Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się z tym nie zgodzić.

 

A co do PCI to mam wrażenie że nie czytasz moich postów w całości.

 

Czytam. Twierdzisz, że AMD jest innowatorem, który ma spopularyzować PCIE 4.0 na PC. Ja Ci tłumaczę, dlaczego nie spopularyzuje i potrzebny jest Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli porównujesz te rzeczy do wprowadzenia na rynku klienckim PCIe 4.0, które zresztą jest już jakiś czas na rynku serwerowym, to gratuluję. Mogę sobie pamiętać co zrobiło w dalekiej przeszłości AMD, ale PCIE 4.0 nie jest z perspektywy rynku konsumeckiego taką zmianą jak choćby wprowadzenie na niego proca x64.

 

Przywołuje je bo stwierdziłeś że AMD ma malutki udział w rynku i w zasadzie nie ma szans nic spopularyzować. Jak widać wiele razy im się to udawało jeśli technologia była po prostu dobra. PCiE 4.0 to nie żadna rewolucja a ewolucja i prędzej czy później pojawi się czy AMD będzie chciało czy nie. Jak nie oni to Intel to zrobi bo zabraknie w końcu przepustowości. I tak - jest to popularyzacja bo nikt nie wypuści dysków skoro nie będzie gdzie ich wykorzystać.

Co do drugiego - nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz i po co to piszesz, bo nie o tym jest mowa. Przeczytaj jeszcze raz o co chodziło. I tak, liczy się marża - dlatego Intel sprzedając dużo mniej procesorów generuje porównywalny przychód (w sklepie Mindfactory), a marże ma oczywiście wyższą niż AMD.

Potwierdzasz że liczy się marża a mówisz o przychodzie. Generalnie Intel ma wyższą marże niż AMD co podaje w wynikach finansowych ale mówimy tu o konkretnych produktach a nie całej sprzedaży. Ja nie wiem ile Intel ma marży na 9900k a ile AMD na 2600 więc cięzko mi powiedzieć kto więcej ma zysku ze sprzedaży procesorów z tej tabelki pomimo tego że Intel za nie więcej kasuje. Można coś wyprodukować za 990 i sprzedać za 1000 lub wyprodukować za 300 i sprzedać za 400

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) zawsze lepiej mieć na przyszłość niż nie mieć.

 

No właśnie nie!

 

To błąd ciągle powtarzany na forach sprzętowych. Lepiej mieć w odpowiednim momencie: gdy jest szeroko dostępne, popularne, tanie, dopracowane i kompatybilne.

 

Nie na zapas, nie na przyszłość, nie bo kiedyś może się przydać, nie na 5 lat do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytam. Twierdzisz, że AMD jest innowatorem, który ma spopularyzować PCIE 4.0 na PC. Ja Ci tłumaczę, dlaczego nie spopularyzuje i potrzebny jest Intel.

 

Owszem pisałem że akurat jeżeli chodzi o PCi e w segmencie konsumenckim to jest Innowatorem ale nigdzie nie napisałem że ma zpopularyzować rynek a jedynie to że zawsze lepiej jest mieć nowszy standard aniżeli go nie mieć.

 

Widzę że w dużej mierze się zgadzamy.

 

No właśnie nie!

 

To błąd ciągle powtarzany na forach sprzętowych. Lepiej mieć w odpowiednim momencie: gdy jest szeroko dostępne, popularne, tanie, dopracowane i kompatybilne.

 

Nie na zapas, nie na przyszłość, nie bo kiedyś może się przydać, nie na 5 lat do przodu.

 

PCie to jest standard transferu informacji także problemy z kompatybilnością >???

Za to kupując na przykład za 4 lata dysk chciałbym go po prostu zamontować aniżeli dodatkowo wymienić płytę żeby zaczęła go obsługiwać.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale nie wymusiło to stosowania tego rozwiązania na konkurencji jednoczesne zabiło rynek chipsetów

 

mimo fantastycznej architektury i bajecznie szybkich procesorów rynek bardzo opieszale przyjmował x64 a szczególnie oprogramowanie gdzie dopiero win 7 (vista) stał się popularnym systemem 64 bitowym a win xp 64bit zaginął w mrokach historii

to akurat była Via P4X266 ...

rambus podpisał z Intelem umowę o czasowej wyłączności w chipsetach dla P4

 

jeśli AMD chce popularyzacji PCIe 4.0 to niech nie blokuje go na płytach innych niż x570.

 

Rynek chipsetów ma się dobrze. Mówisz chyba o mostkach południowych. Intel mocno promował Rambusa ale się nie udało wszystkich przekonać.

Aby spopularyzować pamięć Rambus, Intel musiał uzyskać poparcie liczących się na rynku producentów układów półprzewodnikowych. Zabiegi o to były już od pewnego czasu wyraźnie widoczne (np. inwestycja 100 mln USD w zakłady Samsung Electronics). Niedawno Intelowi udała się rzecz z pozoru niemożliwa - nakłonienie do współpracy kilku ostro rywalizujących producentów pamięci i utworzenie organizacji RDRAM Implementers Forum. Zrzeszone firmy już od dłuższego czasu szukają możliwości poprawienia wyników finansowych przez inwestycje w nowe technologie i produkty, które dają szansę na uzyskanie lepszych rezultatów niż przynoszące minimalny zysk klasyczne układy RAM. Nowa RDRAM jest dla nich szansą.

 

Nie napisałem że chce ale robi to przy okazji. Po prostu wdrażają nowy standard licząc na efekt nowości przy sprzedaży. Nowe cyferki i oznaczenia działają na wyobraźnie kupujących. Przecież ich procesory nie potrzebują tego do pracy.

 

to akurat była Via P4X266 ...rambus podpisał z Intelem umowę o czasowej wyłączności w chipsetach dla P4jeśli AMD chce popularyzacji PCIe 4.0 to niech nie blokuje go na płytach innych niż x570.

 

Via o ile pamiętam wydała ten chipset wbrew intelowi z którym się sądziła w 2001 roku. Amd już w 2000 na chipsecie AMD 760 korzystało z DDR

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel mocno promował Rambusa ale się nie udało wszystkich przekonać.

Bardzo wysoka cena modułów oraz brak większych możliwości na znaczącą poprawę realnej wydajności spowodowało że rambus szybko padł, po prostu nie wytrzymał z szybkim rozwojem DDR. DDR zaczęło od 200MHz, wtedy jeszcze moje SDR@170MHz z pentiumem nawiązywały walkę z athlonem-thunderbirdem1400 kumpla z pamięciami DDR@200MHz. DDR szybko ewoluowały, 266MHz, 400MHz, DDR2 itd itd. Rambus to była ślepa uliczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Widzę też, jak dawno to było. A to ma zasadnicze znaczenie. Poza udziałem w rynku podałem argument, który z niewiadomych mi powodów zupełnie omijasz, a chodzi o cenę. AMD NIE spopularyzuje PCIe 4.0 oferując to tylko na płytach za 1K zł. I nie, nie jest to popularyzacja - temat dysków też poruszyłem, nie będę się powtarzał.

Potwierdzam, że liczy się marża, ale kwestię marży wrzuciłeś do rozmowy z tylko Tobie znanych powodów. Bo jakbyś nie zauważył, odpowiadałeś na posta, w którym tłumaczyłem, dlaczego procesory AMD są popularne, co było z kolei odpowiedzią na moim zdaniem zupełnie nietrafioną sugestię innego kolegi, że skoro one są popularne, to AMD spopularyzuje też PCIe 4.0 (na ultra drogich płytach :E ). Kwestia marży producenta przy temacie popularności wśród użytkowników tak jakby nikogo nie obchodzi i skąd wzięła się akurat w Twoim poście, to trudno mi powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blind

 

Wydaje mi się że sytuacja z x570 to zwykły marketing, a AMD próbuje zrzucić z siebie wizerunek tańszej marki i zaistnieć jako ta premium. W tym celu potrzebuje wysokich cen i emejzing ficzerów, choćby i były one niepotrzebne.

 

Do tego wszystkiego potrzeba oczywiście także dobrych produktów, bez tego nic im się nie uda. Jak będzie to zobaczymy w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD nie ma za zadanie spopularyzować tego standardu bo nie ma w tym większego interesu. No chyba że liczą na wartość marketingową przy Navi. Robi to niejako przy okazji sprzedaży swoich produktów. Mówię o marży bo odpisałeś do kolegi wyżej (który twierdził że AMD sprzedaje więcej od Intela) że Intel sprzedaje za wyższą kwotę. Dlatego też pytam jakie to ma znaczenie jeśli nie znamy marży? No chyba że przyjmujesz z automatu że Intel sprzedaje z wyższą każdy produkt.

P.S

Czyżbyś znał dane techniczne chipsetów od Asmedii  bo może coś mnie ominęło?

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek chipsetów ma się dobrze. Mówisz chyba o mostkach południowych. Intel mocno promował Rambusa ale się nie udało wszystkich przekonać.

Rynek chipsetów ma się fatalnie obecnie mamy po jednym producencie dla AMD i Intela a dawniej była nVidia, VIA, SiS a o Ali nie wspominając

mamy absolutny monopol

Bardzo wysoka cena modułów oraz brak większych możliwości na znaczącą poprawę realnej wydajności spowodowało że rambus szybko padł, po prostu nie wytrzymał z szybkim rozwojem DDR. DDR zaczęło od 200MHz, wtedy jeszcze moje SDR@170MHz z pentiumem nawiązywały walkę z athlonem-thunderbirdem1400 kumpla z pamięciami DDR@200MHz. DDR szybko ewoluowały, 266MHz, 400MHz, DDR2 itd itd. Rambus to była ślepa uliczka.

rambusa dogryzła nVidia wprowadzając 2 kanałowy kontroler który pozwolił dogonić i przegonić RDRAM pod względem wydajności (potem się chyba z Intelem o ten pomysł sądziła) ale DDR od zawsze był o wiele tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCie to jest standard transferu informacji także problemy z kompatybilnością >???

Za to kupując na przykład za 4 lata dysk chciałbym go po prostu zamontować aniżeli dodatkowo wymienić płytę żeby zaczęła go obsługiwać.

 

Na rynku konsumenckim nie ma dziś do kupienia żadnego produktu kompatybilnego z PCIE 4.0.

 

Za 4 lata to będziesz składał nowego kompa od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na rynku konsumenckim nie ma dziś do kupienia żadnego produktu kompatybilnego z PCIE 4.0.

 

Za 4 lata to będziesz składał nowego kompa od zera.

Serio. 4 lata?

https://antyweb.pl/g...5-gbs-pcie-4-0/

A 7.7 będziesz miał Navi szczerbaty.gif

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blind

Wydaje mi się że sytuacja z x570 to zwykły marketing, a AMD próbuje zrzucić z siebie wizerunek tańszej marki i zaistnieć jako ta premium. W tym celu potrzebuje wysokich cen i emejzing ficzerów, choćby i były one niepotrzebne. Do tego wszystkiego potrzeba oczywiście także dobrych produktów, bez tego nic im się nie uda. Jak będzie to zobaczymy w niedzielę.

 

Bo tak właśnie jest. Chcą być premium marką, bo premium marka ma wyższe marże. A jak już gdzieś pisałem, muszą mieć wyższe marże, bo w inny sposób będzie trudno im zwiększyć zyski z rynku PC (w szczególności DIY), który nigdy nie będzie już rósł. Stąd po części też wycena Navi, która miała zaskoczyć nawet Nvidię (w sensie, że takie drogie :E ). A same Ryzeny będą dobre, niemniej sytuacja z X570 jest żałosna.

 

AMD nie ma za zadanie spopularyzować tego standardu bo nie ma w tym większego interesu. No chyba że liczą na wartość marketingową przy Navi. Robi to niejako przy okazji sprzedaży swoich produktów. Mówię o marży bo odpisałeś do kolegi wyżej (który twierdził że AMD sprzedaje więcej od Intela) że Intel sprzedaje za wyższą kwotę. Dlatego też pytam jakie to ma znaczenie jeśli nie znamy marży? No chyba że przyjmujesz z automatu że Intel sprzedaje z wyższą każdy produkt.P.SCzyżbyś znał dane techniczne chipsetów od Asmedii  bo może coś mnie ominęło?

 

AMD nie ma takiego zadania, ale nawet przy okazji mu się to nie uda. Znowu - potrzebny jest Intel i jego pieniądze. Navi po premierze RTX Super jest DOA. A sens zastosowania PCIE 4.0 w takiej karcie znają tylko ludzie z AMD, choć sądzę, że i oni nie wiedzą w sumie po co :D Przy promocji PCIe 4.0 jednak AMD stawiało na te nośniki.

Nadal Twoje pytanie o marżę nie ma związku z tym, co pisałem. Bo o cenie Intela napisałem w kontekście ASP AMD, a to z kolei dotyczyło właśnie zależności ceny do popularyzacji czegoś na rynku. Procesory AMD są popularne, bo są tanie. Sprzedaje się ich więcej, bo są tanie. Płyty z PCIe 4.0 są drogie. Będzie sprzedawać się ich mało, bo są drogie.

Chipsety Asmedii, które trafią na rynek w tym roku, PCIe 4.0 mieć nie będą. ASMedia ma skończyć opracowywać swój układ z obsługą PCIE 4.0 pod koniec tego roku, a produkcja ma ruszyć kiedyś tam w przyszłym. Do popularyzacji nadal niezbędny będzie Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD nie ma takiego zadania, ale nawet przy okazji mu się to nie uda. Znowu - potrzebny jest Intel i jego pieniądze. Navi po premierze RTX Super jest DOA. A sens zastosowania PCIE 4.0 w takiej karcie znają tylko ludzie z AMD, choć sądzę, że i oni nie wiedzą w sumie po co :D Przy promocji PCIe 4.0 jednak AMD stawiało na te nośniki.

Nadal Twoje pytanie o marżę nie ma związku z tym, co pisałem. Bo o cenie Intela napisałem w kontekście ASP AMD, a to z kolei dotyczyło właśnie zależności ceny do popularyzacji czegoś na rynku. Procesory AMD są popularne, bo są tanie. Sprzedaje się ich więcej, bo są tanie. Płyty z PCIe 4.0 są drogie. Będzie sprzedawać się ich mało, bo są drogie.

I będzie Intel prędzej czy później. Fajnie że oceniasz produkt przed wydaniem. Popularyzacja to czynność trwająca w czasie która ma swój początek wraz z pojawieniem się nowego standardu na rynku a nie jakiś punkt krytyczny który trzeba przekroczyć aby powiedzieć - TAK, sprzedaliśmy xxx sztuk jest to popularyzacja bo jak sprzedawaliśmy więcej niż zero a mniej niż xxx to nie była. Intel popularyzował pamięci firmy Rambus choć rynek ich nie przyjął. Przy ewolucji PCI Express nie ma takich obaw bo prędzej czy później ten standard się przyjmie i będzie się pojawiał w większej ilości urządzeń. Intel też go wdroży.

 

 

Chipsety Asmedii, które trafią na rynek w tym roku, PCIe 4.0 mieć nie będą. ASMedia ma skończyć opracowywać swój układ z obsługą PCIE 4.0 pod koniec tego roku, a produkcja ma ruszyć kiedyś tam w przyszłym. Do popularyzacji nadal niezbędny będzie Intel.

Możesz gdzieś wskazać źródło potwierdzające ten fakt bo czytam i czytam i wszędzie są to spekulacje na podstawie - skończą opracowywać może pod koniec roku a że chipsety mają być wydane blisko więc pewnie nie będzie.

@nemar

Bo tak właśnie jest. Chcą być premium marką, bo premium marka ma wyższe marże. A jak już gdzieś pisałem, muszą mieć wyższe marże, bo w inny sposób będzie trudno im zwiększyć zyski z rynku PC

I robią to sprzedając chipset którego ceny nikt nie zna ani jego udziału w kosztach płyty bo ceny procesorów zbytnio do góry nie poszły? To na czym te marże poszły do góry? Na chipsecie? Z twoich słów wynika że sztucznie podnoszą ceny płyt aby być marką premium i zmniejszyć atrakcyjność swojej platformy szczerbaty.gif Tego jeszcze nie grali. Masz 20 % udziałów więc specjalnie podnosisz ceny płyt aby zarobić na chipsecie bo myślisz że ludzie będą kupować bo jest drogie a nie że lepsze perf/price. Ktoś z AMD powiedział że chcą być marką premium i z tej wypowiedzi powstają już całe historie.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, co tu się powyrabiało...

 

No więc ja, ziomek, zmieniam zdanie i napiszę skąd się wzięła wysoka wydajność nowych Ryzenów w teście pojedynczego wątku w PassMarku.

 

Napisałem wcześniej, że wiem skąd się wzięła bardzo wysoka wydajność nowych Ryzenów w teście pojedynczego wątku (Single Thread) w PassMarku. Ale jednocześnie napisałem, że zrezygnowałem z napisania o tym. Po prostu kilka osób pisało, że ma już dość tych wszystkich benchmarków, rankingów i przecieków, więc z uzasadnionej obawy, że ktoś "oszaleje" i mnie zaatakuje (choć pisałem to raczej w żartobliwym tonie), postanowiłem o tym nie pisać (miałem podstawy, bo obecnie obserwuje się wszędzie niczym nieuzasadnione ataki przez "niebieskich fanów", że ich tak ładnie nazwę).

 

Mimo to jeden gostek (@DisconnecT) i tak mnie zaatakował w niewybredny sposób, zwyzywał oraz zaraportował (to ostatnie akurat mi nie przeszkadza), po czym tamten post zniknął (to też mi nie przeszkadza). Nie dostał za ten atak nawet ostrzeżenia - Ślepy jest czasami ślepy, ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Co prawda kilka osób nie wiedząc nic w temacie, z niewiadomego powodu w zasadzie trzyma stronę @DisconnecTa, ale nie przeszkadza mi to.

 

No więc skoro już mnie zwyzywał i żyłka mu pękła, to jednak zmieniam zdanie i napiszę skąd się wzięła bardzo wysoka wydajność nowych Ryzenów w teście pojedynczego wątku (Single Thread) w PassMarku.

 

Ale po kolei...

 

Napisałem dzisiaj następujący komentarz na głównej, pod niusem o wynikach sprzedaży procków w MindFactory (oraz wkleiłem zdjęcie):

https://pclab.pl/kom95446.html=1209357

Doszedł wynik Ryzena 7 3700X w PassMarku w Single Thread (pojedynczy wątek!) - również bardzo wysoki, czyli rekordowy wynik Ryzena 5 3600 (pobił 9900K i 9900KF Intela!!!) nie był przypadkowy w tym teście (ciekawe, że niusa o tym nie było na Labie, bo to w sumie szokujące dosyć wydarzenie):

 

Po czym kilka postów niżej, po ponad godzinie @Kowal tak o mnie napisał:

A DaviM jest specjalistą od fejków, taka praca.

co jest oczywiście kłamstwem, podwójnym kłamstwem, publicznym pomówieniem, obrażaniem itd. Nie dostał za to nawet ostrzeżenia (co mi nie przeszkadza).

 

Ktoś może się wypowiedzieć kto tutaj zaczął i co zaczął? Ja? Wojenkę? Ja kogoś sprowokowałem? Czym? Ja kogoś obraziłem? Ja skłamałem? Ja kogoś pomówiłem?

Bo wydaje mi się, że ja tylko poinformowałem o nowym wysokim wyniku Ryzena 3700X w Single Thread w PassMarku.

 

Jak się potem tam dyskusja rozwinęła to niech sobie każdy już sprawdzi.

 

Teraz tutaj, na forum: piszę w pewnym momencie, że zrobiłem rozeznanie i wiem skąd wysokie wyniki nowych Ryzenów w Single Thread, itd. - nie będę tego kolejny raz powtarzał, bo napisałem już o tym tutaj na początku (i jest kopia tego oryginalnego postu 1-2 strony wcześniej, bo @DisconnecT go zacytował).

 

Co się potem wydarzyło? Po kilku minutach @DisconnecT tak napisał o mnie:

czerwony męczennik zawitał,

Na dzień dobry smutna bajeczka jak to jest kopany przez innych,
za chwilę sam zaczyna podżeganie do świętej wojenki
idź gdzie indziej uprawiać swój teatrzyk.
nie wiem obsesja? A może jakaś ciężka choroba psychiczna

 

Stek bzdur, kłamstw, obelg i pomówień. Czy tak się zachowuje normalny człowiek? On zresztą zachowuje się i pisze w bardzo podobny sposób jak inny znany hejter czyli @Kowal. Oni albo są rodziną, albo partnerami, albo pracują w tej samej firmie, albo mieszkają w tym samym bloku. Oczywiście może to być tylko dziwny zbieg okoliczności i goście w ogóle się nie znają.

 

W każdym razie @DisconnecT nie dostał nawet ostrzeżenia. Ale może muszę go zaraportować, aby Ślepy przejrzał na oczy, mimo że czyta i aktywnie bierze udział w tym wątku?

 

--------------------

Ciąg dalszy jutro...

 

 

PS. Ślepy to (skrót od) @BlindObserver :) ale to pewnie każdy się domyślił.

 

PS2.

obok baita

Niestety nie. Ale nie winię Cię za to że coś tam Ci się wydawało. Błędnie wydawało.

 

PS3. Sorki za ewentualne błędy - już późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Swiezutka analiza X570 MEG ACE:

 

 

 

Z cenami oszaleli, X570 Taichi €339: https://www.planet3d...-x570-extreme4/

Czyli C8H bedzie kosztowal ~450e z WiFi.

 

+O fak, w Chinach 720 dolców za C8F:

https://i.imgur.com/jgYZQ8r.png

Co by nie gadac to widmo zakupu 3600-3900X do B450 bez OC jest coraz bliżej przez te ceny płyt.

 

+

Nie wiem czy już bylo, BIOSTAR X570 GT8: https://www.biostar..../event/X570GT8/

Ich stronka to niezły kicz :E :E :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co by nie gadac to widmo zakupu 3600-3900X do B450 bez OC jest coraz bliżej przez te ceny płyt.

 

Myślisz, że taki B450 Tomahawk nie pociągnie na OC r5 3600(6/12) skoro można z powodzeniem podkręcać na nim r7 2700(8/16) ?? Ja uważam, że pociągnie i to z palcem w nosie

Edytowane przez Belianify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nemar

I robią to sprzedając chipset którego ceny nikt nie zna ani jego udziału w kosztach płyty bo ceny procesorów zbytnio do góry nie poszły? To na czym te marże poszły do góry? Na chipsecie? Z twoich słów wynika że sztucznie podnoszą ceny płyt aby być marką premium i zmniejszyć atrakcyjność swojej platformy szczerbaty.gif Tego jeszcze nie grali. Masz 20 % udziałów więc specjalnie podnosisz ceny płyt aby zarobić na chipsecie bo myślisz że ludzie będą kupować bo jest drogie a nie że lepsze perf/price. Ktoś z AMD powiedział że chcą być marką premium i z tej wypowiedzi powstają już całe historie.

 

Jak pisałem, każdy producent potrzebuje produktu drogiego, którego mało kto kupi. Jeśli nowe procki będą super to znajdzie się grupa ludzi którzy wydadzą każde pieniądze aby mieć najlepsze co jest na rynku. Ale ci ludzie budować wizerunek marki. Cała reszta będzie miała stare, tanie chipsety.

 

Wydaje mi się że AMD serio wierzy w powodzenie swoich nowych procków bo jeśli wyjdą średnio to rzeczywiście nikt tego x570 nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PCie 4.0 ktoś napisał że to jest jak RT... eee.. no nie PCIe daje większą przepustowość większe możliwości.. a RT? Wodotrysk który zarzyna wydajność w grach cofa wydajnościowo sprzęt o kilka lat w tył.. Kontynuując o PCie 4.0 oczywiście wrzucenie go przez AMD do swoich nowych płyt wraz z nową serią procesorów to zabieg marketingowy... Pokazanie że ma się coś więcej niż konkurencja w dodatku na rynku pojawiają się dyski NVMe które wykorzystują jego możliwości oraz samo AMD wypuszcza GPU zgodne z 4.0 więc marketingowo idealnie. Brak PCIe 4.0 na starszych płytach? Zmuszenie/zachęcenie do kupna nowego chipsa, a z czasem obstawiam że i pojawi się zielone światełko do wrzucenia biosów z 4.0 dla poprzednich generacji mobasów.

A i nie rozumiem pisania że nowe x570 będą głośne? Czy ktoś widział jakiś filmik z pracy tych płyt głównych? Jeśli faktycznie coś takiego było to chętnie zobacze. Przecież to chłodzenie może sie okazać pasywne i załączać się tylko wtedy gdy chipset jest mocno obciążany np. bardzo wysokim przesyłaniem danych do dysku NVMe itd. A nie że ciągle się kręci i hałasuje jak referencyjne radki 290x :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak pisałem, każdy producent potrzebuje produktu drogiego, którego mało kto kupi. Jeśli nowe procki będą super to znajdzie się grupa ludzi którzy wydadzą każde pieniądze aby mieć najlepsze co jest na rynku. Ale ci ludzie budować wizerunek marki. Cała reszta będzie miała  stare, tanie chipsety.

 

Wydaje mi się że AMD serio wierzy w powodzenie swoich nowych procków bo jeśli wyjdą średnio to rzeczywiście nikt tego x570 nie kupi.

No tak - 3950 jest tym produktem. Znajdą się jacyś na pewno tylko czy będzie ich tak wielu skoro jest tańszy HEDT poprzedniej generacji czy konkurent z tańszymi płytami? Pozostaną więc tylko tacy co są w stanie dopłacić 30% dla 10% wydajności. Reszta jest skazana na stare chipsety bo Asmedia wyda swoje za 0,5 roku a wbrew pozorom tego co niektórzy tu piszą 3900 nie umieścisz na byle jakiej płycie. AMD więc sobie mocno zawężyła ofertę i tak naprawdę 3 generacja dalej przynosi 8 rdzeni 16 wątków bo te wyżej podwyższają cenę platformy do poziomu HEDT.  Czy zrobili to sztucznie jak tu niektórzy sugerują? - nie wydaje mi się. Podejrzewam że sami niepotrzebnie chcieli na siłę mieć jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę i oprócz mocniejszych sekcji które niejako wynikają z projektu platformy a które muszą podnieść ceny płyt dodali to nieszczęsne PCI E 4.0 które niewiele w zasadzie daje. A to jeszcze dodatkowo je podbiło.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyniki Ryzena 7 3700X (8/16 65W) i Ryzena 9 3900X w 3D Marku vs Intel i9-9900K (8/16 95W).

 

3DMark Firestrike Extreme

Intel i9-9900K @ Stock: 24596

Ryzen 7 3700X @ Stock: 25011

https://www.3dmark.com/fs/19708840

Ryzen 9 3900X @ Stock: 29777

https://www.3dmark.com/fs/19709028

 

3DMark Cloud Gate (Result Link)

Intel i9-9900K @ Stock: 18804

Ryzen 7 3700X @ Stock: 17484

https://www.3dmark.com/cg/4555116

 

3DMark Ice Storm Extreme (Result Link)

Intel i9-9900K @ Stock: 74107

Ryzen 7 3700X @ Stock: 82831

https://www.3dmark.com/is/4594450

 

3DMark Night Raid (Result Link)

Intel i9-9900K @ Stock: 15782

Ryzen 7 3700X @ Stock: 13487

https://www.3dmark.com/nr/131544

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/ryzen_7_3700x_przetestowany_w_3dmarku_zawstydza_core_i9_9900k-9685.html

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-3900x-and-ryzen-7-3700x-cpu-benchmark-3dmark-leak/

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że za rok przy premierze Zen 3 pojawią się bardziej dopracowane i tańsze płyty z obsługą PCIe 4.0

Jak ktoś teraz planuje zakup/wymianę proca na Zen 2 to chyba faktycznie lepiej sobie darować płyty x570 i PCIe 4.0, zwłaszcza jeśli potwierdzą się plotki o bardzo nikłym potencjale OC Ryzenów 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale już są na lolegro zestawy z prawdopodobnie nowym Ryzenem, nr aukcji 8263318680

 

"PC gamingowy Ryzen 3 3600/ SSD480GB/1660 Ti 6GB/16"

 

wysyłka od 8 lipca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie Intel prędzej czy później. Fajnie że oceniasz produkt przed wydaniem. Popularyzacja to czynność trwająca w czasie która ma swój początek wraz z pojawieniem się nowego standardu na rynku a nie jakiś punkt krytyczny który trzeba przekroczyć aby powiedzieć - TAK, sprzedaliśmy xxx sztuk jest to popularyzacja bo jak sprzedawaliśmy więcej niż zero a mniej niż xxx to nie była. Intel popularyzował pamięci firmy Rambus choć rynek ich nie przyjął. Przy ewolucji PCI Express nie ma takich obaw bo prędzej czy później ten standard się przyjmie i będzie się pojawiał w większej ilości urządzeń. Intel też go wdroży.

 

Możesz gdzieś wskazać źródło potwierdzające ten fakt bo czytam i czytam i wszędzie są to spekulacje na podstawie - skończą opracowywać może pod koniec roku a że chipsety mają być wydane blisko więc pewnie nie będzie.

@nemar

 

I robią to sprzedając chipset którego ceny nikt nie zna ani jego udziału w kosztach płyty bo ceny procesorów zbytnio do góry nie poszły? To na czym te marże poszły do góry? Na chipsecie? Z twoich słów wynika że sztucznie podnoszą ceny płyt aby być marką premium i zmniejszyć atrakcyjność swojej platformy szczerbaty.gif Tego jeszcze nie grali. Masz 20 % udziałów więc specjalnie podnosisz ceny płyt aby zarobić na chipsecie bo myślisz że ludzie będą kupować bo jest drogie a nie że lepsze perf/price. Ktoś z AMD powiedział że chcą być marką premium i z tej wypowiedzi powstają już całe historie.

 

Navi jest DOA. Nvidia zabiła zupełnie sens zakupu tego produktu. W niedzielę sam się o tym przekonasz.

PCIE 4.0 jest już na rynku od kilku lat. Idąc Twoim tokiem rozumowania, AMD tym bardziej nie przyczyniło się i nie przyczyni do jego popularyzacji, a jedynie wrzuciło obecny standard na platformę kliencką, nie mając dosłownie żadnego planu, co z tym zrobić. Dalej - czyli np. 1000 sprzedanych urządzeń z jakąś funkcją na kilka mld ludzi to już popularyzacja tej funkcji? No nie wydaje mi się. Możesz coś spopularyzować na rynku, jeśli to jest przystępne cenowo i jest tego dużo. AMD pokazało kiedyś technikę TrueAudio, która trafiła aż do trzech gier :lol2: . Czyli była w więcej niż zerze, ale finalnie nikogo nie obchodziła. Nawet teraz TrueAudio Next, będące częścią Steam Audio, nie jest popularne. Popularny znaczy powszechnie stosowany. Płyt X570 nie będzie się "powszechnie stosować", nie będą popularne. Tak samo więc PCIe 4.0 nie będzie popularne na rynku klienckim. Zmieni to jedynie Intel, albo wrzucenie PCIE 4.0 do wszystkich tańszych płyt, jak początkowo planowało AMD, ale im nie wyszło.

 

https://www.digitimes.com/news/a20190614PD212.html - jeśli chodzi o rynek tajwański (a ASMedia jest z Tajwanu) to oprócz DigiTimes jedynym równie dobrym źródłem jest Korea Herald. Ale tam nie chciało mi się szukać.

 

AMD chce być marka premium, bo chce zwiększyć marżę. O tym Lisa mówiła na spotkaniach z inwestorami. Marża ma w tym i przyszłym roku rosnąć w każdym segmencie, nie tylko z samych chipów serwerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej kupić dobrą płytę na X470 i Ryzen 2, niż przepłacać za X570 z PCI-E 4.0.

Standart dopiero raczkuje, nie ma wsparcia poprzez karty, cena płyt X570 z kosmosu.

X470 spokojnie wystarczy na teraz do 3600/3700/3800/3900, a za rok przejście na X570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...