Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

przynajmniej nie maja problemów z wysiepaniem funkcji z biosu, ciekawe jak AMD dobiera co wyciąć a co zostawić, pewnie rzucają kostka :E

 

 

duzy jak na rysia :P

ale teraz będziesz miał branie na imprezach, wsadzasz rysia w kieszeń i idziesz się bawić :E

Z twoich gadek wynika że to jednak na Intela jest największe branie na Imprezach.

Bierzesz go ze sobą z tymi 5 chłodnicami >??

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jedziecie po tym R7 1700 jakby to był już kompletny złom :E Nie rozumiem tego hejtu, co mu brakuje? Przeglądarka na nim zacina? YT w 720p tnie? Gry się nie chcą uruchamiać? :hmm: Jestem "Intelowcem" no ale sorry, tak kopiecie tego 1700 że nawet jak jest z obcego obozu, to muszę go wziąć w obronę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej płycie będziesz go męczył? :)

Crosshair VI Hero X370 (używka za 510zł), prawdopodobnie z BIOSem 7106 z 05 lipca.

 

Nie zmieniam płyty, bo chcę przetestować prawdomówność AMD o wsparciu starszych modeli płyt.

 

Mam oczywiście nadzieję na otrzymanie identycznych rezultatów co na nowszych i droższych X470 oraz X570.

 

Po czasie planuję wymianę na model wyżej, czyli Crosshair VII Hero X470, a na starszym zostawić sobie obecnego R7 1700 @ 4GHz.

 

Wsparcie nowego PCIe 4.0 ma być dostępne już na C6H X370, na co wskazują informacje od użytkowników z zagranicy.

 

O wszystkim oczywiście będę informował na bieżąco, jak tylko otrzymam nowego procka.

 

R5 3600@ 4.2Ghz + Gigabyte B450M DS3H (269zł) + 3600Mhz 14-14-14-28 1Thttp://i65.tinypic.com/2yudj5k.png

Bardzo podoba mi się ten Single Core :)

 

I tak właśnie planowałem ustawić pamięci u siebie.

 

Do ilu je voltowałeś na tych ustawieniach?

 

A i dzięki za teścik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest wielka bzdura ta cała przyszłościowość, szczególnie w przypadku Ryzenów. Tutaj wręcz mokrą szmatą po gębie dostali wszyscy ci co nakupowali "na przyszłość" 1700 wzwyż za 1700-2500 na premierę. No z czym zostali po niemal 2,5 roku? Z prockiem, który warty nie jest nawet 500zł, który w grach przegrywa z 8400/9400f za 650pln, a "martwy" i "nieprzyszłościowy" 8700 za 1300 póki co przeżywa całe AM4 oferując ciągle wyższą wydajność. A to był podstawowy argument, że kupują do gier na przyszłość. Na koniec liść od samego AMD w postaci 3600, który pokazał ile warte są ryzeny 1xxx/2xxx i z jaką przyszłością przyszło im się zderzyć ;) Pisano jeszcze bzdury o "taniej" platformie, ze spadkiem wartości w niecałe 2 lata o 70%. A magiczne ukryte moce tak jak nie były tak nie będą uwolnione ;)

 

Jeszcze kuriozalniej wygląda ta przyszłość jak ludzie wymieniają teraz 8/16 na 6/12... bo jest szybciej :D

 

W przypadku sprzętu nie ma czegoś takiego jak przyszłościowość - np. taki rysiek 1600 nie był na szczycie i magicznie nigdy nie wskoczy już na top wykresów FPS w grach w raz z p pojawianiem się co raz to nowszych modeli. Za to sprzęt z tamtego czasu może zdecydowanie lepiej przetrwać próbę czasu od innego modelu (np. ryzen 5 i 7 vs 4 jajkowe i5). Sam czuję ten ból posiadając i5 7600K, gdzie przy ogrywaniu nowszych tytułów mam często stuttering, nie pomaga nawet wysokie OC, czego na 100% nie doświadczył jeśli bym zaczekał na ryśki.

 

Oczywiście jeśli chcemy mięć topową wydajność w giercowaniu tu i teraz, to brał bym intela.

Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić na platformie, biorąc niedoskonałości 3gen ryzena, to na tę chwile ryż jest nieco lepszym wyborem.

Stawiam że mimo niższej wydajności w grach 12-jajcowiec na pewno przetrwa lepiej próbę czasu od i7 9700 i i9 9900K.

 

Wybór procka jak by się nie patrzeć jest nie łatwym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jedziecie po tym R7 1700 jakby to był już kompletny złom :E Nie rozumiem tego hejtu, co mu brakuje? Przeglądarka na nim zacina? YT w 720p tnie? Gry się nie chcą uruchamiać? :hmm: Jestem "Intelowcem" no ale sorry, tak kopiecie tego 1700 że nawet jak jest z obcego obozu, to muszę go wziąć w obronę :)

Dla nich niema przecież nic innego poza grami.

Mimo że ryśki we wszystkim radzą sobie lepiej od Intela a tylko w grach są kilka procent słabsze a przy tym dużo tańsze to nieważne bo ważne jest w grze te 5 procent więcej nieważne jakim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ten Single Core :)

I tak właśnie planowałem ustawić pamięci u siebie.

Do ilu je voltowałeś na tych ustawieniach?

W biosie ustawione jest na 1.43v

 

Po czasie planuję wymianę na model wyżej, czyli Crosshair VII Hero X470, a ...

… a już myślałem, że sprzedasz płytę :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest poruszony ciekawy temat kazdy kto mam słabsza kartę graficzną jak RTX 2080 albo gra w większych rozdzielczościach jak full HD powinien to obejrzeć bo wygląda na to że dużo osób tego nie rozumie.

 

 

To zależy w co się gra. W typowych FPS-ach, tomb raiderach itp. grach to może nie mieć znaczna. W tych grach się mało dzieje po za efektami specialnymi. Sytuacja zmienia się jednak o 180° w strategiach i MMORPG co już nie jest poruszane w testach a taki Black Desert potrafił wykorzystać 16 wątków i zarznąć 8 już 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na asrocku b350 fatal1ty k4 ryz 3600x lata bez problemu ale mam problemy z pamiecami bo chodza tylko na 3066cl16 a wczesniej z ryzem r5 1600 na 3400cl16 latały od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustawione jest na 1.43v

 

… a już myślałem, że sprzedasz płytę :cool:

To całkiem nieźle.

 

U siebie postaram się dobrać tak ustawienia, żeby max 1.4v do 24/7 zapodać.

 

A co, chciałbyś odkupić? :D

 

Już nie raz pisałem, że od paru lat już nie sprzedaję swojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz pisałem, że od paru lat już nie sprzedaję swojego sprzętu.

 

co z nim robisz zatem? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła przepaść prawie 50% w Anno w teście u Liptona.

 

Tak wiem, w tą grę aby komfortowo grać nie trzeba 100+ fps, ale to pokazuję, że jeszcze gdzieś tutaj czegoś czasami brakuję.

 

@Lipton jak to czytasz to kiedyś jak miałbyś czas zerknąć na wydajność najnowszych ryzenów w frostpunk, ale przy mieście ~600+ osób starsze ryzeny tam ładnie wymiękały, ciekawe na jaką poprawę można liczyć na serii 3000

 

aKQDRnB.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, włożyłem R5 3600 i mi jednej kości pamięci nie widzi.

 

Jak włożyłem tą której nie widzi, to nie ładuje systemu.

 

Moduł mi zdechł? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustawione jest na 1.43v

 

Jak to ustawione? Przecież w tym biosie da się tylko offset ustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR5 za rogiem kto ma kase to wezmie ryszarda zen2 5,7 itd. Kto mysli wezmie ryska 1600,2600 za grosze i lepiej na tym wyjdzie.Bo za 1250 ma proca mobo i 16GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popatrzmy. Jest rok 2017. Mam do wyboru Ryzena 1600 albo i5 -7400. Po długich rozważaniach wybieram "przyszłościowo" 1600. Efekt - mogą sobie powiedzmy wymienić CPU na mojej płycie na Ryzena 3700x. Co gdybym wybrał i5-7400? Teraz miałbym znacznie bardziej odstający CPU od obecnego a żeby zrobić upgrade to musiałbym wymienić płytę główną. Tyle z głupiego gadania Kowala.

 

Ja byłem w takiej samej sytuacji. 5 lat nie śledziłem absolutnie nic w tym światku. Miałem budżet na i5-7500, może 7600k. Masa pomyj wylana na rysie, i5 jest super. Jakbym wtedy posłuchał tych "znawców" to bym chyba w wielkim wk.... łze uronił już rok później, że zmarnowałem kasę kupując badziew. Zapewne jest masa ludzi, która dzięki takim osobnikom "wygrała" Jestem ciekaw kiedy nastąpi takie przetasowanie z i5 obecnej generacji.

 

P.S.

 

Nie wiecie może, czy z nowymi biosami 3gen będzie trzymała wyższe zegary? Nie mówię o magicznym ukrytym OC, tylko o pełnym obciążeniu proca na wyższych zegarach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Aszrocie X470 wcale nie jest lepiej, działanie pamięci równie beznadziejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła przepaść prawie 50% w Anno w teście u Liptona.

Tak wiem, w tą grę aby komfortowo grać nie trzeba 100+ fps, ale to pokazuję, że jeszcze gdzieś tutaj czegoś czasami brakuję.

@Lipton jak to czytasz to kiedyś jak miałbyś czas zerknąć na wydajność najnowszych ryzenów w frostpunk, ale przy mieście ~600+ osób starsze ryzeny tam ładnie wymiękały, ciekawe na jaką poprawę można liczyć na serii 3000

 

[img https://i.imgur.com/aKQDRnB.png /img]

O widzisz!, czekałem na testy w Div2 i Anno 1800 i się doczekałem. Dzięki :soczek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu

 

Jestem kolekcjonerem sprzętu, który lubi sobie raz za jakiś czas odpalić jakąś starszą platformę dla zabawy.

 

I od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak najdzie mnie ochota na zabawę jakimś "szrotem" to spędzam długie godziny na "polowaniach" sprzętu w internecie.

 

Ciężko jest dostać wysokie modele niektórych płyt głównych oraz procesorów, a jak już się trafią, to często nie mają pudełek, akcesoriów i nie wyglądają jak nowe, w sensie nie są wystarczająco zadbane.

 

Za stan czysto kolekcjonerski często się płaci extra i niekiedy ceny zbliżają się do cen nowych podzespołów.

 

A ja, jak sobie coś kupię, to potrafię o sprzęt należycie zadbać, żeby móc się nim cieszyć za parę czy paręnaście lat i móc przypomnieć sobie jego działanie, tak jak to było za czasów jego świetności.

 

Ot cała filozofia mojego hobby.

 

Udało mi się już skolekcjonować wszystkie platformy, na których pracowałem, poczynając od 1999 roku, czyli od czasów mojego pierwszego PeCeta ;)

 

Starsze sprzęty, typu C64, również mam u siebie.

 

Niektóre z zabaw starym sprzętem opisałem w wątku:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1280406-Hydepark-Retro-Luźne-rozmowy/page__st__740__p__15536653entry15536653

 

Moduł mi zdechł? :o

Nie strasz ludzi, tylko sprawdź na starym procku.

 

Ciekawe co będzie u mnie...

 

Nic się przecież nie zmieniło w międzyczasie, jak tylko procek i wersja BIOSu.

 

 

EDIT:

 

Lista wszystkich moich przetestowanych procków (prawie aktualna) znajduje się tu:

 

KLIK

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RemiKo, spoko. Ja mam 20+ różnych konsol więc rozumiem, aczkolwiek z pecetów mam tylko 486, ponieważ wszystko później to w zasadzie ta sama platforma (windows)i taki pentium III nic nie wnosi unikatowego np ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ RemiKo

 

Nie mam starego proca już.

 

Włożyłem 3600, potem montaż bloku, potem ram.

I w systemie widzi tylko 8GB.

Sprawdziłem czy komp wstaje na jednym module w 3 banku, według instrukcji.

Wyszło, że na jednym wstaje. OK.

Sprawdziłem drugi i zatrzymał się na post dram led.

Czyli jeden moduł zdechł.

A jeszcze wczoraj na 2600 latały na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w co się gra. W typowych FPS-ach, tomb raiderach itp. grach to może nie mieć znaczna. W tych grach się mało dzieje po za efektami specialnymi. Sytuacja zmienia się jednak o 180° w strategiach i MMORPG co już nie jest poruszane w testach a taki Black Desert potrafił wykorzystać 16 wątków i zarznąć 8 już 2 lata temu.

 

 

No dokładnie. Testuje się wielkie tytuły, a odpalcie sobie Cities skyline z miastem, które ma 150k/200k+ mieszkańców. To jest ładna sieka dla sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...