Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja do swoich dokupię jeszcze jedną parkę jak dojdzie procesor.

 

ja od razu dwie pary zamówiłem (32GB), co prawda AMD podaje, że niby przy wszystkich slotach obsadzonych prędkości ramu będą niższe..

no to zobaczymy...

 

EDIT: też własnie 4x8GB FlareX na 3200 CL14 zamówiłem

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od razu dwie pary zamówiłem (32GB), co prawda AMD podaje, że niby przy wszystkich slotach obsadzonych prędkości ramu będą niższe..

no to zobaczymy...

 

Nie koniecznie, mam 4x8GB FlareX na 3200 CL14 i nie mam problemow, mam nadzieje ze po zmianie na 3900x to się nie zmieni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z ciekawości ceny 9900k i widzę dalej to stoi w okolicach 2200/2300 zł, że Intel ma czelność to sprzedawać w takiej cenie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że było już linkowane ale przeszło bez echa więc wrzucę obrazek:

 

AMD-MSI-firmware-update-boost-changes.pngAnandtech jedzie teraz ze wszystkimi testami Ryzenów 3000 od nowa...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze po sklepach że bardzo dużo pamięci ma mieć na dniach dostawe, część jutro, część w piątek

takie 3200C16D-32GTZRX cena 839zł, kurde ale ja nie chce RGB :E może przyjadą TridentyZ bez RGB a jak nie to trudno nie musi się swiecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzę że było już linkowane ale przeszło bez echa więc wrzucę obrazek:

 

AMD-MSI-firmware-update-boost-changes.pngAnandtech jedzie teraz ze wszystkimi testami Ryzenów 3000 od nowa...

 

Nowa zbawka. Gdzieś będą niemiłe zaskoczenia związane z tzw "chorobą wieku dziecięcego", a gdzieś pojawią się rezerwy mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z ciekawości ceny 9900k i widzę dalej to stoi w okolicach 2200/2300 zł, że Intel ma czelność to sprzedawać w takiej cenie :lol2:

Intel nie zareaguje przecież od razu po premierze Ryżu, żeby nie wyszło, że musiał zareagować :D Kwestia też tego, że do tej pory te i9 się sprzedawały, więc dopiero jak przestaną, to pewnie będą cięcia. Szybciej imho obetną ceny średniej półki, bo tam to Intel dostał taki wpierdol, że nawet mi się ich zrobiło żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niziutkie temperatury jak na stres test i boxowe chłodzenie :)

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że było już linkowane ale przeszło bez echa więc wrzucę obrazek:

 

AMD-MSI-firmware-update-boost-changes.pngAnandtech jedzie teraz ze wszystkimi testami Ryzenów 3000 od nowa...

Pisałem że dopiero wczoraj miały wyjść odblokowane biosy widocznie to jest tego potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ngwvw8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Updatuj bios przez flashbacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żeś tam trafił na ten koreański test? ;)

Zagoniłem AI do roboty :E

UV robi wyższe zegary, klasyka AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie zareaguje przecież od razu po premierze Ryżu, żeby nie wyszło, że musiał zareagować :D Kwestia też tego, że do tej pory te i9 się sprzedawały, więc dopiero jak przestaną, to pewnie będą cięcia. Szybciej imho obetną ceny średniej półki, bo tam to Intel dostał taki wpierdol, że nawet mi się ich zrobiło żal.

 

Za czasów p4 i A64 było jeszcze gorzej :-) Intel jakoś nie przejął się zbytnio :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z ciekawości ceny 9900k i widzę dalej to stoi w okolicach 2200/2300 zł, że Intel ma czelność to sprzedawać w takiej cenie :lol2:

one spadną dopiero jak popyt spadnie i zaczną zalęgać w magazynach

i tak dobrze że zachowały cenę 488$ +wat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów p4 i A64 było jeszcze gorzej :-) Intel jakoś nie przejął się zbytnio :-)

Wtedy tak, ale teraz będzie inaczej, skoro po firmie rozsyłają notki z ostrzeżeniami o Ryzenach, a CEO płakał na spotkaniu z inwestorami o możliwym spadku marży przez wymóg dostosowania oferty do konkurencji (czyli cięcia będą) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno im lepsze chłodzenie tym z automatu Ryzeny skaczą na większe taktowania a na PClabie wszystkie testy chyba były na chłodzeniu Boxowym. Ciekawe czy coś się zmieni na lepszych chłodzeniach ktoś by mógł zrobić test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jak zloze, mam d15 am4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

ngwvw8.jpg

 

Robimy zakłady, ile czasu zejdzie czolgiście usmażenie tej zabawki? ;)

 

Podobno im lepsze chłodzenie tym z automatu Ryzeny skaczą na większe taktowania a na PClabie wszystkie testy chyba były na chłodzeniu Boxowym. Ciekawe czy coś się zmieni na lepszych chłodzeniach ktoś by mógł zrobić test.

 

No jednego takiego forumowicza mamy, który lubi testować granice ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
na PClabie wszystkie testy chyba były na chłodzeniu Boxowym. Ciekawe czy coś się zmieni na lepszych chłodzeniach ktoś by mógł zrobić test.

Nie tylko nie czytałeś artykułu, ale nawet nie zadałeś sobie trudu żeby rzucić okiem na warunki testu przed napisaniem posta :(

 

Smutno, tyle mojej roboty na nic.

Edytowane przez mbrzostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Smutno, tyle mojej roboty na nic.

lepiej się pochwal jakie latency najniższe ugrałeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taki sam fejk jak przy Z390 będzie, też miałem dostać słuchawki, chłodzenie AIO, grę Assasins Oddysey i chyba jakąś myszkę, ale potem się okazało że w promocji biorą udział sklepy które wystawiły tą płytę co mam za 1800zł, a ja bez problemu gdzie indziej kupiłem to samo za 1250 zł i to jeszcze z grą, także gratis wliczony był w cenę :lol2:

 

To nie fejk, działa szczerbaty.gif, sprawdzone, potwierdzone thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...