Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Sam mam na moich micron'ach 3600 MHz CL14 1.47v i to na znośnych subtimingach, na przeciętnej płycie, z przeciętnym procesorem!

 

P8xfn1r.png

 

Poprawiam jeszcze tRDRD/tWRWR_SCL'e, ale już widzę że chodzą bez problemu na 3T.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam na moich micron'ach 3600 MHz CL14 1.47v i to na znośnych subtimingach, na przeciętnej płycie, z przeciętnym procesorem!

 

https://i.imgur.com/P8xfn1r.png

 

Poprawiam jeszcze tRDRD/tWRWR_SCL'e, ale już widzę że chodzą bez problemu na 3T.

 

A co Twoim zdaniem oznacza przeciętny procesor? Bo to że się na rdzeniu jakoś rewelacyjnie nie kręci wcale nie oznacza że kontroler DRAM się trafił równie słaby. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam jeszcze tRDRD/tWRWR_SCL'e, ale już widzę że chodzą bez problemu na 3T.

Przy tej dwójce to się nie ma co cykać, tylko dajesz je na 1 i patrzysz, czy jest ok. Jak nie pali, to 2 i powtarzasz do skutku, aż zapali i będzie stabilne. Nie ma sensu iść od góry. Na D-Die ustawiam na 2 i jest ok.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o Ryzenie 3000 czy o podkrecaniu Ramu na Zen+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o Ryzenie 3000 czy o podkrecaniu Ramu na Zen+?

Ten wątek jest już rozwalony od dawna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem zrzut ekrany z biosu na zen2 i można było wymusić częstotliwość infinity fabric oraz ustawić 1/1,1/2/ lub auto..

Pewnie chodzi ci o screen stad -> http://www.hwbattle.com/bbs/board.php?bo_table=hottopic&wr_id=10833&ckattempt=3

 

Wyglada na prawdziwy, skoro dawali tez zdjecia samej plyty.

 

3AQ9u9Q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, czy siódmego procesory już będą w sklepach, czy będzie trzeba poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-ty to niedziela, obstawiam, że od poniedziałku albo w tygodniu wszystko będzie wiadomo. Black powiedział na YT, że czekajcie na wstawkę do 7tego, będzie na jego kanale i na kanale xkom. No ale recenzje/filmiki co innego niż sprzedaż.

 

Chłopaki nie czekają na 7tego, gadka, i gameplaye z nowym Ryzenem AC Odyssey, GTA 5.

R5 3600 + rtx 2060 strix + 2x8 XPG SPECTRIX D60G + biostar x570 gt8

https://www.youtube.com/watch?v=XQPRzErJnZQ

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby były w sprzedaży od poniedziałku, bo mój RTX kisi się na R2600 i jest strasznym bottleneckiem. Najlepiej, jakby już w niedzielę/poniedziałek można było składać zamówienia i następnego dnia odebrać osobiście w jakimś x-kom czy proline. Ktoś pamięta jak było z poprzednimi generacjami? Premiera i zaraz sprzedaż, czy realna dostępność po miesiącu-dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako przeciętny, potwierdzam, kiepski asus b450, 7 2700, hynix cjr 3600 Cl 16, naście godzin/24 na chodzie...

 

Apex legends grasz? Dziala? Czy wywala i gra to dupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam na moich micron'ach 3600 MHz CL14 1.47v i to na znośnych subtimingach, na przeciętnej płycie, z przeciętnym procesorem!

 

 

Poprawiam jeszcze tRDRD/tWRWR_SCL'e, ale już widzę że chodzą bez problemu na 3T.

 

To samo pytanie. APEX LEGENDS dziala czy gra się występuje bo jest głupia?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apex legends grasz? Dziala? Czy wywala i gra to dupy?

 

 

To samo pytanie. APEX LEGENDS dziala czy gra się występuje bo jest głupia?

 

Oho zaczyna się srApex wyznacznikiem stabilności sprzętu 8:E

Co tam że to dzieło programowania potrafiło się wysypać na stockowym sprzęcie który nawet nie umożliwia OC, w tym np. laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, mylisz pojęcia ściany dla modułów ze ścianą dla platformy. Bo ta rzekoma na 3466 po prostu nie istnieje i zależy od posiadanych pamięci

Wszystko zależy od kontrolera pamięci w procesorze. Jeśli trafiłeś na lipną sztukę to nie zrobisz nawet 3466Mhz mając pamięci 3600Mhz ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram teraz głównie w apexa i na ustawieniu z sygny nie craschuje gry , memtesta też nie craschuje ;). A jak jesteśmy w komplecie w apexie to ciśniemy z 3-4h bez wyłączania gry . Mam cr2 ustawione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram teraz głównie w apexa i na ustawieniu z sygny nie craschuje gry , memtesta też nie craschuje ;). A jak jesteśmy w komplecie w apexie to ciśniemy z 3-4h bez wyłączania gry . Mam cr2 ustawione .

 

A ja Ci ustawię taki setup który w Apexie będzie chodził pryma sort, za to będzie się potrafił wysypać w byle CSGO. I co teraz?

 

Weźcie chociaż raz siły na zamiary i sprawdźcie jak działa pamięć RAM, wtedy doskonale będziecie wiedzieć że aplikacja która alokuje 20/30/40/50% tej pamięci nie jest w stanie jej w żaden sposób przetestować. Nawet memtesty nie dają 10000% bo mimo pełnej alokacji i tak nie mają dostępu do wszystkich nagłówków adresów pamięci. A niestabilność nie objawia się liniowo, tylko wyrywkowo w różnych segmentach.

 

Także wydawanie wyroków stabilności pamięci RAM na podstawie samych gier to kwestia która powinna być kwalifikowana do nagrody darwina, bo nie dość że traci się czas to jeszcze prąd idzie w grzanie. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci ustawię taki setup który w Apexie będzie chodził pryma sort, za to będzie się potrafił wysypać w byle CSGO. I co teraz?

 

Weźcie chociaż raz siły na zamiary i sprawdźcie jak działa pamięć RAM, wtedy doskonale będziecie wiedzieć że aplikacja która alokuje 20/30/40/50% tej pamięci nie jest w stanie jej w żaden sposób przetestować. Nawet memtesty nie dają 10000% bo mimo pełnej alokacji i tak nie mają dostępu do wszystkich nagłówków adresów pamięci. A niestabilność nie objawia się liniowo, tylko wyrywkowo w różnych segmentach.

 

Także wydawanie wyroków stabilności pamięci RAM na podstawie samych gier to kwestia która powinna być kwalifikowana do nagrody darwina, bo nie dość że traci się czas to jeszcze prąd idzie w grzanie. ;)

święta prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie. APEX LEGENDS dziala czy gra się występuje bo jest głupia?

Nie gram w to, za to w BF5, i chodzi miodzio! A podkręcone pamięci w tej grze dają większego kopa niż kręcenie procesora!

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho zaczyna się srApex wyznacznikiem stabilności sprzętu 8:E

Co tam że to dzieło programowania potrafiło się wysypać na stockowym sprzęcie który nawet nie umożliwia OC, w tym np. laptopy.

 

 

 

Nie jedna osoba już miała wszystko stable A Apex wywalalo az nie skręcił proca i ramu np oczko w dół.

 

Nawet memtest działał A apex po OC się sypal.

 

 

 

Nie gram w to, za to w BF5, i chodzi miodzio! A podkręcone pamięci w tej grze dają większego kopa niż kręcenie procesora!

 

To zagraj. Masz BF czyli masz też Orygin. Ale  jest darmowy jak nie masz neta z drewna to możesz potestować.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jedna osoba już miała wszystko stable A Apex wywalalo az nie skręcił proca i ramu np oczko w dół.

 

To zagraj. Masz BF czyli masz też Orygin. Ale  jest darmowy jak nie masz neta z drewna to możesz potestować.

Ja tak miałem z prockiem w BF5, napięcie oczko niżej od obecnego, wielogodzinne testy Prime'em, OCCT itd. 100% stabilnie, a BF5 wywalał się co pół godziny, głównie w menu :E, napięcie oczko wyżej i po problemie.

A co do Apexa nie lubię gier tego typu, więc nie chce mi się tracić czasu na ściąganie tego. A sprzęt ma być stabilny w tym do czego go wykorzystuje, a nie w grach w które nigdy nie zagram!

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To MemTest puść na noc i zobacz czy stabilny. Bo nie jeden tylko myślał że jest stabilny.

 

Bez screena po nocy dla mnie to tylko brednie i sciema  e-penisa z sygnaturki.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To MemTest puść na noc i zobacz czy stabilny. Bo nie jeden tylko myślał że jest stabilny.

 

Bez screena po nocy dla mnie to tylko brednie i sciema  e-penisa z sygnaturki.

Ja już te pamięci ustawiam od miesiąca i wielokrotnie były testowane całą noc bez błędów nawet po 16 godzin, teraz wyszedł nowy bios w końcu nie na beta AGESIE, to ustawiam je od nowa. Na tej nowej AGESIE wreszcie idzie ustawić jakieś sensowne timingi, w porównaniu do wersji BETA 0.0.7.2 i 1.0.0.1. I będę je puszczał jeszcze na całą noc nawet pewnie kilka razy, bo nie zdzierżę jeśli będzie jakakolwiek niestabilność, a wiem coś o tym bo grzebie przy nich nie od dziś! No i jeszcze wiem czego nie ruszać, a nowy set ustawiłem praktycznie z palca stabilny.

 

Poza tym to co wrzucałem było właśnie testowane całą noc (Ponad 10 godzin, patrz uważniej!, a nie od razu osądzasz!), a RAM Test Karhu którym testuje jest według mnie o wiele lepszy od HCI Memtesta. Memtest potrafi nie wykryć wielu błędów które RAM Test wykrywa szybko i bez problemu! A w sygnaturce są stare ustawienia, zresztą wiele moich setów jest w temacie o pamięciach Mircron E-Die (Z czego większość potwierdzona bardzo długimi testami), z niektórymi były problemy przez ten nieszczęsny BETA biosem.

 

No i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby RAM Test wykrył jakiś błąd po ponad 2 godzinach testowania, przekroczenie 2 godzin w tym teście to praktycznie pewna stabilność! Kup go i zobaczymy na ile te twoje B-Die są stabilne :P

A HCI Memtest nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem stabilności, bo miałem już sety które były stabilne ponad 2000% Coverage (Cały tydzień bez przerwy mam testować żeby coś znalazło :E?), a RAM Test Karhu wywalał błąd po 20-30 minutach!

Edycja,

screen'a po całej nocy masz w sygnaturce, świeży test 30.06.2019 10:06!

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kontrolera pamięci w procesorze. Jeśli trafiłeś na lipną sztukę to nie zrobisz nawet 3466Mhz mając pamięci 3600Mhz ;)

 

Mit z czasów pierwszych biosów/starych AGESA. Pokaż mi teraz CPU które nie zrobi 3466?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do uwierzenia:

 

AMD-Ryzen-5-3600-CPUMark-wccftech-leaked-performance.png

 

Ryzen 5 3600 łyka wszystko (w single-thread!!!) łącznie z 9900K i 9900KF (!!!): https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

W multi ta sama wydajność co 16-wątkowy 9900K...

Procek chyba jest na standardowych ustawieniach (bez OC), bo w kategorii OC go nie ma (PassMark ma osobną kategorię dla podkręconych procków).

 

Jest też nius o tym szokującym wyniku na wccftech: https://wccftech.com/amd-ryzen-5-3600-benchmark-leaked-dominates-intels-i9-9900k-in-single-threaded-performance/

 

Raczej nie jest to fejk, bo wyników z PassMarka i ich strony nie da się fejkować - chyba nie było w historii takich przypadków.

Prędzej to jakiś podkręcony proc, a PassMark się nie zorientował że jest OC, bo procka nie zna. Ale gdyby to był stock...

 

Oczywiście, może być tez tak, że benchmark spasował nowym Ryzenom z masą keszu. Zobaczymy.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz pare stron temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...