Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tylko on tu pewnie jeszcze wsadzi i 4 generację. A na Intelu bedziesz musiał zmienić płyte. Pozatym dostał chłodzenie za które na intelu musiał byś dopłacić. Wzią droższa płytę a mógł wziąć z poprzedniej generacji i by było jeszcze taniej.

 

Mam wrażenie że to z ciebie trzeba się pośmiać że jesteś taki zaślepiony. :E

 

Obejrzy sobie z filmiku wychodzi że Ryzen może być nawet połowę tańszy od Intela w extremalnym przypadku nawet więcej.

 

:lol2: :lol2: Ja pisałem tylko o konkretnym przypadku a nie co można taniej.. Te ceny dobrze pokazały, że to ten sam przedział cenowy co 9900k + z390 które przecież są uber drogie :D

 

i to dobrze podsumowuje absurd cen x570

 

 

Jeszcze nic straconego, tej płyty i tak nie mają w magazynie i pewnie przez najbliższy tydzień mieć nie będą, przesyłkę wziąłem za pobraniem więc w każdej chwili mogę zmienić zdanie na temat zarówno procesora jak i płyty głównej, którą zamówiłęm :E zamówiłem ją tylko dlatego, ponieważ nie chciałem się bawić nic w biosie tylko wsadzić sobie ryzenka i moje pamięci ram 3200 i coby to ładnie się gierczyło :E

 

Może jednak 3900x...

 

Jak dopłacać ponad 3700 to chyba do 3900, skąd pomysł na 3800? Jest w ogóle jakiś test?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test R3600 vs 9600K, bez niespodzianek, cena/wydajność R3600 jest górą

https://www.youtube.com/watch?v=ke3OnFlOUnI

 

@dario_t , shalafi :D aż mi się głupio zrobiło, biję się w piersi :D

 

 

Dzisiaj jeszcze prawdopodobnie Lipton wrzuci testy ale oczywiscie mozna jak najbardziej uznac za wiarygodne. Czasem lepszy jest 9600K a czasem 3600. Wkoncu na ryzenie w tych ciezkich grach procesorowych jest minimalnie te 60 fps a nie tak jak mial ryzen 1600 ze byly zjazdy do 40 fps

 

Ci co maja intela zostana na intelu a ewentualnie w przyszlosci przejda na ryzena zamiast zmieniac na i7 (np ja) a ci co maja ryzeny 1, 2 lub beda skladac nowego kompa moga spokojnie a nawet powinni wybrac ryzen 3 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Więc pewnie jedno zgłoszenie Twoje anulują. A w SPAMie na mailu masz od nich dwa potwierdzenia.

:E Tak dokładnie jest.

Skąd wiesz ? :Up_to_s:

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: Ja pisałem tylko o konkretnym przypadku a nie co można taniej.. Te ceny dobrze pokazały, że to ten sam przedział cenowy co 9900k + z390 które przecież są uber drogie :D

 

i to dobrze podsumowuje absurd cen x570

 

Tak masz rację ceny x570 są za wysokie oby po kilku miesiącach opadły bo narazie to są zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak dopłacać ponad 3700 to chyba do 3900, skąd pomysł na 3800? Jest w ogóle jakiś test?

 

Znalazłem kilka testów na yt, ale jest duże prawdopodobieństwo, że są fejkowe, ponieważ pochodzą z dziwnych źródeł... a niby nikt nie dostał 3800x do testów, więc jego potencjał to "tajemnica" :E

Ale pomyślałem sobie, że jeśli 3700x fajnie wypada, to 3800x musi wypaść jeszcze lepiej, ale do 3900x wystarczy dopłacić 500 zł... i to są właśnie te rozkminy, których nienawidzę :E

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The AMD X570 Motherboard Overview: Over 35+ Motherboards Analyzed

Cenowarka - Płyty na X570

W cenowarce pojawiły się fajne dodatkowe filtry odnośnie ilości faz i VRM.

 

Nie do końca to jest właściwie rozwiązane, wprowadzają w błąd nie odróżniając układów z powielonymi fazami na chama od układów z powielaczem sygnału PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie R5 3600 na domyślnym ustawieniu tyle wypluło.

2rpb7ls.png

 

Podsumowując R5 3600 + Gigabyte B450M Ds3H - wszystko działa tak jak należy. Z żadnymi problemami na razie się nie spotkałem.

Potencjał pamięci G.Skill Flare X z R5 3600 jest sporo wyższy niż z R7 1700 na tej płycie. Pamięci od strzała działają na 3600 14-14-14-28 1T z ostrymi subtimingami gdzie na R7 1700 pamięci kończyły się na 3400-3466Mhz. Szkoda tylko, że szybsze pamięci i tak osiągają gorsze wyniki w testach AIDA :hmm:

 

Jakie ustawienia pamięci najwyżej osiagnales i czy testowaleś to prime95?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba odrzucają faktury Proforma, faktury z allegro, faktury z innych sklepów niż Morele, Xtreem, Komputronik i Proline.

 

Dla tego licznik się buja raz w jedną raz w drugą stronę. Taka moja teoria.

Trzeba być szczęściarzem żeby dostać fakturę. Od wczoraj w Morelach moje opłacone zamówienie oczekuje na wysłanie. Faktury nie ma bo ... pewnie tych płyt też :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzeba być szczęściarzem żeby dostać fakturę. Od wczoraj w Morelach moje opłacone zamówienie oczekuje na wysłanie. Faktury nie ma bo ... pewnie tych płyt też :P

Moja płyta jest już w drodze do paczkomatu.

Dzisiaj odbieram R5-3600.

Jutro będę bawił się jak małe dziecko.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja płyta jest już w drodze do paczkomatu.

Dzisiaj odbieram R5-3600.

Jutro będzie ... :P

 

Tylko moja będzie droższa o 460 zeta :P

... bo już chyba po promocji.

 

Ja też jak małe dziecko -

będę płakał :E

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moja będzie droższa o 460 zeta :P

... bo już chyba po promocji.

Wczoraj licznik po 18:00 był już na zero, a dzisiaj odbił.

Trzymaj rękę na pulsie promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy się grzejecie z tymi procesorami.... Ja już pół roku składam pc i poczekam teraz jeszcze że 2 tyg aż do końca rozkminia te całe więcej rdseniuf xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam na zen3 bo to już w przyszłym roku - więc albo kupię 3950X w rozsądnej cenie albo poczekam do zen4 i wtedy kupię 3950X w cenie chrupek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakie ustawienia pamięci najwyżej osiagnales i czy testowaleś to prime95?

Na razie jadę na 3600 cl 14-14-14-28 1T z ostrymi subtimingami 1.44v

Prime95 mnie nie interesuje - jedynie rendering CinebenchR20 + youtube w przeglądarce - każdą niestabilność pamięci wyłapie ;)

 

Kolejne wrażenia.

Na R5 3600 założyłem chłodzenie Boxowe od R7 1700, które jest większe i wydajniejsze i na tym chłodzeniu notuje ~65C po 30min rozgrywce w BF5gdzie wentylator wbija maksymalne obroty 2500rpm czyli jest głośno. Procesor trzyma 4125-4200Mhz z napięciem 1.33v.

Od razu wspomnę, że R7 1700 z tym samym chłodzeniem w BF5 notował ~55C przy 1800rpm a trzymał 3.5Ghz z napięciem 0.98-1.01v. Na R7 jest ciszej i chłodniej także jak bym zamontował oryginalnego Boxa od 3600 to temperatury poszły by jeszcze do góry.

Próbowałem UV czyli 4200Mhz i 1.3v - od razu zwis :E i dałem sobie spokój.

Praca w pulpicie.

Wentylator na CPU mam ustawiony na 800rpm i po przekroczeniu 50C zaczyna przyspieszać. R7 1700 w pulpicie cały czas trzyma 40-42C z drobnymi skokami przy przeglądaniu stron. R5 3600 z racji wysokich napięć ma skoki temperatury od 42C nawet do 60C co powoduje przyspieszanie pracy wentylatora :E

Wkurzające jest to bo włączasz inną stronę w przeglądarce i jeb "wuuuuuuuu" na chwilę.

Także jestem zdanie, że do R5 3600 jednak trzeba zmienić chłodzenie bo BOX nie daje rady.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam na zen3 bo to już w przyszłym roku - więc albo kupię 3950X w rozsądnej cenie albo poczekam do zen4 i wtedy kupię 3950X w cenie chrupek :E

 

A co z x570 też będziesz czekał 2 generację aż stanieje ? Hahaha czy może kupisz nic nie wprowadzająca płytę oprócz pcx 4.0 i żeby ten szmelc się sprzedał dasz dodatkowo pamięć która też nie schodzi. Hahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to jest właściwie rozwiązane, wprowadzają w błąd nie odróżniając układów z powielonymi fazami na chama od układów z powielaczem sygnału PWM.

 

Ale czego ty oczekujesz od porównywarki cen? Są podane fazy realne i wirtualne, a to już dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje chipsy i oglądam co się dzieje w temacie :)

 

Ja przy tych cenach zostaje przy obecnej platformie, r5 3600 prawie 900zł, płytka ok 260zł podstawowa, pamiątki 16gb ok 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandały wiecznie żywy. Jak Celerony będą miały 8rdzeni i 16 wątków to wciąż będzie za słaby i za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ty oczekujesz od porównywarki cen? Są podane fazy realne i wirtu

alne, a to już dużo.

 

Nie wiem, wedle mojej wykładni jak coś się już robi to się robi porządnie.

 

Dla przykładu część płyt które ma realne 14 faz, a jedynie jest powielony sygnał PWM przez układy np. IR 3598/99 są oznaczone jak wirtual phrases, przecież to jest bzdura, bo ilość faz się zgadza, jedynie sterowanie jest rozwiązane w nieco tańszy sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E Tak dokładnie jest.

Skąd wiesz ? :Up_to_s:

 

Ślepy Obserwator mi powiedział. Pewnie pula jeszcze mocno podskoczy jak było więcej takich osób jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z x570 też będziesz czekał 2 generację aż stanieje ? Hahaha czy może kupisz nic nie wprowadzająca płytę oprócz pcx 4.0 i żeby ten szmelc się sprzedał dasz dodatkowo pamięć która też nie schodzi. Hahha

 

mam C6H i RAM więc nie muszę nic zmieniać :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jadę na 3600 cl 14-14-14-28 1T z ostrymi subtimingami 1.44v

Prime95 mnie nie interesuje - jedynie rendering CinebenchR20 + youtube w przeglądarce - każdą niestabilność pamięci wyłapie ;)

 

Kolejne wrażenia.

Na R5 3600 założyłem chłodzenie Boxowe od R7 1700, które jest większe i wydajniejsze i na tym chłodzeniu notuje ~65C po 30min rozgrywce w BF5gdzie wentylator wbija maksymalne obroty 2500rpm czyli jest głośno. Procesor trzyma 4125-4200Mhz z napięciem 1.33v.

Od razu wspomnę, że R7 1700 z tym samym chłodzeniem w BF5 notował ~55C przy 1800rpm a trzymał 3.5Ghz z napięciem 0.98-1.01v. Na R7 jest ciszej i chłodniej także jak bym zamontował oryginalnego Boxa od 3600 to temperatury poszły by jeszcze do góry.

Próbowałem UV czyli 4200Mhz i 1.3v - od razu zwis :E i dałem sobie spokój.

Praca w pulpicie.

Wentylator na CPU mam ustawiony na 800rpm i po przekroczeniu 50C zaczyna przyspieszać. R7 1700 w pulpicie cały czas trzyma 40-42C z drobnymi skokami przy przeglądaniu stron. R5 3600 z racji wysokich napięć ma skoki temperatury od 42C nawet do 60C co powoduje przyspieszanie pracy wentylatora :E

Wkurzające jest to bo włączasz inną stronę w przeglądarce i jeb "wuuuuuuuu" na chwilę.

Także jestem zdanie, że do R5 3600 jednak trzeba zmienić chłodzenie bo BOX nie daje rady.

 

Czujnik temperatury na kablu przyklejony do radiatora by się przydał. RPM regulowany byłby w zależności od temperatury Coolera a nie rdzenia.

 

Tak samo przy AIO. Dobrze mieć sensor wklejony na chłodnice i regulować RPM od temperatury woda a nie rdzenia który pikuje.

 

Możesz jeszcze opóźnienie na wentyl nastawić w biosie. MSI miała takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sandały wiecznie żywy. Jak Celerony będą miały 8rdzeni i 16 wątków to wciąż będzie za słaby i za drogi.

 

Wydajnościowo r5 3600 jest już ok, trochę oc kuleje, ale wstrzymuje mnie cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...