Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz, a ja na swojej MSI z pamięciami zero problemów :E

Z PCie i owszem ale naprawili.

Miło to słyszeć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że tylko do Write mają znaczenie dwa cziplety,

tak czy inaczej tuningowanie subtimingów dużo daje,

 

 

a ja niestety mam albo słabą sztukę, albo nie wiem, bo mam duże vdroopy, więc muszę dać dużo Vcore,

żeby pod obciążeniem miał napięcie wystarczające do stabilizacji przy obciążeniu wszystkich rdzeni,

także tak czy inaczej na sztywno nie mam co ustawiać zegarów, więc zostanie na Auto z PBO :|

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na te kalkulatory RAM i chyba gorszego ścierwa od kości Hynixa nie ma. Mam Hynixy MFR które praktycznie na auto ustawiły się tak jak ustawienie "Fast" z kalkulatora. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 4 jak 20?

mówię w porównaniu do moich wyników - pare postów wyżej,

Mea culpa, zrozumiałem, że 20% różnicy między odczytem a kopiowaniem w wynikach czołgisty 8:E

 

Wyniki z GD wlaczonym są do dupy:

Wydajność sprawdzaj w czymś rzeczywistym (np. 7-Zip z programów), a nie AIDA64. Przy jednochipletowym Ryzenie 3000 (albo starszych modelach) różnice między Geardown włączonym i wyłączonym są kosmetyczne.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jacy producenci nie mają problemów z serią 3000 na swoich płytach? Bo już sam nie wiem co wybrać zamiast tego nieszczęsnego Tomahawka..

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje mi napisać to co poprzednicy :D "Na Gigabyte działa od strzała". X570 wersja Pro, w przeciwieństwie do felernej MSI WiFi Edge (X570) załączył ramy bez problemu i grzecznie zainstalował system. Jedyny problem był z obsługą myszy i klawiatury w biosie ale znikł po instalacji Windowsa (ponoć zdarza się). Łyknął update biosu i działa sobie od kilkudziesięciu minut. Jedynie wiatrak mobo słyszę, mostek w.g. biosu ma 55 stopni w idle, więc nie wiem czy nie powinienem czegoś z tym zrobić.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale trial :E

Możesz porobić ręcznie wyniki zapis/kopiowanie w zakładce z testami i napisać, co wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje mi napisać to co poprzednicy :D "Na Gigabyte działa od strzała". X570 wersja Pro, w przeciwieństwie do felernej MSI WiFi Edge (X570) załączył ramy bez problemu i grzecznie zainstalował system. Jedyny problem był z obsługą myszy i klawiatury w biosie ale znikł po instalacji Windowsa (ponoć zdarza się). Łyknął update biosu i działa sobie od kilkudziesięciu minut. Jedynie wiatrak mobo słyszę, mostek w.g. biosu ma 55 stopni w idle, więc nie wiem czy nie powinienem czegoś z tym zrobić.

Znaczy się jeżeli chcę płytę do 700zł bo za więcej mi nie potrzeba, w końcu te procesory się nie kręcą a jak przyjdzie nowa seria to i płyte się zmieni bo bedą znowu cyrki, to zostaje mi aorus pro lub pchanie kasy dla MSI i ich wersje MAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz porobić ręcznie wyniki zapis/kopiowanie w zakładce z testami i napisać, co wyszło ;)

:E

Moahkis.png

UMQvIjk.png

fSCr243.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, MSI ma kolejnego fajnego buga, po wyjściu ze stanu uśpienia wentylator na CPU zawiesza sie na 750RPM = 105*C na CPU. Fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten bug się ciągnie od Ryzena 1, tyle że po wyjściu z uśpienia wentyl kręci 1900rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usypiam kompa i jedynie co mam nie tak, to resetuje się Wattman od GPU i muszę od nowa wczytać profil. Problem z wentylatorem od CPU nie zauważyłem, ale spojrzę na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz porobić ręcznie wyniki zapis/kopiowanie w zakładce z testami i napisać, co wyszło ;)

 

Nie masz kupionej pełnej wersji AIDA64

PloeRqK.jpg

 

 

Znaczy się jeżeli chcę płytę do 700zł bo za więcej mi nie potrzeba, w końcu te procesory się nie kręcą a jak przyjdzie nowa seria to i płyte się zmieni bo bedą znowu cyrki, to zostaje mi aorus pro lub pchanie kasy dla MSI i ich wersje MAX?

 

https://cenowarka.pl/gigabyte-x570-gaming-x-a2078188.html?hloc=pl

 

A wczoraj wieczorem była jeszcze w promocji w euro rtv agd za 699pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming X nie jest taka super, gdzieś były testy i VRM mocno się grzał. Jeśli już to Elite lub Master'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming X nie jest taka super, gdzieś były testy i VRM mocno się grzał. Jeśli już to Elite lub Master'a.

Ale x470 czy jak bo ja już się pogubiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570.

 

No dobra, mam dość tych migających LEDów na Godlike'u, cyk czarny lakier na bagietkę i LEDy zamalowane. Widać inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570.

 

No dobra, mam dość tych migających LEDów na Godlike'u, cyk czarny lakier na bagietkę i LEDy zamalowane. Widać inaczej się nie da.

Spróbuj plastdip w razie 'w' możesz to zdjąć jakbyś chciał na święta choinkę 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ledy RGB tylko de od statusów poszczególnych podzespołów, mrugają sobie jak chcą i kiedy chcą.

 

+

Przy normalnym użytkowaniu różnica w Tdie temp między HWinfo64 a Ryzen masterem to czasami 10-15*C :E :E :E 

Chyba trzeba wogoóle wyłączyć CPU monitoring w HWinfo bo zegary i temperatury i tak pokazuje błędnie...

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Oglądamy to

2. Później to

3. Analizujemy, wyciągamy wnioski.

4. Ustawiamy nasze pamięci.

5. Niszczymy Intela.

6. PROFIT! KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3733MHz fast na dual ranki:

 

 

kcYBQGX.png

 

 

 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było z dziesięć razy w tym wątku ale - czym sprawdzacie temperatury zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen Master dla CPU, HWInfo64 reszta i do grafiki GPU-Z ze względu na grafik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj korzysta z Logitech Options na platformie z Ryzenem3? Dziś straciłem pół dnia i nie udało mi się ogarnąć problemu. Na koniec wróciłem do Win10 1803, na którym pracowałem na starym pc i tam apka Logitecha działała bez problemu. Okazało się, że i to nie pomogło, więc przyczyna musi leżeć w samej platformie.

 

Po instalacji, wszystko działa jak należy, a chodzi mi dokładnie o spersonalizowane przyciski w master mx2. Wystarczy jednak, że odpalę jakąś aplikację, np. Edge, i proces LogiOptionsMgr.exe jest automatycznie ubijany (nie ma żadnego info w systemie, ale widzę to na liście procesów), a w dzienniku zdarzeń pojawia się błąd.

 

Czy ktoś mógłby sprawdzić to u siebie? Jest to kwestia dla mnie dość istotna...

 

Jeśli chodzi o sprzęt, to jest to Ryzen 3900X na Asus CH7WIFI. Nie wiem, czy reszta sprzętu ma tu znaczenie.

 

Czy przyczyną takiego zachowania może być np. niedopracowany bios? Innych problemów, przynajmniej na razie, nie zauważyłem. W biosie (2501) odpaliłem tylko profil xmp, a resztę zostawiłem na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokładnie swój problem opisałem tutaj: http://forum.pclab.pl/topic/1288141-Uszkodzony-RAM-Program-MemTest86-wskaza%C5%82-b%C5%82%C4%99dy/ . W skrócie: posiadam Ryzena 7 7300X, płytę główną ASUS PRIME X470-PRO oraz pamięć RAM HyperX 8GB 3200MHz Predator RGB CL16(dwie kości). Testowałem RAM MemTestem86 oraz HCI Memtest. Czasem te programy znajdują pojedyncze błędy, czasem nie. Testy przeprowadzałem z włączonym profilem XMP i bez niego. Głupieję od tego. :kwasny: Niestabilności zestawu nie zauważyłem, żadnych BSODów, zacięć, gry oraz programy działały stabilnie. Testowałem również Aidą 64 i Prime95(mniej więcej do 1,5h i problemów nie było). Przed chwilą sprawdzałem RAM hci memtest do 200% przebiegu ze starszą wersją biosu i Agesy, brak błędów(włączony profil XMP). Czas na ewentualny zwrot ramu się kończy, a ja nie wiem co zrobić. Ma ktoś może podobny zestaw? Spotkał się ktoś z podobnymi problemami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...