Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Z podobnymi ustawieniami 6700 xD

 

Ten mój cep, to jest padło jeśli chodzi o oc

 

 

Edit po resecie  uefi wbił 7248, mój rekord. Nie robiłem UV ani llc. Tylko skalar i limity pbo

 

Dzięki ;)

 

Podejrzewam, że powodem tych słabych wyników nie jest proc, tylko RAM-padlina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3900x leci na gwarancje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podejrzewam, że powodem tych słabych wyników nie jest proc, tylko RAM-padlina.

 

Ram ma praktycznie  zerowy wpływ na CB :) Akurat jak brałem to wszystkie inne (polecane) ramy (nie licząc RGB-szajsu po 800-1kzł) były niedostępne :/

 

@up czemu?

Edytowane przez ja__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fclk ma wpływ na wynik w r20. Czym wyżej tym lepsze wyniki kreci :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na tą obniżkę AMD o 90$ na 3900x i chyba się skuszę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fclk ma wpływ na wynik w r20. Czym wyżej tym lepsze wyniki kreci :).

 

 

mam 1800 1:1 z ramem. A ramow wyzej jak 3600 i tak bym nie kręcił już. A tak z tymi GoodRamami to nawet nie mogę :X 

Edytowane przez ja__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem. Minimum 3200MHz, a najlepiej 3600MHz.

Przecież to się zupełnie nie kalkuluje i5 6/12 +Z490. (850-1000zł + Z490M najtańszy Gigabyte 650zł)

R3600 (750-850zł) i najtańsza Gigabyte B450M [Proline] niecałe 300zł).

Intel nadal żyje w kranie marzeń, do czasu, do czasu...

 

To się ne kalkuluje i nie będzie kalkulować, od dobrobytu w głowach im się poprzewracało i traktują klientów jak dojne krowy.

Jak mam bulić taką kasę, to chcę dostać produkt świeży, a nie wczorajszego schabowego na nowym talerzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@up czemu?

 

 

 

 

Restarty w idle.. wczoraj podczas ogladania youtube komp mi się zrestartował i od tego czasu zaczął świrować, zero bsod, jakichkolwiek komunikatów tylko restart..

 

Sprawdziłem inny zasilacz, ramy i na koncu w zupełnie innym pc procka - jest to samo, więc na bank coś z cpu.

 

Miałem go od lipca - jest to pierwszy rzut jaki trafił na sklepy i do wczoraj działał idealnie.. Praktycznie nie miałem nigdy wczesniej żadnych problemów, zwiechy, restartu a teraz nagle lipa..

 

Nie katowałem go napięciami na auto, bo latał na ustawionym 1.29v cały czas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kompa wykorzystywałeś do pracy również, czy tylko do gier? Szczerze, 1.29v to nie duże napięcie.

 

 

Dziś bardziej potwierdzona plotka o zen2 refresh, 16 czerwca prezentacja, 7.07 dostępność w sklepach. Nie ma oficjalnego info co poprawione w nich , a nazewnictwo to XT będzie, np 3600xt, 3800xt, 3900xt. Cen również nie podano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie katowałem go napięciami na auto, bo latał na ustawionym 1.29v cały czas..

 

Albo właśnie go katowałeś stałymi napięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj odebrałem B450 Gaming Plus MAX,

stan jak to outlet pobrudzone PCB, trochę

pogietą zaślepka tylnych portów, pognieciona instrukcja,

jakos to przeżyje.

Po wstępnych testach przy takich samych ustawieniach

w porównaniu do B350 Gaming Pro Carbon:

+ trochę chłodniejszy VRM , dla R5 2600 4.0 1.22 Vcore maksymalnie 54 stopnie,

Pro Carbon miał +- 10 stopni więcej

+ dysk nvme nie jest umieszczony pod GPU, osiąga maksymalnie 69 stopni, gdy był pod GPU

temperatura dochodziła do 88 pod obciążeniem

 

- gorsza karta dźwiękowa

- gorsza karta sieciowa

 

 

Jak ustawiacie TRC przy ramie,

zauważyłem, że jest

TRC1

TRC2

TRC3

TRC4,

poprzednio miałem tylko jedną pozycję.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź se chłopie czym ten dysk owiej bo ci się wcześniej skończy od tych temperatur niz r4000 sie pojawi na rynku :E

u mnie nvme od Adaty z radiatorem nie przekracza przy giercowaniu 40st, 51 to max jaki przy crystaldiskmark zarejestrowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

69 mam po systetykiem, tak normalnie gry itd. nie przekracza 60.

Jaki tani radiator na SSD polecacie?

 

Taki na alli znalazłem:

https://pl.aliexpress.com/item/4000834407360.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38c72e6auwgAy7&algo_pvid=90eecfa6-73e4-46d5-b600-0c05d6ce47ad&algo_expid=90eecfa6-73e4-46d5-b600-0c05d6ce47ad-4&btsid=0ab6fa8115902146721232483e6ae3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Jak zobaczyłem, że jakieś markowe kosztują 80...

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

69 mam po systetykiem, tak normalnie gry itd. nie przekracza 60.

no to ujdzie, myślałem że ci tak śmiga w codziennym użytku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restarty w idle.. wczoraj podczas ogladania youtube komp mi się zrestartował i od tego czasu zaczął świrować, zero bsod, jakichkolwiek komunikatów tylko restart..

 

Sprawdziłem inny zasilacz, ramy i na koncu w zupełnie innym pc procka - jest to samo, więc na bank coś z cpu.

 

Miałem go od lipca - jest to pierwszy rzut jaki trafił na sklepy i do wczoraj działał idealnie.. Praktycznie nie miałem nigdy wczesniej żadnych problemów, zwiechy, restartu a teraz nagle lipa..

 

Nie katowałem go napięciami na auto, bo latał na ustawionym 1.29v cały czas..

Kolejny przykład na to że chyba jednak istnieje degradacja przy stałym napięciu i najlepiej te procki trzymać na auto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jg77xfx Karta dźwiękowa na tej płycie to tylko "na papierze" jest, za przeproszeniem gra jak kupa. I to nie mówię, że na słuchawkach za tysiaka, już na takich od 100-200zł tak gra :E.

 

Więc tak, od wczoraj z asusem x570, i niestety bardzo szybko sobie przypomniałem, czemu zmieniłem płytę. Jestem dość wybredną klientelą, więc nie każdemu może to przeszkadzać.

- Pizdzik wydaję na moje uszy irytujący ton, nawet w słuchawkach jak nic nie gra w tle słyszę taki szum/pisk (na 570-p nie było tego słychać)

- Porządne wysterowanie wentylatorów na asusach x570 dla cicholubnych jest niemożliwe (bynajmniej na -p, tuf plus)

- Dysk Nvme ma gorsze transfery niż na X370 od asrocka :E . Nawet microna 1300 nie sprawdzam, bo tam też ucinało zacnie transfery.

- Dźwiękówka asusa średniawa (mikro muszę mieć boost +20db i głośność 85-90%, słychać mnie z trzaskami/szumami)

- Z jakiegoś powodu wczoraj bios złapał buga, ale to winna pewnie agesy. Godzinę się gapiłem w czarny ekran, zanim pc odpalił :D. Oczywiście po oc, na stock wstał od strzała. Potem praktycznie nie zmieniając nic ważnego, pc jak gdyby nigdy nic, się uruchomił :D.

- Vdrop jest nie od opanowania, nie wiem czy z tym cpu czy jak, ale dając 1.36v llv3 z biosu mam 1.34-1.39v , co dla dobrej sztuki procesora jest kataklizmem. Pobawię się w llc, ale nie wiem czy "4" nie spowoduję niewidzialnych pików na procku w górę.

 

Professor Art, twierdził, że asrock x370 ma bugi, i jakieś zajawki, a ja jestem wręcz odwrotnego zdania :D. Asrock mi niesamowicie leżał... Zobaczę ile wytrzymam, jutro pakuję do budy chyba wentyle p14 silent, to powinienem zachować całkiem oki ciszę, z pizdzikiem nie wiem, musiałbym się dowiedzieć czy wymiana termopadu na pastę nie spowoduję utraty gwarancji. Jeśli nie to się nie będę szczypał, niedźwiedzia nałożę, to pizdzik nie będzie się praktycznie wcale odzywał na pulpicie.

 

Ogólnie, większość rzeczy co wypisałem u góry, była powodem zmiany asusa x570-p na asrocka x370 professional gaming, ale mam dość słabą pamięć, bo za dużo miewam na głowie, żeby pamiętać takie szczegóły. Zobaczę co dalej... Jak mnie mocno zdenerwuję to coś wymyślę. Jestem zdania, że komp ma się mnie słuchać, a nie ja kompa (sterowanie wentylami np). Do osoby sprzedającej nie mam najmniejszego żalu, żeby nie było. Płytę kupiłem dobrowolnie, i mniej więcej wiedziałem, czego się spodziewać. Napisałem moje odczucia i rzeczy które mi przeszkadzają :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny przykład na to że chyba jednak istnieje degradacja przy stałym napięciu i najlepiej te procki trzymać na auto.

 

Na auto wbija czasem wysokie wartości,

według mnie najlepiej trzymać na niskim stałym napięciu.

Mam co prawda Zen+ ale od dwóch lat leci na stałym 1.2 V,

ostatnio zawalczyłem o 4.1 GHz ale potrzeba już 1.3 V,

na dłuższy okres mam wątpliwości do takiego.

 

@Novi

Z dźwiękówką między B350 Pro Carbon a B450 Gaming Plus jest przepaść.

Mam podpiętą wieże do kompa, BAS wygląda jak jakieś dudnienie, jakby

głośniki nie wyrabiały. Na poprzedniej było czysto.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ryzen 1600 AE przyjaciela to ma 1.35-1.367v w windowsie, u mnie tak działał pół roku, u niego od sierpnia do teraz, nic się nie dzieje, żadnych degradacji, a u mnie nie miał lekko :P. Wątpliwości to można mieć przed ślubem, procek to tylko procek- padnie , jest gwarancja :thumbup:

 

Miałem tomahawka b450, to niestety "brak mocy w źródle" było słychać, odbijało się to na niskich tonach, i "przestrzeni", jakość dźwięku też zbytnio nie powalała. Alc12x0 jakościowo gra o wiele lepiej, kwestia posiadania daca, żeby nie gubiły się niskie tony.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto wbija czasem wysokie wartości,

według mnie najlepiej trzymać na niskim stałym napięciu.

Mam co prawda Zen+ ale od dwóch lat leci na stałym 1.2 V,

ostatnio zawalczyłem o 4.1 GHz ale potrzeba już 1.3 V,

na dłuższy okres mam wątpliwości do takiego.

Nie ma co porównywać napięcia zen+ do zen 2 bo to inny proces technologiczny. Skoro na auto ustawia czasami wysokie napięcie na jeden rdzeń przy małym obciążeniu to tak ma być. W końcu robi to automat. W grach przykładowo w bf5 procek 3900x u mnie osiąga max 60% użycia i wtedy automat mu podaje 1.32-1.36v przy zegarze 4200-4250. Jak widzisz zmienia napięcie sam względem użycia czy temperatury co milisekunde. A na manualnym OC ciągle idzie takie samo napięcie, przynajmniej tak to rozumiem. Jak widać nie ma znaczenia że niższe.. Może zen 2 i te 7nm działa tak że przy auto różne rdzenie dostają różne napięcie a my widzimy średnią z tego podobnie jak z taktowaniem, natomiast przy stałym napięciu wszystkie dostają identycznie? Nie mam pojęcia ale dziwne że przy 1.29v procek oberwał. Może słabsza sztuka lub po prostu pech i złośliwość rzeczy martwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli rzeczywiście stałe napięcie szkodzi Zen2 to

każde OC będzie degradować. U mnie nawet kręcąc na offset

napiecię nie spada.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście stałe napięcie szkodzi Zen2 to

każde OC będzie degradować. U mnie nawet kręcąc na offset

napiecię nie spada.

Dużo o tym czytałem na zagranicznych forach i tam nikt się nie skarżył kto używa procka od premiery na auto że coś nie działa, natomiast przy stałych zegarach i napięciu były takie kwiatki i to kilka. Moim zdaniem przy ustawieniach stock nic się nie powinno dziać, ale sam nie wiem jak to w końcu jest bo AMD o napięciach ani słowa nie powiedziało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię proca to może zostanę na Auto.

A jakie są u Ciebie oznaki degradacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy slyszlismy o 500 przypadkach w skali sprzedanych milionów procków? To weźcie sobie obliczcie ile procent z sprzedanych sztuk padło, będzie chociaż 1% ? Ja stawiam ze nie, a to jest elektronika , jeden kupi tv mu działa 5 lat a drugi sle 5x na gwarancje bo non stop coś się dzieje. Nie ma co popadac w paranoje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopu padł proc a oni o degradacji :lol2:

jakby mu sie zdegradował to by chodził z niższymi taktami i niższym napięciem, chyba ze tego w ogóle nie spradzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię proca to może zostanę na Auto.

A jakie są u Ciebie oznaki degradacji?

U mnie nie ma żadnych bo procesor mam 3 dni, jednak od początku miałem założenie że 3900x będzie działał na totalnym auto bez pbo czy auto oc tak jak mu fabryka dała. Podkręcony mam ram oraz gpu co przy 1440p zgrywa się idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...