Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie piękny deal się trafił na zadowolenie / amazon
ASRock b450 fatal1ty itx za 470zł - smerfastycznie

Promka wjechała od dzisiaj, prawie 100zł taniej niż wczoraj, uffffff dobrze, że nie kupiłem - Ryszard mógłby wkleić obrazek z wycieraniem czoła.

Czy ta płyta b450i fatality obsłuży ryzena 4600?

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

O ile w ogóle można nazwać premierą - zrobili papierową i tyle

APU na rynek OEM wiec o detalu mozna zapomniec. Pewnie sa tak dobre ze zagrazalyby Zen2.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Spl97 napisał:

O ile w ogóle można nazwać premierą - zrobili papierową i tyle

Definicja premiery papierowej jest taka, iż układy nie są dostępne dla nikogo, włączając w to również producentów OEM.

22 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

APU na rynek OEM wiec o detalu mozna zapomniec.

Jeżeli ten news jest prawdziwy, to w Japonii mają w detalu zadebiutować 8 sierpnia:https://pc.watch.impress.co.jp/docs/news/1266821.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Pewnie sa tak dobre ze zagrazalyby Zen2.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Pewnie sa tak dobre ze zagrazalyby Zen2.

Tylko w jaki sposób miałoby to szkodzić AMD? Mając do wyboru fajnego Zen2 i bardzo fajnego Renoir, klient z nadmiaru wyboru poszedłby do intela? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem po necie to lepiej prowadza ram, wyzsze chyba IF, lepsze OC. Ja to widze tak ze nie wypuszcza nic lepszego niz Zen2 bo przy premierze Zen3 roznice moglyby byc zbyt male a przeciez trzeba to jeszcze upakowac cenowo. Smiem twierdzic ze Reonoir wyjdzie zaraz po Zen3 na rynek detaliczny a przypominam ze 2tyg temu byla premiera modeli "XT" Za duzo mieszania na rynku  w tak krotkim czasie no i nie ma konkurenjci ze strony intela w kwesti APU.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Z tego co widzialem po necie to lepiej prowadza ram, wyzsze chyba IF, lepsze OC. Ja to widze tak ze nie wypuszcza nic lepszego niz Zen2 bo przy premierze Zen3 roznice moglyby byc zbyt male a przeciez trzeba to jeszcze upakowac cenowo.

Cokolwiek naciągana moim zdaniem teoria, zwłaszcza, iż wiadomo, że Zen 3 będzie miał znacząco wyższe IPC od Zena 2.

Co do możliwości OC połączonego z wyższym taktowaniem IF i obsługą szybszych pamięci, nie ma specjalnego powodu dla którego Vermeer miał by być gorszy  w tej materii od Renoir, uwzględniając także, iż korzysta  z usprawnionego procesu (7nm+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest proste i logiczne, jesli te uklady nie stanowilyby zadnej konkurencji/zagrozenia dla obecnych Zen2 to AMD wypusciloby to na rynek od reki a jednak tak sie nie stalo. Dziwne co ?? Taki dobry produkt ale go nie wypuscimy i nie zarobimy bo po co :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Dla mnie to jest proste i logiczne, jesli te uklady nie stanowilyby zadnej konkurencji/zagrozenia dla obecnych Zen2 to AMD wypusciloby to na rynek od reki a jednak tak sie nie stalo. Dziwne co ?? Taki dobry produkt ale go nie wypuscimy i nie zarobimy bo po co :rotfl:

Najwyraźniej sobie nie uświadamiasz, iż desktopowe APU były od początku wypuszczane z wyraźnym opóźnieniem względem CPU pozbawionych IGP.

Summit Ridge (Zen) - początek marca 2017 roku, mobilny Raven Ridge (2500U/2700U) końcówka października tego samego roku, zaś desktopowy Raven Ridge (2200G/2400G) pod koniec I polowy lutego 2018 roku.

Pinnacle Ridge (Zen+) druga połowa kwietnia 2018, mobilny Picasso początek stycznia 2019, desktopowy Picasso (3200G/3400G) początek lipca 2019.

Matisse (Zen 2) początek lipca 2019 roku, mobilny Renoir początek stycznia 2020 i jak wiadomo desktopowy Renoir druga połowa lipca 2020.

Btw, linie produkcyjne TSMC nie są z gumy i choć AMD jest obecnie ważnym klientem, to musi rywalizować z innymi firmami o dostęp do nich.

W związku  z tym, priorytet mają układy serwerowe (Epyc), wydajne desktopy, układy mobilne oraz HEDT. Desktopy na bazie APU są dopiero po nich.

 

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wallec napisał:

 

ale bzdurny test. Laptopy vs Stacjonarka? 3700x z rtx 2060 na stacjonarce leje intele laptopy wyposażone w rtxy 2070 i 2080. Stacjonarke niech dają z IF/RAM 4000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsze niż gry jest to, że procesor o tdp 45w jest tylko minimalnie wolniejszy od desktopowego odpowiednika o tdp 90w.
jakby to wsadzić do stacjonarki i dobrze schłodzić to mamy hit do itx.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tornado3 napisał:

skoro zworka nie pomogła to przeprogramowanie też nie pomoże

A nieprawda :) bios mógł się "zbrickować" i przeprogramowanie może pomóc (a sama zworka to tylko powrót to ustawień default, a jak ma wrócić jak np: pomieszało się coś w kodzie biosu i nie potrafi "się odczytać")

Sam miałem jedną płytę która w pewnym momencie (pewnie wgrałem zły bios :rotfl: )nie dawała znaku życia (chyba jakaś 694T), a po przeprogramowaniu biosu u znajomka który miał sklep i serwis komputerowy wróciła do świata żywych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po temacie, plyta sprzedana, strata marginalna a pouzywalem jej z pol roku.

Jestem januszem pc gamingu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę testów na szybko:

1944sus2rajtj.jpg

GELID PHANTOM BLACK + Thermal Grizzly Kryonaut

rigkejg2.jpg

Blender benchmark Tomcug'a na 1.25v:

bb1a0kk8.jpg

Cinebench R20 na 1.25v:

r2051.25v65kkg.jpg

Reszta, to życiówki na tym modelu, nie przekraczając 1.36v i 70 stopni:

r1535mjqg.jpg

r2013wbkgf.jpg

r1152qmkbs.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wallec napisał:

Juz po temacie, plyta sprzedana, strata marginalna a pouzywalem jej z pol roku.

Jestem januszem pc gamingu 

Kurde a szkoda.. ewentualnie moglibyśmy zrobić zrzutkę dla Ciebie na jakiegoś ryzenka + mobo abyś dalej mógł łamać bariery ryzenów :E

 

a tak w pełni poważnie nowy bios do tufa x570 poprawia działanie ramków czy dalej niewiadoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem Ryzen 3600 z płytą MSI B450 Tomahawk Max. Wgrany BIOS na płycie to 7C02v35.

Dostępne są nowsze

7C02v36 z 2020-04-24 (Updated AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.5)

oraz 7C02v37 2020-06-15 (Updated AMD AGESA ComboAm4PI 1.0.0.6).

Czy warto go zaktualizować?

Edytowane przez Arek1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko działa to po co? Moim zdaniem do Ryzenów 3000 najlepsza była Agesa 1003, później było już tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie asynchronicznym IMC ma niewiele do gadania ;)

większe rekordy są na R3600

jednak nie :szczerbaty: to jest max z R3600 https://valid.x86.fr/bqtrnr

 

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W synchronicznym juz bylo pokazane, ze mozna trafic na fclk 2133mhz ... wiec 3xxx wymiękają.  Ale jak te apu sie spisze w grach ? Bedzie wydajniejsze od poczciwego zenka ? Rdzenie tez calkiem si się kreca .

https://ithardware.pl/aktualnosci/amd_ryzen_7_4700g_apu_5_ghz_na_wszystkich_rdzeniach_i_ddr_5400-12848.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Mar_S napisał:

Jak wszystko działa to po co? Moim zdaniem do Ryzenów 3000 najlepsza była Agesa 1003, później było już tylko gorzej.

a mi najlepiej latał na 1.0.0.1 cpu potrzebował niższego napięcia do stabilnej pracy a ram był dużo stabilniejszy. Agese 1.0.0.3 bandyci ominęli i jedyna opcja to custom od Stilta ale przez instant flasha nie ogarniesz a dla tak małych zysków wolę nie ryzykować uwalenia kości, a na dziwnych betach już raz miałem pełne majty jak się flash zawiesił na 80% na 10 minut xD Nie mnie 1.0.0.4B to padaka jest i mam nadzieje, że 1.0.0.6 będzie lepsza, bo już mam hybrydę z 1.0.0.4B z 1.0.0.5 i poprawa jest delikatna na oc względem 1.0.0.4b. 

  

2 minuty temu, novi napisał:

W synchronicznym juz bylo pokazane, ze mozna trafic na fclk 2133mhz ... wiec 3xxx wymiękają.  Ale jak te apu sie spisze w grach ? Bedzie wydajniejsze od poczciwego zenka ? Rdzenie tez calkiem si się kreca .

https://ithardware.pl/aktualnosci/amd_ryzen_7_4700g_apu_5_ghz_na_wszystkich_rdzeniach_i_ddr_5400-12848.html


O super wyniki zawsze trzymam swoją chłodnice w wiaderku lodu podczas grania xD

Edytowane przez Art385
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak trafią na testy to żaden serwis nie sprawdzi IF'a więc w grach będzie podobnie jak na "zwykłych" R3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Art385 napisał:

a mi najlepiej latał na 1.0.0.1 cpu potrzebował niższego napięcia do stabilnej pracy a ram był dużo stabilniejszy. Agese 1.0.0.3 bandyci ominęli i jedyna opcja to custom od Stilta ale przez instant flasha nie ogarniesz a dla tak małych zysków wolę nie ryzykować uwalenia kości, a na dziwnych betach już raz miałem pełne majty jak się flash zawiesił na 80% na 10 minut xD Nie mnie 1.0.0.4B to padaka jest i mam nadzieje, że 1.0.0.6 będzie lepsza, bo już mam hybrydę z 1.0.0.4B z 1.0.0.5 i poprawa jest delikatna na oc względem 1.0.0.4b. 

No ja miałem 1003 na Asrocku X470, plusy nowszego chipsetu.  ;) I tak jak tym wczesnym biosie nie dawało się z ramem wyjść poza 3200 na wujowych timingach, tak na 1003 od kopa wskoczyło 3800 CL15 i generalnie było super.  ;) 

A co do tych ekstra wyników to nie warto się za bardzo podniecać bo szczerze wątpię żeby to się nadawało do 24/7, no chyba że ktoś chce sobie walidację w CPU-Z walnąć na forum i zostać "krulem wallcem drugim".  :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, ze sprawdza if :) . Moze nie od razu, ale na pewno jakis śmiałek się wychyli :).

Art385@ tu bardziej chodzi o to, ze 5ghz pękło w domowych warunkach, wiec takie 4.7-4.8ghz z dobrym aio lub custom loopem jest bardzo realne. Do tego te wcześniejsze przecieki z testów if, jeśli tylko te cepy maja mniejsze opoznienia, to w grach ten zegar moze dac więcej niż te + 3fps jak jest aktualnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...