Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie planuje już uszkadzać płyt głównych ponieważ wchodzę do elitarnego klubu 4k@60hz dlatego nie muszę już pałować CPU/RAM.
Ostateczne ustawienia to 4400mhz przy napięciu 1.175v oraz pamięci 3600mhz cl 14-14-14-28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 cali i 4K...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wallec napisał:

Nie planuje już uszkadzać płyt głównych ponieważ wchodzę do elitarnego klubu 4k@60hz dlatego nie muszę już pałować CPU/RAM.
Ostateczne ustawienia to 4400mhz przy napięciu 1.175v oraz pamięci 3600mhz cl 14-14-14-28.

Bez HDR1000 to się w klubie 4k@60Hz nawet nie pokazuj, bo cię bramkarz nie wpuści xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

To sprawdź jakie timingi ustawia przy 3800 z bazowego XMP vs JEDEC standard profil dla 2133/2400. Przecież wyjściowo z JEDEC masz gorsze timingi z niższym zegarem. Automat jak dodaje z takiej bazy to jakiś kosmos tam wychodzi.

Niski VID to automat działa jak pudełko mówi ;)

 

Intel też robi minumum 5GHz jak ZEN3000 robi minumum 1900 na IF ? :D

 

Mój 10700k aktualnie ustawiony 5.1/4.8 na 1.31v więc mam jeszcze zapas a czy wszystkie to przecież wiesz z pewnością że nie xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

3100 + 2080ti ? :)

4k@60Hz to już od dawna nie jest elitarne. 

https://www.purepc.pl/lg-ultragear-27gn950-27-calowy-monitor-4k-144-hz-ips-dla-graczy

 

Panie, TV pad od xbox, browar 4k@60hz HDR piwerko resident evil 3 i można pykać.
R3 3100 sprawdzi się idealnie do takich warunków chociaż długoterminowo pewnie 1600af r5 2600 byłyby nawet lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

2 minuty temu, Bodzi3k napisał:

Mój 10700k aktualnie ustawiony 5.1/4.8 na 1.31v więc mam jeszcze zapas a czy wszystkie to przecież wiesz z pewnością że nie xd 

 

4.8 pod AVX czy pierścień?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Tylko instalacja kończy się niepowodzeniem.

Ciekawe czemu ?

Właśnie widziałem na reddicie jakieś dziwne raporty o niepowodzeniach w instalacji u niektórych, znowu AMD dało ciała - u mnie poszło bez problemu akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

  

 

4.8 pod AVX czy pierścień?

W bios opcja cpu ring ratio czyli chyba ten cache cały a główny mnożnik 51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

A w zależności od szczęścia, IF może skończyć się na 3533 jak i na 3866. Trzeba mieć tylko mega niefart ( @novi ?) albo mega fart.

Widziałeś gdzieś u kogoś IF 1933 ? :P grubo jak komuś tak poszło :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzynek, tak samo jak 1766mhz :E . Zdarza się ale to 1 na 10tys sztuk albo i rzadziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle coś psoci przy instalatorze tych sterów, nawet teraz jak mam postawiony świeży system, przy próbie odinstalowania poprzednich wypluwa taki komunikat i niby jak kliknę ok wyskakuje że zostały odinstalowane a wcale nie zostały :D0308edd86be63.png

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoko wyszło. AVX na tym idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarcoSimone napisał:

Tylko instalacja kończy się niepowodzeniem.

Ciekawe czemu ?

Mi się akurat zainstalowały te ale z usunięciem poprzednich wbudowany deinstalator windy sobie nie poradził :E musiałem użyć total unistall, przez 15 min walczyłem bo po instalacji tych nowych sterów winda zawieszała się w przeglądarce lub na ekranie logowania nie wiem czemu :E może msi utility jakiś konflikt robił bo kilka razy skasowałem tryb msi dla każdego sterownika tam na liście i powbijałem jeszcze raz i teraz jakoś działa :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie smignęły od strzała zobaczę czy OC dalej działa xD 

Edit: Śmiga ale mam po 3 przelotach 10 pkt mniej cb20 xD ale nic się nie zesrało daje seal of approval 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie działa:

tm51o3j5f.png

CPU SOC @ 1.125v

RAM @ 1.41v

Reszta prosto z kalkulatora, do dopracowania oraz poprawki.

Tak jak pisałem wczoraj, całość była uruchomiona i ustawiona na szybko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pamiętacie jak ciekawiło mnie to latency które się pogorszyło i jednak wyszło to co przypuszczałem że to stery nvidii od tych pierwszych które wprowadziły "scheduling" - zmniejsz opóznienie, zwiększ wydajność :E sprawiły że sterownik ma jakieś większe opóznienie niż kiedyś miał :E 

1463edc77a17c.png

W głównym panelu ustawiona optymalna moc tak jak zawsze i ponad 800us to nie jest najlepszy wynik... to robi scianę bo testowo wbiłem maksymalną wydajność w głównym panelu (niestety utworzony profil nie działa do aidy tak jak do gier) i różnica jest

a0f71fd35b5ce.png

Oczywiście nie będę tak używał bo karta w idle ma 60c bez sensu ale coś już świta, jeszcze -1ns na memory latency i -0.5 na L3 i wróciłbym do pierwotnego latency na obecnym sprzęcie

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj stery z 1997 roku, latency spadnie do 55,7. :pijacy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, addept napisał:

Zainstaluj stery z 1997 roku, latency spadnie do 55,7. :pijacy:

Dobra wiem że walczyłeś z płytą pół roku ale to nie znaczy że każdy problem mniejszej rangi jest teraz wyśmiewany przez ciebie :) ja to też informacyjnie dla innych zostawiam bo czasami komuś się przyda (może) :E :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Send1N napisał:

Dobra wiem że walczyłeś z płytą pół roku ale to nie znaczy że każdy problem mniejszej rangi jest teraz wyśmiewany przez ciebie :) ja to też informacyjnie dla innych zostawiam bo czasami komuś się przyda (może) :E :D

Ej no, nie deprecjonuj moich doświadczeń z płytą. To nie było pół roku, ale 7 miesięcy!  :terefere::hahaha:

PS. Sam sobie potem sprawdzę z tymi sterownikami, bo mi znowu latency wzrosło. Może to też kwestia samych ustawień NVIDI? 

Edytowane przez addept
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, addept napisał:

Ej no, nie deprecjonuj moich doświadczeń z płytą. To nie było pół roku, ale 7 miesięcy!  :terefere::hahaha:

PS. Sam sobie potem sprawdzę z tymi sterownikami, bo mi znowu latency wzrosło. Może to też kwestia samych ustawień NVIDI? 

Skoro w awaryjnym wypluwa takie latency jak "kiedyś to kurła było" :E to znaczy że to nie jest wina biosu/agesy tylko coś z system 2004/sterami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiać komuś ustawienia 4x16GB :rotfl: 

mimbh.jpg

 

Wallec poczytaj o OC a liczba modułów, wielkość modułów, jak się ma OC gdy są one SR czy DR, itd. :thumbup: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te pamięci  4000 2x16GB myślałem, że przepisze timingi i subtimingi i będzie tylko błędami sypał a tu się włączyć nie chciał ...:) z kalkulatora nigdy nie korzystałem ciekawe czy da się je uruchomić tak samo jak poprzednie, od czego zacząć? Zaczynam od ustawiania MHz maksymalne jakie uzyskałem to 3333 bez OC CPU, ale czasy to porażka.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ciastolina35 napisał:

Myślałem, że przepisze timingi i subtimingi i będzie tylko błędami sypał a tu się włączyć nie chciał ...:) z kalkulatora nigdy nie korzystałem ciekawe czy da się je uruchomić tak samo jak poprzednie. Od czego zacząć? 

Na początek wypadało by napisać o czym dokładnie mowisz bo na ostatnich 2 stronach nie ma nic od ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Send1N napisał:

Na początek wypadało by napisać o czym dokładnie mowisz bo na ostatnich 2 stronach nie ma nic od ciebie :)

Juz poprawilem posta, jestem chwilowo na telefonie.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...