Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

do logowania musisz podać nick z forum, chyba ze hasła nie pamiętasz. Próbowałem się przez maila zalogować z godzine, a wystarczyło wyświetlany nick wpisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo ale ja tam miałem inny nick do logowania i inny ten co się wyświetlał. Czyli logować się teraz przez to NE$C@FE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :). Ja tez mialem inny wyświetlany i inny ustawiony gdzieś głębiej i ten co się wyswietla na forum jest poprawny do logowania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie wiem co jest grane ale email na tym koncie mam ustawiony jako "edward1975@interia.pl" :E ktoś mi sie wpierdzielił tu na konto czy co :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, NE$C@FE napisał:

Powstał z usuniętych jak feniks z /dev/nulla :E 

 i ban za multikonto ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu znikneło pare stron czy mi się wydaje? :E bo było ponad tysiąc, swoją drogą forum wygląda fatalnie... po co coś zmieniać jak jest dobre? :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Z tego tematu znikneło pare stron czy mi się wydaje? :E bo było ponad tysiąc, swoją drogą forum wygląda fatalnie... po co coś zmieniać jak jest dobre? :)

wcześniejszą kopia z bazy nie zawierającą najnowszych postów ...

bo była chorda ludzi uważająca stary skrypt za "deprecated"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to się pochwale, że mój IMC ssie wory xD aby wycisnąć bardzo ciasne 3600 C14 bez GD potrzebuje dowoltowania cpu o całe 37mv aby osiągnąć 4.2 GHz i 1.47 na memkach i nie bardzo chce współpracować wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei trcdrd nie mogę dać na 14 nawet jak zjadę z 3733 do 3600mhz ;) mogę dać trcdrd na 15 jak mam GDM ale co z tego jak 14-16-14 z 1T jest szybsze niż 14-15-14 z gdm :)

Godzinę temu, Namonaki napisał:

wcześniejszą kopia z bazy nie zawierającą najnowszych postów ...

bo była chorda ludzi uważająca stary skrypt za "deprecated"

nic nie kumam z tego :D

 

kuzwa to forum wygląda jak purepc i jeszcze wszystko jest jakieś rozjechane/rozmyte jak metro z DLSS :E dobrze że przynajmniej emotka "szczerbola" nie zniknęła :) moj avatar wygląda jak 1080p z dlss :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak to jest z degradacją CPU po OC, czy faktycznie musi być powyżej 1.45v czy na niższym napięciu też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Ryzenach 3600? Na rynku są niecały rok, to trochę za mało żeby ktoś zaobserwował wyraźną degradację. Ważniejsze jest utrzymanie temperatur w normie, a że te na R3000 są niekiepskie to z woltażem również szaleć nie można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też, ale głównie chodzi mi Ryzeny 1700 itd, obserwuje czasami sytuacje u siebie są takie sytuacje, że jest włączona tylko opera i są te skoki na chwile z 35C do 44C w bez ruchu, ciekawe czy system jest już zasyfiony (jakaś aplikacja), czy to jednak wina OC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw plan zasilania na oszczędzanie energii i masz z bańki, do przeglądarki mocy będzie aż nadto a komputer cichutki  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzystość forum zerowa ,qrw.... niech się ktoś tam ogarnie i wróci chociaż do tej śmiesznej bety która była przez rok

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Abletona lub ogólnie pracy z dźwiękiem musze mieć pełną wydajność żeby nie mieć opóźnień oraz śninek. Napięcie na RAM też trochę podbija temp  + do tego OC CPU, wyłączone oszczędzania w biosie i planie zasilania daje taki efekt, ale powinna być stała temp bez ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie mniej więcej mieliście temperatury max w OCCT AVX2  (małe dane) przy powiedzmy 4,2-4.5GHz  około 1.3-1,35V ?
Po dwu dniowym przerzucaniu gratów ze starej budy do nowej i układaniu jako tako przewodów. Zadowolony usiadłem sprawdzić co tam wylosowałem i jak temperatury na b550. Na szybko ustawiłem 3733 + 4,4 odpaliłem occt duże dane avx/avx2( tu nie pamiętam) i max temp:65-70  czujniki na płycie pokazywały między 40-50 stopni maksymalnie.
To było za mało, odpaliłem małe dane + avx2 i tu zonk temperatura od razu walnęła na 90°C i wciągu minuty dobiła do 98°C i zakończyłem te zmagania.  Sprawdzałem nawet wszystkie sposoby jakie znam na nakładanie pasty termoprzewodzącej, ale bez znaczącej  poprawy (za każdym razem  było powyżej 90°C.

Mocno wkurzony wsadziłem druga 3600, która miała podobne temperatury. A co gorsza nie była w stane zrobić 4,3 nawet przy 1,35V.

Zaraz jeszcze sprawdzę na drugiej płycie, bo aż wieżyc mi się nie chce, że na poprzedniej płycie i procku dobijałem do 90°C. 

Co do samej płyty b550 podoba mi się i jest do tego chłodna. Ale ten bios a raczej UEFI jest tragiczne. (Czemu nie zrobią czegoś podobnego do MSI).

Już jak się tak rozpisałem to pożalę się jeszcze na sterowniki GPU AMD i RX570 ( kupiona nówka na promocji z xkom na przeczekanie do premiery Nvidi). Sterowniki to przerost formy nad treścią multum ustawień nie wiadomo do czego i na co.
Dodatkowo RX570 w csgo co kilka sekund ma czarny ekran dopiero obniżenie napięcia i taktowań zniwelowały ten problem do minimum i teraz nie co kilka sekund a kilka minut pojawia się na sekundę czarny ekran i waraca wszystko do normy. 

Dodatkowo dziś zamówiłem Gelid GC-Extreme, bo może mój Grizzly Kryonau nadaje się do śmieci (kupiony trzy miesiące temu). 

Edytowane przez arek1022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, arek1022 napisał:

@arek

Małe dane gotują ryzeny u każdego więc to normalne, jak chcesz testować to testuj duże z avx lub po prostu bez avx

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, arek1022 napisał:

Panowie jakie mniej więcej mieliście temperatury max w OCCT AVX2  (małe dane) przy powiedzmy 4,2-4.5GHz  około 1.3-1,35V ?
Po dwu dniowym przerzucaniu gratów ze starej budy do nowej i układaniu jako tako przewodów. Zadowolony usiadłem sprawdzić co tam wylosowałem i jak temperatury na b550. Na szybko ustawiłem 3733 + 4,4 odpaliłem occt duże dane avx/avx2( tu nie pamiętam) i max temp:65-70  czujniki na płycie pokazywały między 40-50 stopni maksymalnie.
To było za mało, odpaliłem małe dane + avx2 i tu zonk temperatura od razu walnęła na 90°C i wciągu minuty dobiła do 98°C i zakończyłem te zmagania.  Sprawdzałem nawet wszystkie sposoby jakie znam na nakładanie pasty termoprzewodzącej, ale bez znaczącej  poprawy (za każdym razem  było powyżej 90°C.

Mocno wkurzony wsadziłem druga 3600, która miała podobne temperatury. A co gorsza nie była w stane zrobić 4,3 nawet przy 1,35V.

Zaraz jeszcze sprawdzę na drugiej płycie, bo aż wieżyc mi się nie chce, że na poprzedniej płycie i procku dobijałem do 90°C. 

Co do samej płyty b550 podoba mi się i jest do tego chłodna. Ale ten bios a raczej UEFI jest tragiczne. (Czemu nie zrobią czegoś podobnego do MSI).

Już jak się tak rozpisałem to pożalę się jeszcze na sterowniki GPU AMD i RX570 ( kupiona nówka na promocji z xkom na przeczekanie do premiery Nvidi). Sterowniki to przerost formy nad treścią multum ustawień nie wiadomo do czego i na co.
Dodatkowo RX570 w csgo co kilka sekund ma czarny ekran dopiero obniżenie napięcia i taktowań zniwelowały ten problem do minimum i teraz nie co kilka sekund a kilka minut pojawia się na sekundę czarny ekran i waraca wszystko do normy. 

Dodatkowo dziś zamówiłem Gelid GC-Extreme, bo może mój Grizzly Kryonau nadaje się do śmieci (kupiony trzy miesiące temu). 

To normalne zostaw małe dane powyżej 4.2 GHz i 1.25v grzeją jak posrane. 3600 to jeszcze wuj na 8c/16t to jest smażenie z avx2

 

  

2 godziny temu, Send1N napisał:

Ja z kolei trcdrd nie mogę dać na 14 nawet jak zjadę z 3733 do 3600mhz ;) mogę dać trcdrd na 15 jak mam GDM ale co z tego jak 14-16-14 z 1T jest szybsze niż 14-15-14 z gdm :)

nic nie kumam z tego :D

 

kuzwa to forum wygląda jak purepc i jeszcze wszystko jest jakieś rozjechane/rozmyte jak metro z DLSS :E dobrze że przynajmniej emotka "szczerbola" nie zniknęła :) moj avatar wygląda jak 1080p z dlss :D

Masz tu moje timingi całkiem szybkie jak na 3600 i stabilne 

3600 c14.png

Edytowane przez Art385
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienili layout na stronie - a ile było z tym walki. I co strona DEAD

Zmienili forum... Tylko odliczać aż Onet i je odetnie... ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej niby racji  Niemieckiemu właścicielowi powinno zależeć na  uświadamianiu i edukowaniu  Polaków ? buisnes is buisnes

Niech forum zamykają , są  fajne fora angielsko języczce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby laba chcą zamknąć? ... :/  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...