Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś przy zdrowych zmysłach nie wybierze potężnego sprzętu serwerowego do domu ;)

Dziwne pytanie. To jak byś się pytał kogoś po co kupuje na polskie drogi auto z niskim zawieszeniem za cenę z kosmosu czy robi cokolwiek co jest hobby.

Kupił bo chciał, ponieważ ma takie hobby, zachciankę etc....

Dopytywanie ma sens gdy ktoś robi to nieświadomie i chce kupić procek serwerowy do gier. Jeżeli jednak ta osoba kupuje coś ponieważ ma z tego fun to co komu do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i też, że dwunastowątkowy 8700K ma spadki FPS, których nie ma ośmiowątkowy 9700K i których nie ma podkręcony 8700K :lol2: Tutejsze testy w grach to (niestety, głównie przez wspomnienia o czasach focusa) fuszera i prowizorka, tak więc najlepiej je po prostu zignorować.

Nie wiem czemu porównujesz wątki do rdzeni ale czy wypada krytykować kolegów po fachu?

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, MSI wrzuciło bios na główną stronę płyty B450 Gaming plus, ale to z dnia 23 lipca, gdzie był ten sam bios na FTP, do tego Tomahawk miał szybciej wrzucony.

Nie ma co instalować dopóki to nie będzie Agesa 1003abb.

Pewnie wrzucili byle było, bios jest z dnia 23 lipca.... :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu porównujesz wątki do rdzeni

Równie dobrze mogłem jeszcze dopisać, że sześciowątkowy Core i5-9600K też takich spadków nie ma według przytoczonego wykresu :Up_to_s: Pod względem trzymania frametime 8700K radzi sobie nie gorzej niż 9700K.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już im zgłosiłem błędy z wersji na FTP 7C37v132 a oni mi piszą aby pobrać najnowszy bios 7C37v12 ze strony, czyli starszy o miesiąc :D

 

A pytałem się pacanów gdzie w razie czego zgłaszać błędy w biosie. Czyli wychodzi że za chwilę na stronę główną to samo co leżało na FTP ? szczerbaty.gif

 

Thanks for contacting MSI technical support.

Regarding your concern, please update the latest BIOS from the link below. Thanks!

https://www.msi.com/...-WIFI#down-bios

 

 

Thanks for your cooperation in advance!

Best Regards,

MSI Technical Support Team

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dostałeś w odpowiedzi standardową formułkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obszerny test nt. skalowania Ryzenów trzeciej generacji z częstotliwością pamięci DDR4 i timingami:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dostałeś w odpowiedzi standardową formułkę :D

 

Też to zauważyłem, napisałem do nich odpowiedź i ciągle czekam co teraz wymyślą ;) Powiedzieliby po prostu gdzie zgłaszać im problemy. Może na forum najlepiej by było :D Nie wiem bo nie odpisali mi na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7C36v11 - MSI Prestige Creator X570

7C37v12 - MSI Gaming EDGE x570

7C37vA2 - MSI Gaming PLUS x570

7B93v11 - MSI Gaming Pro Carbon x570

7C35v12 - MSI Ace x570

7C34v141(Beta version) - MSI Goodlike x570 - Update AMD ComboPI1.0.0.3abb ( na stronie ) https://pl.msi.com/Motherboard/support/MEG-X570-GODLIKE

 

 

Zgadnij co to może być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, różnica między 90 a 110 FPS już jest duża. Gdzie dla osoby mającej 100Hz+ zazwyczaj spadek do 80FPS to DNO. 90FPS zaczyna się upłynniać. Powyżej 100-110FPS jest płynnie i dalsze wzrosty mają już znikome róznice w płynności. Wtedy 90 vs 110 to jest jak thumbdown.gif vs thumbup.gif

Minciu, jak to się stało, że jeszcze ponad miesiąc temu różnice, które opisujesz to było "kilka fps różnicy", "bez różnicy", szczególnie gdy chodziło o wybór procesora do gier, a teraz po premierze nowych ryzenów te same różnice nazywasz dnem? :E :E :E

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pisałem że ryzen 2600 jest dobry do ekranów 100hz+ ?

 

I kiedy pisałem że gra że spadkami do 80fps jest płynna na ekranach 100hz+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się Tomahawk B450 MAX, jako że robie downgrade to kupie i przetestuje, jak nie bedzie cyrków to zostawiam. Godlike'a nawet nie bede juz wypakowywał bo to tyle kasy co proc, mobo i zasilacz...i SSD sredniej klasy.

Musze poszukać jeszcze jakiejś taniej puchy i zasilacza żeby pozbyć się C700M i AX1600i. Pewnie wejdzie Fractal Focus G i Seasonic 650 Gold.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX to tylko większa kostka biosu, nic innego nie zmienili, żadnych nowych portów, lepszych wersji audio czy sieciówki. MAX jest po to, żeby mieć śliczne GUI w biosie.

No ale jak się ma wybór max czy nie, to lepiej MAX :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dawaj może teraz w drugą stronę:

InWin A1 lub A1 PLUS

 

Obudowa z zasilaczem wielkości starego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ITXy są drogie a poza tym muszę coś zrobić z Kingpinem i jego 240mm AiO no i 3x 8 pin PCIE....600W InWina powinien to pociągnąć, najwięcej ile widziałem na liczniku z gniazdka z 3900X i 2x AiO to ~470W.

ITX mi raczej nie przejdzie bez sprzedania najpierw GPU.

 

Miałem już Node'a 202 z 8700K i 1080Ti turbiną :E Całkiem fajna zabawka i była nawet cicha z Big Shurikenem Rev2B i delidem.

 

p.s

Czy ktos wie czy Asrock B450 Fatal1ty może zaktualizować BIOS bez włożonego CPU?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX to tylko większa kostka biosu, nic innego nie zmienili, żadnych nowych portów, lepszych wersji audio czy sieciówki. MAX jest po to, żeby mieć śliczne GUI w biosie.

No ale jak się ma wybór max czy nie, to lepiej MAX :thumbup:

No i można się spodziewać jakiegoś supportu chociaż na przeciętnym poziomie w wersjach max, starsze płyty są wycofywane z rynku, biosy lite znając MSI będą miały tylko podstawowe funkcjonalności, a z czasem pewnie o nich całkowicie zapomną :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s

Czy ktos wie czy Asrock B450 Fatal1ty może zaktualizować BIOS bez włożonego CPU?

Nie może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kicha, w takim razie ITX odpada bo X570 Aorus jest za drogi. Wzialem 3600, B450 Tomahawk MAX, Fractala Focus G (oczywiscie czerwoną ;) ) i Seasonica Platinum 750, który w promocji byl tanszy od 650. Ogolnie powinno sie zwrócić jakieś 400-450eur jak pójdzie Godlike i 1600i czyli praktycznie tyle ile dalem za ww cpu i reszte.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie myślę, to pomimo problemów z mobasem MSI, jego zakup wcale nie był taki głupi. Dałem 760 zł, dostałem za to memki za 400 zł, a teraz mi jeszcze doładowanie na Steama wysłali o wartości 103 zł (czyli trochę więcej niż te 25 dolarów, o których piszą). Mobo za 260 zł to raczej nie jest zły deal, choć z tymi biosami to dali dupska niesamowicie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem ciekaw czy MSI MAX ma z miejsca wgrany BIOS pod ZEN2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie myślę, to pomimo problemów z mobasem MSI, jego zakup wcale nie był taki głupi. Dałem 760 zł, dostałem za to memki za 400 zł, a teraz mi jeszcze doładowanie na Steama wysłali o wartości 103 zł (czyli trochę więcej niż te 25 dolarów, o których piszą). Mobo za 260 zł to raczej nie jest zły deal, choć z tymi biosami to dali dupska niesamowicie niestety.

 

Tak, też już o tym pisałem, tylko mi wyszło jakieś 350zl bo mam tego EDGE z WiFi. Śmieszna cena za x570.

 

ITXy są drogie a poza tym muszę coś zrobić z Kingpinem i jego 240mm AiO no i 3x 8 pin PCIE....600W InWina powinien to pociągnąć, najwięcej ile widziałem na liczniku z gniazdka z 3900X i 2x AiO to ~470W.

 

A1 Plus ma lepszy zasilacz jak chcesz zapasu :P

650W PSU 80 PLUS GOLD

Cena jak za taką fajną budę z zasilaczem jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem ciekaw czy MSI MAX ma z miejsca wgrany BIOS pod ZEN2...

No przecież to właśnie jest główna zaleta MAX. Większa kostka jest z przymusu, bo za dużo płaczu (w większej części bezsensownego) się zrobiło by to zignorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...