Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

wallec, u mnie w Holandii R5 2600 od dawna kosztował 130-140eur, za te pieniądze jest nie do pobicia jako baza do taniego peceta do gier. Dorzucamy B450 Tomahawka, najtańsze 3200C16, RX580 8GB i mamy killera za nieduże pieniądze.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksze chlodzenie na Zen2 nic nie daje. Wlaczysz benchmark i i od razu wskoczy na 90c a po 20 minutach cooler dalej bedzie chlodny.

A to czasem nie działanie ulepszonego turbo w zen2, którym się tak chwalili? Lepsze chłodzenie = więcej mocy z CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Robiłem właśnie testy CPU w Aidzie64 i nie przechodzi FPU SinJulia, wywala sie na DPC WATCHDOG VIOLATION. Ktoś z Zen2 moze potwierdzić?

 

Tutaj reszta wyników, FPU dostało niezlego kopa w Zen2: 

https://imgur.com/a/uAbfhbB

Wszystko działa

vXZGSDx.png

DQqohSW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale i tak te boczne blaszki musiałem użyć stare, bo jak przykręciłem te z kitu, to nie mogłem chłodzenia przykręcić.

 

no to coś masz nie tak, nh-d14 i takie temperatury nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" DPC WATCHDOG VIOLATION" to zazwyczaj problem że sterownikiem

stawial bym na kontroler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aktualnie GPU zwodowanego bo zastępcza HD 6450 siedzi.

 

Stąd Ryszard ma do dyspozycji dwie chłodnice 480mm 8:E

 

btw. taka ciekawostka...

 

Jak ustawiłem 3733Mhz na pamięciach to IF już złapało 1:2 z automatu.

Ręcznie ustawiłem zegar IF na 1867Mhz i wstało.

Później dołączę wyniki testu memtestem dang wang edition.

 

yExyK7y.png

 

Dorzucam memtest ;-)

 

WiSLy9a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD, póki co nie udostępnia zdjęcia struktury rdzeni Zen2 więc ktoś oskalpował Ryzena 3000 i przeskanował podczerwienią :)

 

https://twojepc.pl/news38907/Pierwsze-zdjecia-struktury-wewnetrznej-rdzeni-procesorow-Ryzen-3000.html

 

Co ciekawe Blok FPU w rdzeniu Zen 2 jest sporo rozbudowany względem Zen/Zen+ i zdublowany. Teraz zajmuje dużo więcej tranzystorów. Dużo więcej niż wynikało by to tylko z poszerzenia jednostek z 2x128bit do 2x256bit.

 

Dziwne :hmm:

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czasem nie działanie ulepszonego turbo w zen2, którym się tak chwalili? Lepsze chłodzenie = więcej mocy z CPU?

Zen2 bierze mniej prądu od poprzedników. Problemem jest zapewne litografia która spowodowała mniejszą powierzchnie rdzenia. Mniejsza powierzchnia = mniej ciepła zostaje odprowadzone na IHS. Jak koledzy piszą radiatory nie są wrzące więc to tam jest wąskie gardło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony ekran to jakiś bug od czasów 1903. Mnie bardziej martwi to że wywaliło mi kursor, pokazuje albo podwójnie dziwaczne piksele albo całkiem znika.

Robiłem właśnie testy CPU w Aidzie64 i nie przechodzi FPU SinJulia, wywala sie na DPC WATCHDOG VIOLATION. Ktoś z Zen2 moze potwierdzić?

 

Tutaj reszta wyników, FPU dostało niezlego kopa w Zen2: 

https://imgur.com/a/uAbfhbB

 

U mnie też przeszedł...

 

qbpLCfa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia to ja jestem chyba w czepku urodzony i wielu innych z tego tematu ponieważ na praktycznie alfa wersji biosu do x470 i 3700x poza destiny2 i problemem z linuksem (który spłaszczyłeś bo to nie prawda że żaden linux nie działa) wszystko działa tak samo stabilnie jak pod 2700x.

Jasne że pisałem ogólnie, bo domyślam się że nie w każdym przypadku i nie każdy ma takie problemy. Tylko że mi ciężko przewidzieć co akurat będzie robił klient na takim PC, a jak co 2 dzień dzwonią później że coś nie działa - to bywa to uciążliwe. Na razie jedno zamówienie przyjęte na R3600 na b450 i miejmy nadzieje że obejdzie się bez problemów bo nie będzie tam ani linuksa ani riserów.

 

W sumie z tych rzeczy które wymieniłem najgorsze wydają mi się te okrojone biosy po aktualizacji płyt z chipsetem 3 i 4. Brak raid? Brak a-xmp? No bez jaj.

Ktoś trafił już na tak okrojony bios po aktualizacji? Z tego co wiem to głównie problem z mobasami MSI. Najbardziej mnie interesuje czy aktualizował ktoś pod gen3 b450 tomahawk/gaming plus

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to coś masz nie tak, nh-d14 i takie temperatury nie możliwe.

 

Jutro zobaczę na to mocowanie, chociaż i tak wydaje mi się, że montaż jest OK. W międzyczasie reszta posiadaczy Zen2 może poda jakie ma temp. w stresie i na jakim VCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczę na to mocowanie, chociaż i tak wydaje mi się, że montaż jest OK. W międzyczasie reszta posiadaczy Zen2 może poda jakie ma temp. w stresie i na jakim VCore.

 

w poście 7408 dostałeś odpowiedź: http://forum.pclab.pl/topic/1276909-AMD-RYZEN-3000-temat-zbiorczy/page__view__findpost__p__15563610

 

Moim zdaniem masz nieodpowiedni docisk. Musisz ściągnąć chłodzenie i zobacz jak to tam pod spodem wygląda. Zestaw montażowy musi pasować nie rozumiem jak Ci on nie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje, która część CPU grzeje się najbardziej.

n2yp9jdxh3a31.png

Edytowane przez asher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczę na to mocowanie, chociaż i tak wydaje mi się, że montaż jest OK. W międzyczasie reszta posiadaczy Zen2 może poda jakie ma temp. w stresie i na jakim VCore.

 

66 stopni w cinebenchu, 72 stopnie w Aida64, VCore ~1.38V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poście 7408 dostałeś odpowiedź: http://forum.pclab.p...st__p__15563610

 

Moim zdaniem masz nieodpowiedni docisk. Musisz ściągnąć chłodzenie i zobacz jak to tam pod spodem wygląda. Zestaw montażowy musi pasować nie rozumiem jak Ci on nie pasuje?

 

Ja Ci mówie jest OK z PBO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poście 7408 dostałeś odpowiedź: http://forum.pclab.pl/topic/1276909-AMD-RYZEN-3000-temat-zbiorczy/page__view__findpost__p__15563610

 

Moim zdaniem masz nieodpowiedni docisk. Musisz ściągnąć chłodzenie i zobacz jak to tam pod spodem wygląda. Zestaw montażowy musi pasować nie rozumiem jak Ci on nie pasuje?

dokładnie ,jakim cudem ci to nie pasuje ???? też dokupowałem tego kita ;) i wszystko pasuje :E mam nadzieję że nie odkręcałeś z płyty tego oryginalnego kitu czy jak sie to tam nazywa tego czarnego który jest z drugiej strony mobo :E być może taki manewr żeś zrobił i zamontował ten z zestawu noctuy ;) tylko nie wiem jak bo tak się robi przy podstawkach intela :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jakby rdzeń Zen 2 miał blok FPU 4x 256bit. Może drugą część FPU w rdzeniu Zen 2 wyłączyli :E

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brak 4pinowej wtyczki może mieć wpływ na taktowanie CPU? Mimo tego że ustawiam taktowanie cpu ram napięcia itp. To po uruchomieniu systemu tylko taktowanie się nie zgadza i cały czas pokazuje 2799-2800MHz. Testowałem wszystkie dostępne biosy(całe DWA) i ciągle to samo.

 

Doszedłem nawet do momentu wypuszczenia na zewnątrz obudowy przycisku CMOS, bo jakiś idiota zaprojektował zworkę idealnie pod GPU.

WSTYD jednak wszystko działa :D

Edytowane przez arek1022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jakby rdzeń Zen 2 miał blok FPU 4x 256bit. Może drugą część FPU w rdzeniu Zen 2 wyłączyli :E

Włączą aktualizacją agesy jak Intel zareaguje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brak 4pinowej wtyczki może mieć wpływ na taktowanie CPU? Mimo tego że ustawiam taktowanie cpu ram napięcia itp. To po uruchomieniu systemu tylko taktowanie się nie zgadza i cały czas pokazuje 2799-2800MHz. Testowałem wszystkie dostępne biosy(całe DWA) i ciągle to samo.

 

Doszedłem nawet do momentu wypuszczenia na zewnątrz obudowy przycisku CMOS, bo jakiś idiota zaprojektował zworkę idealnie pod GPU.

Nie obraź się ale to dodatkowe zasilanie oznaczone jako CPU nie jest dla żartu. Nie podłączyłeś i dziwisz się że coś nie działa prawidłowo. Prąd z zasilacza nie przepłynie w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób z płytą B450 - też Wam przywraca ustawienie Ryzen Master do Default przy każdorazowym włączeniu kompa? Co ustawie Manual w Game mode tak za każdym razem się to kasuje po restarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jakby rdzeń Zen 2 miał blok FPU 4x 256bit. Może drugą część FPU w rdzeniu Zen 2 wyłączyli :E

38907_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale to dodatkowe zasilanie oznaczone jako CPU nie jest dla żartu. Nie podłączyłeś i dziwisz się że coś nie działa prawidłowo. Prąd z zasilacza nie przepłynie w powietrzu.

Nie ma zadnego znaczenia, bylo juz omawiane. Jest podlaczone równolegle do wtyku 8 pin.

 

Ale jaja w MSI X570 nie dziala Bluetooth :E Pierwsza i ostatnia plyta MSI jaka kupilem :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego znaczenia, bylo juz omawiane. Jest podlaczone równolegle do wtyku 8 pin.

 

Ale jaja w MSI X570 nie dziala Bluetooth :E Pierwsza i ostatnia plyta MSI jaka kupilem :E

 

Czyli jest podłączony wtyk 4+4 CPU. Więc o jaki wtyk mu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...