Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak ktoś lubi sobie popatrzeć... :E

 

Rozkręcił zabudowę tego wentylatorka i z takimi wypierdkami jako radiatory to się nie dziwę, że dokładają wentylatory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzeba czekać na testy do niedzieli/poniedzialku i najprawdopodobniej 3700X wjedzie, oby znowu gówno sztuka się nie trafiła.

 

fnwbp4.png

 

Ceny już mogli by podać.

Edytowane przez RSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodano....

to pilicz co tu sie nie zgadza przy wykreconym 2600 i 2700 , i policz jeszcze raz tylko na stokowych zegarach i zadaj sobie pytanie dlaczego?, może dlatego ze Ilość instrukcji a nie czas i wykonania jest tu problemem a wór kaszy świetnie się do tego nadaje o ile wyniki to nie FAKE

rh4ajmus.png

 

wyniki sa jak najbardziej powtarzalne wiec raczej nie ma co myśleć o anomali jednego przebiegu

mm36gjfm.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Overclockers.uk twierdzą, że OC jest beznadziejne i tylko dobre sztuki zrobią boosta z pudełka na wszystkich rdzeniach. Do tego w ogóle ma się nie opłacać zmiana dzielnika infinity fabric na inny niż 1:1: https://forums.overclockers.co.uk/threads/amd-zen-2-ryzen-3000.18825852/page-808#post-32834337

 

Czyli tylko potwierdzenie tego, czego można się było spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zmiana mnożnika IF na połówkę przyniesie co najwyżej degradację wydajności to było pewne nie bez powodu AMD ustaliło "sweet spot" na poziomie 3600-3733 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli wiadomo dlaczego Hiszpanom (czy Brazylijczykom) 3600 łapał freeze przy próbie OC, są wyżyłowane do maksimum.

Aż strach pomyśleć co sie stanie jak krzem zacznie się wyrabiać i trochę się zdegraduje od podskoków do 1.50-1.60V thumbdown.gif

 

Czytam ten temat na OCuk i jednak mialem racje ze MSI zabraklo miejsca w BIOSie na mikrokody i uprościli UI. Smiechu warte w czasach gdzie sa pamieci na USB i karty SD po 512GB.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiadomo dlaczego Hiszpanom (czy Brazylijczykom) 3600 łapał freeze przy próbie OC, są wyżyłowane do maksimum.

Aż strach pomyśleć co sie stanie jak krzem zacznie się wyrabiać i trochę się zdegraduje od podskoków do 1.50-1.60V thumbdown.gif

 

No co, ma się stać, jak ktoś będzie pałował napięcie aby wydusić trochę MHz więcej to w końcu po czasie procesor będzie gubił stabilność i trzeba będzie odkręcać.

 

I to jest właśnie ten cały hype-train, co niektórzy już odlatywali z zegarami 4.5-4.6 GHz, a tym czasem wychodzi na to że 4.2-4.3 to będzie realny max jaki da się wyciągnąć i też trzeba będzie mieć dobrą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie tu o OC a standardowej sytuacji z XFR/PBO bo ta potężnie podbija napięcia. Na 2700X było już ponad 1.5V do tych peaków 4.35GHz, tutaj może być ponad 1.6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie tu o OC a standardowej sytuacji z XFR/PBO bo ta potężnie podbija napięcia. Na 2700X było już ponad 1.5V do tych peaków 4.35GHz, tutaj może być ponad 1.6V.

 

Nie sądzę aby AMD dopuściło do wbijania aż tak wysokich napięć 1.5v to jeszcze nie tragedia dla Ryzena i w mojej ocenie to realny max na jaki można sobie pozwolić przy zwykłym chłodzeniu.

 

Proces technologiczny uległ jednak zmianie więc "wierzę" że te 100-250 MHz da się wykrzesać na tym samym napięciu względem Zen+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapas musi być nie ma innej możliwości, w innym przypadku musieli by żonglować z zegarem TURBO na chybił trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku pisałem że zegary szału nie zrobią i nie wierzyłem ani przez chwilę w te bzdety które pisali, chociaż faktycznie pomyliłem się co do 16/32.

Ale z drugiej strony jakby AMD miało prawdziwego asa to by nie musieli znowu nadrabiać rdzeniami, czyli to jest chyba kolejna wskazówka że niczego nadzwyczajnego nie pokażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo mi się podobała wypowiedź redaktora z innego portalu (Sebastian Oktaba):

 

"Oj, będzie bardzo wesoło w niedzielę :) Nie powiem, że kończy się pewna epoka, ale sytuacja na rynku się istotnie zmieni."

 

:cool:

Edytowane przez Grenrozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku pisałem że zegary szału nie zrobią i nie wierzyłem ani przez chwilę w te bzdety które pisali, chociaż faktycznie pomyliłem się co do 16/32.

Ale z drugiej strony jakby AMD miało prawdziwego asa to by nie musieli znowu nadrabiać rdzeniami, czyli to jest chyba kolejna wskazówka że niczego nadzwyczajnego nie pokażą.

 

Rdzeniami nie nadrobią rynku konsumenckiego, nie oszukujmy się w większości przypadków skalowanie powyżej 6C/12T leży, a nawet czasami jest ograniczone do 6C/6T, dopóki oprogramowanie nie zacznie nadążać za rozwojem technologicznym, to jak by ten wyścig na rdzenie, mocno traci sens, oczywiście jest cała masa przypadków w których taki 16 rdzeniowy Ryzen będzie robił robotę, ale to są już często rozwiązania które zaczynają w jakimkolwiek stopniu zahaczać o segment PRO.

 

Ja też mam obawy że te 16 rdzeni może zostać dość mocno w niektórych wypadkach zdławione przez 2 kanały DDR4 które cudów nie wykrzesają a jednak trzeba informacjami i mocami przerobowymi nakarmić coraz to większą ilość jednostek obliczeniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jednak nie wygląda to tak kolorowo jak myślałem.

Z drugiej strony gostek który to projektował twierdził że mając dobrą płytę ona powinna z automatu móc podnieś taktowanie z 4,5 do nawet 4,75ghz tak przynajmniej wynika z tego filmiku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=prAaADB9Kck

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I to jest właśnie ten cały hype-train,..... a tym czasem wychodzi na to że 4.2-4.3 to będzie realny max jaki da się wyciągnąć i też trzeba będzie mieć dobrą sztukę.

Tyle to przecież robił Zen+, więc gdzie tutaj upatrywać progresu w zegarach?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same zegary ale +15% IPC przez optymalizacje rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to przecież robił Zen+, więc gdzie tutaj upatrywać progresu w zegarach?

 

Tak, wyselekcjonowane i wychuchane sztuki tyle robią, a jak wygląda rzeczywistość? R5 2600 i realny koniec najczęściej w okolicach 4.0 GHz. Więc jeżeli Zen 2 zrobi 4.2-4.3 GHz no to progres jaki by istnieje, ale nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe 2600 kręcą się już chyba lepiej niż zeszłoroczne, moja robi 4050 Mhz na 1.25V, ale faktycznie nie wiem jak to wypada na tle innych bo nie śledziłem tematu, 2600 jest tylko na przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jednak nie wygląda to tak kolorowo jak myślałem.

Z drugiej strony gostek który to projektował twierdził że mając dobrą płytę ona powinna z automatu móc podnieś taktowanie z 4,5 do nawet 4,75ghz tak przynajmniej wynika z tego filmiku.

Oczywiście przy odpowiednio dobrym chłodzeniu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=prAaADB9Kck

 

 

Zdublował się post

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W dodatku trzeba brać poprawkę na specjalistuf którzy zrobią jedno przejście Cinebencha R15 i procesor jest niby stabilny, potem szybko na forum piać - łojezu mam selkta Ryża, robi 4.3 przy 1.3V

 

@Mar_S, 

Mój jest stabilny w tescie Aida64 na 4.1 1.30V takze moze coraz lepiej im to idzie.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pijesz? :E

Procek już wyrenderował dwa szklane opakowania w Coronie, zero problemów a temperatura w okolicach 60*. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku trzeba brać poprawkę na specjalistuf którzy zrobią jedno przejście Cinebencha R15 i procesor jest niby stabilny, potem szybko na forum piać - łojezu mam selkta Ryża, robi 4.3 przy 1.3V

 

@Mar_S, 

Mój jest stabilny w tescie Aida64 na 4.1 1.30V takze moze coraz lepiej im to idzie.

 

No to przecież tak samo jak kręcenie ramu na Intelu, cuda wianki, a potem okazuje się że stabilność testował w grach i cyk BSOD'y lecą jak wściekłe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do mnie pijesz?  :E

Procek już wyrenderował dwa szklane opakowania w Coronie, zero problemów a temperatura w okolicach 60*.  :P

Nie, mówie ogólnie bo takich Cine-speców na forach jest masa.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...