Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Minciu, grafika mi nie wejdzie do ITXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chłodnice to sobie na dachu postawie ;) Poza tym KP ma za szerokie PCB, bedzie bokiem wystawał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szerokość nie wiem ile tam jest.

 

A chłodnicę można na dole upchać :D Tylko trzeba będzie coś dłubać z podniesieniem budy, siatką czy podstawką z laptopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 dzisiaj odebrałem razem z Silentium Fortis, po drodze zgarnąłem paczkę z MSI B450 Gaming Plus. Jutro będą pamięci (paczka w drodze) i zabieram się za moje pierwsze w życiu samodzielne montowanie. Ciekawe co zrobię nie tak i czy nie wybuchnie :E

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 dzisiaj odebrałem razem z Silentium Fortis, po drodze zgarnąłem paczkę z MSI B450 Gaming Plus. Jutro będą pamięci (paczka w drodze) i zabieram się za moje pierwsze w życiu samodzielne montowanie. Ciekawe co zrobię nie tak i czy nie wybuchnie :E

Do WOTa będzie jak znalazł :D

Tak patrzę na avatar i mówię sobie, skądś Cię kojarzę. Grasz jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym napięciu to golden sample 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będą pamięci (paczka w drodze) i zabieram się za moje pierwsze w życiu samodzielne montowanie. Ciekawe co zrobię nie tak i czy nie wybuchnie :E

jak złożysz według odpowiednich instrukcji(możesz przyjrzeć się poradnikom na YT),to ci nic nie wybuchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS dużo musiałeś się nakombinować, żeby go tak stabilnie ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój 3600 do 4200 MHz na wszystkich rdzeniach potrzebuje jedyne 1,52V (oczywiście w Prime95 z AVX2 i tak się wywala) :E

 

Tak sobie ostatnio rozkminiałem, czy nie wziąć mocniejszego modelu R3000. Pierwszy wybór padł na 3700X, ale w sumie nie daje on żadnej gwarancji, że trafiłbym na lepszą sztukę pod względem zegara niż obecnie, a 2 dodatkowe rdzenie niezbyt mi są potrzebne. No to 3800X, ponoć to trochę jak selekty 3700X. Ale wydawać tyle kasy na procesor z okrojonym zapisem do pamięci? To już lepiej szarpnąć się na 3900X. Ale znów, wydawać tyle kasy na procesor złożony z wybrakowanych chipletów? Wychodzi mi, że 3950X to jedyna opcja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WOTa będzie jak znalazł :D

Tak patrzę na avatar i mówię sobie, skądś Cię kojarzę. Grasz jeszcze?

 

W WOT-a ostatnio tylko niektóre tryby specjalne (m.in. Linię Frontu), randomów od 30 dni nie grałem. Może po przerwie wrócę, może jeszcze jakiegoś klanu spróbuję na kampanię, ale parcia wielkiego na grę już nie mam. Niemniej jednak dalej od czasu do czasu wrzucam coś amatorsko na YT z WOT-a. A kompa modernizować miałem w przyszłym roku na CyberPunka 2077, ale nie wytrzymałem i postanowiłem trochę z nudów nowe graty już teraz kupić.

 

jak złożysz według odpowiednich instrukcji(możesz przyjrzeć się poradnikom na YT),to ci nic nie wybuchnie

 

Nie znasz moich możliwości. :lol2: Chociaż w sumie ostatnio miałem lekką przymiarkę do tego co mnie czeka, bo wymieniałem zasilacz z niemodularnego na modularny. Napociłem się z kablami bo nie chciało mi się m.in. płyty głównej ściągać ;) W sumie to bardziej obawiam się tego jak potem zabiorę się na podkręcanie pamięci. Z drugiej strony na forumowiczów można liczyć w każdej sytuacji i już widziałem tutaj gotowe ustawienia dla moich pamięci, których spodziewam się już jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dane techniczne 3950x z tabelki z Pclab są potwierdzone czy to tylko radosna twórczość? scratchhead.gifSlajdy Asusa podawały inne zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu podawały inne zegary?

Np. Ten

 

26_asus_tylko_my_potrafimy_robic_dobre_plyty_glowne_pod_amd_ryzen_3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Ten

 

26_asus_tylko_my_potrafimy_robic_dobre_plyty_glowne_pod_amd_ryzen_3.jpg

 

A widzisz, o czym jest ten slajd? Nie rozumiem w ogóle Twojego pytania, oficjalna specyfikacja Ryzena 9 3950X jest w necie od czerwca :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, o czym jest ten slajd? Nie rozumiem w ogóle Twojego pytania, oficjalna specyfikacja Ryzena 9 3950X jest w necie od czerwca :hmm:

 

 

No. OC 16 rdzeniowego Ryzena 3000 więc wnioskuje że chodzi o 3950x. Specyfikacja w sensie zegarów? No to pewnie przeoczyłem - Ok. Tak czy inaczej ten slajd jest wtedy zupełnie oderwany od rzeczywistości bo OC poniżej zegarów fabrycznych jeszcze nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo oderwany, jak 99% procent innych slajdów marketingowych. Znając stan biosów MSI, to różne dziwne rzeczy mogły wyjść, albo Asus nie potrafił odczytać zegarów, co też jest możliwe. W końcu w tych materiałach Asus skłamał wielokrotnie, co im gość z Gigabyte'a udowadniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja memowych komentarzy jak zwykle nie zawodzi :)

KLIK Klasyka :E

Większość komentów to dziecinada (taki P##ePC x2) ale poważniejsze to przeważnie top-class :). 7702P za $4666.94 - albo ktoś się walnął albo w Intelu stypa :P.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD potwierdziło, że zakończono fazę projektowania Zen3. Papermaster to ujawnił na premierze Epyc, więc wygląda na to, że plotki o Zen3 lecącym najpierw do serwerów takie zupełnie wyssane z palca nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekają na 7nm+ od TSMC i shrink I/O die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel największy problem ma aktualnie z wyceną swoich procesorów, myślą że nadal jest 2015 rok ;)

i5 9400f 6/6 około 600zł

i7 9700f 8/8 około 1500zł (wejście na rynek Q2-2019)

900zł za dwa dodatkowe rdzenie? +150% do ceny wersji 6/6? :hallucine:

 

Sylwester 2019 w AMD :red::disco:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...