Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem do Ślepego, bo robił jakieś uwagi o wycenie, a przecież Furiaczek jest wart KAŻDYCH pieniędzy. :E

 

To fakt, dwie takie po OC i zimą miałem cieplutko w pokoju :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oczekiwań, to w stosunku do Ryśka 3000 mam dosyć konkretne, nie żeby zaraz łomot po całości, ale pewnej wydajności będę wymagać. Natomiast co do Navi nie mam żadnych oczekiwań, na te chwile ani ziębią ani grzeją, bardziej mnie interesuje czy wyjdzie coś mocniejszego do tego 16 kwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oczekiwań, to w stosunku do Ryśka 3000 mam dosyć konkretne, nie żeby zaraz łomot po całości, ale pewnej wydajności będę wymagać. Natomiast co do Navi nie mam żadnych oczekiwań, na te chwile ani ziębią ani grzeją, bardziej mnie interesuje czy wyjdzie coś mocniejszego do tego 16 kwienia.

 

Czyżby się kolega obawiał Cyberpunka? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyżby się kolega obawiał Cyberpunka? :E

No ba! dlatego szykuje się na 3900X bo jeżeli tytuł ma dodatkowo wspierać RTX to i wymagania CPU pójdą w górę.

Poza tym dopłata do 3800X nie jest taka wielka, a ilość cache się podwaja z 32MB na 64MB to może zrobić różnice, większą niż 4 jajka więcej.

Ciekawe jak będzie z dostępnością proców bo juz czytałem że może być słabo przynajmniej na początku, ale to podobno tyczy się tylko 3900X, sklepy informują że mają dostać bardzo mało sztuk w porównaniu do niższych modeli.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ilość cache się podwaja z 32MB na 64MB to może zrobić różnice, większą niż 4 jajka więcej.

Tyle, że ten cache masz rozdzielony na dwa jądra krzemowe, które się komunikują przez IF, więc zysku wydajnościowego nie powinno być z tego tytułu. W obecnych Ryzenach konfiguracja 4+0 jest lepsza niż 2+2 (w ogólnym przypadku, bo są gry, gdzie 2+2 jest kapkę szybsze). A to dokładnie ta sama sytuacja, też komunikacja za pośrednictwem IF. Także w Ryzen 3000 inaczej nie będzie, bo to już nawet jeden krzem nie jest.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tę niedzielę to będę mieć niezłą zagwozdkę od czego zacząć. Czy najpierw obejrzeć reckę od Tech Jesusa czy może Hardware Unboxed ,Digital Foundry czy poprostu zacząć od PurePC i PClaba... Choices,choices, so many choices,dammit!

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny, to mój kumpel pracuje w X-kom i w systemie 3600 wisi za 900, 3600X za 1200 i 3700X za 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłą ciekawostkę wrzucili na reddicie:

 

https://carbonite.co.za/index.php?threads/amd-ryzen-3000-announced-pricing-and-specs.247439/page-6#post-1717439

 

Świetnie zaprojektowany radiator na chipsecie na jakiejś płycie X570, koliduje z kartą graficzną i wentylator jest przez nią w pełni przesłonięty :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby śmiesznie, jakby ZEN2 okazał się klapą a GPU zamiatały RTXy

Byłoby ale szans na to wielkich nie ma.

Jeśli zen2 zmusił Intela do przynajmniej zaplanowania 15% obniżek cen swoich procków, to zen po prostu musi być b.dobry.

A navi, nim wgl. wyszło na ring już dostało krzesłem w pysk i, to raczej nie plastikowym/drewnianym :E

AMD niestety słabo wycenia swoje GPU. Vegi56 dopiero teraz mają bardzo fajne ceny na tle konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłą ciekawostkę wrzucili na reddicie:

 

https://carbonite.co.za/index.php?threads/amd-ryzen-3000-announced-pricing-and-specs.247439/page-6#post-1717439

 

Świetnie zaprojektowany radiator na chipsecie na jakiejś płycie X570, koliduje z kartą graficzną i wentylator jest przez nią w pełni przesłonięty :lol2:

 

Ups? :E

 

No trudno co zrobisz, najwyżej bzyczek włączy wyższy bieg i jakoś sobie poradzi, gorzej ze słuchem użyszkodnika :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Zestawik RX570 za 450 550 + Ryż 1600 za 420 + B450 za 250 + 2x8GB 3000 za 270 i masz już wystarczający sprzęcik. Zła opcja? :lol2:

 

Mój ulubiony temat, śmieszy każdego dnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz
Napisano (edytowane)

Mój ulubiony temat, śmieszy każdego dnia :D

Twój pro-proc z laptoka nie wytrzymuje konkurencji z prockiem za 550zł. Także nie wiem dla kogo bardziej śmieszne - ale chyba bardziej dla mnie.

i7 8750H

ryzen 5 2600

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Twój pro-proc z laptoka nie wytrzymuje konkurencji z prockiem za 550zł. Także nie wiem dla kogo bardziej śmieszne - ale chyba bardziej dla mnie.

i7 8750H

ryzen 5 2600

Odpowiedz w sam raz na twoj poziom :E Nic tylko sie delektowac :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups? :E

 

No trudno co zrobisz, najwyżej bzyczek włączy wyższy bieg i jakoś sobie poradzi, gorzej ze słuchem użyszkodnika :whee:

AMD przynajmniej tworzy nowe miejsca pracy. Redakcje będą potrzebowały dodatkowej siły roboczej, żeby testować chłodzenia płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daliby normalne chłodzenie na chipset to nie byłoby problemu z pierdzącym brzęczkiem :E

 

img_8496_2.jpg

 

albo od razu walnąć tyle miedzi i wszystko dałoby radę pasywnie schłodzić ;)

 

GigabyteP35DQ6_M1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Twój pro-proc z laptoka nie wytrzymuje konkurencji z prockiem za 550zł. Także nie wiem dla kogo bardziej śmieszne - ale chyba bardziej dla mnie.

i7 8750H

ryzen 5 2600

 

 

Tak jak mówiłem, niezmiennie śmieszy każdego dnia :D

 

 

Daliby normalne chłodzenie na chipset to nie byłoby problemu z pierdzącym brzęczkiem :E

 

Podejrzewam, że nieliczni będą próbować montować coś w tym stylu :P

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o ceny, to mój kumpel pracuje w X-kom i w systemie 3600 wisi za 900, 3600X za 1200 i 3700X za 1500.

 

 

Ten sam sklep ma mieć 3900X po 2300,00 pln.

Edytowane przez bugstweete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłą ciekawostkę wrzucili na reddicie:

 

https://carbonite.co.za/index.php?threads/amd-ryzen-3000-announced-pricing-and-specs.247439/page-6#post-1717439

 

Świetnie zaprojektowany radiator na chipsecie na jakiejś płycie X570, koliduje z kartą graficzną i wentylator jest przez nią w pełni przesłonięty :lol2:

Trza chyba zamawiać b450 gaming pro carbon i mieć w nosie te pierdzielniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza chyba zamawiać b450 gaming pro carbon i mieć w nosie te pierdzielniki...

 

No ja już 2 tygodnie temu zakupiłem x470 gaming pro carbon, teraz tylko czekam na procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ja już 2 tygodnie temu zakupiłem x470 gaming pro carbon, teraz tylko czekam na procki.

Zapytam z ciekawości ta płyta ma tego guzika co można aktualizować biosa bez procka?

 

@edit

Wiem że już było ale paręnaście ładnych stron temu, szukałem pół godziny tego :D

https://m.imgur.com/d7IDSFv

Jak ktoś coś ma jeszcze to niech podrzuci, trzeba rozładować napięcie przed niedziela xD

 

@down

No to trochę lipa że nie ma, bo taki 2 razy tańszy tomahawk chyba ma

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości ta płyta ma tego guzika co można aktualizować biosa bez procka?

 

@edit

Wiem że już było ale paręnaście ładnych stron temu, szukałem pół godziny tego :D

https://m.imgur.com/d7IDSFv

Jak ktoś coś ma jeszcze to niech podrzuci, trzeba rozładować napięcie przed niedziela xD

 

@down

No to trochę lipa że nie ma, bo taki 2 razy tańszy tomahawk chyba ma

 

Lista płyt z flashbackiem BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@edit

Wiem że już było ale paręnaście ładnych stron temu, szukałem pół godziny tego :D

https://m.imgur.com/d7IDSFv

Jak ktoś coś ma jeszcze to niech podrzuci, trzeba rozładować napięcie przed niedziela xD

 

 

 

Gość który to zrobił powinien dostać darmowego ryzena 3600 od AMD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepłe

r9 3900X 4,5GHZ

ntxnk74t8b831.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej może 300 stron tematu aby nabrać kontekst lol2.gif Może ktoś w tych 4k postów coś takiego napisał więc trzeba sprawdzić. A co do pytania o kartę dźwiękową i Wi-fi w chipsecie to nie tylko ja je zadałem. Nikt odpowiedzi jednak nie uzyskał. 

 

Jak z dzieckiem. :heu: Skoro nie jesteś wystarczająco bystry, to tak, wszystkie 300 stron. Mądremu wystarczyłoby jedną wstecz, żeby sprawdzić do jakich wypowiedzi odnosił się dany post. :)

 

Co do chipsetu to proste:

- Intel w Z390 zintegrował m.in. obsługę USB 3.1 Gen2, BT 5.0 i WiFi AC, czyli standardy przydatne na co dzień i wspierane przez różne akcesoria będące w ciągłej sprzedaży. Producenci płyt mogą wziąć niemal gotowca.

- Odpowiedź AMD? Będące dziś bardzo na wyrost PCIE 4.0, tylko chyba zapomnieli, że nie mają nawet rozsądnej bazy startowej dla Ryzenów 3000. :hmm: Czyżby domyślnym wyborem miała być płyta z poprzedniej generacji? Tylko jak fan AMD brędzlujący się do PCIE 4.0 zniesie fakt, że X470 nie jest nawet w pełni na PCIE 3.0 i wykorzystuje jeszcze PCIE 2.0? :E

 

Argumentu o tzw. "przyszłościowości" nie przyjmuję. Jak kogoś stać na topową konfigurację, gdzie sama płyta to >1000zł, a dysk kolejne >1000zł, ten jest przy kasie i za parę lat zmieni sprzęt w całości zamiast bawić się w rozbudowę o dysk twardy. Zresztą jak może być mowa o przyszłości, skoro to będzie ostatnia seria na AM4, więc zakup drogiej płyty głównej na koniec generacji to tym bardziej ślepa uliczka.

 

Wady PCIE 4.0:

- skomplikowana budowa = pytanie o trwałość i awaryjność

- dodatkowe grzałki + dodatkowe wyjce

- wysoka cena komponentów

 

Zalety PCIE 4.0:

+ przywilej zakupu dysku za >1000zl

+ nalepka PCIE 4.0 Ready na obudowie

+ bycie trendseterem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...