Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest to the moon, ale bez stabilniejszej pozycji może się wiele zmienić.

Klasyka, bitek tylko drgnał po gigantycznej świątecznej przecenie np: o 100$ z 6500$ na 6600$ a już na forach tematycznych było "to the moooooooon!!!" :E (a zwalił się na pysk z prawie 20000$)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AMD jest stabilniejsza sytuacja, bo mają mocne podwaliny pod prowadzenie biznesu i chwilową przewagę technologiczną. Ale może przyjść korekta, jak u Nvidii, i się ludzie zdziwią. Niemniej, jak coś ma rosnąć to będzie to właśnie cena akcji AMD, bo przez długi czas była niedoszacowana. Czy teraz jest niedoszacowana, to akurat wątpię, ale Nvidia też miała kapitalizację z dupy. Najpierw jednak muszą na stałe przebić 35 dolców, a tego to im się nie udaje zrobić od dawna.

Tak swoją drogą czytałem, że mediana zwrotu z inwestycji w bitocina to -91 procent :E Ale już mówią o kolejnym skoku, bo przy BTC zaczyna być widoczna korelacja ze złotem i się część ludzi napala, co z tego wyniknie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena akcji potrafi polecieć o 100 procent w dół, jak w październiku 2018 względem września 2018

Ty tych procentów to chyba nigdy się nie nauczysz. Ciągle z tym masz problemy. Na głównej Cię często goniłem za pomieszanie i nierozumienie % i p.p. i wyglądało, że w końcu to utrwaliłeś ale jednak dalej jesteś w lesie :).

 

Nawet jeśli wziąć najwyższą cenę akcji z września 2018 (około 32$) i najniższą z października (około 16$), to spadek jest o około 50%, a nie o 100%.

 

Spadek o 100%, to spadek do ZERA absolutnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Po moich wczorajszych walkach na koniec dnia zrobiłem ClearCMOS i płyta ruszyła, chociaż jeszcze raz po tym się zawiesiła. Dzisiaj rano komputer normalnie wstał, resetowałem go kilka razy jak i wgrałem najnowszy BIOS ale w normalny sposób nie przez BIOS Flashback. Wszystko mam na auto tylko jak ustawiłem profil xmp czy amp dla pamięci to cpuz pokazuje te same wartości jak zawsze kiedy ustawiałem ręcznie 3333mhz, poza taką różnicą że na AMP mam w ostatniej kolumie 2T? Dotąd zawsze było 1T. To coś zmienia pod względem wydajności? Dlaczego mam auto 1.45v napięcie? Zmienić je czy zostawić jak jest domyślnie? Bo na fortis 3 przy 4250-4300mhz w bf5 mam ~60 stopni.

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysokie u mnie pamięci 3600 latają na 1.35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysokie u mnie pamięci 3600 latają na 1.35

To napięcie 1.45v na procesorze nie pamięciach. Tam to jest chyba 1.37v na XMP

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie dla nowych ryzenow podobno jest normalne..

 

Ja na 3900x obnizylem do 1.356 i jest ok na auto płyta dawała często nawet 1.5 :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie dla nowych ryzenow podobno jest normalne..

 

Ja na 3900x obnizylem do 1.356 i jest ok na auto płyta dawała często nawet 1.5 :E

Na jakim biosie lecisz/leciałeś pod CH7? Dziś składam wszystko i zastanawiam się, co wgrać. Na stronie jest bodajże 2501, ale widziałem na forum Asusa, że było już coś nowszego (nie pamiętam, czy była to wersja oficjalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, na ryzenie 3600 mozliwe mikrościęcia na puplpicie, kursor myszki sie zacina, moze to byc wina nie dovoltowanego socektu ?

edit: to chyba wina facebooka odpalonego na mozilli xd ? ;o

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim biosie lecisz/leciałeś pod CH7? Dziś składam wszystko i zastanawiam się, co wgrać. Na stronie jest bodajże 2501, ale widziałem na forum Asusa, że było już coś nowszego (nie pamiętam, czy była to wersja oficjalna).

 

Aktualnie na 2406 - specjalnie nie aktualizowałem do najnowszej, bo gdzieś na reddicie wyczytałem że są z nią jakieś problemy..

 

U mnie bezproblemowo, ram startuje na 3600 z profilu xmp - testuje już na tej płycie drugiego 3900x i jest OK ;)

 

8wzT7Xi.jpg

 

 

Pod 2406 są problemy z kursorem w biosie, ale ja i tak operuje z poziomu klawiatury więc mi to nie przeszkadza.. 2501 podobno eliminuje ten problem i nie wnosi jakiś poprawek w stabilności, więc poczekam na kolejną wersje :)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się wczoraj w poszukiwaniu boosta do 4.4 na 3600x. Wgrywałem nawet stare biosy i nic. Dałem sobie spokój. Wgrałem ostatnią betę biosu, wszystko zostawiłem na domyślnych w biosie, ram na xmp, włączyłem RAID. W Ryzen Masterze na auto oc + 200. Pograłem ale nadal nie chciało przeskakiwać 4250 . Zostawiłem włączonego Assasina. Rano patrzę a 4 rdzenie dobijały do 4413 :D zostawiam to w cholerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się wczoraj w poszukiwaniu boosta do 4.4 na 3600x. Wgrywałem nawet stare biosy i nic. Dałem sobie spokój. Wgrałem ostatnią betę biosu, wszystko zostawiłem na domyślnych w biosie, ram na xmp, włączyłem RAID. W Ryzen Masterze na auto oc + 200. Pograłem ale nadal nie chciało przeskakiwać 4250 . Zostawiłem włączonego Assasina. Rano patrzę a 4 rdzenie dobijały do 4413 :D zostawiam to w cholerę

Jak z napięciem? Bo u mnie z PBO + auto oc 200, na Ryzenie 3600, potrafi trzymać 1.45v w grach, przy offsecie -0,05v to ok 1.42 max co widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, skacze 1.42-1.45 ale głównie trzyma 1.45

Chyba to tak zostawię, mam wrażenie że to ma w takich temperaturach właśnie latać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko ode mnie.

 

3900X @ Stock na ASUS Crosshair VI Hero X370

 

EDIT:

 

Zapomniałem dodać, że nadal całość chłodzona jest starym, krzywym Mugenem 2 za 80zł, a płyta główna kosztowała mnie 510zł.

 

r20stockpzkxq.png

 

r15stockyhjjm.png

 

queen18ljqe.png

 

photow1y4kdd.png

 

cpuzb101kmy.png

 

cachemem15vjvd.png

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosshair VI ma chyba clockgena, prawda? Mógłbyś sprawdzić, czy da się podkręcać przez BCLK pozostawiając włączone turbo/PBO/AutoOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosshair VI ma chyba clockgena, prawda? Mógłbyś sprawdzić, czy da się podkręcać przez BCLK pozostawiając włączone turbo/PBO/AutoOC?

Na szybko widzę, że Turbo nie działa po zmianie ze 100MHz na 101MHz.

 

Wynik w Cinebench'u R20 spadł do 6700 cb.

 

@remiko pamieci na 3600 nie wkoczą ?

Pewnie tak, ale na szybko po prostu wklepałem sprawdzone ustawienia z R7 1700.

 

...

 

Obecnie nie mam już więcej czasu i dopiero wieczorkiem coś dalej pogrzebię.

 

 

EDIT:

 

Tak na szybko sprawdziłem jeszcze los na loterii silikonowej:

 

4200MHz @ 1.25V:

 

r2042001inkc1.png

 

cpuzb27bk7o.png

 

 

To chyba dobrze, co nie?

 

Sugerowałem się stroną siliconlottery.com

 

Jakie mamy sztuki na forum?

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek 3900x wszystko na auto. Aorus x570 master.

Napięcie na sztywno w biosie 1.28 cpu-z pokazuje jednak swoje :-) Jedyna różnica nie skacze powyżej 1.4 :E

8geSNyg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziem dalej:

 

4200MHz @ 1.225V

 

r20420020ujy0.png

 

 

EDIT:

 

4200MHz @ 1.2V nie da rady. Wywala przelot R20.

 

I tak nie jest źle ;)

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek 3900x wszystko na auto. Aorus x570 master.

Napięcie na sztywno w biosie 1.28 cpu-z pokazuje jednak swoje :-) Jedyna różnica nie skacze powyżej 1.4 :E

8geSNyg.png

 

Czy ogólnie widzisz różnicę w samym używaniu komputera 3900x vs 9900k? Czy jeden i drugi działa płynnie nie ma żadnych przycięć/problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ogólnie widzisz różnicę w samym używaniu komputera 3900x vs 9900k? Czy jeden i drugi działa płynnie nie ma żadnych przycięć/problemów?

rysiek jest od wczoraj wieczorem w kompie. Jeszcze ciężko powiedzieć. Jest na pewno chłodniejszy od 9900@4.8. To czuć kulturze pracy chłodzenia.

Gram w 4k więc różnic w grach nie odczuję żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal są problemy z tymi prockami? Wszystko dobrze CI smigało od początku, czy były jakieś problemy? Jak to wygląda w single core, bo 4.6ghz na pewno 3900x nie osiągnie, 4.4 to max? Czy to jest zbliżone do tego co ma i9 9900k na 4.7ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysiek jest od wczoraj wieczorem w kompie. Jeszcze ciężko powiedzieć. Jest na pewno chłodniejszy od 9900@4.8. To czuć kulturze pracy chłodzenia.

Gram w 4k więc różnic w grach nie odczuję żadnych.

Jak temperatury chipsetu na płycie Aorus Master?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal są problemy z tymi prockami? Wszystko dobrze CI smigało od początku, czy były jakieś problemy? Jak to wygląda w single core, bo 4.6ghz na pewno 3900x nie osiągnie, 4.4 to max? Czy to jest zbliżone do tego co ma i9 9900k na 4.7ghz?

Problem który ja miałem z rysiem 3700x nie był z powodu cpu ale płyty msi x470. Teraz jest jeszcze za wcześnie aby coś powiedzieć. Jeżeli pytasz się czy wszystko chodzi od złożenia? Tak ale to za wcześnie aby coś stwierdzić więcej.

Płyta którą teraz mam Aorus x570 master jest trochę lepsza :-). Co do zegarów nie planuję kręcenia ryśka tak jak nie kręciłem 2700x. Do 4k wydajność wątku jest wystarczająca. Tam gdzie trzeba więcej mocy (edycja filmów z plaży :-) ) jest gpu i 4 dodatkowe rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że jest sens kupować 9900k, dla tej małej wydajności single core i straty 4 rdzeni + zakup dodatkowego coolera. W tych aplikacjach co robię ciężko tak jednoznaczenie stwierdzić który CPU jest lepszy, praktycznie ta sama wydajność. Bardziej się boje o te problemy z nową premierą które ludzie mają, niż wydajność procka (oba są mocne). Komp jest do pracy wiec nie moge sie grzebac w naprawianie niczego.

 

Mam 32gb ram 2666mhz (XMP), więc to też na pewno dość mocno wpłynie na działanie 3900x :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...