Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mnie też mocno kusi, ale jak mam zmieniać cpu to i ilość jajek...celowałem w 3700X ale w sumie sam nie wiem :P

 

 

 

No ja cenowo jednak 3700x troche wymiekam,ale 3600,3600x w sumie patrze i serio jest fps-sowy boost i to spory ,wiec moze jednak zrobie wymiane :thumbup: brawo AMD!

w koncu mamy myslenie : co tam pod gry? -myslisz kupie procka AMD ;)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cenowo jednak 3700x troche wymiekam,ale 3600,3600x w sumie patrze i serio jest fps-sowy boost i to spory ,wiec moze jednak zrobie wymiane :thumbup:

 

3600X jest nieopłacalny.

 

Zawsze możesz siedzieć dalej na 2600 i czekać jak 3700X zejdzie z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,oglądając testy na PCLab i u Liptona(chodzi mi o gry) wychodzi jedna konkluzja:

PCLab:3700X po OC w grach dorównuje 9900K na stocku(wyjątek BFV)

Lipton: 3700X po OC przegrywa z 9900K

Nie wiem z skąd wychodzą różnice? może procedura testowa? może inne podzespoły wykorzystane podczas testów?

 

Na PCL masz sporo miejsc na limicie gpu stąd płaskie wykresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki zacne szczególnie te 3700x i wyżej

Ale jak przejrzałem więcej testów. Lipton, ppc itd. to jednak sam jako, że głównie gram i to w bardzo różnorodne gry od strategi, gier starszych jak i nowszych, GTA V, FC V, Assasiiny itd, to do gier uderzyłbym jednak w intela, który równiej się prezentuje w szerokim spektrum gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. śmiać mi się chce bo pod artem z testów Navi, raptem 11 komci 8:E Tak wszyscy żyją imieninami Ryszarda :E:beer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się test z Intelem 4/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawa wygląda tak:

C8 Formula: €650 na stanie w Casekingu

X570 GODLIKE: 777 na stanie lokalnie

X570 MEG Creation: ~500

X570 Master: 425 na stanie lokalnie

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. śmiać mi się chce bo pod artem z testów Navi, raptem 11 komci 8:E Tak wszyscy żyją imieninami Ryszarda :E:beer:

Jest i meme, no jakby nie było (chyba powstał gdzieś w okolicach E3), widziałem go już z dwa tygodnie temu :)

aR1WQPq_700b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba w tej cenie. 3700x już zamówiony w x-kom, ciekawe kiedy będzie dostawa. Jest napisane "wkrótce". Jak gdzieś będzie szybciej, to biorę. Miałem nadzieję, że już jutro będzie siedzieć w pc a tu nici :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze x kom prezentuje nadal i5 lepsza do gier oj oj wstyd takie benchmarki wystawiac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda to bardzo interesująco zarówno navi jak i CPU. Amd jest na fali. NVidia rozgromi amd pewnie w procesie 7nm. Ale Intel nie ma zbytnio odpowiedzi na zen 2 który zbliżył sie do najmocniejszych prockow :) .

Obiektywnie to brakuje mocniejszych taktow po OC, duży pobór jak na 7nm. Nie mam potrzeby skladania osobiście PC bo w sumie PC w ogóle nie jest mi potrzebny. Bardziej jestem we wstępnej fazie szukania laptopa. Ale apu jest dalej na zen+ :(

Przydałoby się takie 3600 w apu z jakims średnim navi

 

No i największy minus to oczywiście ceny x570.

Edytowane przez xdomino996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po dużej ilości recek. Jak wam się podoba? Jeszcze Szkoda tego hype trainu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu na Hardware Unboxed który przerpowadzili aby sprawdzić IPC wcyhodzi że rysiek 3000 ma najwyższe IPC ze wszystkich, wyższe niż zen+ i 9900K !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, to jeszcze nie ten czas na wymiane, moze jak wiecej testow gierek na multi sie pojawi, ale jednak bez szalu dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dali radę - fajne procki. Ciekawe też recki gpu - wyszło lepiej niż ludzie przewidywali.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda to bardzo interesująco zarówno navi jak i CPU. Amd jest na fali. NVidia rozgromi amd pewnie w procesie 7nm. Ale Intel nie ma zbytnio  odpowiedzi na zen 2 który zbliżył sie do najmocniejszych prockow :) .

Obiektywnie to brakuje mocniejszych taktow po OC, duży pobór jak na 7nm. Nie mam potrzeby skladania osobiście PC bo w sumie PC w ogóle nie jest mi potrzebny. Bardziej jestem we wstępnej fazie szukania laptopa. Ale apu jest dalej na zen+ :(

Przydałoby się takie 3600 w apu z jakims średnim navi

Duży pobór? A masz jakieś porównanie? APU na zen2 i navi to będzie dalej 4 core - przyszły rok. Przynajmniej tak wynika z roadmap

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli hype train sie nie wywalił, jedynie może tylko to co pisali idioci typu Adored o 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nic, to jeszcze nie ten czas na wymiane, moze jak wiecej testow gierek na multi sie pojawi, ale jednak bez szalu dla mnie.

Ja jako, że nadal gram w 60hz :E, nie myślę o zmianie. Chyba dopiero jak wyjdzie PS5 i nowe procki od intela się zastanowię czy warto jeszcze ładować kasę w blaszaka :E i ile ładować.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powychodzą bardziej dopracowane Agesy to pewnie jeszcze z kilka procent będzie lepiej. Jak dla mnie 9900k stracił rację bytu jak za prawie połowę ceny można mieć 3700x który na dobrych pamięciach będzie w grach minimalnie niżej a w reszcie zastosowań lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3600x i 3800x w ogóle istnieją? :E bo widzę że nigdzie nie są recenzowane

 

fajnie wychodzi 3700x... ustępuje 9700k w grach ale jednak 300zł taniej no i w apkach moc.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3900x zamówiony. Zobaczymy jaki realnie będzie czas realizacji zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli hype train sie nie wywalił, jedynie może tylko to co pisali idioci typu Adored o 5GHz.

No nie wywalił się, bo w multicore zjada intela, a w grach jest na tyle blisko, że różnica nie powinna być znacznie odczuwalna. Do tego super cena w stosunku do Intela. Jestem bardzo zadowolony, że sprzedałem i7 8700, bo tutaj zyskuję trochę wydajności + 2 rdzenie i 4 wątki przy podobnym poborze prądu. A tymczasowy Ryzen 2600 leci do komputera matki, bo szkoda teraz sprzedawać za grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja zrobiłem dokładnie to samo :) Sprzedałem w pore 9900k i dwa topowe mobasy Z390 i kupilem 2600 na przeczekanie a teraz poleci do zapasowego peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nic, to jeszcze nie ten czas na wymiane, moze jak wiecej testow gierek na multi sie pojawi, ale jednak bez szalu dla mnie.

Akurat w bfie wypada slabo a wiem ze na to liczyles :cool: Bardzo nierowna wydajnosc w grach i w minimalnym fps.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...