu wątkach. Co więcej, użycie SMT w konsoli wydaje się być zupełnie bezcelowe i więcej będzie z tym problemów niż zysków.

 

I niby dlaczego za rok 8/16 to ma być średni lub niższy segment? To samo czytałem po wysrywach Adoreda w związku z Zen2 i nic z tego nie wynika, bo nadal 8/16 to nie jest średni segment.

Z racji tego że łatwo jest dodawać cziplety>?? i każda następna generacja od AMD miała więcej rdzeni >??

 

AMD ma tą przewagę że w prosty sposób może dodawać nowe rdzenie. Intel kombinuje z 3D stackowaniem ale jak układasz elementy jeden nad drugim to pojawia się problem z oddawaniem ciepła.

 

W przyszłości wielowątkowość będzie odgrywała coraz większą rolę nawet Intele mają już po 16 wątków. AMD ma w tym przewagę że jeżeli ma więcej wątków to drobne ulepszenie rdzenia wpływa na większy ogólny przyrost wydajności.

 

Gry są robione po kilka lat i jak zaczynały powstawać to nie było jeszcze procesorów które miały tak dużo wątków. Ile lat siedzieliśmy na 4 rdzeniach kto wtedy myślał że może być w niedalekiej przyszłości nagle tych rdzeni więcej >??

 

 

Może to błędne rozumowanie nie wiem wszystko zostanie dopiero zwertyfikowane.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zapowiadają się te procki, śledzę temat już od dłuższego czasu bo sam mam zamiar wskoczyć na nowego Ryśka.

Zastanawiam się między 3600x a 3700x i ciekawi mnie jak będzie wyglądała różnica pomiędzy tymi dwoma w pbo/xfr2.

Plyte główna to na 90% będzie aorus elite, według mnie zdaje się mieć najlepszy stosunek wykonania do ceny, ale tego dowiemy się za tydzień z hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...