Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo właśnie czasem czuję, że 8600k nie wyrabia miejscami (albo źle coś czuję) :P

Sądząc po testach, to 6/6 w W3 może i daje lepsze fps niż ryzeny ale wykorzystanie procka to 85%+ na niektórych rdzeniach 98%, a ryzen ma jeszcze duży zapas mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo zenek2 coś nie lubi się z najnowszymi kernalemi (albo systemd) - na wersjach poniżej 5.x jest OK

Mój link 4

Na pewno nie chodzi o kernel - Ubuntu 18.04 działało mi z kernelem 4.18 (stockowy), 5.1.15 i mainline 5.2.rc7. Ubuntu 19.04, najnowszy Debian, najnowszy Arch* nie działały.

 

* - :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi biosami to powinni na premierę wypuścić porządny towar razem x570, a na starsze mobasy dać info że będą np miesiąc po premierze a nie już przed premierą wypuszczać jakiś krzak towar.. jak ktoś ma ryzena 1 lub 2 generacji ze starszym mobasem to przecież nagle nie ucieknie na intela.. będzie wstanie poczekać kilka tygodni na porządny bios żeby zrobić przesiadkę na nowego procka :hmm:

 

 

 

A jak ktoś chce przejśc z Zen na Zen2 ?

 

Potrzebny byłby kolejna kombinacja ?

Bios C Zen, Zen+, Zen2

Bios D Zen, APU, Zen2

:hmm:

 

Nie da się wszystkich zadowolić, a tworzenie 4 kompilacji pod każdą płytę główną to zadanie niewykonalne z góry, producenci doskonale znali plany AMD odnośnie wsparcia podstawki AM4, więc zawczasu mogli wrzucić kostki 32MB rozwiązujące problem w 100%.

Tyle że jak widać lepiej puścić zbugowane i szczątkowe wsparcie zmuszając klienta do zakupu nowej płyty głównej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Troche sie boje jednej rzeczy, ze są 'przekręcone' i te WHEA i dziwne boosty to nie tylko problem ze sterownikami.

 

p.s

Dzisiaj wieczorem poskladam Godlike'a i R5 3600 + 2x16 3200C14 B-Die.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zagwozdka jakie x570 wziąć

Myślałem o Gigabyte x570 Aorus Master ale wiemy już, że wyje

Jako druga myślałem o MSI MEG X570 ACE

Jako trzecia rozważam ROGa C8H Wifi o której nie wiadomo nic bo jej chyba nigdzie nie ma :D

 

Najlepiej brać MSI, bo w sumie każdy je poleca bo są ciche. No i te darmowe pamięci ram to świetna oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem, bo jadę na 144hz :hmm: a wtedy dodatkowe obciążenie już chyba widać (albo mam halucynacje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipo, o co chodzi z darmowymi ramkami... bo płytę MSI kupiłem, ale tydzień temu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie czasem czuję, że 8600k nie wyrabia miejscami (albo źle coś czuję) :P

 

Bez przesady, do grania i oglądania naprawdę nie trzeba tysiąca wątków :E

 

Podkręcisz tego 8600k i pewnie odstawi tego ryzenka ;)

Dla zabawy można zmieniać ale bez dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem poskladam Godlike'a i R5 3600 + 2x16 3200C14 B-Die.

 

Biedny Zenuś.... Jeszcze nie wie, jak bardzo źle trafił szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie boje jednej rzeczy, ze są 'przekręcone' i te WHEA i dziwne boosty to nie tylko problem ze sterownikami.

 

p.s

Dzisiaj wieczorem poskladam Godlike'a i R5 3600 + 2x16 3200C14 B-Die.

 

a co z 3900x, zrezygnowaleś? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie boje jednej rzeczy, ze są 'przekręcone' i te WHEA i dziwne boosty to nie tylko problem ze sterownikami.

 

p.s

Dzisiaj wieczorem poskladam Godlike'a i R5 3600 + 2x16 3200C14 B-Die.

 

Jaki model tych B-Die, bo szukam dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

F4-3200C14D-32GTZR

 

@dawidoxx, 3900X stoi w preorderze w Casekingu.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Biedny Zenuś.... Jeszcze nie wie, jak bardzo źle trafił szczerbaty.gif

Ciekawe czy ten Zenuś dożyje jutra :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gamersnexus wrzucił reckę 3900x, w grach opartych o single core ten procek wypada... porównywalnie a w warhammer total war czasem GORZEJ niż ryzen 3600 za 1/3 ceny... tak więc jest odpowiedź na pytanie co jest hitem dla graczy :E

Po prostu ten typ tam ma. Seria Total War znana jest z "ujemnego skalowania wielowątkowego" ;) Nawet w przypadku bardziej klasycznie zbudowanych procesorów zdarzają się w tej grze dziwne kwiatki (np. w rzeczonym teście na Gamer Nexus R5 1600 wygrywa zegar w zegar z 1700, a 3600 wypada lepiej bez oc i STM=off niż z oc i STM=on :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z 3900x, zrezygnowaleś? :E

We wrześniu ma wyjść 3950X, do tego czasu już biosy muszą być dopracowane i będzie jasne co warto brać, na razie najlepiej wziąć taniochę i zobaczyć z czym to się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ten typ tam ma. Seria Total War znana jest z "ujemnego skalowania wielowątkowego" ;)

Jesli ktoś gra w Total Wara to może próbować sobie to naprawić ręcznie, zmieniając w pliku konfiguracyjnym (%APPDATA%/The Creative Assembly/scripts/) number_of_threads z zero na jakąś umiarkowanie dużą liczbę; można też pozwolić albo zabronić grze ustawiać na sztywno koligację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sferis. No więc nie ma co liczyć na wcześniejszą dostępność 3700x, pomimo tego, iż napisali, że procesory są dostępne, to jeszcze nie ma ich na stanie i nie wiadomo kiedy będą.

To mnie zmartwiłeś. Ja u nich zamówiłem 3900x telefonicznie zapewniono mnie że jest na stanie i ma być na jutro kurierem. I jak tu żyć ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie czy warto dokładać te 500zł do 3200 CL14 bo taka jest różnica między CL16, ale potaniały 3200 CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zamówiłem wczoraj w sferisie 3900x miał byc na wtorek, ale do tej pory nie dostałem info aby wyszedł,

następnie zamówiłem płyte MSI MEG X570 ACE w proline, niby była na stanie, ale jak zamówienie poszło do realizacji to się zmieniło,

i dopiero jutro ma być dostawa płyt..

dobrze, że przynajmniej G.Skille na B-die już do mnie idą...

 

ale wygląda na to, że wszystko się opóźni nawet o dobę... może chociaż dopracują BIOS w między czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie czy warto dokładać te 500zł do 3200 CL14 bo taka jest różnica między CL16, ale potaniały 3200 CL16.

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kuponami na Amazonie Ballistixy 16 GB 3200 CL16 na micronach e-die można wyrwać za 200 zł, a te się niby dość dobrze kręcą (jak na cenę, żeby nie podrażnić posiadaczy czegoś na b-die). Sam wziąłem, najwyżej będę miał 32 GB w kompie razem ze starszymi kostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kuponami na Amazonie Ballistixy 16 GB 3200 CL16 na micronach e-die można wyrwać za 200 zł, a te się niby dość dobrze kręcą (jak na cenę, żeby nie podrażnić posiadaczy czegoś na b-die). Sam wziąłem, najwyżej będę miał 32 GB w kompie razem ze starszymi kostkami.

 

Napisz jak jakie kupić za 200zł ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zamówiłem wczoraj w sferisie 3900x miał byc na wtorek, ale do tej pory nie dostałem info aby wyszedł,

następnie zamówiłem płyte MSI MEG X570 ACE w proline, niby była na stanie, ale jak zamówienie poszło do realizacji to się zmieniło,

i dopiero jutro ma być dostawa płyt..

dobrze, że przynajmniej G.Skille na B-die już do mnie idą...

 

ale wygląda na to, że wszystko się opóźni nawet o dobę... może chociaż dopracują BIOS w między czasie...

Ja do swoich dokupię jeszcze jedną parkę jak dojdzie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Biedny Zenuś.... Jeszcze nie wie, jak bardzo źle trafił szczerbaty.gif

chyba chcesz kopa od czołgisty dostać...

 

zadziwia mnie wasza chęć do zmiany płyty głównej :D

 

a co do sterowników do "Windows 7 - 64-Bit Edition" to RX 5700 dostał https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5700-series/amd-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700

a RX Vega 8/11 już nie ...

https://www.amd.com/en/support/apu/amd-ryzen-processors/amd-ryzen-5-desktop-processors-radeon-vega-graphics/amd-ryzen-5-1

https://www.amd.com/pl/support/7701

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...