Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

ja czekam na jakieś sensowne testy 3700x na platformie b450, jeśli będzie trzymać OC podobnie jak x470/x570 i pamięci poleca przy tym w granicach 3600 to szykuje się hit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli już miałbym coś zmieniać to na Ryż 4000 na koniec żywota AM4 no chyba, że płyta wcześniej zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to ja sie dziwie boykom z YT ktorzy nie zwracaja uwagi ile w danym momencie leci po przewodach z sciany, ja wole wiedziec czy leci 350W czy 600W z sciany dzieki takiemu monitoringowi mogem na przyszlosc wiedziec przykladowo za jakim zasilaczem sie rozgladac majac Upgrade HW w planie, i jest to bez roznicy czy wiedzmin czy inna gra lub soft warto takie rzeczy wiedziec

No i popełniasz błąd. W ten sposób czytając wykresy nie masz bladego pojęcia na jaki "peak" stać CPU razem z GPU. Dlatego zawsze należy patrzeć osobno na maksymalny pobór CPU i GPU.

 

edit: ciekawostka, uruchomiłem wczoraj Ryzen 5 1600 na X570. Było to możliwe tylko na starym biosie Gigabyte z AGESA 1.0.0.2. Tak więc mamy do czynienia z czystą blokadą programową.

Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak momentalnie podnieść "sprawność zestawu/procka/grafiki"? wystarczy zamontować 650W-Titanium :)

Większość testerów siedzi na goldach i platinumach... i to jest kolejna sprawa. Większość czytających recenzje nie patrzy na konfiguracje testową (jeszcze jak czytają tylko jeden portal który ciągle siedzi na jednej konfiguracji to nie ma większego problemu). Przykładowo, płyta m-atx przeważnie mniej pobiera niż atx, 16gb ram więcej od 8gb, taktowanie i napięcie ram też ma wpływ na wynik, wentylatory też potrafią podbić wynik o kolejne 20-30Watt (pierwsze lepsze 120mm razy powiedzmy 6 sztuk i już 10-20-30Watt wynik idzie w górę, napięcie, ledy w śmigłach itd itp) karty graficzne z ich "boostami" to istny cyrk i wystarczy ułamek sekundy by boost podbił bardziej w jednym teście a w innym mniej, wystarczy karta graficzna by mocno podbić max pobór całej jednostki.

 

Rysiu zgadza się. Dodając też sam chipset X570, który zapewne sam z siebie zjada trochę więcej.

 

Ale mówiąc o teście poboru "w grach" z automatu dostajesz pewny błąd pomiaru. Wiem, że Ty to doskonale wiesz, ale napiszę w formie "ciekawostki".

 

Testujesz procesor. Z definicji więc dobierasz kartę, która go nie będzie dławiła w testowanych rozdzielczościach. Tym samym - spodziewasz się różnych wykresów dla różnych procesorów. No i skrajnie masz sytuację, że na procesorze A utylizacja karty wynosi 95 % przy 140 FPS, a na procesorze B - 60 % przy 90 FPS.

 

No i robisz z tego wykres dotyczący poboru prądu pod kątem CPU. Więc z automatu procesor, który lepiej wykarmił GPU, tak że karta ładniej się utylizowała - dostaje karne Waty sprawności, bo taka grafika latająca na 95 % a nie na 60 - pociągnie z gniazdka więcej, co jest logiczne.

 

Takie testy służą więc... Nie wiem - szerzej pojętej i niedookreślonej wartości orientacyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywal ktos BIOS ten Beta pod ryzen na płyty od MSI ,bo na forum pisza ze sa jakies problemy,jak ktos cos to niech da znać.

a konkretnie na MSI b450i AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pociąg się nie wykoleił.

Nowy ryzen prezentuje się świetnie.

Ceny optymalne jak na premierę.

Czekam teraz na ryzen 4/4 4/8 w sensownej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W kompie do gier 4/4 nie ma już racji bytu, a i 4/8 tez już średnio...

 

 

Gdyby nie ceny płyt x570 i jednak raczej zawód 7nm zarówno w grafach jak i prockach (ani takty ani pobór nie robią wrażenia wzglem 12/14nm) to premiera bardzo udana.

 

 

Tak z ciekawości obejrzał bym test 3600 vs i7 5820k lub 6800k, ale pewnie nikt już się nie będzie bawił w tak niszowe Intele :kwasny:

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział z uwagi że w przyszłych konsolach będzie siedzieć zen2, a procesory kupuje się na przyszłość (chociaż i na dziś w sumie Ryśkowi nic nie brakuje poza max zegarem) to wybór obecnie brać Intela czy AMD jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 TOMAHAWK + AMD Ryzen 5 3600

KLIK

1250zł

w koszyku wpisujemy kod rabatowy: KOMP6

1175zł

:thumbup:

 

 

 

AMD Ryzen 5 3600

KLIK

826zł (kod KOMP6)

 

 

AMD Ryzen 7 3700X

KLIK

1390zł (kod KOMP6)

 

 

KLIK

Rabat 8%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale 7700k nadal wypada nieźle w porównaniach z ryzenami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczyta się opinie o reklamacjach itp to już ten xtreem.pl nie wychodzi okazyjnie niestety.

 

Niby tak, ale 7700k nadal wypada nieźle w porównaniach z ryzenami ;)

Bo to nadal fajny procek, ale już się kończy - są już tytuły gdy rdzeni brakuje, a ht jak działa w intelu każdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział z uwagi że w przyszłych konsolach będzie siedzieć zen2, a procesory kupuje się na przyszłość (chociaż i na dziś w sumie Ryśkowi nic nie brakuje poza max zegarem) to wybór obecnie brać Intela czy AMD jest oczywisty.

 

Co Wy macie z ta przyszloscia? Jak wyglada ta przyszlosc 1 czy 2 generacji? Nagle ta 3 taka super przyszlosciowa? Z powodu iz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W kompie do gier 4/4 nie ma już racji bytu, a i 4/8 tez już średnio...

 

 

Gdyby nie ceny płyt x570 i jednak raczej zawód 7nm zarówno w grafach jak i prockach (ani takty ani pobór nie robią wrażenia wzglem 12/14nm) to premiera bardzo udana.

 

 

Tak z ciekawości obejrzał bym test 3600 vs i7 5820k lub 6800k, ale pewnie nikt już się nie będzie bawił w tak niszowe Intele :kwasny:

Jest porównanie 3600 vs 8700k

 

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nadal fajny procek, ale już się kończy - są już tytuły gdy rdzeni brakuje, a ht jak działa w intelu każdy wie.

No właśnie, z jednej strony się kończy, a z drugiej dopłata w stosunku do zysku z nowego procka jest zdecydowanie niewspółmierna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wychodzi które gry były źle zoptymalizowane lub inaczej interpretujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testujesz procesor. Z definicji więc dobierasz kartę, która go nie będzie dławiła w testowanych rozdzielczościach. Tym samym - spodziewasz się różnych wykresów dla różnych procesorów. No i skrajnie masz sytuację, że na procesorze A utylizacja karty wynosi 95 % przy 140 FPS, a na procesorze B - 60 % przy 90 FPS.

 

No i robisz z tego wykres dotyczący poboru prądu pod kątem CPU. Więc z automatu procesor, który lepiej wykarmił GPU, tak że karta ładniej się utylizowała - dostaje karne Waty sprawności, bo taka grafika latająca na 95 % a nie na 60 - pociągnie z gniazdka więcej, co jest logiczne.

Dokładnie tak jest jak opisałeś :)

 

Takie testy służą więc... Nie wiem - szerzej pojętej i niedookreślonej wartości orientacyjnej?

Dlatego lepszym rozwiązaniem (nie mówię że idealnym) byłoby np: sprawdzanie poboru całej jednostki przez 15minut, dzielenie tego wyniku przez 900 (15x60sek) a później odnoszenie się do wydajności fps którą ta jednostka wygenerowała w grze. Ile "nas kosztował każdy fps w danej grze". Nie mówię że to byłoby idealne ale dużo lepsze niż chwilowy max-peak i bardziej realne do rzeczywistości i opłacanych przez nas rachunków za energię elektryczną. Dłuższy czas zmniejsza błąd w pomiarach a zarazem eliminujemy 1sekundowy peak na 500Watt całej jednostki gdy przez 899 sekund pobierała dużo mniej niż np: 400Watt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie popatrz ile stracili ci co zakupili ryzena 1700 ~2.5 roku temu za 1600pln. Teraz nie wiem czy za 500zeta ktoś to weźmie :E

A o stracie na takim 1800x za 2500pln to już lepiej nie pisać.

 

 

No ja za 1300zł kupiłem i obliczając to za 2 lata sprzedawanie go nie będzie dobrym pomysłem nie wiem czy nie lepiej wybudować komuś jednostkę tylko kupować wszystko od nowa ... pomyślimy za 2 lata może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 TOMAHAWK + AMD Ryzen 5 3600

KLIK

1250zł

w koszyku wpisujemy kod rabatowy: KOMP6

1175zł

Bym skorzystał ale to mi odpisują:

 

Jest 1 błąd

 

Ten kupon rabatowy nie jest jeszcze aktywny

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu zgadza się. Dodając też sam chipset X570, który zapewne sam z siebie zjada trochę więcej.

 

Ale mówiąc o teście poboru "w grach" z automatu dostajesz pewny błąd pomiaru. Wiem, że Ty to doskonale wiesz, ale napiszę w formie "ciekawostki".

 

Testujesz procesor. Z definicji więc dobierasz kartę, która go nie będzie dławiła w testowanych rozdzielczościach. Tym samym - spodziewasz się różnych wykresów dla różnych procesorów. No i skrajnie masz sytuację, że na procesorze A utylizacja karty wynosi 95 % przy 140 FPS, a na procesorze B - 60 % przy 90 FPS.

 

No i robisz z tego wykres dotyczący poboru prądu pod kątem CPU. Więc z automatu procesor, który lepiej wykarmił GPU, tak że karta ładniej się utylizowała - dostaje karne Waty sprawności, bo taka grafika latająca na 95 % a nie na 60 - pociągnie z gniazdka więcej, co jest logiczne.

 

Takie testy służą więc... Nie wiem - szerzej pojętej i niedookreślonej wartości orientacyjnej?

 

To tylko jeden z kilku wykresów dotyczących poboru energii więc nie ma o co kruszyć kopii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wychodzi które gry były źle zoptymalizowane lub inaczej interpretujące.

 

Nie do końca. Rysiu już wrzucał wcześniej

 

 

 

Powiedziałbym, że ta recenzja jest co najmniej hurra_optymistyczna. Lotne benchmarki? Ale co się tam stało z poborami mocy chociażby?

 

img_176366093.jpg

 

 

Wyniki całkiem inne jak na Labie czy u Liptona 33_8.png

 

Jednak samodzielny dobór miejsca testowego to jest wciąż najlepsza metoda. Lotne benche są dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym skorzystał ale to mi odpisują:

 

 

 

:(

To zaczyna się od jutra o 0:01 :)

I szykuj się na dokładnie 0:01 bo pewnie o 0:03 będzie po promocji, rzuci się wiara, zresztą stawiam czekoladę że promka już jest na pepperze i wiadomo że będą czekały na nią setki osób. To tak jak codziennie promki na np: xkom, wchodzi o 9:00 a o 9:02 juz jest po promce :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 9 3900X + MSI MEG X570 ACE wychodzi jakieś 4 klocki, trochę sporo, ale bez tragedii zobaczymy może zrobię swapa po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę pies pogrzebany bo co oglądam różne testy na yt i czytam na portalach to wyniki inne i czasami zgoła odmienne. Tak na szybko przeglądając test na ppc z maja 2018 to ryzen 1600x niby ma minimalny fps w AC: Origins na poziomie dokładnie 60 fps, w innych testach potrafi chrupnąć nawet w okolice 45 i teraz pytanie komu wierzyć?

 

Wszystkie Ryzeny sa dobre 1 i 2 są podobne i nie są wcale słabsze od i5 a 3 są na równi takie same i nawet lepsze. Czym, więcej będziesz czytał tym mniej wiedział, bo każdy orze jak może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 TOMAHAWK + AMD Ryzen 5 3600

KLIK

1250zł

w koszyku wpisujemy kod rabatowy: KOMP6

1175zł

:thumbup:

 

 

 

AMD Ryzen 5 3600

KLIK

826zł (kod KOMP6)

 

 

AMD Ryzen 7 3700X

KLIK

1390zł (kod KOMP6)

 

 

KLIK

Rabat 8%

 

Ktoś coś brał w xtreem? Jak opinie? Nigdy tam nie brałem, ale patrząc, że ma być ok 200zł taniej niż u konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zaczyna się od jutra o 0:01 :)

 

głupie pytanie ale "od jutra" znaczy dziś po 24, czy jutro po 24 :E

 

Ktoś coś brał w xtreem? Jak opinie? Nigdy tam nie brałem, ale patrząc, że ma być ok 200zł taniej niż u konkurencji.

 

Jest OK.

 

wolałbym w xtreem, proline jakieś cyrki z gwarą robiło. Może się uda.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...