Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przywrócą bo już ludzi przyzwyczaili do falbanek i wirujących fajerwerek w UEFI, ja jeszcze pamiętam stare biosy AMI/AWARD, niebieskie tło, białe napisy, po takim interfejsie tylko prawdziwe hardy poruszały się bez lęków. Przeciętny użytkownik czym prędzej dawał stamtąd dyla byle tylko nic nie zepsuć :lol2:

Do dziś pamiętam bios w moim Dfi Infinity P965-s Dark :E Normalnie można było się tam zgubić :lol2:, ale jak się kręciło to bajka :cool:

 

Mi nawet dziś nie przeszkadzają tego typu biosy, ale jak wycinają funkcjonalności jak zapisywanie profili OC czy sterowanie krzywą wentylatorów to trochę lipa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli BIOS-y dla starych płyt krojone, bo się nie mieszczą, i jeszcze niby tylko kilka płyt z super sekcją (ale czy to w sumie ważniejsze niż reszta funkcji, te słynne wklejane na forach tabelki pokazują dobre sekcje pod OC...), nowe za to póki co tylko X570 w chorych cenach i z wyjcami (wszystkie Asrocki mają wentylator na chipset na wysokości górnego PCI do GPU, także pewnie będą do niczego) pomijając ofertę MSI.

 

A więc wypada czekać na a) to, jak się rozwinie sytuacja z BIOS-ami u wszystkich producentów

b) czy płyty na X570 inne niż MSI będą coś warte i jak cenowo wypadną w porównaniu z płytami na B450/X470

c) czy będzie coś wiadomo na temat B550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak wycinają funkcjonalności jak zapisywanie profili OC czy sterowanie krzywą wentylatorów to trochę lipa :E

 

Chcieli sto generacji na jednej platformie to teraz mają za swoje, intel nie wycina :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieli sto generacji na jednej platformie to teraz mają za swoje, intel nie wycina :E

No to w pewnym sensie jest minus, bo to jest prawie pewne, że support biosów dla mobasów wcześniejszych generacji będzie w jakimś stopniu ograniczony. W końcu mają do ogarnięcia 3 generację płyt pod ryża 3xxx :E.

 

I teraz pytanie, którzy producenci poradzą sobie z tym lepiej, a którzy gorzej. Na dzień dzisiejszy nie da się tego określić wybierając płytę poprzedniej generacji pod najnowszego ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy pclaba i ramy 2666 :lol2:

A test w OC jest na 3600mhz a w nim Ryzeny jeszcze lepiej wypadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziś pamiętam bios w moim Dfi Infinity P965-s Dark :E Normalnie można było się tam zgubić :lol2:, ale jak się kręciło to bajka :cool:

 

Mi nawet dziś nie przeszkadzają tego typu biosy, ale jak wycinają funkcjonalności jak zapisywanie profili OC czy sterowanie krzywą wentylatorów to trochę lipa :E

 

Na LGA 775/1156 i AM2/AM3 też były zacne biosy, tona opcji, spartański wygląd, ale procek szedł jak burza :cool:

Mnie kolorowy interfejs też nie przeszkadza, już się człowiek przyzwyczaił że porusza się po oprogramowaniu konfiguracyjnym, a nie przerabia komputer na ufo w jakimś dziwnym niebieskim programie :lol2:

 

Wycinają funkcje bo producenci się szczypali na kostki EEPROM 32MB i zaś pakują 16MB, sprawdzaliśmy przecież na Aliexpress, różnica między nimi w to cały 1$ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie, którzy producenci poradzą sobie z tym lepiej, a którzy gorzej. Na dzień dzisiejszy nie da się tego określić wybierając płytę poprzedniej generacji pod najnowszego ryzena.

Niech zrobia obsluge Ryzenow 3XXX a wywala poprzednich i bedzie miejsce na wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobia obsluge Ryzenow 3XXX a wywala poprzednich i bedzie miejsce na wszystko :E

 

I właściwie mogli by tak zrobić...

 

Bios A obsługa Zen, Zen+ i APU

 

Bios B obsługa Zen+, APU, Zen2

 

Tyle że to będzie wymagało budowy dwóch osobnych kompilacji dla każdej z płyt, więc dokłada roboty.

 

Mnie ciekawi bardziej co się stanie jak wejdzie Zen2+, wtedy dopiero będzie zagwozdka co wyciąć a co dodać żeby to działało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tymi biosami to powinni na premierę wypuścić porządny towar razem x570, a na starsze mobasy dać info że będą np miesiąc po premierze a nie już przed premierą wypuszczać jakiś krzak towar.. jak ktoś ma ryzena 1 lub 2 generacji ze starszym mobasem to przecież nagle nie ucieknie na intela.. będzie wstanie poczekać kilka tygodni na porządny bios żeby zrobić przesiadkę na nowego procka :hmm:

 

I właściwie mogli by tak zrobić...

 

Bios A obsługa Zen, Zen+ i APU

 

Bios B obsługa Zen+, APU, Zen2

 

Tyle że to będzie wymagało budowy dwóch osobnych kompilacji dla każdej z płyt, więc dokłada roboty.

 

Mnie ciekawi bardziej co się stanie jak wejdzie Zen2+, wtedy dopiero będzie zagwozdka co wyciąć a co dodać żeby to działało :E

 

A jak ktoś chce przejśc z Zen na Zen2 ?

 

Potrzebny byłby kolejna kombinacja ?

Bios C Zen, Zen+, Zen2

Bios D Zen, APU, Zen2

:hmm:

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A test w OC jest na 3600mhz a w nim Ryzeny jeszcze lepiej wypadają.

To jest plus, że dali szybkie pamięci w trybie OC, ale i tak na moje oko ppc czy lipton ma lepsze miejscówki testowe od pclaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd to nie ulepszasz platformy? w sumie trochę się nie dziwię, bo to jednak dopłata rzędu 600zł, a czy uzysk w stosunku do i7-4790k z 2400mhz CL10 ramem DDR3 jest tego wart? Śmiem wątpić.

 

Ja postanowiłem apgrejdować w sumie z jednego powodu, lubię mieć w tle otwartą przeglądarkę z jakimiś zakładkami (giełda, youtube z muzyką czasem) i jestem pewien że chociażby 6c/12t sprawdzi się do tego lepiej przy nowych grach niż 4c/8t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powychodzą lepsze Biosy i łatki do oprogramowania to i kilka procent w wydajności jeszcze podejdzie. Z Inteli raczej już więcej nie wycisną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intela mogą jedynie obgryźć kolejną łatką nowej dziury :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd to nie ulepszasz platformy? w sumie trochę się nie dziwię, bo to jednak dopłata rzędu 600zł, a czy uzysk w stosunku do i7-4790k z 2400mhz CL10 ramem DDR3 jest tego wart? Śmiem wątpić.

 

Ja postanowiłem apgrejdować w sumie z jednego powodu, lubię mieć w tle otwartą przeglądarkę z jakimiś zakładkami (giełda, youtube z muzyką czasem) i jestem pewien że chociażby 6c/12t sprawdzi się do tego lepiej przy nowych grach niż 4c/8t.

W sumie ja też planuję się przesiąść z podobnego powodu z mojego starego 8600K na 3700X. Gram sobie na jednym monitorze a na drugim sobie leci stream/film itp. Poczuję różnicę z przejścia z 6/6 na 8/16? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłeś zapomnieć o bristol ridge?!

:foch:

Zapewne dlatego, że to buldożerowy paździerz :E

 

@Tomcug

 

Jak pamięci na x370 G5, próbowałeś wyżej ?

3200 CL 12 latało, na razie więcej się nie bawię i czekam na bardziej dopracowane BIOS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intela mogą jedynie obgryźć kolejną łatką nowej dziury :(

Tak samo z testami poboru prądu gdzie nowe Ryzeny może mają jednorazowy większy pik ale gdy weźmie się pod uwagę pełny czas działania to wychodzą znacznie lepiej od konkurencji. Co z tego że jest duży jednorazowy skok napięcia jak w czasie pracy pobierają znacznie mniej od konkurencji. taki 3900x 12 rdzeniowy pobiera mniej niż I9 9900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

lukadd to nie ulepszasz platformy? w sumie trochę się nie dziwię, bo to jednak dopłata rzędu 600zł, a czy uzysk w stosunku do i7-4790k z 2400mhz CL10 ramem DDR3 jest tego wart? Śmiem wątpić.

 

Ja postanowiłem apgrejdować w sumie z jednego powodu, lubię mieć w tle otwartą przeglądarkę z jakimiś zakładkami (giełda, youtube z muzyką czasem) i jestem pewien że chociażby 6c/12t sprawdzi się do tego lepiej przy nowych grach niż 4c/8t.

Wczoraj już miałem w koszyku :E, ale jak zacząłem czytać to daję na luz. Poczekam, aż się wsztko wyjaśni.

 

Ja mam ten komfort, że dla mnie upgrade to w sumie tylko kaprys, ja dalej gram w 60hz i to co mam dalej mi spokojnie styka, a jeśli chodzi o renderowanie i streamowanie to ja nie wiem co to jest i do czego to ma mi służyć :lol2: innych wymagających aplikacji jak cinebench też nie używam :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a no to rzeczywiście bezsens, u mnie będzie więcej FPS (i dobrze bo mam 144hz) i mniej problemów z przegladarką w tle.

 

BTW

 

gamersnexus wrzucił reckę 3900x, w grach opartych o single core ten procek wypada... porównywalnie a w warhammer total war czasem GORZEJ niż ryzen 3600 za 1/3 ceny... tak więc jest odpowiedź na pytanie co jest hitem dla graczy :E

 

3600 to jednak król :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też planuję się przesiąść z podobnego powodu z mojego starego 8600K na 3700X. Gram sobie na jednym monitorze a na drugim sobie leci stream/film itp. Poczuję różnicę z przejścia z 6/6 na 8/16? :hmm:

 

Poczujesz.

Z tym 8/16 możesz grać, oglądać yt, stream i jeszcze samemu puszczać streama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gamersnexus wrzucił reckę 3900x, w grach opartych o single core ten procek wypada... porównywalnie a w warhammer total war czasem GORZEJ niż ryzen 3600 za 1/3 ceny... tak więc jest odpowiedź na pytanie co jest hitem dla graczy :E

 

3600 to jednak król :E

Ciekawe czy jak wyjdą PS5 i Scarlet to czy wtedy nie zobaczymy kto król i czy nie jest nagi, a może to będzie nowy i5 2500k

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zagwozdka jakie x570 wziąć

Myślałem o Gigabyte x570 Aorus Master ale wiemy już, że wyje

Jako druga myślałem o MSI MEG X570 ACE

Jako trzecia rozważam ROGa C8H Wifi o której nie wiadomo nic bo jej chyba nigdzie nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...