Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Odezwala by się już Lisa i coś ciekawego powiedziała a Ci dopiero się wzięli za zbieranie statystyk i opini.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem - 7700k jest wręcz w absurdalnych kwotach a jego czas gdy królował też powoli dobiega końca.

 

To ciąle bardzo dobry procesor, w grach wydajniejszych od ryzenów 2x00 8/16 ;) A szczególnie dla osoby na tamtej platformie, nie bez powodu intel tak trzyma cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Intel zalecal wylaczenie HT :D

Ta, jasne. Trolluj dalej w najlepsze.

 

No. Intel is not recommending that users disable Intel® Hyper-Threading Technology (Intel® HT Technology). It’s important to understand that doing so does not alone provide protection against MDS, and may impact workload performance or resource utilization that can vary depending on the workload.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciąle bardzo dobry procesor, w grach wydajniejszych od ryzenów 2x00 8/16 ;) A szczególnie dla osoby na tamtej platformie, nie bez powodu intel tak trzyma cenę

 

każdy topowy intel dla danej podstawki trzyma cenę. 4790k po 8 stów za bezgwarancyjną używkę po wielu latach pracy? sam zobacz:

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i7-4790k-socket-1150-box-8267609513

 

tak, sprzedało się za 8 stów.. bez gwary, bez info o OC (czy chociażby o tym, czy procesor nie ma wyschniętego gluta i wali 100 stopni na pulpicie, co jest normalką po wielu latach pracy). No po prostu deal życia ktoś zrobił.

 

Wychodzi jednak na to, że najlepiej kupić topowy procek na daną podstawkę i trzymać, bo i tak będzie trzymał cenę. Akurat przy tych starych to jeszcez doszło DDR3 vs DDR4 to już w ogóle.

 

Dlatego ostatni proc na DDR4 na pewno lata będzie trzymał cenę - myślę, że Comet lake i Ryzeny 4000 będą naprawdę dobrym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do OC przydaloby sie juz cos wiecej niz B450, wiec musisz jeszcze troche doliczyc do lepszej plyty. Zwroc tez uwage na TDP.

O czym ty mówisz? U mnie w pełnym obciążeniu temp sekcji zasilania nie przekracza 70st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne. Trolluj dalej w najlepsze.

 

Intel swego czasu zalecal wylaczenie HT w zwiazku z podatnoscia Spectre na wszystkich procesorach do 7gen. To bylo chyba przed wydaniem latek bezpieczenstwa. Pozniej tlumaczyl sie z tego tak: "Intel clarified that it's not recommending everyone to disable Hyper-Threading, but that some of its customers should consider the option depending on their security needs".

 

O czym ty mówisz? U mnie w pełnym obciążeniu temp sekcji zasilania nie przekracza 70st.

A wysoko kreciles? Sorry ale posty pojawiaja sie tutaj tak szybko i sa tak skrajne, ze czasem ciezko sie polapac.

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy topowy intel dla danej podstawki trzyma cenę. 4790k po 8 stów za bezgwarancyjną używkę po wielu latach pracy? sam zobacz:

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i7-4790k-socket-1150-box-8267609513

 

tak, sprzedało się za 8 stów.. bez gwary, bez info o OC (czy chociażby o tym, czy procesor nie ma wyschniętego gluta i wali 100 stopni na pulpicie, co jest normalką po wielu latach pracy). No po prostu deal życia ktoś zrobił.

 

 

 

7700k jeszcze jakoś rozumiem ale ten 4790k to już nieźle :D Z drugiej strony chyba kluczowe jest to, że intel latami stał w miejscu więc to tak naprawdę ciągle dobry sprzęt więc jak ma być wyceniony? Z 4790k z dobrym zegarem chyba nadal nie warto zmieniać na ryzena 2x00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Czy ktoś dostał już fizycznie zamówiony 3900x z dowolnego polskiego sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1700 @3,9 robi w cinebanch r20 prawie 3900pkt, a w Geekbanch 4 27765, wiec pokaz mi w którym miejscu zostawia go w tyle 3600. Jedyna rzecz to tylko wyniki single Core.

Ja swojej wypowiedzi odnosiłem się do domyślnych wartości R7 1700 i R7 2700. Przy domyślnym taktowaniu R7 1700 nawet w zadaniach wielowątkowych zostaje sporo w tyle.

Po OC R7 1700 w zależności od aplikacji różnice są minimalne ale trzeba pamiętać, że R7 1700 ma jednak 4 wątki więcej i pobiera więcej Watt.

 

Cinebench R20

R7 1700@3.9Ghz - 3900 pkt

R5 3600@4.2Ghz - 3800 pkt

 

Geekbanch 4

R7 1700@ 3.9Ghz - 27765 pkt

R5 3600@ 4.2Ghz - 28365 pkt

 

Tylko do OC przydaloby sie juz cos wiecej niz B450, wiec musisz jeszcze troche doliczyc do lepszej plyty.

Po co skoro sekcje zasilania z B450 są praktycznie identyczne jak w droższych płytach na X470

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700k jeszcze jakoś rozumiem ale ten 4790k to już nieźle :D Z drugiej strony chyba kluczowe jest to, że intel latami stał w miejscu więc to tak naprawdę ciągle dobry sprzęt więc jak ma być wyceniony? Z 4790k z dobrym zegarem chyba nadal nie warto zmieniać na ryzena 2x00

 

radzi sobie, ale to "jednak" procesor wydany w 2014 roku i niektórzy gonią tutaj sztuki, które jadą już 5 lat na OC... to jednak ryzyko. Ja swój dostałem chyba w zeszłym roku i ma jeszcze 3 lata gwary :E jak znam życie to sprzeda się gorzej, niż te zajechane truposze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciąle bardzo dobry procesor, w grach wydajniejszych od ryzenów 2x00 8/16  ;) A szczególnie dla osoby na tamtej platformie, nie bez powodu intel tak trzyma cenę

Na pewno nie jest warty ceny za którą są wystawione. Wydajniejszy w grach średnio mniej więcej o 10% od 1800x na stock.

https://www.techspot...-core-i7-7700k/

Przy 2700x będzie to podobna wartość. I7 wyjdzie na prowadzenie jak go podgonisz ale z Ryzenem 3000 już przegra.

Do tego

One thing we did notice is that all the games we have looked at so far were smooth on the Ryzen processors. GTA 5, for example, plays really well on the Core i7-7700K, but every now and then a small stutter can be noticed, while the 1800X runs as smooth as silk, sans stuttering from what we observe. We found a similar situation when testing Battlefield 1. Performance was smooth with the Ryzen processors while every now and then the quad-core 7700K had a small hiccup. These were rare but it was something we didn't notice when using the 1800X and 1700X. But as smooth as the experience was, it doesn't change the fact that gamers running a high refresh rate monitor may be better served by a higher clocked Core i7-6700K or 7700K.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel swego czasu zalecal wylaczenie HT w zwiazku z podatnoscia Spectre na wszystkich procesorach do 7gen. To bylo chyba przed wydaniem latek bezpieczenstwa. Pozniej tlumaczyl sie z tego tak: "Intel clarified that it's not recommending everyone to disable Hyper-Threading, but that some of its customers should consider the option depending on their security needs".

 

 

A wysoko kreciles? Sorry ale posty pojawiaja sie tutaj tak szybko i sa tak skrajne, ze czasem ciezko sie polapac.

Masz u mnie w stopce, 3,9ghz 1,275v, na 4ghz chodzi na 1,35v ale różnice znikome wiec działam na 3,9ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy kupić procek na platformę która krótko istniała na rynku, ale sprzedało sie wiele zestawów, do tego płyty powinny być długowieczne a najlepiej oferowane również po "wygaśnięciu platformy", wtedy procek trzyma cenę bo wielu którzy maja płyty i słabsze procki prędzej czy póxniej chce zwiększyc wydajnosci jak najłatwiej (bez wymainy płyty) i pozostaje im rynek wtórny.

 

U AMD na b350 możńa załadowac już trzy generacje, wiec ta pierwsza i druga traca cenę i będą tracić a na koniec beda uzywane jako breloczki do kluczy bo kazdy posiadacz b350 kupi sobie prędzej czy później ryzena 3000 (albo 4000) gdy bedzie chciał wiecej wydajnosci

 

Osobiście nie wierzę we wsparcie 4 gen na płytach z chipsetami serii 3xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jeśli MSI wytnie niektóre funkcje biosu to dałoby się ugrać zwrot pieniędzy w sądzie od sprzedawcy? Bo powiedzmy sobie szczerze, problem z biosem był mi już znany w marcu bo wtedy MSI wypuścił pierwszy bios kompatybilny z przyszłymi prockami i już na moim wcześniejszym procesorze zauważyłem problem z PBO, nie wierzę że jakieś cuda w ten piątek wypuszczą, będzie to działać byle działało z kijową wydajnością a o OC będzie można zapomnieć.

Edytowane przez Psychol324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jeśli MSI wytnie niektóre funkcje biosu to dałoby się ugrać zwrot pieniędzy w sądzie od sprzedawcy?

 

Spytaj PrimoGhosta ale szczerze mówiąc to wątpię, by ktoś chciał taką sprawę prowadzić :P

 

Przez to MSI ogarnęły mnie wątpliwości. Co będzie, jak nowy bios owszem przejdzie POST z ryzenem 3000, ale DDR np. nie będzie chciał wchodzić wyżej, niż 2400mhz (tak jest teraz) a oni rozłożą ręce :E

 

Cholera, zaczynam się zastanawiać czy nie oddać wszystkiego (bo nawet z pudełka płyty nie wyciągnąłem) i poczekać na lepsze czasy typu Ice lake i DDR5.. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest warty ceny za którą są wystawione. Wydajniejszy w grach średnio mniej więcej o 10% od 1800x na stock.

https://www.techspot...-core-i7-7700k/

Przy 2700x będzie to podobna wartość. I7 wyjdzie na prowadzenie jak go podgonisz ale z Ryzenem 3000 już przegra.

No już bez przesady, przecież to jest przy OC +/- poziom 9600K, więc tam gdzie wątki wygra Ryzen, a w innych wypadkach i tak stary Kebab ma jeszcze swoje do powiedzenia. Na wykresach na stocku 7700K słabo wygląda, bo niskie zegry bez OC jak na Intela. Co nie znaczy, że ktoś powinien tego używki za 1000zł kupować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero dziś procka wysłali

 

ONVInZ6.jpg

 

W PL są już gdzieś wysyłane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą są już kompletne testy żeby zobaczyć czy dopłata do takiego 3800x coś daje?

 

Na pewno nie jest warty ceny za którą są wystawione. Wydajniejszy w grach średnio mniej więcej o 10% od 1800x na stock.

https://www.techspot...-core-i7-7700k/

Przy 2700x będzie to podobna wartość. I7 wyjdzie na prowadzenie jak go podgonisz ale z Ryzenem 3000 już przegra.

Do tego

 

Dla mnie też drogo ale to nie zmienia faktu, że to nie jest cena z kosmosu i wyprzedza droższego 2700x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj PrimoGhosta ale szczerze mówiąc to wątpię, by ktoś chciał taką sprawę prowadzić :P

 

Przez to MSI ogarnęły mnie wątpliwości. Co będzie, jak nowy bios owszem przejdzie POST z ryzenem 3000, ale DDR np. nie będzie chciał wchodzić wyżej, niż 2400mhz (tak jest teraz) a oni rozłożą ręce :E

 

Cholera, zaczynam się zastanawiać czy nie oddać wszystkiego (bo nawet z pudełka płyty nie wyciągnąłem) i poczekać na lepsze czasy typu Ice lake i DDR5.. :E

 

Ja bym oddawał bez zastanowienia, sam nie mam wyboru bo płytę już prawie rok mam, pozew na tą kwotę to nie majątek to chyba spróbuję, jutro się wybiorę do sądu rejonowego, formularz pozwu wypełniony więc nic tylko słać pozew, problem z kompatybilnością to jedno ale jak uwali w dodatku sprzęt ta płyta to będzie jeszcze większy problem.

Edytowane przez Psychol324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady, przecież to jest przy OC +/- poziom 9600K, więc tam gdzie wątki wygra Ryzen, a w innych wypadkach i tak stary Kebab ma jeszcze swoje do powiedzenia. Na wykresach na stocku 7700K słabo wygląda, bo niskie zegry bez OC jak na Intela. Co nie znaczy, że ktoś powinien tego używki za 1000zł kupować :E

No o tym mówię. Upgrade z i5-7400-7500 za pół darmo to tak ale patrząc na ich ceny to jest to absolutnie durny zakup. Tym bardziej że ich czas powoli dobiega końca jeśli ktoś jest hardcorowym graczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios Asrocka to kupa, za diabła nie mogę podkręcić pamięci, działa tylko wbudowany profil 3200 Mhz.

I o ile na Ryzenie 2600 dawało się jeszcze pamięci podkręcić pod Ryzen Masterem, to w tej nowej wersji i na Ryzenie 3600 po prostu nic nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jeśli MSI wytnie niektóre funkcje biosu to dałoby się ugrać zwrot pieniędzy w sądzie od sprzedawcy? Bo powiedzmy sobie szczerze, problem z biosem był mi już znany w marcu bo wtedy MSI wypuścił pierwszy bios kompatybilny z przyszłymi prockami i już na moim wcześniejszym procesorze zauważyłem problem z PBO, nie wierzę że jakieś cuda w ten piątek wypuszczą, będzie to działać byle działało z kijową wydajnością a o OC będzie można zapomnieć.

Najpierw byś musiał znaleźć zapis że MSI gwarantuje działanie danej płyty na Ryzenie serii 3000 w czasie gdy ją kupowałeś szczerbaty.gif A ten Bios to czasem nie beta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios to beta i nie działa zbyt dobrze. Mają wydać w piątek (najwcześniej...) nowy. Ten bios obecny ma mnóstwo problemów. Wysokie napięcie i brak obsługi >2400mhz, na dodatek często POST nie chce przejść.

 

Dlatego zaczynam się nad tym wszystkim poważnie zastanawiać...

 

niestety musiałbym zostać na starych klamotach, bo z nowości oprócz R5 3600 nic nie ma w sensownej cenie.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej wypowiedzi odnosiłem się do domyślnych wartości R7 1700 i R7 2700. Przy domyślnym taktowaniu R7 1700 nawet w zadaniach wielowątkowych zostaje sporo w tyle.

Po OC R7 1700 w zależności od aplikacji różnice są minimalne ale trzeba pamiętać, że R7 1700 ma jednak 4 wątki więcej i pobiera więcej Watt.

 

Cinebench R20

R7 1700@3.9Ghz - 3900 pkt

R5 3600@4.2Ghz - 3800 pkt

 

Geekbanch 4

R7 1700@ 3.9Ghz - 27765 pkt

R5 3600@ 4.2Ghz - 28365 pkt

 

 

Po co skoro sekcje zasilania z B450 są praktycznie identyczne jak w droższych płytach na X470

Co do temp i poboru prądu na fera3 z dodatkowym zephyrem to w occt po 5 minutach 61st i 91wat, od 3 minuty żadnych zmian, a w cinebench r20 67st i 122wat. Jakie są wartości u ciebie?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...