Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

w x-kom ryzen 3600 będzie za 919/920zł info z pierwszej ręki, a 209€ to 894 zł, więc nie wiem czy jest sens się wybierać za granicę ;)

Napisałem, że siostra ma być na dniach, ja się nie wybieram za granicę w najbliższym czasie. Więc czemu nie miałbym skorzystać, ale jutro się dowiem jakie ceny, siostra się śmiała, że jeszcze kupię procka w Niemczech bo oni tam mają taniej.

 

 

U mnie i tak, Ryzen 3600 będzie overkill dla RX 570, z czasem wymienię, ale najważniejsze to nowa płyta i lepszy proc niż ten cały Xeon.

Grywam w 60-75FPS a czy Ryzen 2600/2700 czy 3600 na to powinno pozwolić.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że siostra ma być na dniach, ja się nie wybieram za granicę w najbliższym czasie. Więc czemu nie miałbym skorzystać, ale jutro się dowiem jakie ceny, siostra się śmiała, że jeszcze kupię procka w Niemczech bo oni tam mają taniej.

 

No tylko co w przypadku gwarancji? Warto chyba dopłacić dwie dychy, żeby nie musieć dymać za granicę w razie wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będzie taniej, vat niższy . rok temu 1070ti w pl było za 3000zł , w Szwecji 2200 :). Akurat tam budowałem pc, którego pogoniłem tam :). tak samo w netonnecie i7 8700k 1100zł na polskie , w pl ponad 1400 ;). Tam są "prawdziwe" promocje, a nie jak u nas, podbicie ceny, żeby ją opuścić 30zł niż wcześniejsza, a pokazać , że spadła o 150zł

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tylko co w przypadku gwarancji? Warto chyba dopłacić dwie dychy, żeby nie musieć dymać za granicę w razie wypadku

Spoko, na razie nie ma co gdybać, nie ma oficjalnych cen, a ona i tak w środę będzie jechać busem, zapewne nawet nie zdąży wziąć/kupić, jeśli będzie musiała zamawiać przez neta. Bo wiadomo w sklepie może być drożej.

Nie jestem tak powalony by dla 2 dych zamawiać z zagranicy, ale nie które sprzęty bywają na prawdę tanie, w tym przypadku 20-40zł to raczej jest w porządku, nie będzie tragizmu. :thumbup:

 

@novi

Masz rację, byłem na zachodzie, sam też tam nakupiłem sporo rzeczy, ciuchów, bo jak patrzyłem u nas na ceny to masakra.

Zresztą co to dla takiego Niemca 210 Euro, mając 1500 na miesiąc minimum, u nas przy minimum to te 900zł+ więc gorzej z zakupem.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma 3 miesiące, ale jak rozumiem nowoczesne są tylko te, w których Ryzen wypada dobrze? :D

ta gra jest tworzona od co najmniej 3 lat ...

w x-kom ryzen 3600 będzie za 919/920zł info z pierwszej ręki, a 209€ to 894 zł, więc nie wiem czy jest sens się wybierać za granicę ;)

tylko i5-9400F w x-kom kosztuje 669,00 zł

https://www.x-kom.pl/p/473872-procesory-intel-core-i5-intel-i5-9400f-290ghz-9mb-box.html

podstawowe pytanie czy będzie sens dopłacać te 250 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jutrzejszym dniu, to będzie świadoma decyzja czy dać 669 za 6/6 czy 919zł za 6/12 :). To drugie będzie bardziej przyszłościowe , a jak zmieniasz pc raz na rok to bierz , co Ci jest bardziej na rękę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej , tak, chciałbyś , żeby intel oddał 6 rdzeni poniżej 600zł :)? Ty pewnie tak, jak i inni kupujący , ale nie korporacja :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ D@nielo007

 

Całości nie skopiowalo bo na telefonie pisze:).

Jaki masz cpu i gpu oraz monitor jaką ma metryce i rozdzielczość.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak patrząc na obecne ceny Rysków serii 1000/2000 - 6c/12w za ok. ~450/550zł https://www.ceneo.pl/51250781;0280-0.htm#tab=click_scroll, https://www.ceneo.pl/61936570;0280-0.htm#tab=click_scroll i 8c/16w za ~700/750zł https://www.ceneo.pl/61936568;0280-0.htm#tab=click_scroll, to jak komuś zależy po prostu na przyzwoitym cpu i żeby portfel za bardzo nie ucierpiał, to może śmiało brać, i serie 3000 może sobie odpuścić, tym bardziej przy premierowych cenach. Ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na jakieś obniżki Zen2.

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ta gra jest tworzona od co najmniej 3 lat ...

 

tylko i5-9400F w x-kom kosztuje 669,00 zł

https://www.x-kom.pl/p/473872-procesory-intel-core-i5-intel-i5-9400f-290ghz-9mb-box.html

podstawowe pytanie czy będzie sens dopłacać te 250 zł ?

Nie ma sensu dopłacać, lepiej kupić za 500zł Ryzen 1600 i podkręcić. Ryzen 3600 będzie w dobej cenie jak spadnie do 700-750zł, jeżeli rzeczywiście będzie o 15% bardziej wydajny i pisze tutaj o porównaniu Ryzen 1600/2600 po OC do Ryzen 3600 po OC. Do tej pory po OC wszystkie Ryzeny od 1600 w górę mają bardzo zbliżoną wydajność w grach(różnice 5-10%). W przypadku Ryzena wydajnośc stockowa nie jest wyznacznikiem, ponieważ OC jest śmiesznie proste i bardzo stabilne.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu gość już dorwał ryzena 3600

 

Ale twierdzi, że walczy z biosem

 

Still working my way through bios trouble ...the last board i buy from them ...

 

102ns w aidzie Jest moc, nie ma co. W sensie dopracowania biosów :E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zdjęcie było wstawione 2 strony temu , przez forumowicza. Dokładnie, firmowe ciuchy tańsze zamgranicą niż w polisz , a tam masz po 40-60zł na godzinę, zależy jakim specem jesteś ;). Do roboty jeździłem autem o pojemności 4.4 w benzynie , i się opłaciło bo sporo zostawało :). Dobrze ustawiony ram schodzi poniżej 80ns opóźnienia, nawet niżej, nie chce mi się wchodzić do biosu , ale na 2400 i cl16 dawało coś prawie po 90ns na moim sprzęcie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma sensu dopłacać, lepiej kupić za 500zł Ryzen 1600 i podkręcić. Ryzen 3600 będzie w dobej cenie jak spadnie do 700-750zł, jeżeli rzeczywiście będzie o 15% bardziej wydajny i pisze tutaj o porównaniu Ryzen 1600/2600 po OC do Ryzen 3600 po OC. Do tej pory po OC wszystkie Ryzeny od 1600 w górę mają bardzo zbliżoną wydajność w grach(różnice 5-10%). W przypadku Ryzena wydajnośc stockowa nie jest wyznacznikiem, ponieważ OC jest śmiesznie proste i bardzo stabilne.

własnie do tego zmierzam że są ale jakoby ich nie było ;)

z tym że OC po latach zablokowanych procków intela jest lekko powiedziane; nie modne

 

"ja płace i ja wymagam, nie mam zamiaru nic poprawić; ma działać"

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

102ns w aidzie Jest moc, nie ma co. W sensie dopracowania biosów :E

 

przez przypadek mam pod ręką stokowy ram, opoznienie to mały problem so wieksze problemy ale jak L3 wymiata względem nie podkręconego 8700 to już jest coś

o2lbhisq.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2/L3 demoluje Intela, ciekawe o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe o co chodzi?

pewno jeszcze nie podkrecona albo Multi ma na x50 x16way :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu gość już dorwał ryzena 3600

 

Ale twierdzi, że walczy z biosem

 

 

 

102ns w aidzie Jest moc, nie ma co. W sensie dopracowania biosów :E

Juz się boję o moją x370 prime pro :kwasny: Mam nadziej, że bios będzie śmigał :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej bardzo Cię proszę - nie wbijaj tych kości na 2133/15 bo jeszcze im tak zostanie i będa musiałby jechać na SPA do Jacka, żeby znowu łapały XMP.\

 

A tak serio - Hiszpanie też narzekali na wysokie opóźnienia pamięci i niedopracowany BIOS? Ciekawe, co u naszych recenzentów pod tym kątem. Gorzej, jak nie żaden błąd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całości nie skopiowalo bo na telefonie pisze:).

Jaki masz cpu i gpu oraz monitor jaką ma metryce i rozdzielczość.

 

Core i7 8700, 16GB RAM 3400, gtx1060 6GB, samsung na VA 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2/L3 demoluje Intela, ciekawe o co chodzi?

L3 wygląda jakby było sumowane w zależności od CCX'ów. Także magia cyferek i nic poza tym.

 

Jak ktoś ma na stanie płytę z downcore control pozwalającym wyłączać ccx'y, to mógłby porównać wynik 2+0 vs 1+1 i to potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy Intel jako kontrę nie zacznie sprzedawać i5 z HT (może nawet i3) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...