Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Send1N napisał:

Ja tam wyżej pisałem że nie było mnie 2 dni w domu więc to raczej o mnie chodziło ?

Niech Ci będzie, pozwolę Ci się ogrzać przez chwilę w skradzionym blasku chwały!  :D

Dobre tegoroczne sztuki powinny na luzaku te 4.4-4.5 zrobić bez żadnych cudów z wyłączaniem smt.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mar_S napisał:

Niech Ci będzie, pozwolę Ci się ogrzać przez chwilę w skradzionym blasku chwały!  :D

Wallec pewnie myślał że to on nim bylo :D

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła "legenda" to za mało, Wallec to jest "krulem łoce, jedynym i niezrównanym mistrzem Ryzena, pogromcą gigaherców, batem na infinity fabric, nieokiełznanym krętaczem...itd itd."  ;)

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

 

Dobre tegoroczne sztuki powinny na luzaku te 4.4-4.5 zrobić bez żadnych cudów z wyłączaniem smt.

No dobra wiadomka ale tu nie o to chodzi, chodzi o moc 1 rdzenia ile uda się najwięcej wycisnąć dzięki smt off ;) + ewentualnym OC Per CCX tak jak u mnie kombinacja jest zaawansowana :D:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mar_S napisał:

Zwykła "legenda" to za mało, Wallec to jest "krulem łoce, jedynym i niezrównanym mistrzem Ryzena, pogromcą gigaherców, batem na infinity fabric, nieokiełznanym krętaczem...itd itd."  ;)

Warto też pamiętać, że nie warto dopłacać do R3600, R3700, brać tylko R3100, bo to tylko kilka procent w grach :E 

Edytowane przez skunRace
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, a żaden z nich nie ma szans z absolutnym czempionem Cebula Master Race, czyli Intelem 3770.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

zrób jeszcze teścik z wywalonym SMT ja obecnie tak używam swojego 3700x 8/8 i dzięki temu zyskałem dodatkowe 100mhz na jednym i drugim ccx + temperatury są 10c niższe :D a w grach 8/8 lata lepiej niż rozłożone na małe użycie 16 

Uuuuoooouuuu, a ja jak mialem 9700k 8/8 to mnie caly rok hejtowali :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, MarcoSimone napisał:

@RemiKo postawił 12/24 na moim TUF. Ciekawe jak sobie płyta będzie radzić i co wyciśnie z procka :)

Na Twoim TUF będę męczył R9 3950X, tamten 3900X na TUF'ie to drugi sprzęt, który będzie latał na Stock'u prócz oc pamięci.

Te teściory które puściłem, były na szybko, w momencie, w którym sprzęt nie był wykorzystywany.

Tak, mam 2x R9 i 2x TUF i 2x 32GB 3733MHz CL16 (+ do 3950x zakupiłem kolejny taki komplet pamięci).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, skunRace napisał:

Warto też pamiętać, że nie warto dopłacać do R3600, R3700, brać tylko R3100, bo to tylko kilka procent w grach :E 

Oczywiście, że nie ma sensu przy jakiejś kiepskiej grafie w stylu rtx 2060 - wykarmią tak samą.
Mam fejm na forumku, to dobrze.
Jutro wjeżdża nowa płyta, ciekawe czy będę musiał coś kombinować czy standardowo wszystkie bzdury na auto a timingi jak na b350 i wroće do czołówki oc ram na forum i wydajności jendowątkowej brakuje mi 1 pkt do bycia top1 :E

550cb single core to nie byle co Panowie, pamiętajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcoSimone napisał:

6/6 jest dobre do gier, o ile nie katuje multi fpsów ;-)

Ostatnio brałem dla kumpla w promocji 9400F+B310M za 759zł, czasami gra w BFa multi ale nie non stop więc powinien wystarczyć do większości gier. Był jeszcze 3600XT+B450M za 1289zł ale nie chciał dopłacić pięć stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test zaliczony.

4x16GB DS Micron E @ 3733MHz CL16 luźno @ 1.41v działa na TUF GAMING X570-PLUS (Daisy chain)

cachemem165kal.png

Nie dawało mi to spokoju, bo bałem się, że płyta bez T-topology tego nie uciągnie.

Sporo do poprawy, ale zajmę się tym później.

Jak ukończę 10 przelotów TestMem 5 z V3 1usmus'a, to podrzucę linka.

Stock:

r201y3kob.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie poleciało 1.25v:

r20101.25vu8kbz.jpg

Reszta puszczona na 1.3v i więcej mu nie dawałem na tę chwilę.

r2012ztkd7.jpg

r1522xkpr.jpg

r1152cck4k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale pamięci to słabizna i zaniżają wyniki.
Ile sekund trwa cb15 przy takim wyniku? z 10? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wallec napisał:

Wszystko spoko ale pamięci to słabizna i zaniżają wyniki.
Ile sekund trwa cb15 przy takim wyniku? z 10? :E

Wez Ty lepiej sie nie wypowiadaj bo widze ze ci sie w dupie poprzewracalo i zjadasz juz wlasnie odchody swojej glupoty.

 

2 godziny temu, RemiKo napisał:

Bardzo ładnie poleciało 1.25v:

Reszta puszczona na 1.3v i więcej mu nie dawałem na tę chwilę.

 

Pierwszy raz widze jak peklo 10k ptk w CB20 na tym cpu i forum. gruby wynik! ?

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty skończ lizać dupe wszystkim z popularnym Nickiem.

Ram cl 16-19-19-19 trc 80 trfc pewnie 600 to slabizna i wymaga poorawy a potem wjezdza lans na forum bo procek godnie poszedl.

Balistixy do takiego proca sa na rowni slabe jak podniecenie sie ryzenem 3100 albo nawet gorzej.

Edytowane przez wallec
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x16 GB to słabizna? Co proponujesz w takim razie? 5-6 koła na Gskill z Bdie?

4 kości w ryzenie poprawiają wyniki. Dual Rank poprawia wyniki. 4xDual Rank poprawia wyniki na tyle dobrze, że Cruciale teoretycznie luźne gonią dobrze nawet bdie zaciśnięte.

 

Druga sprawa to wynik w CB jest tak czuły na taktowanie ramu, jak forum na Twoje wciskanie 3100X ;)

 

Proszę tutaj się dokształcić zanim zaczniesz pluć po innych:

https://www.purepc.pl/test-pamieci-ram-ddr4-szybsze-2-czy-4-moduly-w-dual-channel?page=0,22

 

 

 

Edytowane przez Minciu
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest zajebiscie czuła na trfc 600 vs 300 i skoro wkleja aide to raczej na tym zależy.

Skończcie sie podniecać wszystkim co jest normale bo narazie sytuacja jeat taka ze3 gość wsadzil procka, sztuke trafil haka trafil, wsadzil balistixy bez tm5 z timingami luznymi jak stare gacie i teraz przez 20 postow bedziecie mu lizac dupe bo nie macie takiego procka.

Za 5 godzin wrzuci wyniki z poprawionymi timingami i znowu lizaniendupy przez 20 postow.

Potem kupi pozyczy bdie / kupi na 14 dni i do zwrotu i znowu lizanie dupy przez 20 postow ale wtedy przybajnnien wyniki juz beda turbo kozak i beda cos znaczyc pokza ile mozna wycisnąć.

 

Juz sam fakt ze gosc napisal posta "czesc kupilem proca" i zlecialo sie stado lizusow mowi wszystko

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/test-pamieci-ram-ddr4-szybsze-2-czy-4-moduly-w-dual-channel?page=0,5

Weź skończ lepiej i poczytaj ten i inne artykuły o tym co robi Rysiek z 4 kośćmi DR mimo duala :D 
Rozumiesz że dobre Bdie 64GB jest 2 razy droższe od całego Twojego komputera oraz 2-3 razy droższe od Cruciali czy nie bardzo? Przesiadając się na Bdie trzeba dorzucić worek pieniędzy przy takiej pojemności kości.

 

Edytowane przez Minciu
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wallec napisał:

Wydajność jest zajebiscie czuła na trfc 600 vs 300 i skoro wkleja aide to raczej na tym zależy.

Skończcie sie podniecać wszystkim co jest normale bo narazie sytuacja jeat taka ze3 gość wsadzil procka, sztuke trafil haka trafil, wsadzil balistixy bez tm5 z timingami luznymi jak stare gacie i teraz przez 20 postow bedziecie mu lizac dupe bo nie macie takiego procka.

Za 5 godzin wrzuci wyniki z poprawionymi timingami i znowu lizaniendupy przez 20 postow.

Potem kupi pozyczy bdie / kupi na 14 dni i do zwrotu i znowu lizanie dupy przez 20 postow ale wtedy przybajnnien wyniki juz beda turbo kozak i beda cos znaczyc pokza ile mozna wycisnąć.

A Ty co zazdrosny jestes ze Tobie nie liza :rotfl: Remiko jest znany na forum i na hwboot, gosc ma pojecie i nie przewraca sie tak w tylku jak Tobie, 100x lepiej wole jego posluchac niz takiego cwaniaczka jak Ty ;) Zreszta juz zdazyles zauwazyc ze kazdy cie zlewa przez twoje zachowanie. W temacie intela juz zaczales pokazywac swoje madrosci i jakos marnie sie to skonczylo dlatego nikt teraz nie traktuje cie powaznie ? Polecam wiecej pokory i myslenia nad tym co robisz.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, ja tylko zaznaczam, że podniecanie się tym, że ktoś kupił i wsadził w socket jest turbo słabe a gdybym nie stał na straży forum to przez najbliższe kilka stron lizalibyście czule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekam az Ty wrzucisz w socket 3950X z 64GB ramu i pokaz na co cie stac ? Moze byc ewentualnie 3900XT, fajne wyniki kreci tez.

CvECs0t.jpg

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Minciu napisał:

4 kości w ryzenie poprawiają wyniki. Dual Rank poprawia wyniki. 4xDual Rank poprawia wyniki na tyle dobrze, że Cruciale teoretycznie luźne gonią dobrze nawet bdie zaciśnięte.

<mem> Friendship ended with patriot 4400, now 4xDR is my best friend :D

btw. tylko w ryzenie? Czyli to jakas zaleznosc dla tej arch?

8 minut temu, wallec napisał:

gdybym nie stał na straży forum

Dzieki za sluzbe :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, wallec napisał:

Balistixy do takiego proca sa na rowni slabe jak podniecenie sie ryzenem 3100 albo nawet gorzej.

podniecanie się 3100 jest słabe albo nawet gorzej :D Blisko byłeś.

4xDR już w testach chyba wytłumaczyłem, że to nie słabizna.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno 3950X jak i 3900X, ale stare batche z Q3 2019 więc nawet nie startowałem w konkurencji podkręcania bo nie było z czym, teraz czekam na Ryzena 4000, różnica ze sprzedaży 3950X i 3900X wylądowała w śmierdzącej skarpecie żeby nie kusiło  :E
Ale jak ktoś ma nowsze to fajnie popatrzeć co potrafią, szczególnie że to powinien być dobry prognostyk przed tegoroczną premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...