Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens odwlekać premierę płyt B550 o kilka miesięcy? Jeszcze nie skończyli projektować czy liczą, że ludzie wezmą drogie i głośne X570?

Zapewne taki sam sens jaki mieli niebiescy przy premierze 8gen. Pierw wyszedł z370 a za jakiś czas dopiero kolejne niższe w hierarchii chipsety. Płyty gł z najwyższym chipsetem zawsze są najdroższe. Liczą że "entuzjaści" łaknący nowinek sypną monetami. No i się nie mylą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat obie sytuacje (najpierw z370, później inne 300; najpierw x570, później b550) mają logiczne uzasadnienie.

 

Z370 to przebrandowany chipset serii 200 (wykonany w 22nm). Dopiero pozostałe 300 to były nowe konstrukcje, wykonane w 14nm. W międzyczasie intel przez problemy z produkcją dodał do portfolio H310C i B365, które również są kotletami w 22nm.

 

AMD zrobiło X570 na projekcie chipletu IO. Z kolei B550 to całkiem niezależny projekt robiony przez asmedię, a więc pewnie niewielki upgrade w stosunku do serii 300 i 400. Możliwe nawet, że "pinowo" (BGA) kompatybilny :lol2:

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę poszperałem i już chyba wiem skąd tak dobra wydajność w jednym wątku nowych Ryzenów w teście PassMarka. Nie będę się jednak rozpisywał, bo od tych wszystkich "testów" faktycznie niektórzy mogą mieć coraz większą chęć przywalenia komuś i padnie na mnie i mnie ktoś zwyzywa (@Kowal i @mjwhite już to zrobili w komentarzach pod niusem na głównej o sprzedaży procków w Mindfactory w czerwcu, ale to się nie liczy bo to niebieskie klakiery :), gorzej jak ktoś normalny by mi przywalił :) - płakałbym :) ).

 

Ale jak ktoś jest zainteresowany to mogę napisać pościk o tym. W sumie bardziej by pasował niż te rozważania o procentach - ale tak jak mówię, nie chcę nikogo zdenerwować, bo po co mają być tu kłótnie.

 

Oho, czerwony męczennik zawitał, oczywiście jak że inaczej! Na dzień dobry smutna bajeczka jak to jest kopany przez innych, po czym za chwilę sam zaczyna podżeganie do świętej wojenki :lol2:

Weź stąd człowieku wyjść i idź gdzie indziej uprawiać swój teatrzyk.

 

Gorąca prośba do moderacji aby w końcu zrobiła porządek z tym osobnikiem, po każdym portalu IT lata i robi to samo, nie wiem obsesja? A może jakaś ciężka choroba psychiczna, nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie kolorowych wojen - wystarczy że pod aktualnościami tego pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co kupili ryzeny 1700 za 600zl na przeczekanie raczej niechętnie wymienią proce na nowsze. Szczególnie jak ma ktoś płytę Asusa z tym boostem na ramie co daje osiagi jak na 2700.

 

Dokładnie...pierwotnie R7 1700 miał być na przeczekanie, teraz stwierdzam że zostanie na dłużej, może za rok lub dłużej sobie zmienię na coś z nowej gen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba do moderacji aby w końcu zrobiła porządek z tym osobnikiem, po każdym portalu IT lata i robi to samo, nie wiem obsesja? A może jakaś ciężka choroba psychiczna, nie wiem :)

Wystarczy,że jego posty będą masowo raportowane,żeby ktoś z moderacji coś zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się jednak rozpisywał, bo od tych wszystkich "testów" faktycznie niektórzy mogą mieć coraz większą chęć przywalenia komuś i padnie na mnie i mnie ktoś zwyzywa (@Kowal i @mjwhite już to zrobili w komentarzach pod niusem na głównej o sprzedaży procków w Mindfactory w czerwcu, ale to się nie liczy bo to niebieskie klakiery :), gorzej jak ktoś normalny by mi przywalił :) - płakałbym :) ).

Lepiej będzie,jak tutaj na forum i na głównej nie będziesz prowokował.Nie wiem co tam pisałeś,ale tak na przyszłość z niektórymi to nawet nie zaczynaj rozmowy i nie będzie kłopotów.

Jak mówisz o przywaleniu,to sobie przywalcie,ale z dala od forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy,że jego posty będą masowo raportowane,żeby ktoś z moderacji coś zrobił

Jak napisze coś na raport to się będzie raportowało. Jak na razie nic takiego nie miało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisze coś na raport to się będzie raportowało.

Mod przy pierwszym raporcie nie zawsze wklepi warna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne taki sam sens jaki mieli niebiescy przy premierze 8gen. Pierw wyszedł z370 a za jakiś czas dopiero kolejne niższe w hierarchii chipsety. Płyty gł z najwyższym chipsetem zawsze są najdroższe. Liczą że "entuzjaści" łaknący nowinek sypną monetami. No i się nie mylą :)

 

Z-tki faktycznie zwykle swoje kosztują, ale znajdziesz też takie za 400-500zł. Zresztą, nawet te lepsze płyty (uogólniając) nie są droższe od topowych procesorów, jak zapowiada się w przypadku nowych AMD. Nawet Intel, będąc od lat na lepszej pozycji, nie pozwalał sobie na takie numery. Jeśli faktycznie sprawa rozbija się o wysokie koszty produkcji, to może oznaczać, że X570 zalicza falstart technologiczny. :kwasny:

 

AMD ma dla mnie dziwną strategię, bo:

1) zbliża się premiera (prawdopodobnie) udanych procesorów Ryzen 3000, po raz pierwszy od wielu lat ludzie biorą AMD na poważnie w segmencie wysokiej wydajności i rozważają przesiadkę z platform Intela...

2) ...a jako zachętę i bazę do budowy nowej platformy proponuje się tym ludziom droższe od procesora X570, ewentualnie płyty główne z poprzedniej generacji? :hmm:

3) jednocześnie oficjalnie wiadomo, że temat AM4 jest powoli zamykany i od 2020/2021 będzie nowa podstawka, więc tym bardziej zakup X570 z wyższej półki nie ma sensu, bo poza jakimś lekkim odświeżeniem Ryzenów 3000 nie będzie już raczej istotnych nowości na tę platformę.

4) ...nadal brakuje solidnych płyt głównych AM4 ze średniego segmentu - większość ludzi skorzystałaby z sensownej sekcji zasilania, Bluetooth 5.0, WiFi ac, kilku portów USB3.1 czy dobrej karty dźwiękowej, natomiast PCIE 4.0 nikomu dziś się nie przyda; czerwoni chcą od razu wbić w top topów segment, a zapominają, że poza pojedynczymi płytami nie ma ciekawej oferty na segment średni i wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z-tki faktycznie zwykle swoje kosztują, ale znajdziesz też takie za 400-500zł. Zresztą, nawet te lepsze płyty (uogólniając) nie są droższe od topowych procesorów, jak zapowiada się w przypadku nowych AMD. Nawet Intel, będąc od lat na lepszej pozycji, nie pozwalał sobie na takie numery. Jeśli faktycznie sprawa rozbija się o wysokie koszty produkcji, to może oznaczać, że X570 zalicza falstart technologiczny. :kwasny:

 

AMD ma dla mnie dziwną strategię, bo:

1) zbliża się premiera (prawdopodobnie) udanych procesorów Ryzen 3000, po raz pierwszy od wielu lat ludzie biorą AMD na poważnie w segmencie wysokiej wydajności i rozważają przesiadkę z platform Intela...

2) ...a jako zachętę i bazę do budowy nowej platformy proponuje się tym ludziom droższe od procesora X570, ewentualnie płyty główne z poprzedniej generacji? :hmm:

3) jednocześnie oficjalnie wiadomo, że temat AM4 jest powoli zamykany i od 2020/2021 będzie nowa podstawka, więc tym bardziej zakup X570 z wyższej półki nie ma sensu, bo poza jakimś lekkim odświeżeniem Ryzenów 3000 nie będzie już raczej istotnych nowości na tę platformę.

4) ...nadal brakuje solidnych płyt głównych AM4 ze średniego segmentu - większość ludzi skorzystałaby z sensownej sekcji zasilania, Bluetooth 5.0, WiFi ac, kilku portów USB3.1 czy dobrej karty dźwiękowej, natomiast PCIE 4.0 nikomu dziś się nie przyda; czerwoni chcą od razu wbić w top topów segment, a zapominają, że poza pojedynczymi płytami nie ma ciekawej oferty na segment średni i wysoki.

 

 

Bardzo trafny komentarz. Sam bym chciał po prostu zwyczajną płytę z wi-fi, bluetoothem, i porządną sekcją, nastawioną na funkcjonalność. Bez ledów, plastików na i/o i powalonych radiatorów vrm które mają kształt ferrari, a prawie nie oddają ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod przy pierwszym raporcie nie zawsze wklepi warna

Mod nie wlepi też jak będzie ich i 1000. Istotne jest to, co jest w raportach, a nie jaka jest ich liczba, bo tutaj wielu ludzi raportuje tylko dlatego, że się z kimś nie lubi. A największym możliwym błędem jest to, że raportujący odpowiada osobie, której post zaraportował. Nikt na ziomka nie zwrócił uwagi, wszystkie rybki przepłynęły obok baita, ale jedna się złapała. Czyli dzień jak co dzień.

 

 

@markencjusz

AMD chce teraz uchodzić za markę premium, więc przynajmniej tym i obsługą PCIe 4.0 mogą tłumaczyć te wysokie ceny. Producenci płyt mogą te wysokie ceny tłumaczyć tym, że chipset jest drogi. AMD będzie natomiast twierdzić, że oni nie ustalają cen płyt, więc to nie jest ich wina xD Z tym wejściem ma rynek z PCIe 4.0 to nie byłby głupi pomysł, gdyby użytkownicy dostali dzięki temu więcej możliwości podłączenia sprzętu (bo mniej linii na tę samą przepustowość co w PCIe 3.0), tylko przydałby się zgodny sprzęt xD Bo mnie mówiąc zupełnie szczerze zupełnie nie interesuje, że będę miał sobie nośnik z odczytem 5000 MB/s, bo ja w normalnym użytkowaniu nie widzę większych różnic między moimi nośnikami NVMe i zwykłymi SSD SATA :D

Faktem jest jednak to, że AMD nie będzie w stanie wymusić na producentach płyt przygotowania np. fajnych modeli ze średniej półki, bo ci producenci traktowali przez lata AMD jako platformę dla plebsu. Taka jest prawda. Liczył się Intel, bo jest popularniejszy i ma fajne programy pomocowe :D AMD od tak sobie nie rzuci na wsparcie takiej kasy, jaką Intel potrafi pompować w partnerów. Tylko popularność Ryzenów trochę zmieniła sytuację, a teraz wszyscy poszli na X570, bo nic tak nie sprzedaje płyt, jak nowe funkcje, które dla 99% użytkowników są często zbędne :D Wystarczy, że jest o nich głośno, a konkurencja ich nie ma, i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tutaj wielu ludzi raportuje tylko dlatego, że się z kimś nie lubi.

Też po sobie widzę,że jestem dla wielu osób,jakby powiedzieć "niewygodny". Sorry,ale mam taki charakter i zasady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie kolorowych wojen - wystarczy że pod aktualnościami tego pełno.

One były, są i będą, niczym yin i yang, jasna i ciemna strona mocy, a tak w ogóle to... staszek szybki jest! :E

 

aDQdXDw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na ziomka nie zwrócił uwagi, wszystkie rybki przepłynęły obok baita, ale jedna się złapała.

Nie znam ziomka,co wstawia rankingi z PassMarka.Te wojny,co rzekomo on zaczął to była na moje oko prowokacja i niektórzy dali się złapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z PCI-e 4.0 jest tak samo jak z Reytracingiem po co to komu >??? Problem jest w tym że zawsze kiedyś to trzeba wdrożyć. Dopóki nie pojawią się odpowiednie porty na płytach dopóty żaden producent nie zacznie produkować na nie sprzętu. Bo poco budować sprzęt którego niema nawet gdzie wpiąć. Ktoś zawsze musi być tym pierwszym Innowatorem. AMD wprowadzało zazwyczaj sporo innowacji, ale zazwyczaj odbijało im się to czkawką, oni przecierali szlaki a konkurencja po prostu wprowadzała to później ale za to lepiej.

 

W moim kompie płyta zazwyczaj pozostaje najdłużej ze wszystkich podzespołów teraz Pci-e 4 może się nie przyda ale już za 2/3 lata może być przydatne.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sądzisz, że popularyzacja czegoś zależy od firmy, która ma kilkanaście procent udziałów w rynku, to powodzenia. Wysyp sprzętu to będziesz miał, jak w PCIe 4.0 na rynek konsumencki wejdzie Intel, choć równie dobrze mógłby wejść sobie np. od razu w PCIE 5.0. Bo czemu nie, skoro i tak nie będą mieli odpowiedzi na nowe Ryże przez jakiś czas.

Producenci SSD poszli w PCIe 4.0 nie dlatego, że to jest takie innowacyjne i fajne, ale dlatego że dzięki temu mogą sprzedać swój sprzęt z wysoką marżą, tłumaczoną obsługą nowego interfejsu. To idealna sytuacja na rynku, na którym nośniki tanieją, a marża leci na łeb, na szyję. Nvidia ma inną pozycję na rynku GPU, więc oni mogą sobie eksperymentować z ray tracingiem, ale nawet oni wiedzą, że to od konsol zależy popularyzacja tej techniki. A że konsole będą to mieć, to się nie muszą martwić. Nie spopularyzujesz czegoś sprzedając to w absurdalnej cenie, a płyty X570 będą dostępne w absurdalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli sądzisz, że popularyzacja czegoś zależy od firmy, która ma kilkanaście procent udziałów w rynku, to powodzenia. Wysyp sprzętu to będziesz miał, jak w PCIe 4.0 na rynek konsumencki wejdzie Intel, choć równie dobrze mógłby wejść sobie np. od razu w PCIE 5.0. Bo czemu nie, skoro i tak nie będą mieli odpowiedzi na nowe Ryże przez jakiś czas.

Producenci SSD poszli w PCIe 4.0 nie dlatego, że to jest takie innowacyjne i fajne, ale dlatego że dzięki temu mogą sprzedać swój sprzęt z wysoką marżą, tłumaczoną obsługą nowego interfejsu. To idealna sytuacja na rynku, na którym nośniki tanieją, a marża leci na łeb, na szyję. Nvidia ma inną pozycję na rynku GPU, więc oni mogą sobie eksperymentować z ray tracingiem, ale nawet oni wiedzą, że to od konsol zależy popularyzacja tej techniki. A że konsole będą to mieć, to się nie muszą martwić. Nie spopularyzujesz czegoś sprzedając to w absurdalnej cenie, a płyty X570 będą dostępne w absurdalnej cenie.

 

Idąc twoim tokiem myślenia AMD nie powinno wprowadzać żadnych nowości bo przecież i tak się nie liczy i nikt tego nie będzie wykorzystywał.

Ostatnie wyniki sprzedaży pokazują że AMD szybciej się popularyzuje aniżeli mogło by się to wydawać w zeszłym miesiącu sprzedali 2 razy więcej procesorów aniżeli Intel.

PCI -e to przecież też forma marketingu jak by to wprowadzał Intel to czy było by inaczej >???

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD próbowała w buldożerach forsować nowe instrukcje jak wyszło? sami wiecie...

o dostępności PCIe 4.0 dowiemy się dopiero w niedziele ale nie chciałbym być na miejscu AMD gdy taki Gigabyte specjalnie nie stosuje na swoich płytach przełączników by zachować kompatybilność a producent mostka południowego (chipsetu) po roku czasu mu to uniemożliwia :/

3) jednocześnie oficjalnie wiadomo, że temat AM4 jest powoli zamykany i od 2020/2021 będzie nowa podstawka, więc tym bardziej zakup X570 z wyższej półki nie ma sensu, bo poza jakimś lekkim odświeżeniem Ryzenów 3000 nie będzie już raczej istotnych nowości na tę platformę.

jeśli socket nie będzie kompatybilny (jak LGA 11551 v2) to wielu dopiero co pozyskanych klientów porzuci AMD na rzecz Intela przy okazji zmiany płyty głównej

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tokiem myślenia AMD nie powinno wprowadzać żadnych nowości bo przecież i tak się nie liczy i nikt tego nie będzie wykorzystywał.

Ostatnie wyniki sprzedaży pokazują że AMD szybciej się popularyzuje aniżeli mogło by się to wydawać w zeszłym miesiącu sprzedali 2 razy więcej procesorów aniżeli Intel.

PCI -e to przecież też forma marketingu jak by to wprowadzał Intel to czy było by inaczej >???

AMD wprowadziło w kartach konsumenckich pamięci HBM. Zobacz, jaka im z tego wyszła wielka innowacja i jak sobie poradzili w segmencie GPU. :lol2:

Trzeba mierzyć siły na zamiary. W obecnej formie, przy takiej cenie płyt, PCIe 4.0 to TYLKO marketing i nic więcej. Ty mówisz o popularyzacji, co jest zupełną abstrakcją przy cenach płyt przekraczających 1000 zł nawet za biedne modele. Wyjaśnij mi, jak chcesz coś spopularyzować wymuszając na kliencie zakup tak drogiego mobo, skoro średnia cena zakupu płyt głównych jest pewnie z dwa razy niższa, o ile nie jeszcze mniejsza.

Intel jest większy. Jeśli Intel w coś wchodzi, to zwykle rynek też w to wchodzi. AMD nie ma takiej siły przebicia.

 

A co do tych wyników sprzedaży, które znam, bo sam o nich pisałem, to pominąłeś taką "bardzo mało istotną" kwestię jak cena. Proców AMD sprzedaje się dużo, bo są TANIE. ASP jest prawie 2x niższe niż proców Intela, a Ty wyżej piszesz, że AMD może spopularyzować nowy interfejs za pomocą sprzętu dużo droższego niż ich najpopularniejszy procesor, którym jest R5 2600. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli sądzisz, że popularyzacja czegoś zależy od firmy, która ma kilkanaście procent udziałów w rynku, to powodzenia. Wysyp sprzętu to będziesz miał, jak w PCIe 4.0 na rynek konsumencki wejdzie Intel, choć równie dobrze mógłby wejść sobie np. od razu w PCIE 5.0. Bo czemu nie, skoro i tak nie będą mieli odpowiedzi na nowe Ryże przez jakiś czas.

Producenci SSD poszli w PCIe 4.0 nie dlatego, że to jest takie innowacyjne i fajne, ale dlatego że dzięki temu mogą sprzedać swój sprzęt z wysoką marżą, tłumaczoną obsługą nowego interfejsu. To idealna sytuacja na rynku, na którym nośniki tanieją, a marża leci na łeb, na szyję. Nvidia ma inną pozycję na rynku GPU, więc oni mogą sobie eksperymentować z ray tracingiem, ale nawet oni wiedzą, że to od konsol zależy popularyzacja tej techniki. A że konsole będą to mieć, to się nie muszą martwić. Nie spopularyzujesz czegoś sprzedając to w absurdalnej cenie, a płyty X570 będą dostępne w absurdalnej cenie.

Pamiętasz kto wprowadził pierwszy kontroler pamięci do CPU? Kto wprowadził pierwszy rozszerzenia x64? Kto optował za DDR jak konkurencja brnęła w Rambus?

 

A co do tych wyników sprzedaży, które znam, bo sam o nich pisałem, to pominąłeś taką "bardzo mało istotną" kwestię jak cena. Proców AMD sprzedaje się dużo, bo są TANIE. ASP jest prawie 2x niższe niż proców Intela, a Ty wyżej piszesz, że AMD może spopularyzować nowy interfejs za pomocą sprzętu dużo droższego niż ich najpopularniejszy procesor, którym jest R5 2600.

Co z tego że są tanie? Porównałeś ceny produkcji? Liczy się marża.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD wprowadziło w kartach konsumenckich pamięci HBM. Zobacz, jaka im z tego wyszła wielka innowacja i jak sobie poradzili w segmencie GPU. :lol2:

Trzeba mierzyć siły na zamiary. W obecnej formie, przy takiej cenie płyt, PCIe 4.0 to TYLKO marketing i nic więcej. Ty mówisz o popularyzacji, co jest zupełną abstrakcją przy cenach płyt przekraczających 1000 zł nawet za biedne modele. Wyjaśnij mi, jak chcesz coś spopularyzować wymuszając na kliencie zakup tak drogiego mobo, skoro średnia cena zakupu płyt głównych jest pewnie z dwa razy niższa, o ile nie jeszcze mniejsza.

Intel jest większy. Jeśli Intel w coś wchodzi, to zwykle rynek też w to wchodzi. AMD nie ma takiej siły przebicia.

 

A co do tych wyników sprzedaży, które znam, bo sam o nich pisałem, to pominąłeś taką "bardzo mało istotną" kwestię jak cena. Proców AMD sprzedaje się dużo, bo są TANIE. ASP jest prawie 2x niższe niż proców Intela, a Ty wyżej piszesz, że AMD może spopularyzować nowy interfejs za pomocą sprzętu dużo droższego niż ich najpopularniejszy procesor, którym jest R5 2600. :E

Według mnie HBM było ich ostatnią deską ratunku aby uratować wydajność kart i nadal pozostać w jakimś stopniu konkurencyjnym. Poza tym to także można by nazwać zabiegiem Marketingowym.

Jak się ma mało udziałów w rynku to trzeba się jakoś przebić do klientów.

 

Według ostatnich danych procesor I9 9900k sprzedaje się najlepiej z pośród oferty Intela a jest najdroższym modelem. Być może AMD chce uderzyć właśnie w ten rynek. Poza tym rdzenie w najdroższych procesorach AMD można użyć do budowy taniej stacji roboczej a na tym rynku to te płyty kosztują tyle co nic.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz kto wprowadził pierwszy kontroler pamięci do CPU? Kto wprowadził pierwszy rozszerzenia x64? Kto optował za DDR jak konkurencja brnęła w Rambus?

 

Co z tego że są tanie? Porównałeś ceny produkcji? Liczy się marża.

 

Jeśli porównujesz te rzeczy do wprowadzenia na rynku klienckim PCIe 4.0, które zresztą jest już jakiś czas na rynku serwerowym, to gratuluję. Mogę sobie pamiętać co zrobiło w dalekiej przeszłości AMD, ale PCIE 4.0 nie jest z perspektywy rynku konsumeckiego taką zmianą jak choćby wprowadzenie na niego proca x64.

 

Co do drugiego - nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz i po co to piszesz, bo nie o tym jest mowa. Przeczytaj jeszcze raz o co chodziło. I tak, liczy się marża - dlatego Intel sprzedając dużo mniej procesorów generuje porównywalny przychód (w sklepie Mindfactory), a marże ma oczywiście wyższą niż AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Co do drugiego - nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz i po co to piszesz, bo nie o tym jest mowa. Przeczytaj jeszcze raz o co chodziło. I tak, liczy się marża - dlatego Intel sprzedając dużo mniej procesorów generuje porównywalny przychód (w sklepie Mindfactory), a marże ma oczywiście wyższą niż AMD.

 

Nie da się z tym nie zgodzić.

 

A co do PCI to mam wrażenie że nie czytasz moich postów w całości.

Pisałem że PCI e 4 To jest forma przebicia się do ludzi którzy nie zdają sobie sprawę z tego że AMD istnieje.

Poco niby ten Specjalny 3dmark który pokazuje tą mityczną moc PCi-e to jest czysty marketing i próba zdobycia nowych klientów a to czy się spopularyzuje czy nie to już inna sprawa zawsze lepiej mieć na przyszłość niż nie mieć.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamiętasz kto wprowadził pierwszy kontroler pamięci do CPU?

ale nie wymusiło to stosowania tego rozwiązania na konkurencji jednoczesne zabiło rynek chipsetów

Kto wprowadził pierwszy rozszerzenia x64?

mimo fantastycznej architektury i bajecznie szybkich procesorów rynek bardzo opieszale przyjmował x64 a szczególnie oprogramowanie gdzie dopiero win 7 (vista) stał się popularnym systemem 64 bitowym a win xp 64bit zaginął w mrokach historii

Kto optował za DDR jak konkurencja brnęła w Rambus?

to akurat była Via P4X266 ...

rambus podpisał z Intelem umowę o czasowej wyłączności w chipsetach dla P4

 

jeśli AMD chce popularyzacji PCIe 4.0 to niech nie blokuje go na płytach innych niż x570.

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...