Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam bo kolega VSS dostał piany że nie jest możliwa różnica 37% pomiędzy 2080 a 2080Ti podkręconym i w ogóle nie jest możliwe żeby Intel przegrał szczerbaty.gif

Najlepsze jest to, że co ma piernik do wiatraka, bo przecież nie o porównanie wyniku GPU czy łącznego chodzi, a jedynie tego dla fizyki, gdzie karta graficzna nie ma znaczenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że co ma piernik do wiatraka, bo przecież nie o porównanie wyniku GPU czy łącznego chodzi, a jedynie tego dla fizyki, gdzie karta graficzna nie ma znaczenia :E

VSS

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że co ma piernik do wiatraka, bo przecież nie o porównanie wyniku GPU czy łącznego chodzi, a jedynie tego dla fizyki, gdzie karta graficzna nie ma znaczenia :E

Na wynik ma wpływ kompilacja windy, sterowniki, GPU i taktowanie pamięci pomimo braku zmiany CPU i jego taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo GPU raczej minimalny, z tego, co samemu zaobserwowałem (w sensie różny model na tej samej archi). Kompilacja windy to wiadomo, że każdy będzie leciał na 1903, gdzie w 3DMarku (i chyba tylko tam) Ryzeny dostały strasznego kopa.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh pamiętne benchy w których FX 8150 bił SB :E Czekajmy do premiery, bo serio wrzucanie tych testów to tylko bicie piany.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj :E Mój były 9900K na 5.2GHz, wykręconym cache i RAMem jest tytlko o 8-9% szybszy. Jesli ten Ryż nie jest podkręcony to AMD rozwaliło Intela doszczętnie w IPC.

https://www.3dmark.c...318/fs/18064390

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale test 3marka jest jeszcze bardziej niemiarodajny niż geekbench 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma najmniejszego sensu, po to każdy procesor ma swój VID aby na jego podstawie płyta dobierała optymalny VCORE, skoro zawyża to znaczny że jest kolejny bambol w biosie.

 

To jest właśnie wgrywanie BETA biosów, czyli szukanie guza na siłę, a jeszcze lepiej jak płyta jest zabezpieczona jest zapisem wstecznym i starsza wersja już się nie wgra.

 

No i właśnie sporego guza mi nabił najnowszy bios ;x. A aktualizowałem , tylko i wyłącznie dlatego , że niby poprawiał stabilność ram i chciałem walczyć o lepsze timingi, a teraz mi podczas rozruchu pc wariuje nawet na stock ustawieniach w biosie. Tzn wysypuję kartę graficzną, robi się czarny ekran , monitor leci w stan uśpienia a wentylatory na gpu lecą na 100% , poprawiałem kartę w slocie , i kable zasilające od niej. Jak już się uruchomi i załaduję sterownik gpu to działa dobrze, a jeśli jest fail to pc zamarza na sekundę i czarny ekran :(. To ta beta już taka zła nie była w porównaniu do tego biosu. Jak sprawdzić czy jest to zabezpieczenie z zapisem wstecznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie sporego guza mi nabił najnowszy bios ;x. A aktualizowałem , tylko i wyłącznie dlatego , że niby poprawiał stabilność ram i chciałem walczyć o lepsze timingi, a teraz mi podczas rozruchu pc wariuje nawet na stock ustawieniach w biosie. Tzn wysypuję kartę graficzną, robi się czarny ekran , monitor leci w stan uśpienia a wentylatory na gpu lecą na 100% , poprawiałem kartę w slocie , i kable zasilające od niej. Jak już się uruchomi i załaduję sterownik gpu to działa dobrze, a jeśli jest fail to pc zamarza na sekundę i czarny ekran :(. To ta beta już taka zła nie była w porównaniu do tego biosu. Jak sprawdzić czy jest to zabezpieczenie z zapisem wstecznym ?

 

Spróbuj wgrać stary bios, jeżeli kompilacja będzie zabezpieczona przed zapisem wstecznym, to bios odmówi zapisu w pamięci EEPROM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.....czyżby okroili UI żeby wepchać mikrokody do nowych CPU?

Ja właśnie wgrałem bete 5.53 do swojego Taichi, której jeszcze nie ma na stronie asrocka. Wygląda, że wszystko jest i wentyle się nie glitchują xD i jakoś szybko bootuje. Właśnie ustawiłem CL16-18-18-36 dla 3400 bez XMP i pierwszy raz w życiu mi komp zabootował, a co śmieszniejsze już przeszedł 4 pętle w TM5 na konfigu v2, a na tych ustawianiach powinno do tej pory już dwa błędy wywalić. Jeszcze za wcześnie na zachwyt ale to chyba najlepszy bios jaki był do tej pory na taichi.

 

Edit: dobra na 6 pętli 1 error czyli poprawa jakaś jest :) trzeba podnieść napięcie :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo GPU raczej minimalny, z tego, co samemu zaobserwowałem (w sensie różny model na tej samej archi). Kompilacja windy to wiadomo, że każdy będzie leciał na 1903, gdzie w 3DMarku (i chyba tylko tam) Ryzeny dostały strasznego kopa.

Wystarczy, że zrobisz test na starszym sterowniku na którym wypluwa lepsze wyniki i nie ma wsparcia dla obecnej generacji, a tak właśnie jest. Na nv i intelu na 1703 są najlepsze wyniki i wcale nie chodzi o załatane dziury wink.gif

 

Od Firestrike testy CPU są nic nie warte, nawet taktowanie pamięci na karcie graficznej wpływa na wynik, a wyniki z kartami AMD są odpowiednio niższe wiadomo z jakiego powodu. Dlatego te testy nie są niezależne od GPU wink.gif

 

Poza tym nikt poważny nie porównuje CPU w 3dmarkach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale test 3marka jest jeszcze bardziej niemiarodajny niż geekbench 8:E

Geekbench, 3dmark, wPrime ,cinebench, x264,Unigen Heven, Superposition benchmark, CPU-z: to są wszystkie niemiarodajne benchmarki bo przecież niemożliwe żeby Ryzeny lepiej wypadały od Inteli.

A to że Intel rekomendował cinebench 15 do swoich testów 7 generacji Ineli to przecież nic nie znaczy. Po prostu AMD opłaciło wszystkich twórców benchmarków proste.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geekbench, 3dmark, wPrime ,cinebench, x264,Unigen Heven, Superposition benchmark, CPU-z: to są wszystkie niemiarodajne benchmarki bo przecież niemożliwe żeby Ryzeny lepiej wypadały od Inteli.

 

No i właśnie dlatego potem na premierę następuje spektakularne wykolejenie. Przez wiarę w benchmarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyjmuję, że Ryzen 3000 będzie dalej za Intelem i fani szybkich matryc będą kupować niebieskie procki.

Nie jest to problemem i nigdy być nie powinno. Ważne, że jest alternatywa -> co samo w sobie jest sukcesem, patrząc co znaczy AMD w GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego potem na premierę następuje spektakularne wykolejenie. Przez wiarę w benchmarki :)

Następuje jeśli są one fejkowe. Jeśli są prawdziwe to jest punkt odniesienie co do wydajności.

@MarcoSimone

Pewnie będzie ale niektórzy mogą zejść na zawał jak pokona ich zakupy z tej drugiej stajni wink.gif

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następuje jeśli są one fejkowe. Jeśli są prawdziwe to jest punkt odniesienie co do wydajności.

@MarcoSimone

Pewnie będzie ale niektórzy mogą zejść na zawał jak pokona ich zakupy z tej drugiej stajni wink.gif

A czemu mieliby zejść na zawał? Tak ciężko niektórym przejść na drugą platformę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie do nich dlaczego tak alergicznie reagują na przecieki gdzie Ryzen wypada bardzo dobrze. Ja tu takich osób kilka naliczyłem.

Ja odpowiem tak - Nie wiem dlaczego ale się domyślam szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zrobisz test na starszym sterowniku na którym wypluwa lepsze wyniki i nie ma wsparcia dla obecnej generacji, a tak właśnie jest. Na nv i intelu na 1703 są najlepsze wyniki i wcale nie chodzi o załatane dziury wink.gif

 

Od Firestrike testy CPU są nic nie warte, nawet taktowanie pamięci na karcie graficznej wpływa na wynik, a wyniki z kartami AMD są odpowiednio niższe wiadomo z jakiego powodu. Dlatego te testy nie są niezależne od GPU wink.gif

Na Ryzenach wszyscy będą cisnąć na 1903, bo jest duży kop ze względu na poprawkę schedulera. Oczywiście w "normalnych" zastosowaniach, jak chociażby pospolite gry, różnice względem 1809 są niewielkie, czasem wpadnie ze 2% do przodu :E, i buildy starsze niż 1803 są po prostu szybsze. I tak jak piszesz, z łatkami bezpieczeństwa nie ma to związku.

 

Natomiast co do wpływu sterowników graficznych, to sądzę, że wyolbrzymiasz. Nie zaprzeczam, że na pewno są wydania najbardziej optymalne do ciśnięcia wyników w smarkach, ale u mnie na 8700K nie widzę istotnej różnicy między np. 1080 Ti, 1050 Ti oraz V64.

 

Test puszczony na 1080 Ti:

 

1080ti1rikii.png

To samo na 1050 Ti:

 

1050ti1nlj4x.png

I jeszcze na V64:

 

v649ukpw.png

Ewentualnie coś źle sprawdzam :lol2:

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zrobisz test na starszym sterowniku na którym wypluwa lepsze wyniki i nie ma wsparcia dla obecnej generacji, a tak właśnie jest. Na nv i intelu na 1703 są najlepsze wyniki i wcale nie chodzi o załatane dziury wink.gif

 

Od Firestrike testy CPU są nic nie warte, nawet taktowanie pamięci na karcie graficznej wpływa na wynik, a wyniki z kartami AMD są odpowiednio niższe wiadomo z jakiego powodu. Dlatego te testy nie są niezależne od GPU wink.gif

 

Poza tym nikt poważny nie porównuje CPU w 3dmarkach.

 

Przesadzasz trochę.. U mnie testy na 2080 jak i 2080 Ti dawały taki sam wynik procesora.. różnica 100 pkt czyli praktycznie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mieliby zejść na zawał? Tak ciężko niektórym przejść na drugą platformę?

Taki VSS już robi pod siebie że jego 9900 już nie taki super zaraz tu wpadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki VSS już robi pod siebie że jego 9900 już nie taki super zaraz tu wpadnie

VSS prędzej kupi sobie swój 15-20 z rzędu komputer z najwyższej półki na Ryzenie i ustawi kilka rekordów na forum niż będzie miał ból tyłka że jego 9900 nie jest taki super. I tak VSS jak będzie miał zachciankę to przebije 99% forum.

 

To jest pytanie do nich dlaczego tak alergicznie reagują na przecieki gdzie Ryzen wypada bardzo dobrze. Ja tu takich osób kilka naliczyłem.

Ja odpowiem tak - Nie wiem dlaczego ale się domyślam szczerbaty.gif

Bo są sceptyczni? Ile razy leaki były w których FX kręcił się do nieba, ile razy AMD miało robić "hunting Titans", ile razy NV miała dostarczyć produkt a okazał się atrapą, Intel który miał niby szufladę pomysłów w razie ataku AMD :E Ilość wpadek jest tak długa od jednych i drugich, że wyliczanie, wklejanie benchów i innych rzeczy jest po prostu śmieszne - przykład to FX gdzie recenzenci dostali binowane procki, a na sprzedaż poszedł największy crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w końcu pojawią się jakieś dobre płyty mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS prędzej kupi sobie swój 15-20 z rzędu komputer z najwyższej półki na Ryzenie i ustawi kilka rekordów na forum niż będzie miał ból tyłka że jego 9900 nie jest taki super. I tak VSS jak będzie miał zachciankę to przebije 99% forum.

Już widzę jak kupuje wink.gif Prędzej kupi ciekły azot i podgoni swojego aby wyszło na jego. Albo przejdzie do podziemia z jednymi tylko prawilnymi grami i testami. Jak niegdyś było z FX-ami.

 

Bo są sceptyczni? Ile razy leaki były w których FX kręcił się do nieba, ile razy AMD miało robić "hunting Titans", ile razy NV miała dostarczyć produkt a okazał się atrapą, Intel który miał niby szufladę pomysłów w razie ataku AMD :E Ilość wpadek jest tak długa od jednych i drugich, że wyliczanie, wklejanie benchów i innych rzeczy jest po prostu śmieszne - przykład to FX gdzie recenzenci dostali binowane procki, a na sprzedaż poszedł największy crap.

Nie są bo wyników słabszych a takie też się pojawiały nie odrzucają. Jak ktoś nie wierzy w leaki to nie wierzy w żadne a nie tylko w te co mu pasują. Z resztą wystarczy popatrzeć na komenty kolegi VSS przy aktualnościach.

@frog67

Na taki format polują ale cena pewnie zaporowa będzie. Lepiej odczekać aż kurz opadnie a być może wejdą tańsze chipsety. A ten radiatorek od chipsetu czasem nie będzie przeszkadzał karcie graficznej?

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy leaki były w których FX kręcił się do nieba, ile razy AMD miało robić "hunting Titans", ile razy NV miała dostarczyć produkt a okazał się atrapą, Intel który miał niby szufladę pomysłów w razie ataku AMD :E Ilość wpadek jest tak długa od jednych i drugich, że wyliczanie, wklejanie benchów i innych rzeczy jest po prostu śmieszne - przykład to FX gdzie recenzenci dostali binowane procki, a na sprzedaż poszedł największy crap.

 

Owszem było tak ale sporo przed premierą miesiąc dwa miechy a potem 2/3 Tygodnie przed premierą zaczynały się pokazywać coraz gorsze wyniki w testach, coraz bardziej rozczarowujące. Na razie wyniki są aż nadzwyczaj dobre a do premiery kilka dni.

Tu nikt nie oczekuje że procki w grach będą lepsze, tylko że będą z 5/10% słabsze ale jednocześnie bardziej korzystne finansowo. W wielu rozwiązaniach profesjonalnych już poprzednie generacje są wystarczające, AMD dlatego się nie wybijało bo myślało że segment profesjonalny im wystarczy ale zapomniało że duża część tych Semiprofesionalistów używa też tych maszyn do grania i jak to się mówi serce wygrywa z rozumem.

 

Mi się wydaje że AMD podjeło rękawicę gry które opublikowali w teście to były dokładnie te gry którymi chwalił się intel w swoich testach przewagi nad AMD. Poza tym AMD jest potrzebny duży KOP żeby uszczknąć udziałów na rynku, dlatego ta seria procesorów powinna być wyróżniająca, na długą walkę z Intelem raczej nie pójdą, bo to nie będzie dla nich opłacalne, zwłaszcza że Intel ma 10 krotną przewagę finansową chcą tylko zachować rozpoznawalność marki, bo jak na razie marka kojarzyła się ze słabym sprzętem a jak inaczej tego nie zmienić jak właśnie w ten sposób. Dlatego też i konsole mają być mocne żeby Klienci nie zapomnieli o tej marce. No i budowa najszybszego superkomputera na świecie Fronier który ma konkurenta Intela przewyższać wydajnością niemal 2 krotnie >?? Albo procki serwerowe tu jest teraz walka w każdym segmencie coś czego AMD jeszcze nigdy nie robiło.

 

Chyba że Intel nie znajdzie odpowiedzi na budowę czipletową to mogło by go ugotować. Jak będą procki 64 rdzeniowe dla konsumentów a Intel nadal będzie może na 12 rdzeniach z powodu Monolitu>?>????

 

Wiadomo pracuje nad Stackowaniem 3D no ale czy to nie będzie miało problemów z oddawaniem ciepła >??

Problemem dla Intela może też być liczba pracowników bo jak będą opuszczać z marży to być może będą się szykowały zwolnienia.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS prędzej kupi sobie swój 15-20 z rzędu komputer z najwyższej półki na Ryzenie i ustawi kilka rekordów na forum niż będzie miał ból tyłka że jego 9900 nie jest taki super. I tak VSS jak będzie miał zachciankę to przebije 99% forum.

 

dokładnie to ująłeś nic dodać nic ująć,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...