Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ma sens brać 3800x ? Ja bym szedł w max 2700x albo iść na całośc i 3900x :E

A czy było sens brać swego czasu 1800x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja wybrałem starszego procka ;)

 

Dałem dzisiaj 729zł za 2700 w x-kom a w przyszłym roku jak już będą dopracowane biosy dla x370/470 i będzie taka potrzeba to się zrobi upgrade na nowszego Zenka w rozsądnych pieniądzach :)

 

Także miłej zabawy Panowie, jutro składam kompa, ustawiam co trzeba i zapominam na rok o temacie "RYZEN 3000" :thumbup:

 

 

A to ja nawet w B450 celuję, teoretycznie większa bieda niż te wymienione przez Ciebie :D Ale uznałem, że MSI Gaming PRO Carbon AC w zupełności wystarczy aby w przyszłości wsadzić nawet 3900x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ten 3800x to imho słaby wybór. O płycie się nie wypowiem. 

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na zabytku 3570k+1070 i jeszcze nie jest tak źle, nawet w 1440p.

Komp praktycznie służy tylko do grania, reszta rzeczy typu office i przeglądanie neta pociągnie nawet pentium.

Też długo się zastanawiałem czy kupić tanią płytę np Tomahawk i do tego 3600, czy jednak x570 i coś mocniejszego.

Płytę MSI x470 Gaming plus mam już na półce, jak wczoraj trafiłem na promo MSI z pamięciami to wyszedłem z założenia że te same pieniądze musiałbym wydać na Tomahawka+memki.

 

Mi się nie pali, poczekam spokojnie aż pamięci dojdą i wtedy zdecyduję który ryzen3, może zdążę dołożyć parę groszy do budżetu.

 

Jednak jak spojrzeć z trochę innej perspektywy to jak ktoś planuje zestaw na parę lat to celowałbym jednak w nowy chipset. Nie wiadomo tego na pewno czy kolejna generacja to będzie ciągle AM4, ale wtedy PCIE4 może już mieć znaczenie ( nowe grafy ) i ewentualna kompatybilność kolejnych Ryzenów.

Jak już iść tym tokiem to następna generacja(czyli poprawiony zen2) to mało interesujący kąsek bo powoli trza się szykować na DDR5 więc x570 za 1500pln-3000tyś to słaby pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Was montowal pamieci 3200MHz na plycie Gigabyte z B450 spoza listy wspieranych? Jakies problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe testy Ryzena 3600 podkreconyt 5,36ghz na Windowsie.

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13802948

U mnie R5 3600 na domyślnym ustawieniu tyle wypluło.

2rpb7ls.png

 

Podsumowując R5 3600 + Gigabyte B450M Ds3H - wszystko działa tak jak należy. Z żadnymi problemami na razie się nie spotkałem.

Potencjał pamięci G.Skill Flare X z R5 3600 jest sporo wyższy niż z R7 1700 na tej płycie. Pamięci od strzała działają na 3600 14-14-14-28 1T z ostrymi subtimingami gdzie na R7 1700 pamięci kończyły się na 3400-3466Mhz. Szkoda tylko, że szybsze pamięci i tak osiągają gorsze wyniki w testach AIDA :hmm:

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego sobie zamówiłem... teraz po przeczytaniu prawie całego wątku, zastanawiam się czy to anulować... Boż :E :E :E :E

 

 

Thermal Grizzly Kryonaut 1g 1 29.00 zł

Gigabyte X570 AORUS ELITE 1 929.00 zł

AMD Ryzen 7 3800X 1 1849.00 zł

 

Razem do zapłaty: 2832.00 zł

 

post-267627-15626730277032_thumb.jpg

 

To intel niby jest drogą platformą :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie R5 3600 na domyślnym ustawieniu tyle wypluło.

 

Podsumowując R5 3600 + Gigabyte B450M Ds3H - wszystko działa tak jak należy. Z żadnymi problemami na razie się nie spotkałem.

Potencjał pamięci G.Skill Flare X z R5 3600 jest sporo wyższy niż z R7 1700 na tej płycie. Pamięci od strzała działają na 3600 14-14-14-28 1T z ostrymi subtimingami gdzie na R7 1700 pamięci kończyły się na 3400-3466Mhz. Szkoda tylko, że szybsze pamięci i tak osiągają gorsze wyniki w testach AIDA :hmm:

 

Jak na stock to myślę że świetny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Promka MSI znowu dostępna, właśnie skorzystałem, zostało jeszcze 13 zgłoszeń.

Licznik aktualizowany jest na bieżąco ?

Wygląda, że tak, bo gdy wysłałem zgłoszenie, to liczba się zmniejszyła.

Każdemu zmniejsza licznik, ale według regulaminu powinni przysyłać maila zwrotnego, że otrzymali zgłoszenie.

Nie wysyłają, weryfikują poprawność zgłoszeń według jakichś kryteriów i wywalają zgłoszenia.

Dlatego liczniki wczoraj wracały do wyższych stanów.

Wcale nie ma pewności, że mimo zgłoszenia jest się w kolejce.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To intel niby jest drogą platformą :lol2: :lol2: :lol2:

Tylko on tu pewnie jeszcze wsadzi i 4 generację. A na Intelu bedziesz musiał zmienić płyte. Pozatym dostał chłodzenie za które na intelu musiał byś dopłacić. Wzią droższa płytę a mógł wziąć z poprzedniej generacji i by było jeszcze taniej.

 

Mam wrażenie że to z ciebie trzeba się pośmiać że jesteś taki zaślepiony. :E

 

Obejrzy sobie z filmiku wychodzi że Ryzen może być nawet połowę tańszy od Intela w extremalnym przypadku nawet więcej.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dzisiaj zaczne na poważnie testować, wczoraj tylko chciałem sprawdzić czy wszystko działa a dopiero dzisiaj dostane cooler i SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście reklamacja drogą korespondencyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko on tu pewnie jeszcze wsadzi i 4 generację. A na Intelu bedziesz musiał zmienić płyte. Pozatym dostał chłodzenie za które na intelu musiał byś dopłacić. Wzią droższa płytę a mógł wziąć z poprzedniej generacji i by było jeszcze taniej.

 

Mam wrażenie że to z ciebie trzeba się pośmiać że jesteś taki zaślepiony. :E

 

Obejrzy sobie z filmik wychodzi że Ryzen może być nawet połowę tańszy od Intela.

To znaczy co stara plyta Intela do niczego sie nie nadaje i trzeba ja wyrzucić tak :hmm::E W zyciu nie myslalem, ze ktos bedzie próbował na sile usprawiedliwiac zerowa oplacalnosc plyt x570 a jednak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu zmniejsza licznik, ale według regulaminu powinni przysyłać maila zwrotnego, że otrzymali zgłoszenie.

Nie wysyłają, weryfikują poprawność zgłoszeń według jakichś kryteriów i wywalają zgłoszenia.

Dlatego liczniki wczoraj wracały do wyższych stanów.

Wcale nie ma pewności, że mimo zgłoszenia jest się w kolejce.

To ciekawe co mówisz, bo ja dostałem maila xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko on tu pewnie jeszcze wsadzi i 4 generację. A na Intelu bedziesz musiał zmienić płyte. Pozatym dostał chłodzenie za które na intelu musiał byś dopłacić. Wzią droższa płytę a mógł wziąć z poprzedniej generacji i by było jeszcze taniej.

 

Obejrzy sobie z filmik wychodzi że Ryzen może być nawet połowę tańszy od Intela.

 

Tak tylko kolejny Ryzen to tylko zmiana procesu na 7nm+ więc nie oczekiwałbym szału. Różnica pewnie jak pomiędzy 1gen i 2 gen.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ciekawe co mówisz, bo ja dostałem maila xD

kupiłeś wysoki model, średni, czy po taniości ?

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co stara plyta Intela do niczego sie nie nadaje i trzeba ja wyrzucić tak :hmm::E W zyciu nie myslalem, ze ktos bedzie próbował na sile usprawiedliwiac zerowa oplacalnosc plyt x570 a jednak :E

 

No Z270/170 nadaja sie na smietnik tak, dlatego topowe mozna kupic za 50-60 euro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co mówisz, bo ja dostałem maila xD

 

Oni chyba odrzucają faktury Proforma, faktury z allegro, faktury z innych sklepów niż Morele, Xtreem, Komputronik i Proline.

 

Dla tego licznik się buja raz w jedną raz w drugą stronę. Taka moja teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To znaczy co stara plyta Intela do niczego sie nie nadaje i trzeba ja wyrzucić tak :hmm::E W zyciu nie myslalem, ze ktos bedzie próbował na sile usprawiedliwiac zerowa oplacalnosc plyt x570 a jednak :E

Napisałem że mógł wybrać tańszą płytę nie doczytałeś do końca.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba odrzucają faktury Proforma, faktury z allegro, faktury z innych sklepów niż Morele, Xtreem, Komputronik i Proline.

 

Dla tego licznik się buja raz w jedną raz w drugą stronę. Taka moja teoria.

Spełniłem wszystkie warunki promocji wysyłając przy liczniku 47, maila nie dostałem.

Drugi raz przy 3, także nie dostałem.

To trzeba mieć jeszcze dużo szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że mógł wybrać tańszą płytę nie doczytałeś do końca.

 

Jeszcze nic straconego, tej płyty i tak nie mają w magazynie i pewnie przez najbliższy tydzień mieć nie będą, przesyłkę wziąłem za pobraniem więc w każdej chwili mogę zmienić zdanie na temat zarówno procesora jak i płyty głównej, którą zamówiłęm :E zamówiłem ją tylko dlatego, ponieważ nie chciałem się bawić nic w biosie tylko wsadzić sobie ryzenka i moje pamięci ram 3200 i coby to ładnie się gierczyło :E

 

Może jednak 3900x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie działa Destiny 2 na tych prockach.

Na nowych płytach też czy tylko na starych?

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak tylko kolejny Ryzen to tylko zmiana procesu na 7nm+ więc nie oczekiwałbym szału. Różnica pewnie jak pomiędzy 1gen i 2 gen.

Oczywiście że tak pewnie max kilka procent więcej ale taki plus że nie będzie trzeba zmieniać płyty a to jest jakby nie patrzeć spora oszczędność. Na Intelu już tego luksusu nie będzie i każdy będzie przywiązany albo do starej generacji procesorów albo będzie musiał zmienić płytę. Tyle tylko że na Intelu nie straci tak na wartości choć Ryzeny mogą zmusić Intela do obniżek we wszystkich segmentach. Dużo zalezy od tego jak zareaguje rynek bo AMD64 pokazuje że pomimo lepszego procesora rynek jednak wybierał droższy produkt mimo mniejszej wydajności.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spełniłem wszystkie warunki promocji wysyłając przy liczniku 47, maila nie dostałem.

Drugi raz przy 3, także nie dostałem.

To trzeba mieć jeszcze dużo szczęścia.

 

Więc pewnie jedno zgłoszenie Twoje anulują. A w SPAMie na mailu masz od nich dwa potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...