Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, wallec napisał:

Wydajność jest zajebiscie czuła na trfc 600 vs 300 i skoro wkleja aide to raczej na tym zależy.

Skończcie sie podniecać wszystkim co jest normale bo narazie sytuacja jeat taka ze3 gość wsadzil procka, sztuke trafil haka trafil, wsadzil balistixy bez tm5 z timingami luznymi jak stare gacie i teraz przez 20 postow bedziecie mu lizac dupe bo nie macie takiego procka.

Za 5 godzin wrzuci wyniki z poprawionymi timingami i znowu lizaniendupy przez 20 postow.

Potem kupi pozyczy bdie / kupi na 14 dni i do zwrotu i znowu lizanie dupy przez 20 postow ale wtedy przybajnnien wyniki juz beda turbo kozak i beda cos znaczyc pokza ile mozna wycisnąć.

 

Juz sam fakt ze gosc napisal posta "czesc kupilem proca" i zlecialo sie stado lizusow mowi wszystko

To kup zestaw za więcej niż Twoje półroczne kieszonkowe i pochwal się. Poza tym skończ trollować, bo naruszasz netykietę. Dziwię się dlaczego masz możliwość wypowiadania się. Myślę, że to kwestia czasu zanim postawisz sobie lustro i zaczniesz mówić sam do siebie, bo każdy ciebie oleje.

To jest mój pierwszy i ostatni post skierowany w twoją stronę, czuję że zmarnowałem 30 sekund życia  :(

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wu70 napisał:

<mem> Friendship ended with patriot 4400, now 4xDR is my best friend :D

btw. tylko w ryzenie? Czyli to jakas zaleznosc dla tej arch?

 

Chyba głównie na ryzenie jest taki kop. Może dla tego, że Patrioty 4400 i tak duszą się na max 3800. Może chodzi o specyfikę kontrolera ryśka. Nie mam pojęcia.

Na pewno przy ryśku ram na 3600 4x16GB praktycznie równa się bdie 2x8GB 3800.  Tylko do grania Patriot jest więcej niż OK 2x8GB. Ale do pracy gdzie ilość ramu przyspiesza kompa kilkukrotnie to patriot nie ma racji bytu w 2x8GB.

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, wallec napisał:

No i super, ja tylko zaznaczam, że podniecanie się tym, że ktoś kupił i wsadził w socket jest turbo słabe a gdybym nie stał na straży forum to przez najbliższe kilka stron lizalibyście czule.

Dumny posiadacz się odzywa ?, a sory zapomniałem 16932062_303.jpg

 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Chipset Drivers 2.07.14.327: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-ryzen-chipset-2-07-14-327

Uwaga na nową wersję profili zasilania AMD, jeśli ktoś coś majstrował to po instalacji tej wersji sterowników chipsetu wszelkie manualne zmiany w planach zasilania AMD w systemie zostaną zresetowane i przywrócone od wartości domyślnych!

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Release Highlights?
Initial support for AMD Ryzen 4000 G-Series Desktop Processors

AMD Ryzen Power Plan -- 6.0.0.3 --   AMD Ryzen 4000 G-Series Desktop Processor Support Added

 

Ale procków nie ma :cassetete:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem ponownie wśród użytkowników PC.
Nawet przez chwilę myślałem, że może jednak macie trochę racji w tych bzdurach o ustawianiu terminacji i, że infinity fabric nie zawsze chce lecieć na 1900mhz i zatrzymuje się na 1866mhz bo identyczne ustawienia nie chciały mi wstać na 3800mhz cl15 ale potem przypomniałem sobie "wallec idioto, musisz wyłączyć spread spectrum bo jak zostawisz to na enabled to infinity fabric czasem wskoczy na 1902mhz i dlatego nie działa"

Tak też zrobiłem i wszystko tip top.
Więc kolejny raz powtarzam, proctodt, terminacje itd to wszystko bzdury - zostawiać na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

podniecanie się 3100 jest słabe albo nawet gorzej :D Blisko byłeś.

4xDR już w testach chyba wytłumaczyłem, że to nie słabizna.

No Minciu nie liż dupy Remiko raz to nie higieniczne, a dwa, że Wallec który też wsadził chip w socket nie zaznał tyle czułości i czuje się pominięty. Do tego stopnia go ścisneło, że odrzuca nauki z księgi bloku terminacji.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wallec napisał:

.. "wallec idioto.."...

IF na ryśkach 3000 działa z ramem 1:1 w zakresie 3533-3866. Z czego jakieś 80% CPU na forum robi max 3733.

Można podbijać SOC i liczyć że się uda podciągnąć IF, ale wcale nie musi się udać. Na poprzednim CPU u mnie akurat 3666 szło stabilnie. 3733 może udało by się jakoś ustabilizować, ale brak programów do stabilności testów IF sprawiał, że nie było nawet jak to sensownie ogarnąć. Na nowym CPU 3800 idzie z palcem w oku. Tak więc muszę Cię zawieść, ale to forum ma racje i słaby CPU nie uciągnie IF na 1900/3800.

 

A w zależności od szczęścia, IF może skończyć się na 3533 jak i na 3866. Trzeba mieć tylko mega niefart ( @novi ?) albo mega fart.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe żeby procesor za 2000zł nie potrafił zrobić infinity fabric na 1900mhz a taki za 399zł potrafił.

Wszyscy, migiem, raz dwa wyłączać spread spectrum, soc 1.1v, terminacje i inne napięcia na auto i odpalamy if na 1900mhz.

Ta porada kosztowała was 0zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech do Ciebie, samozwańczy królu taniego gamingu, wreszcie dotrze, że jak trafisz ziemniaka, to Twoje porady gówno pomogą 8:E

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie niemożliwe? To tak samo jakby napisać ze jest niemożliwe,  ze g.skille za 1000zl nie robia timingow jak patrioty za 450zl ... Kwestia trafienia dobrego krzemu. To samo z rdzeniami jest, jeden uwija 4.5ghz z palcem w oku, a drugi sie na miekko osra przy 4.3ghz :)

 

Zes teraz popłynął :E . Rownie dobrze napisz "Teraz wszyscy ustawcie sobie llc na 3 , i dajcie cpu ratio na 4.5ghz i będzie działać" , liczy się potencjal , czyli kwestia szczęścia. Zęby zjadłem na oc ramu na zen2 a co sztuka procka to inne fclk , a juz nawet na manualu kombinowałem z napieciami w różnym zakresie gora/dol bo za wysokie napiecia tez destabilizują pc i jeśli zle trafiłeś to nie zrobisz nawet 1866mhz na fclk , i nic tego nie zmieni, choćbyś zmienil plyte, ram czy zasilacz :E. JJedyne Wyjście to zmiana procka 

Edytowane przez novi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wallec napisał:

To jest niemożliwe żeby procesor za 2000zł nie potrafił zrobić infinity fabric na 1900mhz a taki za 399zł potrafił.

Wszyscy, migiem, raz dwa wyłączać spread spectrum, soc 1.1v, terminacje i inne napięcia na auto i odpalamy if na 1900mhz.

Ta porada kosztowała was 0zł.

przypomnieć Ci Twoją nieudolność w kwestii ustawiania Cruciali ? to była dopiero amatorszczyzna :D do ustawień Remiko Ci jeszcze daaalekooo

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chyba nie robi, bo testowałem 2 nastawy RAM z 3733mhz i raz na ruski rok komp się resetuje i weź tu szukaj czy to trfc czy flck, a że mam nie wygórowanych wymagań to wróciłem do XMP, te 3200mhz starcza do tego w co gram, proc i tak chodzi auto i wyciska na luzie 4200mhz all cores, a to premierówka:szczerbaty: nie dawno pękł roczek✌️

ba nawet nastawy od króla @novi nie pomogły :(

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam inną ciekawostkę i może mi to rozjaśnicie.
Jak wezmę ustawie proca na 4500mhz + 3800mhz cl15 z ręki bez wybierania profilu xmp to w cb20 robię 2580pkt
Jak wezmę ustawię proca na 4500mhz + wgram profil xmp + potem z ręki ustawię wszystkie timingi tak jak powyżej to 2740pkt

Co ten profil xmp może zmieniać czego nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wallec napisał:

Ogólnie to mam inną ciekawostkę i może mi to rozjaśnicie.
Jak wezmę ustawie proca na 4500mhz + 3800mhz cl15 z ręki bez wybierania profilu xmp to w cb20 robię 2580pkt
Jak wezmę ustawię proca na 4500mhz + wgram profil xmp + potem z ręki ustawię wszystkie timingi tak jak powyżej to 2740pkt

Co ten profil xmp może zmieniać czego nie widzę?

Zmienia cyferki, a na serio nie wiem.
Sam jak podkręcałem RAM to ustawiałem go z XMP, bo jak pamiętam na premierę z wczesnymi betami był problem jak nie ustawiłem xmp, teraz nie pamiętam co było nie tak, ale wiem jedno, że z xmp działało a bez nie.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co takie przepychanki słowne. Kupcie sobi intela, kręcicie minimum 5ghz do tego pamięci na 4000mhz i jesteście szczęśliwi xd Intele już dogoniły AMD w programach, w grach odjechały jeszcze bardziej. Ciekawe czy seria 4000 trochę podgoni, zobaczymy

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wallec napisał:

To jest niemożliwe żeby procesor za 2000zł nie potrafił zrobić infinity fabric na 1900mhz a taki za 399zł potrafił.

Wszyscy, migiem, raz dwa wyłączać spread spectrum, soc 1.1v, terminacje i inne napięcia na auto i odpalamy if na 1900mhz.

Ta porada kosztowała was 0zł.

moja pierwsza sztuka na automacie robiła pudełkowe 4200MHz na rdzeniach. I nie mogłem zrozumieć po co ludzie usztywniają CPU skoro w Auto chodzi 4200 :D Ale jak się zagłębić, to winny jest VID i jak przypisza wysokie napięcie w defaulcie do CPU, to zegar jest beznadziejny około 4000 w automacie. 

Pierwszy proc w automacie robił mi 4200 a OC ledwo 4250 dało się ugrać.

Drugi proc w automacie robi mi 4000 a po OC wypada znacznie lepiej od poprzedniego. 

 

Ten VID to czysty random czy nawet automat będzie działał jak powinien. Z IF wygląda to podobnie. Mało tego, dobry krzem na GHz w CPU wcale nie gwarantuje wysoki IF i odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja się rozkręca, coś mnie ominęło ?

tenor.gif

 

27 minut temu, wallec napisał:

To jest niemożliwe żeby procesor za 2000zł nie potrafił zrobić infinity fabric na 1900mhz a taki za 399zł potrafił.

Wszyscy, migiem, raz dwa wyłączać spread spectrum, soc 1.1v, terminacje i inne napięcia na auto i odpalamy if na 1900mhz.

Ta porada kosztowała was 0zł.

A było kiedyś możliwe, żeby wszystkie ZEN2 za 2000 zł mogły ogarnąć IF 1900 ?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Zen za 3500 zł kończył się prawdopodobnie na 3733, ten za 2200 zł szkoda nawet gadać, obecny za 829 zł robi 3800 bez zająknięcia.  :E  
Poza tym na OLX można teraz dostać 3950X w granicach 2500 zł więc przestał być jakimś super elitarnym cepem.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

AMD Chipset Drivers 2.07.14.327: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-ryzen-chipset-2-07-14-327

Uwaga na nową wersję profili zasilania AMD, jeśli ktoś coś majstrował to po instalacji tej wersji sterowników chipsetu wszelkie manualne zmiany w planach zasilania AMD w systemie zostaną zresetowane i przywrócone od wartości domyślnych!

Tylko instalacja kończy się niepowodzeniem.

Ciekawe czemu ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wallec napisał:

Ogólnie to mam inną ciekawostkę i może mi to rozjaśnicie.
Jak wezmę ustawie proca na 4500mhz + 3800mhz cl15 z ręki bez wybierania profilu xmp to w cb20 robię 2580pkt
Jak wezmę ustawię proca na 4500mhz + wgram profil xmp + potem z ręki ustawię wszystkie timingi tak jak powyżej to 2740pkt

Co ten profil xmp może zmieniać czego nie widzę?

To sprawdź jakie timingi ustawia przy 3800 z bazowego XMP vs JEDEC standard profil dla 2133/2400. Przecież wyjściowo z JEDEC masz gorsze timingi z niższym zegarem. Automat jak dodaje z takiej bazy to jakiś kosmos tam wychodzi.

28 minut temu, Reddzik napisał:

proc i tak chodzi auto i wyciska na luzie 4200mhz all cores, a to premierówka:szczerbaty: nie dawno pękł roczek✌️

Niski VID to automat działa jak pudełko mówi ;)

 

11 minut temu, Bodzi3k napisał:

Panowie po co takie przepychanki słowne. Kupcie sobi intela, kręcicie minimum 5ghz do tego pamięci na 4000mhz i jesteście szczęśliwi xd Intele już dogoniły AMD w programach, w grach odjechały jeszcze bardziej. Ciekawe czy seria 4000 trochę podgoni, zobaczymy

Intel też robi minumum 5GHz jak ZEN3000 robi minumum 1900 na IF ? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

To sprawdź jakie timingi ustawia przy 3800 z bazowego XMP vs JEDEC standard profil dla 2133/2400. Przecież wyjściowo z JEDEC masz gorsze timingi z niższym zegarem. Automat jak dodaje z takiej bazy to jakiś kosmos tam wychodzi.

Niski VID to automat działa jak pudełko mówi ;)

 

Nom jest niski. Ba tylko w starych gierkach, które cisną po mniejszej ilości rdzeni, tak miałem ostatnio w Pillars of Eternity1 czy 2, gdzie po skończonej grze miałem przekroczone 1.4V na vid, a normalnie mam do okolic 1.39v jako max pokazane w hwinfo, tak zaokrąglam, przestałem to monitorować. To samo na pulpicie nie mam takich dziwnych skoków jak to opisywali co nie którzy, że mają ponad 1.4v.
Widocznie mam niski vid i robi 4200mhz, ale za to 3733mhz RAM jak ustawię, to już mam losowe restarty raz na ruski rok. Ale leje na to, nie gram w multi fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wallec napisał:

"wallec idioto

No no, chociaż raz napisałeś prawdę :E
Królu złoty ponad niebiosami to kiedy następną płytę uwalasz? ?

Co do ustawień ramu Remiko, to jak na 64GB zegarek jest zacny, można by jeszcze powalczyć o ciaśniejsze timingi i będzie petarda. ;)

Edytowane przez DisconnecT
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...