Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jprd, Caseking odpisał że nie mają ETA na 3900X. Nieżły bait na kase w takim razie.

A mnie X-kom wyrolował. Zamówienie z 15:50 z niedzieli. Najwidoczniej spóźniłem się te 50 min.

 

Ogolnie to strasznie papierowa ta premiera? Tylko 3600 są na stanie, nic powyżej.

Już wcześniej pisałem, że z 3700X problemów raczej nie będzie, bo wskoczyły swego czasu w Morelach, ale tylko 30 sztuk.

 

Ktoś ma namiar na 3900x dostępne? X-kom w ostatniej chwili wystawił mnie do wiatru. Jeszcze wczoraj zapewniali ze wysłali do salonu, dzisiaj okazało ze nie była to prawda.

Niestety jestem w tej samej sytuacji.

 

Czekamy na kolejną partię towaru.

 

Ostatni raz naciąłem się na X-kom, jeszcze wczoraj obiecywali ze 3900x na dzisiaj dojedzie, dzisiaj już okazało się ze nie starczyło z pierwszej dostawy. Nie można im ufać za grosz, zamówienie z niedzieli.

Z której godziny?

 

Piękne hobbby ;) Podeślij kiedyś jakieś zdjęcia swojej pełnej kolekcji.

Dziękuję :)

 

Kiedyś mam nadzieję, że znajdzie się czas i warunki na udokumentowanie całości ;)

 

 

...

 

 

Właśnie z racji tego, że procka przed weekendem nie otrzymam, to aż odechciało mi się wchodzić na forum :(

 

Dodatkowo zastanawiam się, czy nie odpuścić, rzucić wszystko w cho**rę i poczekać w spokoju na R9 3950X...

 

Jeżeli wcześniej bym wiedział o tym, że będzie taki cyrk (chociaż zamówiłem w miarę szybko), to wziąłbym dla zabawy R7 3700X (a pierwotnie miałem go właśnie brać).

 

R5 3600 to pierdziawka, chociaż również niezła do zabawy z racji braku czegoś lepszego.

 

I w 100% teraz rozumiem podejście user'a @czolgista778 do sprawy. Mogłem zrobić tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dostępnością już jest, a będzie się pogłębiał. Jest bardzo mało sztuk 3900X, 3700X i niewiele więcej 3600. Pełna dostępność tylko dla kotletów Zen+ typu 3400G. Moje źródełko :thumbup:

Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu. To ceny tak szybko nie spadną a mogą nawet trochę urosnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na mindfactory przy 3900x jest 19.07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dostępnością już jest, a będzie się pogłębiał. Jest bardzo mało sztuk 3900X, 3700X i niewiele więcej 3600. Pełna dostępność tylko dla kotletów Zen+ typu 3400G. Moje źródełko :thumbup:

Dziękuję za informację.

 

Skoro ja nie mogę zrobić testów, to jest może szansa, żebyś wrzucił R9 3900X na "odgrzebanego z piwnicy" Crosshair'a VI Hero X370 z BIOSem 7106?

 

Do tego B-Die na AMP, które posiadasz.

 

Będzie to praktycznie taki sam zestawik jaki chciałem przetestować u siebie przed zmianą płyty głównej na nowszą.

 

Z góry dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dostępnością już jest, a będzie się pogłębiał. Jest bardzo mało sztuk 3900X, 3700X i niewiele więcej 3600. Pełna dostępność tylko dla kotletów Zen+ typu 3400G. Moje źródełko :thumbup:

Nic dziwnego,skoro ludzie szturmem skupują Ryzeny 3xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dostępnością już jest, a będzie się pogłębiał. Jest bardzo mało sztuk 3900X, 3700X i niewiele więcej 3600. Pełna dostępność tylko dla kotletów Zen+ typu 3400G. Moje źródełko :thumbup:

 

Na Allegro widziałem parę sztuk, dostawa 1-2 dni, ciekawe czy to prawda czy w kulki lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie czy do flashbacka muszę rozbierać kompa? Czy można zrobić mimo to z prockiem GPU itd. Bo mam fortisa i ciężko by było go tak co chwila zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wyluzowany jestem, robię właśnie bro i patrzę na Pasy w el. do LE.

No i ch... remis ;)

Mecze Cracovii i Legii to jedno,ale temat o Ryzenie to drugie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na mindfactory przy 3900x jest 19.07

Początkowo w mindfactory miały być w poniedziałek, a później przesuwali dostępność na kolejne dni :E. Być może jakieś pojedyncze sztuki mieli na premierę i poszło na pniu.

 

Kolejki po te procesory(3900x) robią się wielkie jak za komuny, a dostawy podobno pod koniec miesiąca i to nie wiadomo w jakiej ilości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie czy do flashbacka muszę rozbierać kompa? Czy można zrobić mimo to z prockiem GPU itd. Bo mam fortisa i ciężko by było go tak co chwila zmieniać

 

A po co Ty chcesz kompa rozbierać ? :hmm::mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie czy do flashbacka muszę rozbierać kompa? Czy można zrobić mimo to z prockiem GPU itd. Bo mam fortisa i ciężko by było go tak co chwila zmieniać

Nie musisz nic wyciągać, flashbacka można zrobić bez procka ale nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo w mindfactory miały być w poniedziałek, a później przesuwali dostępność na kolejne dni :E. Być może jakieś pojedyncze sztuki mieli na premierę i poszło na pniu.

 

Kolejki po te procesory(3900x) robią się wielkie jak za komuny, a dostawy podobno pod koniec miesiąca i to nie wiadomo w jakiej ilości :E

proce widmo tak jak bylo z 9900k czy tez 8700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie X-kom wyrolował. Zamówienie z 15:50 z niedzieli. Najwidoczniej spóźniłem się te 50 min.

 

 

Już wcześniej pisałem, że z 3700X problemów raczej nie będzie, bo wskoczyły swego czasu w Morelach, ale tylko 30 sztuk.

 

 

Niestety jestem w tej samej sytuacji.

 

Czekamy na kolejną partię towaru.

 

 

Z której godziny?

 

 

Dziękuję :)

 

Kiedyś mam nadzieję, że znajdzie się czas i warunki na udokumentowanie całości ;)

 

 

...

 

 

Właśnie z racji tego, że procka przed weekendem nie otrzymam, to aż odechciało mi się wchodzić na forum :(

 

Dodatkowo zastanawiam się, czy nie odpuścić, rzucić wszystko w cho**rę i poczekać w spokoju na R9 3950X...

 

Jeżeli wcześniej bym wiedział o tym, że będzie taki cyrk (chociaż zamówiłem w miarę szybko), to wziąłbym dla zabawy R7 3700X (a pierwotnie miałem go właśnie brać).

 

R5 3600 to pierdziawka, chociaż również niezła do zabawy z racji braku czegoś lepszego.

 

I w 100% teraz rozumiem podejście user'a @czolgista778 do sprawy. Mogłem zrobić tak samo...

 

Zamówiłem 3900X w X-KOM o 15:10 w niedzielę i się nie załapałem na pierwszy rzut :E Żeby było śmieszniej to procesory do koszyka można było włożyć od 15:09 :D

Edytowane przez ZielonyDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co odpaliłem.. problemy jak nie wiem co na tych x470 - mam ch7 i za cholere nie idzie ustawić ramu powyzej 2133.. Płyta na start daje jakieś z dupy napiecia 1.45

 

Zaraz spróbuje włożyć inne ramy i spróbuje troche pogrzebać..

 

 

OZmAkbD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się o flashbacka. Bo niby tylko podłączyć zasilanie. A że mam cpu to nie chce rozbierać do poziomu samego podłączenia zasilania. Stąd to pytanie. No ale ok. Chyba nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 3900X w X-KOM o 15:10 w niedzielę i się nie załapałem na pierwszy rzut :E Żeby było śmieszniej to procesory do koszyka można było włożyć od 15:09 :D

 

A robiłeś przedpłatę? Bo nie jest tajemnicą, że przesyłki pobraniowe każdy sklep wysyła w 1szej kolejności ;)

Edytowane przez BFA of Suspect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapłaciłeś przelewem? Bo nie jest tajemnicą, że przesyłki pobraniowe każdy sklep wysyła w 1szej kolejności ;)

Wybrałem płatność przy odbiorze w salonie. Myślałem że to przyspieszy sprawę i przy okazji będzie łatwiejsze do ogarnięcia dla X-KOMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się o flashbacka. Bo niby tylko podłączyć zasilanie. A że mam cpu to nie chce rozbierać do poziomu samego podłączenia zasilania. Stąd to pytanie. No ale ok. Chyba nie powinno być problemu.

 

Nic nie musisz rozbierać normalnie wrzucasz bios na pena, i Fleshujesz przez bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze dla mnie gry sa bez znaczenia to zrobilem test dokladnie tak jak w tym artykule - https://pclab.pl/art79387.html

 

3900x w tym tescie osiaga 191 probek na dobe na stock. Praktycznie poziom 1950x :E

universe_wu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze dla mnie gry sa bez znaczenia to zrobilem test dokladnie tak jak w tym artykule - https://pclab.pl/art79387.html

 

3900x w tym tescie osiaga 191 probek na dobe na stock. Praktycznie poziom 1950x :E

 

biorąc pod uwagę ceny płyt pod nowe procki to 3900x wchodzi spokojnie w platforme hedt i wychodzi nawet drożej :E

Edytowane przez Stillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze ten 3900x bez problemu lata na mojej plycie ITX B350 to no nie bardzo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze ten 3900x bez problemu lata na mojej plycie ITX B350 to no nie bardzo :E

phhhi kto normalny ładuje takiego procka to takiej tanizny :E

 

A tak serio to na ten moment istnienie TR 2950X i w dół przestało mieć znaczenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dostępnością już jest, a będzie się pogłębiał. Jest bardzo mało sztuk 3900X, 3700X i niewiele więcej 3600. Pełna dostępność tylko dla kotletów Zen+ typu 3400G. Moje źródełko :thumbup:

Chciałoby się powiedzieć, że do bólu standardowa premiera AMD (choć nie tylko). Jak dobrze że mamy tylu chętnych żeby być early adopters, ktoś kto po prostu chce to wsadzić w kompa (posiadanego już) powinien się wstrzymać aż biosy nie będą wołały o pomstę do nieba, a możliwość zakupu CPU nie będzie się jawiła jako przywilej dla wybranych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się powiedzieć, że do bólu standardowa premiera AMD (choć nie tylko). Jak dobrze że mamy tylu chętnych żeby być early adopters, ktoś kto po prostu chce to wsadzić w kompa (posiadanego już) powinien się wstrzymać aż biosy nie będą wołały o pomstę do nieba, a możliwość zakupu CPU nie będzie się jawiła jako przywilej dla wybranych :E

 

Ja tam lubię być "early adopterem" :). Nie zapomnijcie, jak już Wam nowy Ryzen ruszy na dotychczasowej platformie zrobić "load bios defaults". Przez brak tego prostego kroku straciłem dziś 2 godziny na oglądanie migającej diody monitora :) Taraz śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...