Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Box AMD jest słaby, ale te 1.2V powinien ogarnąć na zen 3600, czyli nowe proce ukręcą na tym 4.3-4.4 

Wiadomo, że syntetyki będą gorące i po prostu najlepiej o niz zapomnieć i po problemie. Zamiast AIO jak Twoje równie dobrze spartan wystarcza zenom. Z takim spartanem można woltować pewnie 1.3-1.4V i nawet syntetyki atakować. 

Ryzeny na azocie w automacie kręcą nawet wyższe zegary same z siebie. Po ręcznym OC 5.0 1.4V można było zrobić nawet na 3950X w zeszłym roku, czyli na gorszych rdzeniach niż dzisiejsze.

 

amd-ryzen-3900x_cold-scale_1.png 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Gainward to Palit (Palit firma matka, Gainward tylko "znaczek" podobnie jak np: TV Blaupunkt, też tylko znaczek a produkcja turecka albo chińska), co do GS czy GLH to używają legendarnych oznaczeń z czasów dżiforsów, a realnie z prawdziwymi selektami GS jak to miało miejsce kiedyś to niewiele mają wspólnego.

Przeglądam recenzje tych nowych "XT". Ale się posypała sprawność energetyczna, ogromna walka o kolejne mhz okupiona znacznym wzrostem poboru energii (u Liptona). Nie będę wskazywał palcem inny test/inne testy ale jak komuś nie wzrósł pobór energii (nawet niech będzie to samo napięcie) pomiędzy danym taktowaniem a +100Mhz to niech odda miernik poboru energii do kalibracji ;) 

Optymalna sprawność czy to Intele czy AMD ogólnie jako średnia to około 4000-4300Mhz, wyżej niż 4500-4600Mhz a licznik zaczyna się kręcić jak karuzela a zysk fps coraz mniejszy.

Ja ten film wrzuciłem ze względu na tą sztukę 3800x która nie potrafiła zrobić 4.2ghz co mnie bardzo zdziwiło że aż taki kasztan jej się trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Send1N napisał:

Ja ten film wrzuciłem ze względu na tą sztukę 3800x która nie potrafiła zrobić 4.2ghz co mnie bardzo zdziwiło że aż taki kasztan jej się trafił

Kartofel zawsze się komuś trafi ;) 

Dajmy AMD trochę czasu czy czasem oni celowo nie stworzyli "XT" bo im coraz lepsze rdzenie z wafelków wyskakiwały (nawet w tym wątku czytałem o bardzo dobrze podkręcających się 3600 z nową datą produkcji)  i czy czasem teraz dobrych binów nie będą wrzucać do "XT". Dajmy im z dwa tygodnie i zobaczymy jakie zegary będą osiągać nonX i X z datą produkcji po premierze wersji XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Minciu napisał:

Ryzen źle oddają ciepło. Lepsze chłodzenie nawet niż spartan nic im prawie nie daje. W 3600 mam customa LC z 5x120mm jak proc zaczyna brać ponad 100wat to temperaturą proca bije pod 90-100°. Mimo iż woda ma 25° nawet A przepływ cieczy to nawet 100-150 litrow. 3-4 razy wiecej jak w AIO.

moj 3600 chodził na 1.33v i cały czas brał ponad 100w w OCCT i nie przekraczałem 80c bo od 80 już się wywalał, tylko że ja testowałem bez avx nie same waty robią takie temperatury jak widać, aio czy LC a nawet lepsze chłodzenie powietrzne typu noctua nh-d15 coś jednak dają nie gadaj :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wallec napisał:

Bardzo wyładniała a problem brzmi jak za niskie napięcie SOC bo tak się dzieje gdy przechodzi memtest / tm5 a wywala pod pełnym OCCT.
Sam pytałem kiedyś o to elitę i podnosząc SOC problem został rozwiązany.

Nie chcę robić shitstormu ale obstawiam, że te problemy, o których pisze się na forumku że na jednej płycie jest gdm on na drugiej gdm off albo +/- 25mhz to tylko kwestia odpowiedniego ustawienia a nie chipsetu/biosu/batcha/pcb/revizji itp ;)

Normalnie tak ale zależy to głównie od samego IMC w konkretnym egzemplarzu i tego co jest w stanie ogarnąć. U mnie na 3800x nie ma w zasadzie różnicy między 1.05 a 1.15 nawet przy do 3733 czyli max ile może. 1.2v nie jestem chętny pompować choć płyta jak najbardziej chce ładować po 1.1 na vvdg i 1.2v na soc ale pod jakąkolwiek ciężkim benchem czy wypalarką robi się piekło. No i co gorsze mój zaczyna sypać błędami jak tylko przekroczy 70 stopni :D ale nie kraszuje. Bez SMT mogę sobie spokojnie pomykać na 4.5 GHz na 1.33v a z SMT 4.45. Najlepiej to jest podpatrzyć przy jakich napięciach CPU boostuje do konkretnych zegarów i ustawić taki vcore - pod gry najlepszy sposób. Obciążenie jest marne więc niczym nie ryzykujemy a wydajność na b-die się srogo zgadza. Wiem bo grałem ostatnio w tą porażkę optymalizacyjna jaką jest Rage2 i o panie pomogło. Dopiero karta się dławiła w 1620p na ostatnim bosie i drop do 50 fps przy wchodzeniu do wellspring a tak stabilne 60 fps :) a tak gra to jest sttuterfest po bandzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z napięciem to on na bogato jedzie xD przy tych napięciach to wyciskam 4.5 GHz z SMT. To nie jest  "how to overclock AMD ryzen" tylko "how to bruteforce your clocks on AMD ryzen"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, a ja jechałem, diabli wiedzą od ilu dni, w trybie oszczędzania energii i nawet nie zauważyłem, fakt że After trochę długo liczył ale myślałem że to przez komplikację projektu.  :E

PUBG też śmigał bez zastrzeżeń  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy temperaturami podawanymi przez ryzen master warto sie w ogóle sugerować? Ryzen master podaje mi w tym samym momencie powiedzmy 35stopni gdzie OCCT i HWmonitor podają o 6 stopni więcej.To samo tyczy sie napięcia, mam ryzena 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassaj sobie hwinfo. To co pokazuje RM to temp średnia. Tctl chwilowa, a die to wiadomo, że temp ccd. Napięcie odczytuj bezpośrednio z VRM albo z czujki cpu SVI2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Art385 napisał:

Nie no z napięciem to on na bogato jedzie xD przy tych napięciach to wyciskam 4.5 GHz z SMT. To nie jest  "how to overclock AMD ryzen" tylko "how to bruteforce your clocks on AMD ryzen"

W końcu Jezus więc jego nie dotyczą limity napięć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Send1N napisał:

W końcu Jezus więc jego nie dotyczą limity napięć :)

14425784474756.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy to oni mają lajtowe ogólnie a napięcie kosmiczne fajnie to w sumie wygląda ale imo i tak lepiej wziąć 8c/16t puścić na 4.2 docisnąć ram i cieszyć się życiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2020 o 22:33, brainq napisał:

W czwartek będę ramami  bawił  OC z 3200 do 3800mhz.

Jak idzie praca ? :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis nie mailem czasu ale jutro się za to zabiorę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że bardzo dużo osób prosiło na PW o wyniki geekbencha o to są i one.
Test puszczony na maksymalnych full stable ustawieniach gdzie napięcie nie jest jakieś kosmicznie wysokie
4650mhz@1.375v

1380
Single-Core Score
6274
Multi-Core Score

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/2871360

Daily zostało na 4550mhz@1.275v bo nie ma sensu wyżej kręcić.
4600mhz full stable to już 1.335v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest? dlaczego Wallec ma najszybszego Ryzena na forum? (single core) 

Zróbcie coś, podkręćcie co się da, wyłączcie zbędne rdzenie, nie poddajcie się bez walki. ;)

 

"R3 3100@4550mhz 1.275v, dumny właściciel najszybszego ryzena w zadaniach jednowątkowych na forum.pclab.pl"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu ale to tak jakbyś się chwalił najszybszą Syreną na forum, niby fajnie ale i tak pierwsza furmanka cię wyprzedza.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była (może nadal jeździ) Syrena która miała praktycznie tylko nadwozie Syreny a reszta to był Porsche 911. Prędkości maksymalnej 911 nie miała, ale kojarzę że grubo ponad 220kmh cisnęła :)

Łap świetny filmik z 3900X. Niecałe 7 minut bez zbędnego przeciągania ze świetnymi ujęciami i pracą kamery. Widać że filmik musiał być na "100% normy"... Phanteks chyba całość sponsorował ;) m.in. reklama ich premierowej P500A

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze była Syrena Sport, ale tylko prototyp.  ;)

Obudowa ładna, rozważam ją jako moją następną, muszę tylko sprzedać Szitencjum Pregnum.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Panowie co jest? dlaczego Wallec ma najszybszego Ryzena na forum? (single core) 

Zróbcie coś, podkręćcie co się da, wyłączcie zbędne rdzenie, nie poddajcie się bez walki. ;)

 

"R3 3100@4550mhz 1.275v, dumny właściciel najszybszego ryzena w zadaniach jednowątkowych na forum.pclab.pl"

Witam mam pytanie 

O ile centymetrów rośnie penis, kiedy ma się najszybszego Ryzena w zadaniach jednowątkowych na forum.pclab.pl? 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym miec najszybszego Ryzena w zadaniach jednowątkowych na forum.pclab.pl :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie jest coś osiągnąć w świecie overclockingu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy co miałem problem z tym dyskiem i system to faktycznie też coś było nie tak technicznego, wyjąłem wczoraj przejściówkę z molexa bo nie mogłem uruchomić komputera zawieszał sie na planszy Gigabyte, błąd A2 na płycie i wygląda, że teraz jest ok tylko przejściówka, może powodować takie problemy ?

 

@brainq

Udało się podkręcić pamięci ? :)

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...