Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na Ryzenach wszyscy będą cisnąć na 1903, bo jest duży kop ze względu na poprawkę schedulera. Oczywiście w "normalnych" zastosowaniach, jak chociażby pospolite gry, różnice względem 1809 są niewielkie, czasem wpadnie ze 2% do przodu :E, i buildy starsze niż 1803 są po prostu szybsze. I tak jak piszesz, z łatkami bezpieczeństwa nie ma to związku.

 

Natomiast co do wpływu sterowników graficznych, to sądzę, że wyolbrzymiasz. Nie zaprzeczam, że na pewno są wydania najbardziej optymalne do ciśnięcia wyników w smarkach, ale u mnie na 8700K nie widzę istotnej różnicy między np. 1080 Ti, 1050 Ti oraz V64.

 

Na Vedze 64 nie ma różnicy, ale już na 290x jest różnica. U mnie było 5-6% słabiej niż na kartach od Nv. Nawet jeżeli problem jest po stronie sterownika to tak czy inaczej dobór GPU ma wpływ na wynik.

 

Przesadzasz trochę.. U mnie testy na 2080 jak i 2080 Ti dawały taki sam wynik procesora.. różnica 100 pkt czyli praktycznie nic

A wiesz, że 1080 i 1080ti możesz mieć wyższy wynik w teście CPU względu na to, że starsze sterowniki wypluwają lepsze wyniki i to nie o 100pkt wink.gif

 

Dlatego Ci, którzy walczą o każdy pkt dobierają sterowniki i wracają nawet do Win8.1 wink.gif

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem było tak ale sporo przed premierą Miesiąc Dwa miechy a potem 2/3 Tygodnie przed premierą zaczynały się pokazywać coraz gorsze wyniki w testach coraz bardziej rozczarowujące. Na razie wyniki są aż nadzwyczaj dobre a do premiery kilka dni.

Tu nikt nie oczekuje że procki w grach będą lepsze tylko że będą z 5/10% słabsze ale jednocześnie bardziej korzystne finansowo. W wielu rozwiązaniach profesjonalnych już poprzednie generacje są wystarczające AMD dlatego się nie wybijało bo myślało że segment profesionalny im wystarczy ale zapomiało że duża część tych Semiprofesionalistów używa też tych maszyn do grania i jak to się mówi serce wygrywa z rozumem.

Nie znam dokładnie czasu, ale leaki są potrzebne na budowanie hajpu do samej premiery, potem najczęściej wchodzi kubeł zimnej wody i wychodzi wszystko w ~miesiąc po premierze. "Nikt nie oczekuje, tylko że będą 5/10% słabsze" ale każdy powiększa swe e-przyrodzenie za każdym razem jak Intel dostaje łomot w każdym nowym leaku :E

 

Nie są bo wyników słabszych a takie też się pojawiały nie odrzucają. Jak ktoś nie wierzy w leaki to nie wierzy w żadne a nie tylko w te co mu pasują. Z resztą wystarczy popatrzeć na komenty kolegi VSS przy aktualnościach.

Nie wiem co piszę, nie czytam całego wątku. Możesz mówić że lubi Intela, ale jako jeden z niewielu tutaj na forum ma wiedzę nt. pamięci, płyt i całej reszty bo po prostu sam testuje więcej niż nie jedna redakcja więc tutaj tego nie możesz mu odebrać. W aktualnościach to i tak syf jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też i Konsole mają być mocne żeby Klienci nie zapomnieli o tej marce.

To jest bzdura. Ludzie kupują konsolę Xbox, Playstation, nic ponad to. 99,9% kupujących nie ma w ogóle pojęcia co tam w środku jest. Na pudełku też żadnej informacji o tym nie znajdziesz. O tym co siedzi w konsoli wie tylko garstka ludzi gdzie w większości to są ludzie z for nt. pc, którzy konsoli nie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie czasu, ale leaki są potrzebne na budowanie hajpu do samej premiery, potem najczęściej wchodzi kubeł zimnej wody i wychodzi wszystko w ~miesiąc po premierze. "Nikt nie oczekuje, tylko że będą 5/10% słabsze" ale każdy powiększa swe e-przyrodzenie za każdym razem jak Intel dostaje łomot w każdym nowym leaku :E

Jak można powiększać swoje e-przyrodzenie za pomocą czegoś czego się nie posiada? Ja się ogólnie ciesze z takich wyników bo wiem że wejdę w ten temat i ktoś będzie miał ból dupy z tego powodu szczerbaty.gif Poza tym oczekuje tego co AMD napisało w slajdach - 10-15% więcej IPC i będzie dla mnie spoko. 

 

Nie wiem co piszę, nie czytam całego wątku. Możesz mówić że lubi Intela, ale jako jeden z niewielu tutaj na forum ma wiedzę nt. pamięci, płyt i całej reszty bo po prostu sam testuje więcej niż nie jedna redakcja więc tutaj tego nie możesz mu odebrać. W aktualnościach to i tak syf jest :E

Nie jeden kumaty gościu w sprawach sprzętu wpada w szpony fanbojstwa. Nigdzie nie wyśmiewałem jego wiedzy tylko jego zachowanie.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak kupuje wink.gif Prędzej kupi ciekły azot i podgoni swojego aby wyszło na jego. Albo przejdzie do podziemia z jednymi tylko prawilnymi grami i testami. Jak niegdyś było z FX-ami.

VSS prędzej kupi sobie swój 15-20 z rzędu komputer z najwyższej półki na Ryzenie i ustawi kilka rekordów na forum niż będzie miał ból tyłka że jego 9900 nie jest taki super. I tak VSS jak będzie miał zachciankę to przebije 99% forum.

Taki VSS już robi pod siebie że jego 9900 już nie taki super zaraz tu wpadnie

Kolega VSS widzę dostał jakiegoś wewnętrznego spięcia że tak zareagował na de facto kolejną plotkę - No nie możliwe żeby Intel w czymś przegrał szczerbaty.gif

Zauważyłem że on tak na wszystkie wyniki reaguje kiedy Intel dostaje po dupie :)

Wklejam bo kolega VSS dostał piany że nie jest możliwa różnica 37% pomiędzy 2080 a 2080Ti podkręconym i w ogóle nie jest możliwe żeby Intel przegrał szczerbaty.gif

VSS

 

giphy.gif

Ale ciśniecie z kolegi VSS :E

To,że jest fanboyem Intela,to jego wybór.

Ale nie zapominajcie,że tutaj również siedzą fanboye AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bzdura. Ludzie kupują konsolę Xbox, Playstation, nic ponad to. 99,9% kupujących nie ma w ogóle pojęcia co tam w środku jest. Na pudełku też żadnej informacji o tym nie znajdziesz. O tym co siedzi w konsoli wie tylko garstka ludzi gdzie w większości to są ludzie z for nt. pc, którzy konsoli nie posiadają.

Dla tych co niewiedzą co w środku to i tak nie robi różnicy za to działa na tych co wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciśniecie z kolegi VSS :E

To,że jest fanboyem Intela,to jego wybór.

Ale nie zapominajcie,że tutaj również siedzą fanboye AMD

 

Jeśli mój tekst odbierasz jako "cisniecie" to nie wiem ;)

 

Równie dobrze nazwanie go przez Ciebie "fanboyem" jest gorszym pociskiem

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bzdura. Ludzie kupują konsolę Xbox, Playstation, nic ponad to. 99,9% kupujących nie ma w ogóle pojęcia co tam w środku jest. Na pudełku też żadnej informacji o tym nie znajdziesz. O tym co siedzi w konsoli wie tylko garstka ludzi gdzie w większości to są ludzie z for nt. pc, którzy konsoli nie posiadają.

To jest prawda. Konsolowców interesuje granie w gry a nie z jakich podzespołów się składa ich Playstation czy Xbox. Ich hardware nie interesuje, tylko kupują gry instalują i działa. To my PCtowcy mamy jakieś zboczenie nt tego co siedzi w naszych skrzynkach i zadajemy odwieczne pytanie: Czy ta gra mi pójdzie? :E

Konsolowiec sobie tym nie zaprząta głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciśniecie z kolegi VSS :E

To,że jest fanboyem Intela,to jego wybór.

Ale nie zapominajcie,że tutaj również siedzą fanboye AMD

"Fanbojostwo" AMD przybrało na silę o wiele bardziej w ostatnich latach, ceny Navi to taki zimny kubeł dla nich.

 

Jak można powiększać swoje e-przyrodzenie za pomocą czegoś czego się nie posiada?

 

 

Nie jeden kumaty gościu w sprawach sprzętu wpada w szpony fanbojstwa. Nigdzie nie wyśmiewałem jego wiedzy tylko jego zachowanie.

Wyjaśnij mi termin "fanbojostwa" to możemy pogadać :E Trudno nie być fanbojem NV/Intela kiedy oni mieli pozycje hegemona od wydania Sandy Bridge u jednego, i GTXów 6xx u drugiego, kontrolują ~70-90% rynku i czego oczekujesz? Że VSS nie będzie polecał zestawów opartych na tym co posiada większość? Że będzie wciskał kit, że AMD jest wydajniejsze? Ryzen 3xxx może to zmienić, ale to się okaże po premierze, a nie z leaków.

Zobaczysz, że VSS z zachcianki wybuli na Ryzena tyle żeby pokazać innym co o was sądzi :E Tak jak można było śmiać się z trollingu cyrexa, tak z wiedzy i tego że czasami VSS palnie głupotkę, no nie bardzo. A wyśmiewany tutaj jest od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fanbojostwo" AMD przybrało na silę o wiele bardziej w ostatnich latach, ceny Navi to taki zimny kubeł dla nich.

 

 

Wyjaśnij mi termin "fanbojostwa" to możemy pogadać :E Trudno nie być fanbojem NV/Intela kiedy oni mieli pozycje hegemona od wydania Sandy Bridge u jednego, i GTXów 6xx u drugiego, kontrolują ~70-90% rynku i czego oczekujesz? Że VSS nie będzie polecał zestawów opartych na tym co posiada większość? Że będzie wciskał kit, że AMD jest wydajniejsze? Ryzen 3xxx może to zmienić, ale to się okaże po premierze, a nie z leaków.

Zobaczysz, że VSS z zachcianki wybuli na Ryzena tyle żeby pokazać innym co o was sądzi :E Tak jak można było śmiać się z trollingu cyrexa, tak z wiedzy i tego że czasami VSS palnie głupotkę, no nie bardzo. A wyśmiewany tutaj jest od początku.

Hmm.

nie mylić z fanem, jest to niezwykle zaślepiony, pozbawiony wszelkiego obiektywizmu osobnik, głęboko a zarazem ślepo wierzący, że produkty określonej firmy czy marki są najlepsze. Nawet jeśli istnieją konkretne dowody na to, że jest w błędzie ten będzie stawał w zaparte z faktami i będzie uparcie dążyć do upokarzania posiadaczy produktów konkurencji, często manipulując faktami czy je celowo przeinaczając.

To tak na tyle. AMD ma swoją nisze nawet w przypadku kart graficznych - za 600 zł nie ma nic lepszego niż rx 570. Przy procesorach również tak jest w wielu segmentach bo obecnie Intel pomimo tego że jest lepszy w grach i ma lepszy pojedynczy wątek jest po prostu za drogi. Jeśli ktoś temu zaprzecza to jest fanbojem. Ja zapisałem co napisał i będę wyczekiwał jego zestawu na ryzenie. A z drugiej mańki to jest tu walazz czy jak on się teraz nazywa. Ale w jego przypadku o ile to ta osoba o której myślę to po zakupie czegokolwiek staje się fanbojem firmy produkującej ten produkt szczerbaty.gif Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

To tak na tyle. AMD ma swoją nisze nawet w przypadku kart graficznych - za 600 zł nie ma nic lepszego niż rx 570. Przy procesorach również tak jest w wielu segmentach bo obecnie Intel pomimo tego że jest lepszy w grach i ma lepszy pojedynczy wątek jest po prostu za drogi. Jeśli ktoś temu zaprzecza to jest fanbojem. Ja zapisałem co napisał i będę wyczekiwał jego zestawu na ryzenie A z drugiej mańki to jest tu walazz czy jak on się teraz nazywa.

 

komu jest decydować co jesz za drogie a co nie ?? no komu.... na pewno ty czy ktoś inny nie będzie decydował co jest za drogie dla mnie, koniec kropka, posiadanie wydajniejszego zestawu nie jest Fanbojstwem i tego nie zmienisz , to ze wydajniejszy zestaw jest droższy tez nie tobie o tym decydować, tez nie jest wskazane zaglądać komuś do kieszeni bo są tacy co po prostu zamawiają i juz !!! a sa tez tacy co muszą świnkę młotkiem potraktować i nadal brakuje i tu może być problem iż emocje przelewane są na portale internetowe.

 

tak tez jeszcze raz proszę cie ocknij się : posiadanie droższego sprzętu nie idzie w parze z tym co generują twoje wpisy,

 

to ze leżysz na czarnej liscie a zacytowałem twoja wypowiedz możesz podziękować tylko cytatowi wiec nawet jak będziesz robił wycieczki w moim kierunku to wiedz ze pozostaną Monologiem lub będą wycięte przy następnym czyszczeniu

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej mańki to jest tu walazz czy jak on się teraz nazywa. Ale w jego przypadku o ile to ta osoba o której myślę to po zakupie czegokolwiek staje się fanbojem firmy produkującej ten produkt szczerbaty.gif

sir.walazz - to ten użytkownik

On od jakiegoś czasu gra tutaj na nerwach użytkowników

Ja się dziwię,że mu nikt z modów nie wlepił bana

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komu jest decydować co jesz za drogie a co nie ?? no komu.... na pewno ty czy ktoś inny nie będzie decydował co jest za drogie dla mnie, koniec kropka, posiadanie wydajniejszego zestawu nie jest Fanbojstwem i tego nie zmienisz , to ze wydajniejszy zestaw jest droższy tez nie tobie o tym decydować, tez nie jest wskazane zaglądać komuś do kieszeni bo są tacy co po prostu zamawiają i juz !!! a sa tez tacy co muszą świnkę młotkiem potraktować i nadal brakuje i tu może być problem iż emocje przelewane są na portale internetowe.

 

tak tez jeszcze raz proszę cie ocknij się : posiadanie droższego sprzętu nie idzie w parze z tym co generują twoje wpisy,

 

to ze leżysz na czarnej liscie a zacytowałem twoja wypowiedz możesz podziękować tylko cytatowi wiec nawet jak będziesz robił wycieczki w moim kierunku to wiedz ze pozostaną Monologiem lub będą wycięte przy następnym czyszczeniu

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo kompletnie nic nie zrozumiałeś. Cały twój wpis jest obok tematu. Nigdzie nie napisałem że posiadanie drogiego sprzętu jest fanbojstwem. Jest nim zacytowany fragment a widzę w nim twoje zachowanie.

nie mylić z fanem, jest to niezwykle zaślepiony, pozbawiony wszelkiego obiektywizmu osobnik, głęboko a zarazem ślepo wierzący, że produkty określonej firmy czy marki są najlepsze. Nawet jeśli istnieją konkretne dowody na to, że jest w błędzie ten będzie stawał w zaparte z faktami i będzie uparcie dążyć do upokarzania posiadaczy produktów konkurencji, często manipulując faktami czy je celowo przeinaczając.
Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jedna i druga strona ma swoich fanboyów, wielkie mi odkrycie :E Ja tam przeglądam temat i śledzę starcia z uśmiechem a wy przeżywacie i przeżywacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo kompletnie nic nie zrozumiałeś. Cały twój wpis jest obok tematu. Nigdzie nie napisałem że posiadanie drogiego sprzętu jest fanbojstwem. Jest nim zacytowany fragment a widzę w nim twoje zachowanie.

[/size][/font][/color]

Konkretne dowody to będzie mieć pod premierze, i testach użytkowników. To, że AMD nie potrafiło dogonić konkurencji aż do tego momentu to nie wina VSSa że polecał Intela. Ciężko było ~3-4 lata temu nie polecać kombinacji Intel+NV kiedy po prostu działało to lepiej - sławne problemy z fpsami po połączeniu kart ATI i procka AMD, chociaż powinno to działać lepiej :E

 

Fakty są takie, że AMD zagrozi i zdestabilizuje rynek CPU, jeśli wyjdą testy w których AMD wygra i wtedy VSS będzie dalej szedł w zaparte to będzie na twoje. Ale nie jesteśmy tutaj dziećmi, nie wiem po co dorosły człowiek miałby być fanbojem.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fakt czy VSS jest, lub nie jest, fanem Intela ma związek z Ryzenem 3000? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fakt czy VSS jest, lub nie jest, fanem Intela ma związek z Ryzenem 3000? :E

Czas sie dowiedzieć:

http://forum.pclab.pl/topic/1284947-Czy-VSS-jest-fanbojem-Intela/

 

Wracając do tematu, jak wyglądała sprawa z premiera Skylake/Coffee/Kaby, były preordery czy nie? U AMD został niecały tydzień do premiery a tu kompletna cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fakt czy VSS jest, lub nie jest, fanem Intela ma związek z Ryzenem 3000? :E

może dlatego okrzyknęli mnie Fanbojem bo wysiepalem wszystkie wyniki z geeka R3000 w Single core i to starym 8700k :E, ale całkiem możliwe ze to właśnie Fanboje AMD a raczej PseudoFani bo nie potrafią zrozumieć iz zobrazowanie pewnych kwestii to nie jest Fanbojstwo a perspektywa Lokacji wydajności, ale najlepsze jazdy sa przy Overclokingu bo jak już ktoś ma wykręconego intela na piątaka z plusem to już czary mary dla niektórych tutaj i zaczyna sie ciśnienie czerwonej frakcji ze komu to potrzebne itd a w glebi ducha kazdy z tych Pseudo zaczepkowiczow chciał by mieć jak najlepszy bin w swoich Hardware, czyli summa summarum mamy tu problem osobowości a nie Fanbojstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu, jak wyglądała sprawa z premiera Skylake/Coffee/Kaby, były preordery czy nie? U AMD został niecały tydzień do premiery a tu kompletna cisza.

Pamiętam że na forum ludzie na Sky się rzucili, później niechętnie na Kaby, i znowu hajp na Coffee jak się dowiedzieli że Intel wrzuca więcej rdzeni, chociaż z grubsza połowa liczyła na upgrade biosu z Kaby na Coffe.

Naprawdę fakt czy VSS jest, lub nie jest, fanem Intela ma związek z Ryzenem 3000? :E

Dunno, śmiesznie wyglądały posty ludzi którzy bronili FX'y że w sumie fajny procek do Winrara taki półprofesjonalny, a gry to tam pffff, nie gra się w gry. A teraz śmiesznie wyglądają posty ludzi którzy bronią Intela mając więcej faktów niż AMD wtedy, chociaż nie rozumiem poziomu wjazdu na VSSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretne dowody to będzie mieć pod premierze, i testach użytkowników. To, że AMD nie potrafiło dogonić konkurencji aż do tego momentu to nie wina VSSa że polecał Intela. Ciężko było ~3-4 lata temu nie polecać kombinacji Intel+NV kiedy po prostu działało to lepiej - sławne problemy z fpsami po połączeniu kart ATI i procka AMD, chociaż powinno to działać lepiej :E

 

Fakty są takie, że AMD zagrozi i zdestabilizuje rynek CPU, jeśli wyjdą testy w których AMD wygra i wtedy VSS będzie dalej szedł w zaparte to będzie na twoje. Ale nie jesteśmy tutaj dziećmi, nie wiem po co dorosły człowiek miałby być fanbojem.

Tu nie chodzi o polecanie bo tu żadnego nie było. Chodzi o jego zachowanie a konkretnie napinki tutaj jak i na głównej swoimi intelami - wszystko kurna na nie. Słaby wynik - wiedziałem że Ryzeny będą słabe bo mój i9 robi XXXX, Dobry wynik - to fejk, Kupiłeś Ryzena - mój robi tyle i tyle w takiej i takiej grze. Ee - tylko 3600 pamięci - mój i9 robi XXXX. To się robi męczące tak jak czytanie walazza. Wentylator kurde na chipsecie - to musi tak być bo super hiper dobry jest. Płyty po 2 koła -  PCI Express 4.0 musi kosztować szczerbaty.gif

@VSS

Jeśli pijesz do mnie to powiem Ci z ręką na sercu że wszystkie ostatnie cepy które kupiłem pracują na stock. Nawet w undervolting się chciałem bawić także sromotne pudło. 

Ale skończmy ten offtop i czekajmy na wyniki

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że na forum ludzie na Sky się rzucili, później niechętnie na Kaby,

No dziwne żeby ludzie się rzucili na KabyLake jak ta generacja nic kompletnie nie wniosła nowego. Ta generacja CPU w ogóle nie powinna wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o polecanie bo tu żadnego nie było. Chodzi o jego zachowanie a konkretnie napinki tutaj jak i na głównej swoimi intelami - wszystko kurna na nie. Słaby wynik - wiedziałem że Ryzeny będą słabe bo mój i9 robi XXXX, Dobry wynik - to fejk, Kupiłeś Ryzena - mój robi tyle i tyle w takiej i takiej grze. Ee - tylko 3600 pamięci - mój i9 robi XXXX. To się robi męczące tak jak czytanie walazza. Wentylator kurde na chipsecie - to musi tak być bo super hiper dobry jest. Płyty po 2 koła -  PCI Express 4.0 musi kosztować szczerbaty.gif

Gdybym tak zaciekle bronił swojego FX-8350,to też byście atakowali mnie :D

Swoją drogą,po tych tekstach można stwierdzić,że poziom wypowiedzi VSS jest mniej więcej równy poziomowi sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwne żeby ludzie się rzucili na KabyLake jak ta generacja nic kompletnie nie wniosła nowego. Ta generacja CPU w ogóle nie powinna wyjść.

Intel coś mówił o tym że Kaby dostanie dłuższe wsparcie, ludzie byli mocno zdziwieni jak Kaby nie dostało Coffee, bo to była śmierć gniazdka i procka w ~8 miesięcy.

Wiele osób przesiadało się wtedy z SB, afera z Kaby który po OC się przegrzewa, afera z glutem wtedy już na ostro weszła. Ale co innego było do wyboru? Ryzen jeszcze miał ceny na poziomie Intela, a microcode był na początku swojej drogi i Ryzeny nie chciały wstawać na większości ramów, a wydajność tu i teraz 7xxx miała lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie być fanbojem NV/Intela kiedy oni mieli pozycje hegemona od wydania Sandy Bridge u jednego, i GTXów 6xx u drugiego, kontrolują ~70-90% rynku i czego oczekujesz?

Ale nie jesteśmy tutaj dziećmi, nie wiem po co dorosły człowiek miałby być fanbojem.

 

Jak nie wiesz, wyżej napisałeś dlaczego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel coś mówił o tym że Kaby dostanie dłuższe wsparcie, ludzie byli mocno zdziwieni jak Kaby nie dostało Coffee, bo to była śmierć gniazdka i procka w ~8 miesięcy.

Wiele osób przesiadało się wtedy z SB, afera z Kaby który po OC się przegrzewa, afera z glutem wtedy już na ostro weszła. Ale co innego było do wyboru?

Lepiej było wówczas brać sprawdzony SkyLake lub był już wtedy Ryzen 1gen, wiadomo miał problemy wieku dziecięcego ale od samego początku się dobrze zapowiadał. Ja zmieniałem sprzęt na początku 2016, więc do wyboru miałem SkyLake lub FXy od AMD. Więc wybór był prosty, ale gdybym zmieniał sprzęt w pierwszej połowie 2017, bo bym bez zastanowienia szedł w Ryzena i nawet nie spojrzał na KabyLake, bo ta generacja to była parodia już w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...