Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Kolejna recka w ktorej 3600 łoi 8700k.

 

 

Niestety wyglada na to ze OC jest zerowe, 3600 chodzi na ok. 4050MHz na wszystkich rdzeniach przy ~1.35V.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK. Niby perf do intela "not there yet" oraz sprawność energetyczna też jeszcze "not there yet" ale wszystko się rozbije o realne ceny Ryzenów 3000. Jeżeli po premierze cena ustabilizuje się, to ja nie widzę większych problemów z tymi procesorami, Krajzis3 śmiga, Tomb Raider śmiga, Assasyny będą śmigać, podobnie Battlefieldy w multi. Wygląda na dobrą premierę no ale podobno oficjalne NDA jest do godziny 16:00 więc poczekam na więcej oficjalnych recenzji.

 

Jeżeli tak to będzie wyglądało to zobaczymy kto będzie musiał kupować więcej maści na ból pupy...

Czy "fanatycy AMD" którzy liczyli "na gruszki na wierzbie" czy Intelowcy którzy zobaczą że za ułamek ceny ich procków AMD wypuściło bardzo konkurencyjne konstrukcje :E

 

Na pewno wygrają normalni użytkownicy "bez napniki" bo czy wybiorą Intela czy AMD to otrzymują coraz to wydajniejsze procesory w przystępnej cenie o których 3 lata wstecz nawet nie mogli marzyć bo był to przeważnie HEDT. Brawo AMD bo kopnęło Intela w tyłek i Intel musi reagować, też brawo Intel.

 

Kolejna recka w ktorej 3600 łoi 8700k.

I to wszystko na taniej B450. Za parę dni, może tygodni będą porównania ile to zyskamy na X570 i bardzo wysoko taktowanych pamięciach a dużo tańszych np: B450 czy to będzie duża różnica czy jednak "zastaw się a postaw się... a w grach niewiele się zmieni".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard jak zawsze The Best, padłem szczerbaty.gifszczerbaty.gifszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recka w ktorej 3600 łoi 8700k.

 

 

Niestety wyglada na to ze OC jest zerowe, 3600 chodzi na ok. 4050MHz na wszystkich rdzeniach przy ~1.35V.

Było...

Ale moje śmieszniejsze... Ciung ciong portfel przy kupnie 9900k wsiąkł a już dalej po angielsku :lol2: powiedzcie że się podobało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mmie bardziej ciekawi co zrobi 3900X, jakim kosztem jest ten boost. 1.6-1.7V pewnie.

Juz w recce na ItBenchmark 3600 bardzo sie grzeje a 3900X ma 2x tyle rdzeni.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zbinowany chip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3600 się tak grzeje to jakim cudem 3700X ma tylko 65W TDP? 3700 bez X ma 95W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APISAK

@TUM_APISAK

Fire Strike

3400G - 4000-4100

3200G - 34XX

2400G - 35XX

2200G - 30XX

(Ram 3200 8GB X 2)

 

3400G - 37XX

3200G - 32XX

(Ram 2666 8GB X 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3600 się tak grzeje to jakim cudem 3700X ma tylko 65W TDP? 3700 bez X ma 95W

 

odczyt temperatury mógł być błedny,tomcug o tym wspomniał w tekście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik pod 70 osób a tak cicho :hmm::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizing pewnie wlaczony,a że rano to i tempo wolniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny proc a recka na i hardware ma dla mnie jedną wadę. 8 giga ramu w tych czasach to nie bardzo.

Proc jeszcze zyska na szybkich pamięciach.

Biorę go od dawna nie miałem AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny proc a recka na i hardware ma dla mnie jedną wadę. 8 giga ramu w tych czasach to nie bardzo.

Proc jeszcze zyska na szybkich pamięciach.

Biorę go od dawna nie miałem AMD

tam są ramy 4x8gb a nie 8gb, w dodatku 3000mhz więc wątpię aby na 3400mhz była znacząca różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

skąd takie anomalie na ithardware, gdzie 8400 jest szybszy od 8700K w Far Cry Primal :E Ciekawy test ciekawy... Przecież normalnie 6/12 jest szybszy nawet do 20%

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu fajny procek dla grafików, tani, z dużą liczbą rdzeni i nie odstaje już tak jak wcześniejsza generacja w viewportach i operacjach 3D a miejscami dogania i7 8700k czego się nie spodziewałem. Pytanie jeszcze jaki maksymalnie taktowany ram przyjmą i jaki boost wydajności to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD musiało wprowadzić 7nm żeby dogonić 14nm Intela

 

Wydajność nowych Ryzenów jest OK...

 

Jednak patrząc na to że jest to 7nm to tak średnio

 

Bardzo wyżyłowane procesory. Fabryczne zegary ustawione "pod korek"

 

Wysokie napięcie + mały chip = wysoka temperatura + problemy z odprowadzeniem ciepła

Zerowe OC

 

Ciekawe jak z żywotnością przy takim napięciu?

 

 

Pobór prądu 7nm Ryzen = 14nm intel

 

8700K@ 4,7GHz = 196W

R5 3600 4,3GHz= 179W

 

Do premiery 10nm Intela AMD będzie królowało

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moc jest w nim silna, takie AMD to ja szanuję. :D

ITH nie obowiązywało NDA, że tak wcześnie wrzucili testy? Jeśli tak, to w sumie teoretycznie ich wyniki można uznać za najbardziej wiarygodne.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam są ramy 4x8gb a nie 8gb, w dodatku 3000mhz więc wątpię aby na 3400mhz była znacząca różnica

Może nasz rację. Zakładka zestaw testowy mówi co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto kupuje Intel w wersji "K" i go nie kręci przynajmniej do tych 4,7Ghz na wszystkich rdzeniach.

Jeśli Ryzen 3600 ma tak mizerny potencjał OC to bardziej można go zestawiać z wersją 8700 bez K, bo wersja z "K" po OC odjeżdża mu i to dość mocno.

 

Zgadzam się z przedmówcą, jak na proces 7nm to niestety d... nie urywa, ani wydajnościowa ani energetycznie.

Jednak jeśli ceny nowych Ryśków się potwierdzą, to pozytywnie się to odbije na naszych kieszeniach - i za to trzeba bić brawo AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tam są ramy 4x8gb a nie 8gb, w dodatku 3000mhz więc wątpię aby na 3400mhz była znacząca różnica

 

"Nastawy pamięci prezentują się następująco:

 

DDR4-2666 MHz CL 14-15-15-35 1T."

 

Ciekawe jak zaprezentuje się na ultra drogich x570

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto kupuje Intel w wersji "K" i go nie kręci przynajmniej do tych 4,7Ghz na wszystkich rdzeniach.

Jeśli Ryzen 3600 ma tak mizerny potencjał OC to bardziej można go zestawiać z wersją 8700 bez K, bo wersja z "K" po OC odjeżdża mu i to dość mocno.

 

Zgadzam się z przedmówcą, jak na proces 7nm to niestety d... nie urywa, ani wydajnościowa ani energetycznie.

Jednak jeśli ceny nowych Ryśków się potwierdzą, to pozytywnie się to odbije na naszych kieszeniach - i za to trzeba bić brawo AMD.

Odniosę się do efektywności energetycznej. AMD jest teraz takim króliczkiem, którego ogon próbuje złapać Intel. W kontekście ww. testu możemy spierać się, czy dla 7nm to odpowiednie wskazania, ale zauważ że pozwoliły one odjechać Intelowi.

Kiedy Intel będzie miał Ice Lake, AMD wejdzie z TOK dla Zen2 i zapewne jeszcze podciągnie o te 10% efektywność. Nieustanny pościg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ceny cpu intela w końcu spadną dzięki tej premierze amd. To już jest zwykłe ździerstwo żeby 8700 kosztował tyle ile ja rok temu w lutym dałem za 8700 z k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...